Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bobek6969

Który Zenith?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

co byście wybrali? Jakość mechanizmu, kształt koperty - podobne. Generalnie przeznaczenie do garnituru:

 

1. Zenith Heritage Ultra Thin,

 

 03.2010.681/21.C493

 

mechanizm Elite 681, czarna tarcza, 40 mm x 8.3 mm

 

Na TAK: klasyka w 100 %, piękna tarcza w głębokiej czerni, wysokość tylko 8.3mm.

 

Na NIE: brak daty, no i czy nie jest aż nazbyt klasyczny, wręcz nudny?

 

 

03_2010_681_21_C493_3.jpg

 

 

 

2. Zenith Captain Power Reserve,

 

03.2120.685/22.C493

 

mechanizm Elite 685, czarna tarcza, 40 mm x 9.25 mm

 

Na TAK: rezerwa chodu, data, coś się na tarczy dzieje..

 

Na NIE: ale czy nie dzieje się na niej za dużo? Droższy o ok. 1,5 tys. zł

 

 

 

 

03_2120_685_22_C493_3.jpg

 

 

 

 

Dzięki za wszelkie komentarze, ew. inne propozycje tego typu w budżecie 12-14 tys.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie nr 2 choć ja kupiłbym klasycznego Captain-a z dużą sekundą i datą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch na pewno Power Reserve, ale jak Bartek napisał też bym rozważył z centralną sekundą, chyba jest taki na bazarku poniżej 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wybór jest czysto stylistyczny. ( choć jest też istotna róznica funkcjonalna ) .Zależy zatem jakie masz plany wobec innych zegarków ( np chcesz mieć/masz także zegarki bardziej sportowe ) i czy ten poza garniturem every day miałby też obsługiwać bardziej eleganckie okazje...wtedy ultra thin lepszy. Jeśli jeden na różne okazje ....od jeansów po garnitur ...pewer reserve wygrywa. A dobrym kompromisem byłby faktycznie Captain Central Second.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie nie udzielam się w tego typu wątkach, bo za małe mam rozeznanie we współczesnych zegarkach, a poza tym jakie znaczenie dla kupującego ma mój gust? ;)

Tutaj jednak się odzywam, bo ten Power Reserve bardzo mi się podoba i robiłem przymiarki do niego, zanim zdecydowałem się na klubowego D&S. Moim zdaniem to bardzo udany stylistycznie i technicznie zegarek. Ma ciekawie umieszczony sekundnik, przydatne wskaźniki daty i rezerwy oraz ładny gilosz na tarczy. Do tego klasyczna koperta w bardzo rozsądnym rozmiarze i ogólnie klasyczny, choć nie nudny design. No i oczywiście niezły werk. Obrazek psuje nieco zbyt blisko środka umieszczony sekundnik, ale na ten niuans mógłbym przymknąć oko.

W sumie to bardzo udany zegarek, tyle, że nie jest to klasyczny garniturowiec. Niemniej, jeśli będziesz go nosił do garnituru codziennego i rzadko będziesz w nim przedstawiany królowej angielskiej, to myślę, że zegarek nie będzie raził.

Heritage natomiast jest również ładnym zegarkiem, ale na co dzień raczej dość nudny. Garniturowiec pełną gębą z "lekką nutką dekadencji" w postaci sekundnika na 9. Świetny do formalnego garniaka, ale zdecydowanie mniej uniwersalny niż CPR.

W gruncie rzeczy najlepiej byłoby wziąć obydwa ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodź nie mam dużej wiedzy o zegarkach, wydaje mi się ładniejszy pierwszy jeżeli mówimy o prostocie i elegancji, drugi znów jest ciekawszy wizualnie. Tylko do garniaka idź w Heritage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie pierwszy. Drugi jest napaćkany na tarczy, nie podoba mi się, znudzi Ci się szybciej niż ten pierwszy. Tak jak piszą Koledzy, dobrym kompromisem może być Captain Central Second.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym Ultra Thin, ten model nie zestarzeje się nigdy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to jeden zegarek na różne okazje - moim zdaniem np. do jeansów jednak żaden z nich nie pasuje. Przeznaczenie będzie stricto garniturowe.

 

Więc większa uniwersalność Capitana jest jednak dla mnie niewielką zaletą, natomiast cenne i zbieżne z moimi poglądami są uwagi, że jest ciekawszy, od nieco nudnawego Heritage.

 

A co do Capitana Central Second - absolutnie go nie odrzucam, nie wymieniałem go bowiem jest rzeczywiście opcją pośrednią, wolałem zapytać o zdanie nt skrajnych opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna tarcza w dodatku tak zapaćkana jak w Power Reserve , jeszcze z czerownymi akcentami i ogólny look jak z deski rozdzielczej samochodu sprawia, że bardziej pasuje do jeansów ...zwłaszcza jak zmienić pasek na taki z widocznym przeszyciem...bo w tej wersji to najbardziej do garnituru pasuje ten krokodyl ; )

Heritage Ultra Thin jest przy Power Reserve eleganckim ( jeśli o zegarku z czarną tarczą w ogóle można tak powiedzieć ) i evergreenowym garniturowcem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna tarcza tyle że na brązowym pasku do garnituru już jest, więc tutaj dylematu nie ma. Zresztą jasne (srebrne) tarcze w tych obydwu Zenithach do mnie nie trafiają.

