Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

outlaw1985

orient y469672-4a - TYGODNIK

Recommended Posts

Witam,

 

dostałem w spadku ww Orienta patelnię (pierwsza wersja chyba) i ponieważ mi się bardzo spodobał postanowiłem się nim zainteresować bliżej. zegarek miał poważną usterkę zaparowania (X lat temu po której leżał w szafie) dzięki której tarcza i koperta uległy przygniciu. natomiast sam mechanizm był (jest?) sprawny. Udałem się więc do zegarmistrza w celu podjęcia procesów regenracyjnych. wyczyścił tarczę wiecznego kalendarza natomiast kopertę musiałem zamówić nową. dokonał także regeneracji mechanizmu i tu zaczyna się problem. otóż przy odbiorze powiedział, że wymienił uszczelki wymienił olej smarny posprawdzał naciągi i rotory cuda wianki itp itd. mówił że będzie się spieszył ponieważ starość nie radość a nowa spręzyna jest nieopłacalna do remontu. 150zł zostawiłem ciesząc się pierwszym w życiu automatem. radość nie trwała długo.... następnego dnia rano zauważyłem, że datownik przesunął się prawidłowo o godzinie 24/1 w nocy. natomiast dzien tyogdnia zaczął się przestawiać nie o 1szej w nocy (jak u drugiego orienta z tamtych czasów który ma mój tata) lecz o 6tej rano dopiero a kończy się przestawiać o godzinie 8.30 (ma podwójną nazwe dni francusko-angielską) nie wiem czy to normalne? nie wydaje mi się również żeby przed "naprawą" tak było bo raczej bym zauważył a zegarmistrz mówi, że tak ma być i koniec ale nie podał żadnego satysfakcjonującego argumentu.

 

da się zmianę dnia tygodnia przestawić na godzinę nocną? czy zegarmistrz ma rację?

 

pozdrawiam i liczę na jak najszybszą odpowiedź :)

Rob

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalne jest, że zmiana daty tygodnia (zwłaszcza dwujęzycznej) trwa tyle godzin (około 7) - zawarte jest to często w instrukcjach.

Seiko zaczyna proces od 21 i trwa do 4

Niestety nie posiadam takiego Orienta, żeby jednoznacznie stwierdzić czy ten typ tak ma, czy jednak proces powinien rozpoczynać się wcześniej, żeby wcześniej się skończyć ...

Jak widać czas trwania procesu wydaje się być poprawny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalne jest, że zmiana daty tygodnia (zwłaszcza dwujęzycznej) trwa tyle godzin (około 7) - zawarte jest to często w instrukcjach.

Seiko zaczyna proces od 21 i trwa do 4

Niestety nie posiadam takiego Orienta, żeby jednoznacznie stwierdzić czy ten typ tak ma, czy jednak proces powinien rozpoczynać się wcześniej, żeby wcześniej się skończyć ...

Jak widać czas trwania procesu wydaje się być poprawny.

ja rozumiem, że to nie trwa jedną godzinę;) ale w drugim zegarkutego samego typoszeregu (mojego taty) też z podwójną językowością tyle, że niemiecko angielską, zaczyna się to o godzinie 2.30 w nocy i o 4tej jest już nastawione poprawnie :) niefajnie się zrywać w amoku w sobote rano z łóżka o 5tej patrząc nieprzytomnie na zegarek i widzieć, że jest piątek i na podjeździe się orientować, że coś nie tak :) bo mój zegarek jak napisałem wczesniej zaczyna wogóle obracać tą tarczą o 6tej rano a kończy przed 9tą.... fajny jest ale myślę, że go sprzedam niedługo chyba... ale chciałbym wiedzieć co powiedzieć nowemu właścicielowi przy sprzedaży... czy to wada czy to uszkodzenie czy jaki czort.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro masz drugi zegarek do porównania, to chyba odpowiedziałeś sobie sam ?

Poza tym zgodzę się z tobą, że oglądanie nieaktualnych danych o 8:30 jest nie teges!

Czy jest to jednak powód do natychmiastowej sprzedaży - nie wiem - na pewno do zmiany majstra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

heh :) nie jestem zegarmistrzem ani kolekcjonerem więc nie wiem na jakiej zasadzie to działa. wiem tyle ile mi powiedział powiatowy Uhrman, że tak ma być i ten model tak ma. to w takim razie co z drugim ? że niby taty model jest "popsuty" bo jest "aktualny" o 8.30? :) jak mawiają brytole smierdzi rybą coś jego gadanie... a przejazd do wrocławia albo pozniania dla mnie jest droższy niż wartość zegarka :) dlatego pytam czy to może być uszkodzenie czy może kolo źle poskładał trybiki/wałki/przekładnie-cokolwiek tam jest i odpowiada za przesuniecie dnia tygodnia :) jedno jest pewne, że u niego więcej usług nie będę zamawiał bo nie chce mi udzielić odpowiedzi jak to ma być prawidłowo a pozatym jakoś przestałem mu ufać a innych kopertogrzebków u mnie brak... tzn są ale nie warto tam iść nawet.

 

ps. bo we mnie jest pedantyzm :) albo coś jest perfekcyjne albo mnie denerwuje :) więc jeśli nie da się tego przestawić albo naprawa byłaby ponad wartość zegarka to bedę sprzedawać w stanie takim jakie jest. i tu drugi raz pedantyzm wyłazi bo jestem starej daty i nie umiałbym sprzedać komuś bubla i wolałbym wyjaśnić w czym rzecz. taki juz jestem :)

dlatego się zastanawiam w czym tak naprawde jest problem. uhrman d*pa czy zegarek jest z wadą :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam przepraszam że się podpinam . posiada ktoś instrukcję w języku polskim do w/w zegareczka??

Nie wiem czy są instrukcje po polsku, na tej stronie znajdziesz instrukcje po angielsku są one wspomagane obrazkami więc łatwo zrozumieć. A i wujek gugle może przyjść z pomocą.

 

http://www.orient-watch.com/support/manuals/

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By kubaaa85
   Witam wszystkich, jestem tutaj nowy także bardzo mi miło dołączyć do klub pasjonatów czasomierzy.
    
   Niestety przygodę na forum muszę zacząć od problemu z moim niedawno zakupionym zegarkiem. Sprawa dotyczy zegarka Edox Chronorally Automatic : https://www.watches.ag/images/edox-uhren/01116-37npn-gin/01116-37npn-gin-4.jpg
   Zakupiłem 2 tygodnie temu zegarek używany. Sprawdziłem go na tyle na ile potrafiłem, posiadam certyfikat autentyczności dowód zakupu itp. Zegarek był używany przez 2 lata. Stan na pierwszy rzut oka naprawdę bardzo dobry. Zero rys, zero otarć itp.
   Natomiast od samego początku mam problem z datownikiem, po prostu nie działa on automatycznie. Zegarek posiada również wskaźnik dni tygodnia i z nim nie ma żadnego problemu. Zauważyłem, że w okolicach godziny 23 zaczyna się procedura zmiany dnia, kończy się to po północy. Natomiast data ani drgnie w związku z czym jestem zmuszony każdego ranka przestawiać datę samoczynnie (co bywa frustrujące, jak zapewne nie trudno się domyślić). Chciałbym nadmienić iż mimo faktu, że jestem bardzo zielony w temacie tak zaawansowanych zegarków i jest to mój pierwszy poważny czasomierz to zapoznałem się z instrukcją, pamiętam o tym kiedy nie należy manipulować koronką aby zmienić datę.
    
   Zatem prośba o radę - czy mogę coś zrobić aby datownik zaczął działać poprawnie czy pozostaje mi wizyta w serwisie. Z tego co wiem to Edox ma przedstawicielstwo oficjalne w Poznaniu, czy sugerujecie wysyłkę zegarka do serwisu Edox czy może polecacie jakiś inny sprawdzony serwis zegarków na Śląsku ?
    
   wielkie dzięki za odpowiedź
  • By Vahardan
   Witam, szukam porad w sprawie zakupu zegarka z werkiem automatycznym w budżecie ok. 700 zł. Najlepiej jakby miał czarną tarczę i datownik. Osobiście podoba mi się ten https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-date-fer27001b0. Co o nim sądzicie? Jest wart swojej ceny?
  • By pmk1981
   Witam
   Kupiłem Casio MTD-1053D, nie mogę ustawić w nim daty żeby przechodziła o północy. Datę zmienia między 10 rano do 14tej. Proszę o pomoc.
  • By narek
   Brak instrukcji doprowadził mnie do poszukiwania odpowiedzi w internecie i na "czuja" , co skończyło się godziną wyrwaną z życiorysu i pogorszeniem nastroju.
   Nienawidzę tego czasu więc proszę wybaczyć, że nie chce korygować sporządzonych w trakcie notatek, mimo to wierzę, ze mogą się przydać. 
    
   zegarek ma 3 przyciski:
   górny - na godzinie 2 - dalej oznaczam jako A
   dolny - na godzinei 4 - dalej oznaczam jako B
   Koronka - na godz. 3
    
   ustawienia dni tyg.
   Koronka wciśnięta Wcisnąć A i B jednocześnie. Wskazówka sekund na 30.  Wcisnąć na 3 s A, aż sekundnik stanie na 55 s ( g. 11 ) Wcisnąć B na 3 s. Wskazówka dni zaczyna krążyć wykonuje pełne obroty.  Zatrzymać w miejscu poniedziałku wciskając B  Akcept ustawienia przez koronkę 1 klik od i powrót 1 klik docisk.   
    
   Korekty poszczególnych ustawień:
    
   1. Wszystkich dokonuje się przy wciśniętej koronce na 1 klik od (pierwszy skok koronki). Po czym sekundnik ustawi się na 30 s. co oznacza korekty dla małego zegara.
    
   2. Wyboru komplikacji do korekty dokonuje się przez wciśnięcie na ok 3 s przycisku A. Za każdym razem spowoduje to przestawienie sekundnika na inną pozycję odpowiadająca innej komplikacji. I tak sekundnik na pozycji:
   30 s - mały zegar;
   55 s - dni tygodnia
   13 s - datownik
    
   3. Po wyborze komplikacji do korekty, zmianę jej ustawień dokonuje się przez wciskanie guzika B:
         1 krótki -  skok o 1 pozycję. 
         1 długi (3 s) - wywołuje ruch ciągły, który zatrzymamy poprzez 1 krótki B. 
    
   Ustawienie strefy czasowej. 
   Koronka wciśnięta ( skręcona ). Wcisk B długo, aż sekundnik wskaże ustawioną strefę. Prawidłowo powinno być ( Berlin/Paryż), jeśli nie to przestawić. Klik A lub B zmienia strefę + lub - . Po zmianie wskazówki ruszają w cElu korekty aktualnego. Czasu. Jeżeli ustawienie strefy pokazuje zły czas - skorygować ustawienie dużego zegara przez korektę ręczną.  Korekta dużego zegara (00 s) 
   Koronka Klik 2 razy od. Sekunda staje na 00.  Klik A ruch min o 1+ A długości 2-3 s wprawia w Ruch ciągły zegar, aż do kolejnego klik A.  Klik B. Ruch wstecz.  Zatwierdzenie po wcisku koronki. Sekunda rusza z 12. 
  • By chwilowygość
   Witam.
   Mam problem z ustawieniem daty w zegarku Emporio Armani 1893. Mogę zmieniać datę do przodu, ale nie mogę tego zrobić do tyłu.
   W instrukcji jest napisane tak:
    
   Ustawianie daty
   1. Odciągnij koronkę do pozycji 1.
   2. Obracając koronką w prawo lub lewo ustaw datę na dzień poprzedni. Kierunek obrotu koronki w celu ustawienia daty różni się w poszczególnych modelach.
    
   Ustawianie godziny
   1. Odciągnij koronkę do pozycji 2.
   2. Obracaj koronką w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara do momentu pojawienia się w okienku aktualnej daty.
   3. Ustaw aktualną godzinę.
    
   Ja nie mogę ustawić aktualnej daty.
   Proszę o pomoc.
    
   EDIT: Zorientowałem się, że zegarek ma zakres tylko od 1 do 31 dni, więc nie ma potrzeby, żeby trzeba było cofać dzień miesiąca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.