Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aldopl

Laik prosi o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych pasjonatów

 

szanowni forumowicze, z gościem sprzedającym ten zegarek rozmawiałem parokrotnie telefonicznie, wydawał się wiarygodny. Ze względu na to że do Łodzi mam dobre 500 km proszę o weryfikację czy ten zegarek to autentyk. Mam duże wahania gdyż portugalczyki nie chodzą poniżej 12 tys zł a tu nikt nie licytował pomimo że sikor ma raptem 6 miesięcy. Czy po tych fotach możecie potwierdzić autentyczność ?

 

bardzo proszę o pomoc oto link:

 

http://allegro.pl/iwc-portuguese-chronograph-iw371445-warto-i3466170664.html

 

pozdrawiam Aldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie darował....poproś o zdjęcia mechanizmu,najlepiej na tle dzisiejszej gazety :D ,bo opis z internetu ,a zdjęcia jak z lady sklepowej robione telefonem[widać odbicie na jednym]....

Chcę się mylić,ale...poproś i daj znać ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sprzedającego maila aby przesłał mi dowód zakupu oraz dokładne zdjęcia zegarka. Może ktoś z forumowiczów podpowie coś więcej? Czy pudełko na zegarek widoczne na foto z aukcji wygląda na oryginał? ,czy zapięcie jest oryginalne ? Przeszukalem Google i wydaje mi się że zapięcie z aukcji jest inne. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że go wylicytowałeś. Ten sprzedający ma tylko 40 komentarzy w tym jeden za sprzedaż. Nie ryzykowałbym też czekania na zwrot pieniędzy gdyby coś.

 

Na Twoim miejscu zainwestowłbym w podróż do Łodzi i wizytę przed kupnem, w zakładzie zegarmistrzowskim zdaje się na Zamenhoffa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie oczywiście masz rację w grę wchodzi tylko odbiór osobisty w łodzi tylko chciałem się zorientować czy na podstawie zdjęć zamieszczonych na aukcji można  określić czy zegarek jest autentyczny bo nie chciałbym ze szczecina robić wycieczki 500 kilometrów do łodzi pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś z forumowych kolegów mieszkających w Łodzi o pomoc......zaoszczędzisz czas i kase ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

COOK masz rację dobra myśl - czy znajdzie się ktoś ze "starych" forumowiczów którego mógłbym poprosić o taką przysługę - oczywiście odwdzięczę się za fatygę, proszę o maila z nr telefonu to ustalimy szczegóły.

 

Mam nadzieję że do tego czasu znajdzie się KTOŚ - znawca iwc i potwierdzi czy zegarek jest autentykiem.

 

pozdrawiam Aldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gość mi odpisuje że preferuje przelew i coraz bardziej mi to śmierdzi bo za dużo się naczytałem o wałkach na allegro. Wiem że zdjęcia są słabe ale może ktoś  z forum mający taki zegarek potwierdzi chociaż czy pudełko jest oryginalne i to charakterystyczne zapięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwytasz sie jak tonący brzytwy ;) -za pudełko i pasek z zapięciem motylkowym chcesz zapłacić 10tyś? :huh:

Lepsze zdjecia,dowód zakupu,gwarancja to jest to czego potrzeba by myśleć o "wyprawie "za zegarkiem do Łodzi,i co da stwierdzenie autentyczności zegarka ze zdjęć?,na "miejscu" moze czekać inny zegarek.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że nowy alegrowicz, a komentarze za doładowanie telefonu za 9 zł, czy kupno lajków na facebooku za 1 zł.

Po drugie wpisz numer aukcji 2959359928 w google i co wyskakuje że była to aukcja metek jubilerskich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy macie rację, napisałem by przesłał mi na początek dowód zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproś kogoś z forumowych kolegów mieszkających w Łodzi o pomoc......zaoszczędzisz czas i kase ;)

Jeśli to fikcyjne konto to możliwe że wcale nie z Łodzi. Dane tej firmy w internecie wskazują inną ulicę niż podana w aukcji allegro. Dużo tych wątpliwości jak na jedną okazyjną transakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwytasz sie jak tonący brzytwy ;) -za pudełko i pasek z zapięciem motylkowym chcesz zapłacić 10tyś? :huh:

Lepsze zdjecia,dowód zakupu,gwarancja to jest to czego potrzeba by myśleć o "wyprawie "za zegarkiem do Łodzi,i co da stwierdzenie autentyczności zegarka ze zdjęć?,na "miejscu" moze czekać inny zegarek.....

Ja sprzedając Seiko za 600 zł wysyłałem paczkę za pobraniem i z możliwością otworzenia paczki przy listonoszu. 

Przy 10 tys. zrobił bym sobie dzień wolny i pojechał odebrać osobiście.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miły" sprzedawca poinformował że jest na wczasach i jak wróci to nawiąże kontakt. Śmierdzi mi to coraz bardziej ale poczekam cóż potem wypadnie: czy zegarek się zepsuje czy zostanie zgubiony i do transakcji nie dojdzie. Niektórzy myślą że na allegro kupują sami debile.  Może do czasu powrotów z wojaży Pana sprzedawcy ktoś z Łodzi mi potwierdzi spacerując po Piotrkowskiej czy w bramie pod numerem 109  znajduje się firma DiLine.

 

pozdrawiam Aldo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy ,zobaczymy....,ja bym odpuścił i poszukał czegoś innego.