 

Natomiast ciekawa jest różnorodność opinii nt. Capitana, co do Heritage jest raczej zgodność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr 2 przeważa ze względu na bardzo przyjemną w odbiorze komplikację wskaźnika rezerwy chodu, element ten powoduje, że Captain prezentuje się zdecydowanie efektowniej. Ale to jest coś kosztem czegoś. Różnica w cenie tytułowych modeli jest spora, więc porównywanie ich może wypaść niesprawiedliwie.

 

p.s. A tak poza tym zazdroszcze dylematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ultra Thin (z białą/srebrną tarczą), mam obecnie Captain'a Central Second (tarcza w kolorze Fume Brown).

 

Ultra Thin to zegarek typowo garniturowy, bardzo elegancki i dość zachowawczy, ale nie powiedziałbym na pewno że nudny. Takie zegarki nie mogą być "krzykliwe". Srebra tarcza, mająca charakter nieco retro wygląda kapitalnie, szczególnie dzięki AR na szkle nabiera przy odpowiednim świetle niebieskiej barwy. Sprzedałem, ponieważ cześćiej chodzę w marynarkach aniżeli w garniturach, niemniej jednak jeśli jeszcze kiedyś zdecyduję się na model typowo garniturowy, będę brał go mocno pod uwagę.

 

Captain ma nieco bardziej casualowy charakter. Na tarczy Power Reserve trochę się dzieje, dla mnie chyba za dużo. I mi akurat odpowiada w nim centralna sekunda. Pasuje i do jeansów (ale z koszulą, nie polo) oraz marynarki, a także do garnituru. Ja doszedłem do wnioski, że dla mnie będzie bardziej uniwersalny, i w rzeczy samej jest.

 

Odnośnie całej linii Ultra Thin oraz Captain - są one dość sporawe jak na 40mm, takie efekt uzyskano poprzez wąską lunetę. Są też b. cienkie. Z moim wąskim (17 cm) życzyłbym sobie, żeby średnica była o 1-2 mm mniejsza, wtedy nie mógłbym się już do niczego przyczepić :). No ale zakładam, że już je mierzyłeś i masz wyrobione zdanie.

 

Samo wykonanie zegarka oraz dokładność stoją na b. wysokim poziomie. Warto rzucić okiem na tarczę Fume Brown, ale tutaj wszystko zależy jakie kolory obuwia, pasków i innych cześci garderoby preferujesz.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dobrego garnituru zdecydowanie nr.1 Zenith Heritage Ultra Thin. On może jest nudny...ale na zdjęciu!

W realu wyraźnie czuć klasę i jakość wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna tarcza w dodatku tak zapaćkana jak w Power Reserve , jeszcze z czerownymi akcentami i ogólny look jak z deski rozdzielczej samochodu sprawia, że bardziej pasuje do jeansów ...zwłaszcza jak zmienić pasek na taki z widocznym przeszyciem...bo w tej wersji to najbardziej do garnituru pasuje ten krokodyl ; )

Heritage Ultra Thin jest przy Power Reserve eleganckim ( jeśli o zegarku z czarną tarczą w ogóle można tak powiedzieć ) i evergreenowym garniturowcem

 

Na tarczy CPR sporo się dzieje - to fakt. Moim zdaniem Zenith zbliżył się do granicy między urozmaiceniem a przeładowaniem, ale tej granicy nie przekroczył. W każdym razie nie nazwałbym tej tarczy "zapaćkaną".

Faktem jest natomiast - co zresztą było już podkreślane - że nie jest to typowy garniturowiec.

Jeśli Kolega Bobek6969 szuka stricte garniturowca, to wybór jest oczywisty i jest nim HUT.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawialem miedzy ultra thin a captain central sekond z jasnymi tarczami. Patrzac na zdjecia, ultra thin wydawal mi sie zdecydowanym faworytem, tym bardziej, ze bardzo lubie vintage z mala sekunda. Niestety na reku zdecydowanie Captain. Ultra thin jest jakos mdlo nijaki, ta tarcza jest za duza na mala sekunde, z kolei w power reserwe nie podoba mi sie przez gliszowanie na tarczy. Z tych dwoch wybralbym zdecydowanie trzeci ;) Central second :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje sie obiema rekami pod tym co napisal 70' jako, ze kiedys przymierzalem zarowno ultrthina jak i central second.

Nie widzialem na zywo modelu z power reserve ale jak sama funkcja jest przydatna tak implementacja nie jest specjalnie ciekawie zrealizowana (wyglada nachalnie/intruzywnie). Nie podobaja sie tez proporcje (..)

Tez optowalbym za trzecia alternatywa - central second.

Edit.

Tez dodam, ze 40mm wydawalo sie byc za duzo przy tak cieniutkiej lunecie tych modeli dla zegarka garniturowego nawet na moj 18,5-19cm nadgarstek.

Moze gdyby powstala wersja 38mm zastanowilbym sie jeszcze raz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dziękuję za wszelkie sugestie! :D

 

Tym bardziej, że pomimo zawężenia przeze mnie wyboru do 2 opcji (tu zwyciężyłby lekko Heritage), jednak szybciutko pojawiła się ta trzecia - i de facto przeważyła.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda na to, że wkrótce trafi do mnie Zenith Central Second.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wygląda na to, że wkrótce trafi do mnie Zenith Central Second.. :)

 

Bardzo dobry wybór, gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.