Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

damian1987r

casio oceanus ocw-s100-1ajf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy to jest mój pierwszy temat. 

Chciałem sobie kupić jakiś zegarek , nie chce nic  "wydziwianego" bo  nie jest mi potrzebne 10 wskazówek na jednej tarczy, zastanawiałem się nad  Seiko Sarb033 ale wyczytałem ze nie ma on pamieć godziny, tzn zależy mi na zegarku który ma funkcje seiko kinect, czyli pamieć godziny nawet do 6 miesięcy,  znalazłem Seiko Kinetic SKA457P1 ale nie zabardzo mi sie on podoba.. teraz znalazłem  Casio Oceanus OCW-S100-1AJF - nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy ta funkcja jest ? 

Casio kosztuje około 460 euro i w takich pieniądzach chciałbym się zmieścić może ktoś ma inne propozycje ? Najbardziej zależy mi na wiedzy czy jest ta funkcja w casio . 

 

A tak w ogóle kupował ktoś z japońskich stron ? Jak to wyglądało ? wszystko ok ?

post-63904-0-27892800-1374504290_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy akumulatora w tym Oceanusie, przyjmując że jest w pełni naładowany, to około 7 miesięcy. Po schowaniu do pudełka zegarek przechodzi w tryb uśpienia i w tym stanie będzie "pamiętał" godzinę przez ponad dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nie rozumiem  czas działania to około  7 miesięcy ? pamieć ma  około 2 letnią   a trwały jest  około 20 lat ? tak jak ktoś  mi napisał na s.boxie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz go cały czas używał, ale bez doładowywania (co w praktyce może być bardzo trudne, a nawet niemożliwe), to wytrzyma około 7 miesięcy zanim skończy mu się prąd.

 

Jeśli w pełni naładowany schowasz do pudełka to po tygodniu zatrzyma się celem oszczędzania energii, ale będzie trzymał czas przez ponad dwa lata.

 

Jeśli będziesz go normalnie używał albo przechowywał w jasnym miejscu, to codziennie będzie miał dostęp do światła i może wytrzymać 10-20 lat, jeśli kupisz świeży egzemplarz ze zdrowym akumulatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oceanus to solar a nie kinetic. A kinetic nie oznacza pamiętania czasu tylko inne rozwiązanie ładowania baterii - przez ruch ręki, bo w takim zegarku (kinetic) jest ruszający się balans podobny do tego jak w zegarkach automatycznych, tylko w kinetic ruch balansu ładuje baterię i zegarek dalej działa jak zwykły kwarc na baterię czyli bardzo dokładnie :) Jak ma funkcję pamięci czasu , o której mówi Seven, to bardzo fajnie. Z tą gwarancją i trwałością to może chodzić także o gwarancję dla jakości akumulatora, bo jak akumulator zdechnie , to nawet światło mu nie pomoże :)))) Tak mi się zdaje na chłopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli w końcu co lepiej kupić ? seiko kinetic czy casio oceanus ? te kinetiki są tańsze tzn ten model co podałem w pierwszym poście,  myślałem ze casio będzie lepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem co jest lepsze : ładowanie akumulatora ruchem ręki czy światłem słonecznym. Balans jest bajera, bo to "prawie" jak automat ale dokładność ma kwarca, no a solar to energia światła i też bajer, bo może mniej przy nim konserwacji skoro nic w nim się nie kręci (w automatach z balansem trzeba co 3 lata robić konserwację, smarowanie itp.) a przy tym odpada wymiana baterii (chyba że akumulator zdechnie).
Nie zastanawiałbym się w kategorii co lepsze, tylko co bardziej Cie kręci.
Oba zapewne będą podobnie dokładnie odmierzać czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Solar! Jak już jest balans to tylko pełny automat :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo się podoba z wyglądu ten Oceanus. Lubię taki typ zegarków :) To taki dodatkowy aspekt. Bateria słoneczna to chyba najmniej obsługowy zegarek jaki może być. Czy to Twój pierwszy zegarek czy coś już miałeś lub masz ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis tam mam zegarek casio ale bardzo, bardzo  stary, można nazwać go zabytkiem ;d w sumie to zależy mi na bez obsłudze bo nie kreci mnie rozkrecanie i smarowanie zegarka :P  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ocka od ponad roku i jestem bardzo zadowolony , solar działą sprawnie nawet przy słabszym oświetleniu , jeśli dorzucić synchronizację czasu ( waveceptor) zegarek jest przaktycznie bezobsługowy .

