Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lukasus

Jaki program (software) do katalogowania zbiorów zegarków?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy temat na forum ale myślę, że zagadnienie zainteresuje wielu użytkowników forum, a na pewno przyszłych-nowych członków i kolekcjonerów. Wiem, że temat był już poruszany, ale ze względu na brak rozwiązania tej kwesti zdecydowałem się zacząć ten wątek od początku.

Wcześniej pisaliście na ten tamat nastepująco:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/37215-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - tu wątek się urwał w 10.2009

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/49589-katalogowanie-zbiorow/?hl=katalogowanie - a tutaj w 10.2010

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/31875-program-do-katalogowania-zegarkow/?hl=%2Bprogram+%2Bkatalogowania - tutaj rozmowa szybko się skończyła...

 

Na necie znalazłem program Watch&Clock Collection ale firma, która go wydawała straciła prawa do domeny (allmywatch.com), do której odnoszą się linki związane z tym programem. Kiedyś na forum pojawił się autor tego programu pod pseudonimem sh_a (http://zegarkiclub.pl/forum/user/36718-sh-a/) ale zniknął tak szybko jak się pojawił.  :(  Link do tematu o tym programie: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/56873-program-dla-kolekcjonerow-zegarkow-pomoz-przetlumaczyc-na-jezyk-polski/?hl=allmywatch. Udało mi się ściągnąć wersję 1.2.1.37 ale ma ona 30-dniowy okres próbny i brak jest możliwości jej przełużenia bo firma (AsMEDSoft Co. Ltd.) tak jakby nie istniała. Program wydawał się sensowny ale może sugerowalibyscie coś innego? Ktoś używa tego programu?

 

Znalazłem też dość drogi program na stronie: http://www.watchware.net/products/WatchCollector.html. Co o nim sądzicie? Jest dość drogi - 105 $, ale też bardzo rozbudowany...

 

Dopiero zaczynam tworzyć swoją kolekcję, ale już przy kilkunastu sztukach widzę, że katalogowanie będzie sprawą istotną i pracochłonną (zakup, dane, zdjęcia, przeglądy, wydatki na poszczególne egzemplarze, itp.). Nie chciałbym wykonać całej roboty a później robić to jeszcze raz pod innym programem.

 

Jaki program powinienem wybrać? Myślę, że ustalenie jednej sugestii dla wszystkich przyszłych oraz obecnych forumowiczów byłoby naprawdę cenną wskazówką.

 

Czekam na wasze posty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja chciał się bawić w coś takiego to poszedłbym na łatwiznę – html+jQuery. Główna strona z podsumowanie i linkami do poszczególnych zegarków i oddzielny pliki dla każdego zegarka. Oddzielne i doczytywane, bo łatwiejsza struktura opisu zegarka, nie chcę się rozpisywać, ale przy odpowiednim podejściu można uzyskać bardzo dużą elastyczność. W ten sposób zrobiłem sobie generator wszelakich dokumentów i zapisywacz różnych notatek w pracy.

 

Obie technologie są bardzo proste do opanowania i przy odrobinie chęci i pracy można sobie "uszyć" notatnik/archiwizer. Dodatkowo umieszczając pliki na Dropboksie można jeszcze łatwo udostępnić część/wszystko innym. Osobiście wolę pogrzebać trochę w tagach niż męczyć się z Open Officem czy innym Wordem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja chciał się bawić w coś takiego to poszedłbym na łatwiznę – html+jQuery. Główna strona z podsumowanie i linkami do poszczególnych zegarków i oddzielny pliki dla każdego zegarka. Oddzielne i doczytywane, bo łatwiejsza struktura opisu zegarka, nie chcę się rozpisywać, ale przy odpowiednim podejściu można uzyskać bardzo dużą elastyczność. W ten sposób zrobiłem sobie generator wszelakich dokumentów i zapisywacz różnych notatek w pracy.

 

Obie technologie są bardzo proste do opanowania i przy odrobinie chęci i pracy można sobie "uszyć" notatnik/archiwizer. Dodatkowo umieszczając pliki na Dropboksie można jeszcze łatwo udostępnić część/wszystko innym. Osobiście wolę pogrzebać trochę w tagach niż męczyć się z Open Officem czy innym Wordem :)

 

entombed ja nie jestem wprawiony w tych html'ach. Wolałbym otworzyć jakiś program, wpisać do niego informacje a później załadować zdjęcia... Tak byłoby prościej niż znowu studiować kolejny kierunek - tym razem informatyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, to tylko kilka znaczników i trochę pomyślunku. Myślisz i myślisz jak powinien wyglądać szablon, a potem już z górki – trzeba tylko uzupełniać. Dopóki nie wymyślisz, że mogłeś to lepiej pomyśleć :) Mając bardzo ogólne pojęcie jak to działa, przy pomocy internetu, a głównie StackOverflow jesteś w stanie naprawdę sporo rzeczy wykombinować. Dla mnie to była dobra zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ale że co?

