Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

aldopl

Laik prosi o pomoc

Recommended Posts

witam szanownych pasjonatów

szanowni forumowicze, z gościem sprzedającym ten zegarek rozmawiałem parokrotnie telefonicznie, wydawał się wiarygodny. Ze względu na to że do Łodzi mam dobre 500 km proszę o weryfikację czy ten zegarek to autentyk. Mam duże wahania gdyż portugalczyki nie chodzą poniżej 12 tys zł a tu nikt nie licytował pomimo że sikor ma raptem 6 miesięcy. Czy po tych fotach możecie potwierdzić autentyczność ?

bardzo proszę o pomoc oto link:

http://allegro.pl/iwc-portuguese-chronograph-iw371445-warto-i3466170664.html

pozdrawiam Aldo

Ja bym sobie darował....poproś o zdjęcia mechanizmu,najlepiej na tle dzisiejszej gazety :D ,bo opis z internetu ,a zdjęcia jak z lady sklepowej robione telefonem[widać odbicie na jednym]....

Chcę się mylić,ale...poproś i daj znać ;)

Pozdrawiam, Marek

Napisałem do sprzedającego maila aby przesłał mi dowód zakupu oraz dokładne zdjęcia zegarka. Może ktoś z forumowiczów podpowie coś więcej? Czy pudełko na zegarek widoczne na foto z aukcji wygląda na oryginał? ,czy zapięcie jest oryginalne ? Przeszukalem Google i wydaje mi się że zapięcie z aukcji jest inne. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Wydaje mi się że go wylicytowałeś. Ten sprzedający ma tylko 40 komentarzy w tym jeden za sprzedaż. Nie ryzykowałbym też czekania na zwrot pieniędzy gdyby coś.

Na Twoim miejscu zainwestowłbym w podróż do Łodzi i wizytę przed kupnem, w zakładzie zegarmistrzowskim zdaje się na Zamenhoffa.

witam ponownie oczywiście masz rację w grę wchodzi tylko odbiór osobisty w łodzi tylko chciałem się zorientować czy na podstawie zdjęć zamieszczonych na aukcji można  określić czy zegarek jest autentyczny bo nie chciałbym ze szczecina robić wycieczki 500 kilometrów do łodzi pozdrawiam

Poproś kogoś z forumowych kolegów mieszkających w Łodzi o pomoc......zaoszczędzisz czas i kase ;)

Pozdrawiam, Marek

COOK masz rację dobra myśl - czy znajdzie się ktoś ze "starych" forumowiczów którego mógłbym poprosić o taką przysługę - oczywiście odwdzięczę się za fatygę, proszę o maila z nr telefonu to ustalimy szczegóły.

Mam nadzieję że do tego czasu znajdzie się KTOŚ - znawca iwc i potwierdzi czy zegarek jest autentykiem.

pozdrawiam Aldo

gość mi odpisuje że preferuje przelew i coraz bardziej mi to śmierdzi bo za dużo się naczytałem o wałkach na allegro. Wiem że zdjęcia są słabe ale może ktoś  z forum mający taki zegarek potwierdzi chociaż czy pudełko jest oryginalne i to charakterystyczne zapięcie.

Chwytasz sie jak tonący brzytwy ;) -za pudełko i pasek z zapięciem motylkowym chcesz zapłacić 10tyś? :huh:

Lepsze zdjecia,dowód zakupu,gwarancja to jest to czego potrzeba by myśleć o "wyprawie "za zegarkiem do Łodzi,i co da stwierdzenie autentyczności zegarka ze zdjęć?,na "miejscu" moze czekać inny zegarek.....

Pozdrawiam, Marek

Tym bardziej że nowy alegrowicz, a komentarze za doładowanie telefonu za 9 zł, czy kupno lajków na facebooku za 1 zł.

Po drugie wpisz numer aukcji 2959359928 w google i co wyskakuje że była to aukcja metek jubilerskich?

koledzy macie rację, napisałem by przesłał mi na początek dowód zakupu.

Poproś kogoś z forumowych kolegów mieszkających w Łodzi o pomoc......zaoszczędzisz czas i kase ;)

Jeśli to fikcyjne konto to możliwe że wcale nie z Łodzi. Dane tej firmy w internecie wskazują inną ulicę niż podana w aukcji allegro. Dużo tych wątpliwości jak na jedną okazyjną transakcję.

