Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gregorian

Zegarki okolicznościowe ZSRR – zbiór

Rekomendowane odpowiedzi

Brack (ros.Братск, ang.Bratsk) jest położony prawie na wysokości Irkucka i jeziora Bajkał. Na mapie jest to jeszcze dalej niż Nowosybirsk i Krasnojarsk. Dokładnie rzecz biorąc jest położony nad rzeką Angarą (jedyną rzeką wypływającą z Bajkału), prawym dopływem Jeniseju. Odległość z Warszawy wynosi ok. 6300km.

 

Czyli teoretycznie jest to zegarek, który przebył najdłuższą trasę ze swego miejsca pierwotnego dostarczenia. W wątku mieliśmy dotychczas zegarki dot. fabryk np. z Dniepropietrowska, Murmańska czy Norylska.

 

post-60300-0-05001900-1403642645.jpg

post-60300-0-61486700-1403642646_thumb.jpg

post-60300-0-51395900-1403642648_thumb.jpg

 

W Bracku powstała jedna z największych w świecie elektrowni wodnych o mocy 4500 MW, uruchomiona w 1961 r. Zapora o wys. 125 m. i długości 3700 m. tworzy Zbiornik Bracki.

 

Produkcja aluminium pierwotnego jest energochłonna. Z tego powodu zakłady produkcyjne lokalizowane są tam, gdzie mają najlepszy dostęp do obfitych i relatywnie najekonomiczniejszych zasobów energii (w tym wypadku elektrownia wodna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta wydana z okazji 300 lat floty Rosji czyli 1996 rok . Mimo ze to już rosyjski zegarek to pełną gębą jakościowo należy do nurtu radzieckiego - słoneczny szlif , piękna i szczegółowo wykonana grafika.  Na zegarku uwiecznione są bandery Zsrr i Rosji . Sądzę że sylwetka należy do najczęściej występującego typy okrętu na zegarkach czyli Sovremenny class ale proszę kolegów obcykanych w języku rosyjskim o przetłumaczenie dolnego napisu

Zdjęcie które posłużyło za tło wykonane zostało na okręcie typu Sovremenny.

 

po kliknięciu fotki będą większe

post-34995-0-23242400-1404459336_thumb.jpg

post-34995-0-58461800-1404459341_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napis na dole Открытое акционерное общество «РАТЕП» - Ratep S.A. - przedsiębiorstwo działające m.in jeśli dobrze rozumiem w branży zbrojeniowej w tym produkujące dla marynarki wojennej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Treevill - bardzo ładna i tematyczna aranżacja.

 

Skorzystam z okazji i też dorzucę noworuskie 300 lat floty

 

post-60300-0-06902500-1404553298.jpg

post-60300-0-02397300-1404553300.jpg

post-60300-0-09777900-1404553302.jpg

 

Przy okazji - jeśli jeszcze ktoś ma jakiś wariant "300 lat.." to zapraszam.

Skoro już się "przesmyknął" ten noworus to jest okazja aby w jednym miejscu pokazać szerzej ten motyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brack (ros.Братск, ang.Bratsk) jest położony prawie na wysokości Irkucka i jeziora Bajkał. Na mapie jest to jeszcze dalej niż Nowosybirsk i Krasnojarsk. Dokładnie rzecz biorąc jest położony nad rzeką Angarą (jedyną rzeką wypływającą z Bajkału), prawym dopływem Jeniseju. Odległość z Warszawy wynosi ok. 6300km...

Brackiem póki co, wymiatasz! muszę cholerka zapolować na jakąś ...Czukotkę :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie trafił taki piękny Wostok.

Dzieki uprzejmości kolegi gregch-a okazało się, że zegarek wydany z okazji 75 lecia комплекс зондирования земной поверхности.

 

Może ktoś wie wiecej o tym zegarku.

 

e4u9eny4.jpg

vasuzeqe.jpg

4emudehu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza wprawdzie jak w typowej Mołni z lat 60 ale dekiel okolicznościowy :)mo%C5%82nia%20prop%20tarcza.JPGmo%C5%82nia%20propaganda%20dekiel.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava Columbus przyszła do mnie.

 

Wydana z tego co sie dowiedziałem

W 1996 R z okazji odkrycia Ameryki przez K. Kolumba.

 

Choć to noworusek do ciekawy i mało spotykany.