 

A po naszemu to co stoi w poście powyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie poiuyt! Softwere dla zwykłych śmiertelników w sensie informatycznym. Oczywiście pozostaje kwestia czy tworzyć własny katalog offline czy od razu szukać rozwiązań z możliwością udeostepniania online. Czy jest taki "gotowiec" dwa w jednym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz znalazłem jeszcze coś takiego: http://www.ebay.com/itm/Wristwatch-Watch-Pocket-Watch-Grandfather-Clock-Collection-Tracking-Software-CD-/370548027080?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5646622ec8

 

Program nazywa się  Village Tracker for Clocks and Watches; trial 30-dniowy, pełna wersja 49,95 USD, ale to trochę bardziej program do katalogowania rzeczy po "dziadku" w celu wystawienia na licytację albo aukcję... Nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pobawiłem się Watch&Clock Collection. Ten program naprawdę dobrze się zapowiadał! Co się stało, że strona allmywatch.com razem z firmą i programem zniknęła z netu? Może ktoś wie? Jeżeli ktoś ma ten program razem z polską wersją językową, która powinna była się pojawić na początku 2012 roku to chętnie odkupię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby napisać klubowy soft. Bo tamte to jakieś przedpotopowe koszmarki.

Trzeba określić technologię - windowsy czy web. Albo to i to, żeby można było mieć dane lokalnie.

Potrzebna by była lista funkcji jakie taki program musiałby mieć. I jakiś layout do tego...

Przy dzisiejszych technologiach można to sprawnie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby napisać klubowy soft. Bo tamte to jakieś przedpotopowe koszmarki.

Trzeba określić technologię - windowsy czy web. Albo to i to, żeby można było mieć dane lokalnie.

Potrzebna by była lista funkcji jakie taki program musiałby mieć. I jakiś layout do tego...

Przy dzisiejszych technologiach można to sprawnie zrobić.

 

Zgadzam się! To byłoby najlepiej. Ale kto może to zrobić? Myślę, że listę funkcji można by było wstępnie dość szybko określić... Leyout jest ważny ale mógłby być jakikolwiek na wstępie... Ale główny temat jest taki - kto by mógł coś takiego napisać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktuj mój wpis jako zgłoszenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Z chęcią też nabyłbym rozsądny program - bazę danych zegarków.

Niekoniecznie działający w necie, ale jeśli będzie tak, to trudno.

Jeśli ktoś mądry napisze jak to stworzyć, ale bez takich mądrych

sformułowań jak powyżej, będziemy wdzięczni.

 

Niestety, podobnie jak poprzednio, bo temat nie jest nowy, obawiam się, że nikomu nie

będzie się chciało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet zacząłem już coś robić jakiś czas temu - ale obowiązki wzięły górę nad hobby...

Jak będzie zapotrzebowanie to możemy potraktować to jako stan wyjściowy i pociągnąć dalej.

Program działa na Windowsach i oparty jest o SQLite. Załączam parę screenów - to co widać wszystko działa :)

post-34848-0-52238000-1379756508_thumb.png

post-34848-0-66006600-1379756514_thumb.png

post-34848-0-55114500-1379756517_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze:

post-34848-0-96556300-1379756554_thumb.png

post-34848-0-86373300-1379756740_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet zacząłem już coś robić jakiś czas temu - ale obowiązki wzięły górę nad hobby...

Jak będzie zapotrzebowanie to możemy potraktować to jako stan wyjściowy i pociągnąć dalej.

Program działa na Windowsach i oparty jest o SQLite. Załączam parę screenów - to co widać wszystko działa :)

 

Super Spy!!! Mamy punkt wyjścia! Jak można go przetestować? Muszę się gdzieś zalogować? Dobrze by było aby miał nie tylko angielski ale też polski interface. Będzie nam łatwiej, a wersja angielska da możliwość dotarcia do szerszej rzeszy użytkowników...