Chwytasz sie jak tonący brzytwy ;) -za pudełko i pasek z zapięciem motylkowym chcesz zapłacić 10tyś? :huh:

Lepsze zdjecia,dowód zakupu,gwarancja to jest to czego potrzeba by myśleć o "wyprawie "za zegarkiem do Łodzi,i co da stwierdzenie autentyczności zegarka ze zdjęć?,na "miejscu" moze czekać inny zegarek.....

Ja sprzedając Seiko za 600 zł wysyłałem paczkę za pobraniem i z możliwością otworzenia paczki przy listonoszu. 

Przy 10 tys. zrobił bym sobie dzień wolny i pojechał odebrać osobiście.  

"Miły" sprzedawca poinformował że jest na wczasach i jak wróci to nawiąże kontakt. Śmierdzi mi to coraz bardziej ale poczekam cóż potem wypadnie: czy zegarek się zepsuje czy zostanie zgubiony i do transakcji nie dojdzie. Niektórzy myślą że na allegro kupują sami debile.  Może do czasu powrotów z wojaży Pana sprzedawcy ktoś z Łodzi mi potwierdzi spacerując po Piotrkowskiej czy w bramie pod numerem 109  znajduje się firma DiLine.

pozdrawiam Aldo

Pożyjemy ,zobaczymy....,ja bym odpuścił i poszukał czegoś innego.

Daj znać jak się sprawa rozwinie ;)

Pozdrawiam, Marek

no jak go wylicytowałeś, to znaczy że zawarłeś umowę - jeśli gość jest pewien swego (czyli zegarek OK) to Cię może "zmusić" do zakupu. Poczekałbym czy sprzedawca upiera się przy finalizacji transakcji, jeżeli nie, to znaczy że ma coś za uszami (albo że cena go nie satysfakcjonuje) 

w takiej sytuacji, tylko odbiór osobisty + wizyta u kogoś kto się zna - nie żałuj kasy, parę stówek a pomoże uniknąć potencjalnej wpadki za 10k

odpuść temat, gość mnie wykiwał na PANERAI, wygrałem aukcję, wpłaciłem kasę na konto i od dwóch tygodni jestem zwodzony i oszukiwany. Jutro żona zgłasza sprawę na Policję, dzisiaj powiadomiłem allegro. Gość we wtorek przesłał mi sfałszowany dokument potwierdzający przelew - z racji tego że nie mam mnie na miejscu żona zweryfikowała ten dokument w Citi Handlowy - bardzo chętnie sobie zostawili to potwierdzenie...  nawiązałem również kontakt z człowiekiem, który wpłacił w czerwcu na konto tego pana (celowo z małej iitery) ok 8 000 PLN za Breitlinga i do dzisiaj go nie dostał. 

Zastanawiam się czy nie upublicznić danych tego oszusta - co myślicie?

kolego w życiu bym nie przelał takiej kwoty - współczucia

wczoraj do mnie napisał że chce się spotkać w łodzi. odpisałem mu że na początek chce otrzymać na maila skan dowodu zakupu+ gwarancje celem weryfikacji w aparcie. czekam....

jeżeli chcesz umówię cie z nim w Łodzi bo ja nie ruszam tyłka do czasu otrzymania skanu dokumentów

dodatkowo szperając w google znalazłem na Piotrkowskiej 109 sklep gsm http://www.artkomgsm.pl/piotrkowska-109/

rozmawiałem z miłym Panem z tego sklepu teraz telefonicznie i powiedział mi że jest tam "jakiś" punkt jubilerski ale na miejscu rzadko kiedy ktoś jest (jak powiedział raz na 2 miesiące ktoś przyjeżdża) Może warto byś się z nim skontaktował może grzecznościowo Tobie ustali co to za firma....

ps. co do upublicznienia jest to firma więc nie widzę problemu, po drugie w poście jest link do aukcji gdzie licytowałem z danymi.

No dobra, ale skoro człowiek oszukuje, to czemu do cholery nikt mu negatywa nie wystawił jeszcze?

zaczekaj jak kolega zgłosił do aledrogo to mu pewnie konto zaraz zablokują, dodatkowo widze że już nic nie wystawia a miał kilkanaście stron biżuterii z diamentami i te nasze nieszczęsne zegarki...

