Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
PRGreg

H.Endler & Co.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale młotek jakiś taki nie "Endlerowy" Ja mam Lenza w identycznej skrzyni tylko dębowej

Wcześniejsze Endlery miały młotek w kształcie klina, a jak widać późniejsze młoteczki były okrągłe.

Jeszcze jeden werk nr 118xxx.

post-61762-0-23183900-1382980006_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gdzies datowanie tej marki mechanizmow... Doszedl moze juz ktos do tego?

Oczywiscie pytam o H.Endler&Co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie każdy ma swoje notatki i przypuszczenia co do daty produkcji danego endlera, ale konkretnego datowania jak np dla GB nie ma, jest za to dużo wyliczeń i widełek czasowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy Endlerów. Czy na waszych skrzynkach jest odciśnięta z tyłu sygnatura?

Każdy z moich trzech Endlerów o nr 66xxx, 78xxx i 94xxx ma odciśniętą na brodzie z tyłu sygnaturę.

Ostatnio widziałem Endlera o numerze bodajże 75 xxx w oryginalnej starej skrzyni bez śladów mocowania innego mechanizmu ale bez sygnatury.

Zastanawiam się czy tak po prostu bywało np z powodu różnych dostawców skrzyń do manufaktury Endlera.

Czy też może brak sygnatury dyskwalifikuje oryginalność takiego egzemplarza.

 

Ciekawy jestem Waszych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Endlera i ma odciśniętą pieczęć. Nr werku 68 xxx.

Bardzo ładny zegar moim zdaniem.

post-36502-0-68987400-1390509676_thumb.jpg

post-36502-0-26849800-1390509708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mini Endlerze(pokazanym 5lipca 2013) nie widać oznaczenia skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzik czarny ma na dolnej półce skrzyni, z tyłu. Nie bardzo mam jak zrobić fotki, może później wyedytuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na nic nie ma reguły. Poza tym, taki wycisk, szczególnie słabiej odbity mógł się wytrzeć. W każdym razie we Freiburgu chyba tylko Endler stosował takie oznaczenie (?). 

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w endlerze którego widziałem chyba z końca produkcji coś 153 lub 156 tys z czymś takiego oznaczenia już nie było, być może w późnych latach produkcji już tego zaniechano, zawsze myślałem że nieliczne sygnowano a okazuje się, że więcej na forum znajdziemy tych sygnowanych skrzyń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ładny Endler pojawił się na all, ale skrzynia to chyba za bardzo niespotykana.... 74xxx 

Edytowane przez mgrozny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest oryginalny, sprzedałem go kilka lat temu, nawet fotki są z mojej aukcji. Myślę, że warto go kupić za tą cenę.

Reszta zdjęć które sprzedającemu się nie zmieściły.
Z góry przepraszam za post o trwającej aukcji.

post-61762-0-00222500-1392761468_thumb.jpg

post-61762-0-43836500-1392761477_thumb.jpg

post-61762-0-42870900-1392761485_thumb.jpg

post-61762-0-28970900-1392761490_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar jest oryginalny, sprzedałem go kilka lat temu, nawet fotki są z mojej aukcji. Myślę, że warto go kupić za tą cenę.

Reszta zdjęć które sprzedającemu się nie zmieściły.

Z góry przepraszam za post o trwającej aukcji.

Zastanawiam się nad kupnem własnie. Jeśli się okaże ze pierwszy chodzik z tematu "Identyfikacja - chodzik wagowy z sekundnikiem" ma oryginalna skrzynie to raczej wezmę nr 24xxx. I jest droższy o 200 :) I czy to Endler...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Endler, Endler, ale wszystkie toczynki do pieca. Jeśli masz możliwość, to sprawdź, czy skrzynia posiada odciśnięty stempel fabryki.

 

Ten powyżej z kolei ma nietrafioną koronę i kulkę od ślązaka, ale i tak jest ciekawszy od tego pierwszego. Do tego dębowy.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Kolejny z moich Endlerkow, niestety malowany na czarno. Czeka mnie z nim wiele pracy. Czy skrzynia moze byc orginalna?

 

post-38332-0-93466600-1398100384_thumb.jpg

 

post-38332-0-12890700-1398100415_thumb.jpg

 

post-38332-0-15444500-1398100445_thumb.jpg

 

post-38332-0-46319300-1398100466_thumb.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieszak, wieszak, wieszak! Numer na plecach źle wróży.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmontowalem, cos tu bylo majstrowane, jednak dawno temu widnieje slad wieszaka na politurze:

 

post-38332-0-29162500-1398105877_thumb.jpg

 

post-38332-0-27260100-1398105904_thumb.jpg

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale numer niższy o 6 od tego Ulanowego i nie pamiętam, czy widziałem niższy z sygnaturą. Coś ta skrzynia jak na hipotetyczny rok 1877 (rejestracja sygnatury), czy też 1881 (dedykacja na zegarze Ulana) jest za nowoczesna. 

 

Edycja.

Wieszak to chyba Becker ?

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że wszystkie otwory pochodzą od tego samego wieszaka. Ciekawe, regulacja chodu przez przemieszczanie wieszaka  :lol:

 

Przyjąłbym wersję, że skrzynia z wieszakiem pochodzi od mechanizmu GB o numerze takim jak na plecach (ok. 1903/04) a werk Endlera zaś znalazł się tam w wyniku przekładki. Szczęśliwie skrzynia jest z okresu kiedy Endlera już nie było, więc nie trzeba tworzyć mitów o wzajemnym wymienianiu się freiburskich producentów swoimi wyrobami.

 

Górka wydaje się pochodzić z mebla i wpada zbyt głęboko. Górne sterczyny trafiły na dół i znalazły się do tego w dziwnych miejscach.

 

W sumie wygląda na to, że stary handlarz o duszy kolekcjonera poświęcił późnego eklektycznego beckera aby upodobnić zegar do wcześniejszych produktów z Freiburga.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

      Mozliwe ze ktos sie niezle zabawial. Gorka tez mam watpliwosci- ale czy jest z mebla?. Skrzynia dosyc szeroka i nie ma w niej sladow po sterczynkach( mam na mysli gore zegara). Sterczynki jesli mogly to moze byly zamontowane razem z gorka(korona zegara). Co do dolnych sterczynek tez wydaja sie byc za dlugie. Majatku na zegar nie wydalem, a mechanizm ciekawy. Dzieki za podpowiedz. Pozdrawiam R.

 

post-38332-0-13852000-1398164305_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj najnowszy do naprawy:

 

post-38332-0-53981800-1409337260_thumb.jpgpost-38332-0-39083200-1409337269_thumb.jpg

 

Kilka ma brakow. Jesli mozecie napiszcie jak powinien wygladac w  oryginale. Pozdrawiam R.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta tarcza coś nie za mała (albo otwór w drzwiczkach za duży)?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.