 

Fajną opcją jest też mozliwość wydrukowania karty katalogowej w pdf. Można by też zastanowić się nad jakimś "przetwornikiem", który dałby mozliwość zaczerpnięcia z danych programu w celu wystawienia zegarka na e-bay alby allegro. Przecież nie wszystkie zegarki mamy "na zawsze" czasami z niektórymi chcemy się rozstać i przecież nie za darmo ;)

 

Jakbyś mógł stworzyć takie demo testowe, żeby można było popróbować sobie, dać uwagi i sprawdzić na roboczo. Myslę, że mógłbyś też zasugerować jakąś cenę... Na pewno każdy chętnie zapłaci za dobre narzędzie, które będzie pomocne dla naszej pasji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartościowy temat. Już samo zreasumowanie jest cenne niezależnie od dalszych losów tego wątku. Nie ukrywam, że szczególnie dla kolekcjonerów zegarków radzieckich programy katologowe to wybawienie. Tu kolekcje idą w setki sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do post-owania odnośnie sugerowanej zawartości programu. Być może uda się w końcu rozpocząć przygotowywanie takiego softwere'u...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracujemy nad programem. Czekam na wasze sugestie. Warto się zaangażować w ten wątek - taki program wszystkim nam się przysłuży!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się zarzuty obecnej wersji programu. Jak widzę po zakładkach jest galeria, wiec będzie można wstawić swoje foty. Przydałoby się może pobieranie informacji o zegarkach z netu, ewentualnie stworzenie w necie takiej bazy z której program by czerpał, i w druga stronę wysyłał (dodawał informacje) o zegarkach, których tam nie ma. Nie mowię o danych prywatnych typu nr seryjny czy coś takiego, ale dane opisujące model zegarka.


Na świecie są tylko 10 rodzaje ludzi. Ci co znają system dwójkowy i ci co go nie znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna inicjatywa! Gorąco popieram i kibicuję. Z pomocą gorzej, bo taki ze mnie informatyk, jak z koziej...

To, co pokazał Kolega Spy wygląda na bardzo dobrą bazę do dalszych działań.

Moim zdaniem program powinien być w dwu językach - nie ma powodu, żeby deprecjonować nasz ojczysty, a angielski z wielu powodów pożądany

 

 

Zdecydowanie powinien też zostać rozbudowany opis mechanizmu.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o zdefiniowanie opisu poszczególnych elementów - czekam na propozycje pól (wraz z wartościami jeśli są określone) w każdej z zakładek i propozycje nowych zakładek (jest już pomysł zakładki "Koszty").

No i oczywiście info dotyczące layoutu/ogólnego wyglądu. Chciałbym, żeby program był jak najbardziej ergonomiczny i intuicyjny.

Wersje językowe to nie problem - na razie jest ENG i PL.

Serwer do wymiany danych też jest w planach.

 

Chciałbym, żeby dla nas soft był darmowy (z błogosławieństwem KMZiZ), ew. według uznania. Natomiast "na zewnątrz" chciałbym spróbować to  sprzedawać (ew. donacje), żeby osłodzić sobie tygodnie łamania głowy i nieprzespanych nocy :) Oczywiście już bez logo KMZiZ. 

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. Jeśli większości to nie odpowiada to poproszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No właśnie nie wiem, czy mamy takie same wymagania wobec programu.

Chyba nie do końca.

Np. dla kogoś (nie dla mnie:)) może mieć znaczenie grubość pozłoty. Pewnie dla większości nie.

I chyba ńie ma sensu tworzyć systemu, który będzie miał wszystko. Bo wtedy ja wykorzystam może 10 % pól do wpisywania informacji.

Ja też nie jestem informatykiem, więc jeśli napiszę coś niezbyt mądrego albo nierealnego, proszę mnie poprawić.

Ale zastanawiam się, czy można stworzyć system otwarty w pewnym sensie.

Żeby np przy zakładce mechanizm pojawiło się tylko kilka podstawowych informacji, oprócz tego żeby można było dopisać lub nie jeszcze ze 6 wolnych pól, do wykorzystania wg użytkownika.

Podobnie w innych zakładkach.

Ja opisuję swoje zdjęcia. Wg systemu opracowanego przez Wojtka Kutermankiewicza. Ale ten opis do pełnego wykorzystania potrzebuje MS Access, co nie jest zbyt wygodne. I tanie.

Przy opisie zdjęcia tarczy podaję dość dużo informacji.

Począwszy od logo, czy jest to ATLANTIC, Atlantic czy atlantic. Czy logo jest płaskie czy aplikowane. Potem nazwa modelu (lub nie) - np. Weltmeister, potem liniia np.EXTRA - też może jej nie być. A potem całkiem spora ilość informacji co i gdzie się znajduje.

 

Wiem , że nie wszystkim tak ilość informacji będzie potrzebna. Albo nie takie, a inne.

Dlatego prosiłbym o zastanowienie się na ile taki system może być otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi właśnie o zdefiniowanie opisu poszczególnych elementów - czekam na propozycje pól (wraz z wartościami jeśli są określone) w każdej z zakładek i propozycje nowych zakładek (jest już pomysł zakładki "Koszty").

No i oczywiście info dotyczące layoutu/ogólnego wyglądu. Chciałbym, żeby program był jak najbardziej ergonomiczny i intuicyjny.

Wersje językowe to nie problem - na razie jest ENG i PL.

Serwer do wymiany danych też jest w planach.

 

Chciałbym, żeby dla nas soft był darmowy (z błogosławieństwem KMZiZ), ew. według uznania. Natomiast "na zewnątrz" chciałbym spróbować to  sprzedawać (ew. donacje), żeby osłodzić sobie tygodnie łamania głowy i nieprzespanych nocy :) Oczywiście już bez logo KMZiZ. 

Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe. Jeśli większości to nie odpowiada to poproszę o info.

 

Kolego jeśli byś miał ochotę wrzucić to na jakiś github lub coś podobnego i określić zakres wymagań to ja chętnie "społecznie" dołączył bym się do prac. Mam teraz sporo wolnego czasu. Można by pokusić się o jakąś aplikację mobilną do szybkiego zakładania wpisów skoro przewidywana jest synchronizacja na serwer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, czy mamy takie same wymagania wobec programu.

[cut]

 

Wiem , że nie wszystkim tak ilość informacji będzie potrzebna. Albo nie takie, a inne.

Dlatego prosiłbym o zastanowienie się na ile taki system może być otwarty.

 

Myślę, że każdy powinien określić swoją listę must have i nice to have. Wtedy się zastanowimy co uwzględnić - bo pewnie po wrzuceniu wszystkiego program stałby się mało przejrzysty. Ale można też zrobić do każdej zakładki "widok zaawansowany" z wszystkimi możliwymi polami.

W każdym razie dodawanie własnych pól też powinno być możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez spy
      Witam,
       
      wersja beta aplikacji ChronoDB do obsługi wszych kolekcji jest gotowa do szerszych testów.
       
      Najnowszą wersję można ściągnąć stąd:
       
      Windows: http://bit.ly/2jSsM4p
      macOS: https://itunes.apple.com/pl/app/chronodb/id1195427005
      Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jsoftmobile.chronodb
       
      Jest to instalator Windowsowy - aplikacja instaluje się do podanego koatalogu i tworzy skrót na desktopie.
      !Jedna uwaga: jeśli instalujecie do Program Files to musicie mieć prawa administratora i włączyć opcję "uruchom jako administrator"!
       
      Aplikację można aktualizować przez net - menu "Sprawdź aktualizacje".
       
      Wszelkie pytania, uwagi, bugi, propozycje, itd. piszcie tutaj w wątku.
      Nie ma na razie pomocy ale myślę, że wszystko jest w miarę jasne. Jak ktoś ma chęć napisania pomocy to zapraszam.
       
      Krótki opis:
      Aplikacja służy do ewidencjonowania posiadanych zegarków oraz prowadzenia historii kosztów i zdarzeń związanych z ich eksploatacją.
       

       
      Dane zegarka:


      Podstawowe dane:
      - Typ
      - Styl
      - Marka
      - Model
      - Referencja
      - Nr seryjny
      - Zdjęcie główne

      Mechanizm:
      - Referencja
      - Typ
      - Wyświetlanie
      - Sekundnik
      - Wymiary
       
      Koperta:

      - Kształt
      - Materiał
      - Wykończenie
      - Kryształ
      - Wymiary
       
      Luneta:

      - Typ
      - Materiał
      - Kolor
       
      Tarcza:

      - Materiał
      - Kolor
      - Indeksy
      - Numery
       
      Rynek:

      - Cena detaliczna
      - Cena zakupu/sprzedaży
      - Data zakupu/sprzedaży
      - Sprzedawca/Kupujący
       
      Koszty:

      - Spis kosztów
       
      Zdarzenia:

      - Spis zdarzeń
       
      Dodatkowe Info:

      - Spis dodatkowych informacji o zegarku
       
      Galeria:

      - Zdjęcia zegarka
       
      Lista:
       

      - Konfigurowalna lista zegarków - można konfigurować widoczność i kolejność kolumn w liście
      - Szybkie wyszukiwanie
      - Funkcja filtrowania


       
      Eksport/Import:
      - Eksport danych zegarka w celu archowizacji lub wymiany informacji z innymi uzytkownikami
      - Możliwość wydruku karty produktu (PDF) z najważniejszymi informacjami
       
      Przykładowa karta zegarka (PDF): http://bit.ly/1jqDdsH

      Słowniki:
      - Własne słowniki marek i mechanizmów

      Update:
      - Aktualizacja aplikacji przez internet
       
      W razie pytań proszę o info - będziemy uzupełniać opis.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.