Wczoraj zgłosiłem sprawę na Policję - czas oczekiwania plus przesłuchanie - 5 godzin - ale było warto. Konkretny policjant, bardzo wnikliwie notował, zostawiłem całą korespondencję mailową z tym człowiekiem, dodatkowo sfałszowane potwierdzenie wykonania przelewu na moje konto. Dam znać jak się sprawa zakończyła, ale nie rozumiem dlaczego Allegro dopuszcza do takich aukcji - przecież łatwo sprawdzić, że gość wystawia dokładnie takie same zegarki z dwóch różnych kont, 

jak sprawdzisz? to są wszystko elektroniczne zapisy, człowiek tego nie nadzoruje. Jak sklepy sprzedają, to często oferują na różnych aukcjach to samo (najczęściej nowe) - takich bramek nie da się stworzyć

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Marcelib
      Witam,
      Przymierzam się do zakupu zegarka IWC od zegarmistrza. Podobno oryginalny mechanizm wraz z tarczą i wskazówkami pochodzi z zegarka kieszonkowego z 1920 roku. Całość zamknięta jest w nową kopertę. Zegarek jest wystawiony za 4500 zł. Proszę o pomoc w stwierdzeniu czy ta oferta jest wiarygodna a cena adekwatna?
      Pozdrawiam,
      Marceli

• By zegarek_watch
      Rozważam zakup zegarka typu pilot z kolorem tarczy jasno niebieskim. Pod uwagę na ten moment biorę IWC Pilot Le Petit Prince lub Breitling Navitimer. 

Jak uważacie, na który lepiej się zdecydować, a może macie jakieś inne propozycje.
      Wymagania:
      - zegarek typu pilot
      - kolor tarczy jasnoniebieski
      - koperta 40-44 mm
      - bransoleta zamiennie pasek w rozmiarze przy kopercie 20mm lub 22mm
      - model z historią

Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania w postach uzasadnień wyboru, spostrzeżeń o zegarkach, propozycji, itp.
    • By Klod100
      Dzień dobry. 

Mam mały dylemat. Ciągnie mnie do IWC ostatnio. Chciałbym coś z białą tarczą w rozmiarze do 40mm. 

Spitfire Mark XVI na bransolecie ( jedna z najwygodniejszych bransolet ever) 

vs. 

Ingenieur 40mm. - Genta w rozsądnym rozmiarze, sportowy zegarek ze zintegrowaną bransoletą. 

oba doskonale uzupełniają moją obecną kolekcję. 

inżyniera już miałem ale 42mm - do tej rzeki już nie wejdę. 

co radzicie?
    • By Christoffer
      Witam wszystkich, chętnie posłucham Waszych opinii co do tych dwóch zegarków- IWC Mark XVIII Le Petit Prince i Breitling Aviator 8. IWC już przymierzałem i rozmiar koperty pasuje mi idealnie. Breitlinga jeszcze nie ale przynajmniej na zdjęciach poprzez te delikatne czerwone wstawki wydaje się odrobinę ciekawszym modelem. Nie wiem jak z serwisem w przyszłości tych modeli, mechanizmy nie są raczej specjalnie skomplikowane chyba?

A może ktoś ma ciekawą alternatywę do zaproponowania? Zegarek pewnie będę kupował w Szwajcarii, biorąc pod uwagę tamtejsze ceny wychodzi około 3 tys zł mniej na rzecz Breitlinga.

Pozdrawiam

• By mat_eo
      Witam potrzebuje pomocy w znalezieniu jednego trybu do zegarka IWC -Kaliber 57-19'H6.
      Mam zegarek który otrzymałem od wujka (i bardzo się z tego ucieszyłem), on dostał go 40 lat temu  niestety jest z nim kilka problemów - miał uszkodzony balans to już zostało zrobione i dziwnie chodziły w nim wskazówki i tu prośba do was potrzebuje trybik widoczny na zdjęciach, ma uszkodzony trzpień na którym osadzony jest ćwiertnik . Zegarmistrz którym i go naprawia nie ma takiego   wszystkie  które ma maja 10 ząbków a ja potrzebuje 12.

Może ktoś z was ma coś takiego chętnie przygarnę, albo ktoś wie jak go dostać, bardzo chciałbym żeby zegarek był sprawny w 100 procentach.

podaje wymiary uszkodzonego elementu:
      - średnica 14.0 mm
      - średnica małego trybu - 2,6 mm
      - ilość trybów małego trybu 12 
      - wysokość uszkodzonego elementu 4,6 mm

Z góry dzięki za pomoc

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.