Jak napisał kolega wyżej ''Jak już jest balans to tylko pełny automat :P''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy isnieje model zegarka podobny, zbliżony do Casio Oceanus OCW-S100-1AJF, ale w cenie powiedzmy do 500zł ? :unsure:.  Bardzo mi się podoba, jest elegancki. Tarcza doskonale pasuje w tym zestawieniu, ale cena, dla mnie jest za duża.

Nie potrzeba mi solara i innych dodatków, ale liczy się jakość.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie podpowie?! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci zależy na jakości Oceanusa to nie znajdziesz zegarka z podobną stylistyką i jakością do 500 zł. Zresztą patrząc na jakość Oceanusa to jest on wręcz niedoszacowany...

 

Zbieraj sobie powoli na Oceanusa, a nie zawiedziesz się. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy isnieje model zegarka podobny, zbliżony do Casio Oceanus OCW-S100-1AJF, ale w cenie powiedzmy do 500zł ? :unsure:.  Bardzo mi się podoba, jest elegancki. Tarcza doskonale pasuje w tym zestawieniu, ale cena, dla mnie jest za duża.

Nie potrzeba mi solara i innych dodatków, ale liczy się jakość.

Pozdrawiam,

Zegarka klasy Oceanusa za 500 pln nie kupisz .

Możesz w tym budżecie rozejrzeć sie w ofercie :

Citizen Eco drive http://www.dutyfreeislandshop.com/ProductDetails.asp?ProductCode=AW1060%2D08E

Seiko kinetic http://www.watchhubs.com/en/diver-s-watches/889-seiko-kinetic-chronograph-srn045p1-srn045p-srn045.html?ps_full_site=1


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo poszukaj używki w dobrym stanie na ebaju. Ja tak kupiłem swojego Citizena Eco-Drive i jestem zadowolony. Miałem co prawda małe przeboje, ale wszystko się wyjaśniło i jak zakładam tą cegłę na rękę to gęba mi się śmieje od ucha do ucha :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Nie wierzę w niezawodność/bezawaryjność nawet drogiego sprzętu, a gadżety w stylu wave ceptora i baterii słonecznej - dla mnie - są zbędne.

W Casio OCW-S100-1AJF - interesuje mnie tylko design.

 

Czy pod tym względem są zbliżone modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat po latach ;).

 

1. Czy jest coś zbliżonego pod względem designu do casio oceanus ocw-s100-1ajf ?

2. Czy ten model jest nadal produkowany? (np.. na amazonie - jest "in stock" - nowa czy stara edycja sprzed lat?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Oceanusie płacisz głównie za technologię i jakość wykonania. OCW-S100-1AJF są coraz mniej dostępne i coraz droższe - obecnie trudno znaleźć poniżej równowartości 2kzł + opłaty.

 

Coś zbliżonego to musisz sobie poszukać, przejrzyj ofertę np. Seiko, Citizena, Orienta - na pewno znajdziesz jakiś interesujący niedrogi model.

 

Chociażby taki:

 

https://www.amazon.com/Seiko-Stainless-Steel-Watch-SGEH03P1/dp/B00MCBEDZS

 

ten Casio jest dość podobny:

https://www.amazon.com/Casio-MTP-1214A-2AV-Three-hand-Bracelet-watch/dp/B001UEBY4Q/ref=pd_srecs_cs_241_52?ie=UTF8&psc=1&refRID=ADK2D9537PGHHVR37242

 

albo takie coś - nie znam ale podobne i tanie:

https://www.amazon.com/Stuhrling-Original-414-33116AM-Stainless-Bracelet/dp/B00CHYSUGS/ref=pd_srecs_cs_241_29?ie=UTF8&psc=1&refRID=94SWQQ96JXPFPT6S8W14

