Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
QuadrifoglioVerde

SQUALE Professional Diver Watches Klub

Recommended Posts

Za ile w tej chwili można kupić 1521 w polerowanej kopercie?

Około 3500 zł z standardowym paskiem kauczukowym czy skórzanym na mesha dolicz około 300 zł do ceny bazowej.

Dziś dostałem maila z Gnomonwatches o pojawieniu się nowej partii Squale 20 Atmos Classic i Maxi.

Szczerze mówiąc mocno zastanawiałem się nad powrotem do tego homara, bo świetnie się go nosiło, ale w wersji Heritage przeszkadzała mi płaska tarcza, wskazówki (sekundowa z lumą zbyt blisko rantu i zbyt gruba/krótka minutowa) i za gładki bezel (trudny do chwycenia i obracania), niezbyt mocna luma na markerach. Teraz czytam, a tu miła niespodzianka. 

Squale 20 Atmos Classic MK2.

Zmienili bezel na grubszy i łatwiejszy do chwycenia (ze zdjęć wygląda na mocniej frezowany rant, oprócz tego kropka z lumą też jest chyba większa). Zmienili gwint koronki na głębszy, bo z tego co czytałem poprzedni (mimo "jedwabistej pracy") szybko się wycierał, oraz pogłębili same rowki na koronce dla łatwiejszego operowania. No i ponoć poprawili lumę, nakładając więcej masy na indeksy. Jakby tego było mało, widzę zmianę o której nie wspomnieli. Zmienili set wskazówek. Sekundowa ma lumę przesuniętą bliżej środka (co niezmiernie mi się podoba), a minutowa jest szczuplejsza, ostrzej zakończona i nieco dłuższa niż w poprzedniej wersji. W opisie szkła widnieje również wewnętrzny antyrefleks, czego w modelu Heritage raczej nie widziałem.

Nie mogłem się powstrzymać. Homar, czy nie - już wkrótce zawita u mnie.

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Classic ma nakładane (mniejsze) indeksy. Maxi ma lumę nakładaną bezpośrednio na tarczę, ale indeksy większe (i zapewne mocniej świecące). Wybrałem Classic, bo płaska tarcza w modelu Heritage średnio mi się podobała biorąc pod uwagę ilość przestrzeni pomiędzy szkłem a tarczą. Maxi ma zdaje się tez bardziej matową tarczę od Classic.

Edited by MasterMind

ng6mnrm.png

Jest może tu jakiś posiadacz Squale z Poznania? Zastanawiam się nad 50 atmos, ale muszę obejrzeć wcześniej na żywo :). Ewentualnie Wrocław, Łódź?

Trudne pytanie. Gdybym sprzedał Tissot, Squale i Glycine i troszkę dołożył, to może i pod koniec tego roku. Jeżeli nie, to w przyszłym na 30tkę, czyli dopiero w grudniu :P

A na Rolexa to mam osobny schowek na pieniądze. Może do 40tych urodzin się wyrobię. Chociaż skubani tak podnoszą ceny, że moje odkładanie pokrywa się z wysokością podwyżek :D

ng6mnrm.png

A na Rolexa to mam osobny schowek na pieniądze. Może do 40tych urodzin się wyrobię. Chociaż skubani tak podnoszą ceny, że moje odkładanie pokrywa się z wysokością podwyżek :D

Kiedyś ludzie tak na pralki odkładali. I na telewizory Rubin :D.

Powiem Wam, że ostatnio będąc nad morzem, przez 10 dni nosiłem Squale. Cóż, lubię ten zegarek, na pewno sprawdził się w terenie, ale strasznie zaczął doskwierać mi brak możliwości zmiany zegarka. Naprawdę, nie mam pojęcia, jak można mieć 1-2-3 sztuki.

Czyli ludzie sprawdzający godzinę na smartfonach i nie posiadający ani jednego zegarka są poza ludzkim pojęciem? :)

Prawdziwy pasjonat pewnie nie skończy na jednym zegarku, ale jak znajdzie 1-3 kamieni węgielnych kolekcji, reszta będzie tylko rotacyjnie na zasadzie ciekawostki/zabawki.

ng6mnrm.png

Czyli ludzie sprawdzający godzinę na smartfonach i nie posiadający ani jednego zegarka są poza ludzkim pojęciem? :)

no ba, ja wogóle nie ogarniam świata ludzi nie noszących zegarków, to jakieś dzikie plemię ;)

a żeby zostać jednozegarkowcem, to ja mam taki plan: trza być tak przebrzydle bogatym, żeby se kupić rolexa na urlop, pochodzić nim na plażę, na rowerek, obtrzaskać, poobdzierać, wywalić i kupić omegę, ale góra do jesieni, bo na święta tradycyjnie nowy AP, żeby się błyszczał na zabawie sylwestrowej, a po dobrym sylwestrze i tak będzie obdarty, więc hublot będzie w sam raz na poświąteczne zrzucanie po obżarstwie itd itp

no to wracam do pracy, bo plan się sam nie zrealizuje ;)

Guest vlepek

miałem kiedys czarnego i potwierdzam: bardzo przyjemny zegarek.Na plus równiez to ze z każdym paskiem mu do twarzy.

Natomiast co do 101atm w wersji niebieskiej nie mogłem sie przekonac.Koperta jaka taka jajowa jest 

Super zdjęcia i coraz bardziej podobają mi się te zegarki. Na zdjęciach od Ulotny - bajka.

idzie je kupic w jakims polskim sklepie?

czy zostaje tylko import z zagranicy?

If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans