Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

klamerki

Rekomendowane odpowiedzi

Meteoryt Muonionalusta - Figury Widmanstattena oraz kawałki damastu z komórki.

ui47.jpg
z4y7.jpg
3fq3.jpg
mgvi.jpg
2x96.jpg
gka5.jpg
o58i.jpg
bdsl.jpg
z2l1.jpg
2p0w.jpg
 


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p9xg.jpg
yzjf.jpg
t3d6.jpg
7mfi.jpg
usyi.jpg
v04c.jpg
mwd8.jpg
tueg.jpg
pr2a.jpg
rfap.jpg


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie. Zazdroszczę warsztatu i umiejętności nie od dzisiaj!

 

pozdrawiam,

Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota Piotrze. Meteoryt rewelacja !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze mistrzostwo świata Piotrze.

Nie wiem czy do dobrze czy źle, dla mojego portfela raczej źle :D.  

O, dopiero teraz zauważyłem, że moja z "liniami papilarnymi" przyjdzie z moimi inicjałami ;) .


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za słowa uznania, te akurat były spowodowane potrzebą chwili :rolleyes: - przyjemniej jednak poleżeć niż coś robić :) .

4w0g.jpg

pozdrawiam Piotr.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe arcydzieła, chociaż do mnie meteoryty jakoś nie przemawiają, ale o gustach się nie dyskutuje, B)

mam za to pytanie Piotrze o Twoje klamry z damastu, dlaczego są całe "srebrne"?

i czy trudniej jest wykonać "kolorowe" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe jest prościej wykonać - znaczy z czarnym i odcieniami szarości, mieszanie metali kolorowych to inna sprawa.

Tutaj są dwa gatunki stali nierdzewnej austenitycznej i nie zawierają węgla - dlatego są "srebrne"

Jeśli stal jest rdzewna wtedy zawiera węgiel a co za tym idzie mieszanka poszczególnych warstw jest "kolorowa"

Aby wykonać "damast" w 100% nierdzewny jak ten powyżej trzeba skuwać dwa gat. nierdzewki w małej i dosyć wysokiej amplitudzie temperatury, tak aby się nie stopiły i nie wymieszały a jednak aby się trwale połączyły - tworząc to co potocznie jest nazywane damastem.

Ten jest ze Szwecji i niestety też odpowiednio kosztuje - kawałek na jedną klamrę to kilkadziesiąt euro w zależności od konkretnego wzoru...

Podobno w Indiach też robią ale nie ma pewności że jest austenityczny i w 100% nierdzewny.

Te klamerki aby utrudnić sobie - zrobiłem z różnych kawałków zebranych do kupy - takich jak na zdjęciu - przed zrobieniem gdyby to leżało na ulicy to nawet byś tego nie kopnął, nie mówiąc o schylaniu się :) .

5h58.jpg

Takie kawałki jak na foto zebrane do kupy i trzask - klamra zrobiona, w tych klamerkach są cztery gatunki stali nierdzewnej tzw. kwasówki.

Jak się zabarwią na czarno to znaczy że są brudne albo nie za dobrze wypłukane po kwasie.

Po zebraniu do kupy pobawieniu się troszkę z tym - trafiają do kwasu - mieszanki albo np. solnego 60% czasem 40%.

Meteoryt aż się gotuje po włożeniu do tego samego kwasu, gdy wsadzisz tam palec to leci z niego dymek - ogólnie zabawa jest fajna ale jak już pisałem zawsze lepiej sobie poleżeć :rolleyes: .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mi się dziś przypadkiem zrobiło, Piotra klamra sprzed dwóch lat co najmniej...

 

IMG_8243.JPG

 

Nie ma lepszych.


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Od dawna podziwiam i chylę czoła przed Twoim kunsztem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.