 

Daj znać jak się sprawa rozwinie ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak go wylicytowałeś, to znaczy że zawarłeś umowę - jeśli gość jest pewien swego (czyli zegarek OK) to Cię może "zmusić" do zakupu. Poczekałbym czy sprzedawca upiera się przy finalizacji transakcji, jeżeli nie, to znaczy że ma coś za uszami (albo że cena go nie satysfakcjonuje) 

 

w takiej sytuacji, tylko odbiór osobisty + wizyta u kogoś kto się zna - nie żałuj kasy, parę stówek a pomoże uniknąć potencjalnej wpadki za 10k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuść temat, gość mnie wykiwał na PANERAI, wygrałem aukcję, wpłaciłem kasę na konto i od dwóch tygodni jestem zwodzony i oszukiwany. Jutro żona zgłasza sprawę na Policję, dzisiaj powiadomiłem allegro. Gość we wtorek przesłał mi sfałszowany dokument potwierdzający przelew - z racji tego że nie mam mnie na miejscu żona zweryfikowała ten dokument w Citi Handlowy - bardzo chętnie sobie zostawili to potwierdzenie...  nawiązałem również kontakt z człowiekiem, który wpłacił w czerwcu na konto tego pana (celowo z małej iitery) ok 8 000 PLN za Breitlinga i do dzisiaj go nie dostał. 

 

Zastanawiam się czy nie upublicznić danych tego oszusta - co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w życiu bym nie przelał takiej kwoty - współczucia

 

wczoraj do mnie napisał że chce się spotkać w łodzi. odpisałem mu że na początek chce otrzymać na maila skan dowodu zakupu+ gwarancje celem weryfikacji w aparcie. czekam....

 

jeżeli chcesz umówię cie z nim w Łodzi bo ja nie ruszam tyłka do czasu otrzymania skanu dokumentów

 

dodatkowo szperając w google znalazłem na Piotrkowskiej 109 sklep gsm http://www.artkomgsm.pl/piotrkowska-109/

rozmawiałem z miłym Panem z tego sklepu teraz telefonicznie i powiedział mi że jest tam "jakiś" punkt jubilerski ale na miejscu rzadko kiedy ktoś jest (jak powiedział raz na 2 miesiące ktoś przyjeżdża) Może warto byś się z nim skontaktował może grzecznościowo Tobie ustali co to za firma....

 

ps. co do upublicznienia jest to firma więc nie widzę problemu, po drugie w poście jest link do aukcji gdzie licytowałem z danymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale skoro człowiek oszukuje, to czemu do cholery nikt mu negatywa nie wystawił jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczekaj jak kolega zgłosił do aledrogo to mu pewnie konto zaraz zablokują, dodatkowo widze że już nic nie wystawia a miał kilkanaście stron biżuterii z diamentami i te nasze nieszczęsne zegarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zgłosiłem sprawę na Policję - czas oczekiwania plus przesłuchanie - 5 godzin - ale było warto. Konkretny policjant, bardzo wnikliwie notował, zostawiłem całą korespondencję mailową z tym człowiekiem, dodatkowo sfałszowane potwierdzenie wykonania przelewu na moje konto. Dam znać jak się sprawa zakończyła, ale nie rozumiem dlaczego Allegro dopuszcza do takich aukcji - przecież łatwo sprawdzić, że gość wystawia dokładnie takie same zegarki z dwóch różnych kont, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzisz? to są wszystko elektroniczne zapisy, człowiek tego nie nadzoruje. Jak sklepy sprzedają, to często oferują na różnych aukcjach to samo (najczęściej nowe) - takich bramek nie da się stworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez karol1302
      Cześć,
      na sprzedaż zegarek IWC Ingenieur Automatic IW322701 z prywatnej kolekcji.
      Drugi właściciel, zegarak w pełnym sklepowym komplecie, nigdy nie polerowany i nigdy nie serwisowany.
      Zegarek nosi normalne ślady użytkowania, jednak jest jednym z wielu, stad jego stan określam spokojnie na 8 w skali forumowej.
      Zegarek na punktualnym chodzie około 3 s do przodu.
      Cena 27 tyś, wysyłka lub odbiór zgodnie z dyspozycjami kupującego.
       
       

















    • Przez s1kor
      Witam, 
       
      Czy mógłbym poprosić o ocenę tego Portugalczyka w kwestii ewentualnej nieautentyczność:
       
      https://www.olx.pl/d/oferta/iwc-portugieser-iw371401-CID87-IDTeOn8.html
       
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Przez Gary37
      Witam serdecznie wszystkich miłośników czasomierzy ,
      Bardzo będę wdzięczny za informację o moim zegarku .
      Nie jestem pewien ,czy jest to pasówka ,czy oryginalny Portugalczyk ,
      Zegarek cal 73  42mm bez koronki (czyli linia Portugalczyka ) koperta w 14 k złocie  .
      Prawdopodobnie pochodzi z 1939 r (ale nie jestem pewien )
      Nr mechanizmu  904696 zgadzają się też z tymi  numerami na kopercie ,jest też wiewiórka .
      Miałem już wcześniej podobny zegarek o tym rozmiarze i też w złocie tylko tamten miał cal 95 i koperta miała punce i znaczek scafusia.
      Drugiego takiego nie spotkałem .
      Proszę o informacje czy może :perełka :
       






    • Przez piteks
      Mam do sprzedania nową bransoletę do IWC Porugieser 40 IW358312.
      Sprzedaję ponieważ zdecydowanie preferuję pasek. Cena 3000 zł.





×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.