 

a7epuhud.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem piekielnie zadowolony ponieważ wreszcie dołączyłem do kolekcji okolicznościowy zegarek z charakterystycznym konturem Kraju Rad. Jeszcze kilka lat temu były one dość popularne i dostępne ale od mniej więcej 2 lat prawie całkowicie wymiotło je z rynku i jak dla mnie to stały się rarytasem.

 

Zatem Rakieta 1945-1990

 

post-60300-0-26864900-1411215982.jpg

 

i kontur dla wnikliwych obserwatorów

 

post-60300-0-43392800-1411215979.jpg

 

 

Tarcza jest bardzo czysta - to na szkiełku są jeszcze niespolerowane ryski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem piekielnie zadowolony ponieważ wreszcie dołączyłem do kolekcji okolicznościowy zegarek z charakterystycznym konturem Kraju Rad.

 

 

Tarcza jest bardzo czysta - to na szkiełku są jeszcze niespolerowane ryski.

Piękny.Jestem ciekawy jaki pasek do niego dobierzesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złocona koperta? Pytam bo mam identyczną chromowaną  :)

 

Ale chodzi o tą moją Rakietę?

Koperta jest chromowana.

Na zdjęciu wygląda na pozłacaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz w ramach pewnej kolekcjonerskiej dygresji.. :)

 

Odnalazłem w swojej kolekcji ten sam model ale bez grafiki okolicznościowej (różnią się tylko wersjami językowymi)

Dzięki temu można sobie fajnie porównać obie wersje.

 

post-60300-0-30349100-1411308942.jpg

post-60300-0-42671500-1411308944.jpg

 

A tutaj wariant potrójny - przynajmniej w kwestii indeksów tarczy ponieważ jak widać ta Sekonda ma inny odcień, inne wskazówki i jest to wersja z datownikiem.

 

post-60300-0-71898800-1411308946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze łucz, identyczny - różni się tylko napisem :) Bogdan 57 takiego chyba pokazywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, nawet znalazłem takiego Łucza u siebie, siedzi w nim 2209. Jutro dam fotkę :)
Edit: Obiecany Poljocik, tyle że pozłacany
IMG_20140828_115245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Jak Ty to zrobiłeś, że nawet sekundniki w tych zegarkach są w tej samej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata praktyki :D wspomożonej domieszką zegarmistrzowskiej magii wywodzącej się z konsumpcji płynu Lugola w 1986r. ;)

 

Edit: Obiecany Poljocik, tyle że pozłacany
 

Fajnie, że pokazałeś zdjęcie tego Poljota bo od razu można zobaczyć że Sekonda oparta jest na nim a nie na Rakiecie (pomimo zbieżności stylistycznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadki i tajemniczy (dotychczasowe poszukiwania w tym wątku nie przyniosły odpowiedzi)

 

Sława Wozdusznyj Festiwal 1990 , Slava AIR FAIR'90

 

post-60300-0-40370900-1414238856.jpg

post-60300-0-18360400-1414238859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bardziej tajemniczy wostoczek z początku lat 90-tych. Koledzy! co to za napis? co to za alfabet? ...gruziński??

 

post-54348-0-69121600-1415352993_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pachnie raczej noworusem niż przejściówką. W każdym bądź razie ZSRR to nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość
    • Przez mmagdalena
      Witam, w dniu dzisiejszym zakupiłam stary zegarek marki SEKONDA, na tarczy jest napisane 17 JEWELS  USSR MOV T. czy jest ktoś kto więcej mógłby mi powiedzieć o tym zegarku ? 

    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez grudzin99
      Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie chodzi mi o odkręcenie koronki w zegarku poljot z mechanizmem 2614.2h, z góry dziękuję 

    • Przez piotrekk10
      Cześć!
      W najbliższym czasie planuję dokonać zakupu rosyjskiego zegarka mechanicznego. Mam kilku kandydatów jednak potrzebuję opinii nt. ich werków.
       
      Moje propozycje:
      Wostok 2214 18 kamieni
      Poljot 2414 17 kamieni
      Poljot 2416 17 kamieni autom.
      Poljot (czekam na info) 30 kamieni autom.
       
      Wszystkie z nich posiadają datownik (nie wiem czy to jest istotne, wolę napisać )
       
      Zależy mi, aby zegarek był w miarę niezawodny - nie wymagał częstych wizyt u zegarmistrza. Co sądzicie o powyższych egzemplarzach?
      Jeśli będzie potrzeba mogę załączyć zdjęcia zegarków i ich mechanizmów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.