 

i zajrzyj zawsze poniżej ogłoszenia na część "customers also shopped for"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[gien] Jak dla mnie Oceanusy to najlepsza seria Casio, są naprawdę urodziwe i dobrze wykonane. Kwestie technicznie to już decyzja posiadacza, choć ja tam wole jednak kinect niż solar, ponieważ kinect jest bliższy klasycznej technologi zegarkowej a rezerwa chodu jest bardzo wysoka - moim zdaniem technologia idealna. A solar? Są w lampkach tesco za 2,5 zł i moim zdaniem psują tarcze (jeśli chodz o wcześniejsze posty dotyczące kwestii technicznych). Ten model ocw-s100-1ajf bardzo ładny i klasyczny, oczywiście alternatywy w tej cenie są, ale na pewno Oceanusa nie będziesz żałował. Co do dostępności nie pomogę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs dzieki za propozycje, ale to nie to.

 

Ozzie89, tylko, ze mi odpowiada design, praktycznie -  tylko to.

 

Dla mnie, nie ma znaczenia czy solar, czy ma inne bajery. Mógłby mieć bateryjkę za 3,5zł i też byłby bliski ideału, gdyby miał ten design. Poza tym, obawiam się o trwałośc takich rozwiązań i możliwosc ich naprawy.

a tak większa szansa, ze łątwiej będzie go naprawić, ktoś go ode/po mnie dostanie, chyba,, że się mylę?

 

Jak chciałem kupić uzywkę tego oceanusa to Pan Zegarmistrz co 25 lat w rodzimym mieście funkcjonuje,  odradzał, a bo to wiadomo, czy Pan taki akumulator dostanie? Szukał, gdzieś chyba dzwonił, mówił, żę to egzemplarz nie na Polskę. I w końcu dałem sobie spokój.

 

Nie ukrywam, że w moim wieku człowiek zaczyna inaczej patrzeć na klasyczne nakręcane zegarki. Choć na dzisiaj może być bateryjka - ze niby łatwiej naprawić. Możę się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem dla miejscowych zegarmistrzów, ale większość (nie wszyscy), to niestety zegarmistrze którzy potrafią zmienić bateryjkę, skrócić bransoletę czy założyć pasek, a i to w zasadzie nie bo przy okazji porysują cały zegarek. Jeśli chcesz coś naprawić lepiej udac się do nowoczesnych i wykwalifikowanych serwisów lub do oficjalnego serwisu producenta, tam o akumulatorek nie będzie trudno. Z tego co wiem takie akumulatorki są długowieczne, liczy się chyba żywotność ok 10 lat, ale zapewne żywotność jest większa. 

 

Odziedziczyć czy przekazać zegarek? Oczywiście można, ale chyba przeceniasz tę markę, to nie jest model/marka który za 25 lat będzie kultowy, którym będzie się można pochwalić. Sądzę że za te 20 lat rynek będzie bardzo nasączony i osoba która ma taki zegarek dziedziczyć będzie miała kilka innych, a twój to będzie ciekawostka. Tego przekazywania w ogóle nie brałbym pod uwagę w sensie decyzji o zakupie. Natomiast jeśli chcesz mechanika to zdecydowanie też będzie dobrym wyborem, wtedy niema co się bać o to że nie przetrwa, choć trzeba o zegarek dbać. 

 

Jeśli zegarek ci się podoba, a w tym przedziale cenowym to najważniejsze, a dodatkowo jest dobrej jakości, fajnie wykonany i z nowoczesnymi technologiami można spokojnie go brać. Ale jeśli ten model nie jest na Polskę to zapewne sa i takie dedykowane na Polske o podobnym designie. Warto śledzić też forumowy bazarek, Oceanusy się pojawiają i to bardzo ciekawe modele w niskich cenach. Warto! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje się Oceanusem OCW S100 1AJF, postanowiłem napisać tutaj zamiast zakładać nowy temat. Czy da się w jakiś sposób sprawdzić w nim stopień naładowania akumulatora? Do czego służy przycisk, który znajduje się poniżej koronki? Gdzie oddać zegarek do naprawy skoro jest to wersja na Japonię? Autoryzowane salony ZIbi podejmą się naprawy/serwisu tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.