Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gregorian

Zegarki okolicznościowe ZSRR – zbiór

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem tekst ustaw z 1992, oraz dekretu 1996 oraz 2007 - wszystkie dotyczą kazachskich barw narodowych, flag, hymnu itp., itd. Nie chciało mi się jak cholera, ale ten zegarek jest tak turystyczny, że nie mogłem tego tak zostawić. 

Napis "Kazachstan" po kazachsku plus oznaczenia kraju i liczby kamieni po angielsku? Przecież to od razu się prosiło, żeby postawić kilka znaków zapytania. W Kazachstanie obowiązuje cyrylica, na tamten rynek nikt by nie wypuszczał zegarka z alfabetem łacińskim, zwłaszcza jak napis Kazachstan jest po kazachsku w zapisie cyrylicą. Już prędzej uwierzyłbym w układ cyrylica plus arabski.

Wiedza to nie tylko ładne zdjęcia, wstawione z wikipedii.

 

Czy w którychkolwiek przytaczanych przez Ciebie źródłach jest obraz, rysunek lub zdjęcie flagi.

To jest bardzo konkretne i jasne pytanie.

Ze względu na nagminną gołosłowność Twoich teorii proszę o konkretny link i konkretne wskazanie.

 

Zanim kupiłem ten zegarek od Wojciecha też miałem różne wątpliwości.

Też odwiedziłem oprócz polskiej i angielskiej Wikipedii różne kazachskie strony rządowe. Widziałem wspomniane przez Ciebie dokumenty ale nie było tam obrazów flagi.

Wszędzie jako data wprowadzenia tej flagi pojawiała się natomiast data 4 czerwca 1992.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Podoba mi się ta dyskusja. Na ile zdążyłem poznać Sursuma to raczej nie pisze czegoś czego nie wie... ^_^ Już raczej przemilczy.. Choć oczywiście każdy może się mylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.Podoba mi się ta dyskusja. Na ile zdążyłem poznać Sursuma to raczej nie pisze czegoś czego nie wie... ^_^ Już raczej przemilczy.. Choć oczywiście każdy może się mylić ;)

 

Rozumiem, że szczególnie przypadł Ci do gustu komentarz kolegi Sursuma, że Kama z liniami, którą kupiłeś za siedemdziesiąt parę złotych nie jest żadną okazją..! :D

(podczas gdy każdy ją chętnie kupi za 120-130zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w którychkolwiek przytaczanych przez Ciebie źródłach jest obraz, rysunek lub zdjęcie flagi.

To jest bardzo konkretne i jasne pytanie.

Ze względu na nagminną gołosłowność Twoich teorii proszę o konkretny link i konkretne wskazanie.

 

Zanim kupiłem ten zegarek od Wojciecha też miałem różne wątpliwości.

Też odwiedziłem oprócz polskiej i angielskiej Wikipedii różne kazachskie strony rządowe. Widziałem wspomniane przez Ciebie dokumenty ale nie było tam obrazów flagi.

Wszędzie jako data wprowadzenia tej flagi pojawiała się natomiast data 4 czerwca 1992.

Nie będę się bawił w naukowe artykuły tylko dlatego, że wysnułeś sobie kolejną teorię na zasadzie "dajcie mi zegarek, a dorobię do niego historię". Zresztą to Ty jesteś w końcu właścicielem "jednej z największych kolekcji na świecie", całe 800 egzemplarzy. Mam więcej od Ciebie, a wciąż uważam, że moje dziury w wiedzy są wielkie jak księżycowe kratery.

 

A co do chrapka to uprzejmie Ci donoszę, że nasz spór konstruktywnie poszedł w kierunku analizowania poszczególnych oboczności na tym typie tarcz. I wnioski były ciekawe, zresztą przyznawałem już, że się pomyliłem.

 

Przeczytaj raz jeszcze, co napisałeś. Więcej tam "myślę", "podejrzewam", "przypuszczam" niż twardej wiedzy. Czasem lepiej wykorzystać szansę i pomilczeć. 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy mi się wydaje, czy na forum mieliśmy się dzielić informacjami, wspierać i sobie pomagać. Bo ta dyskusja wcale tak nie wygląda.  :(


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się bawił w naukowe artykuły tylko dlatego, że wysnułeś sobie kolejną teorię na zasadzie "dajcie mi zegarek, a dorobię do niego historię". Zresztą to Ty jesteś w końcu właścicielem "jednej z największych kolekcji na świecie", całe 800 egzemplarzy. Mam więcej od Ciebie, a wciąż uważam, że moje dziury w wiedzy są wielkie jak księżycowe kratery.

 

A co do chrapka to uprzejmie Ci donoszę, że nasz spór konstruktywnie poszedł w kierunku analizowania poszczególnych oboczności na tym typie tarcz. I wnioski były ciekawe, zresztą przyznawałem już, że się pomyliłem.

 

Przeczytaj raz jeszcze, co napisałeś. Więcej tam "myślę", "podejrzewam", "przypuszczam" niż twardej wiedzy. Czasem lepiej wykorzystać szansę i pomilczeć. 

 

Cieszę się z tej merytorycznej odpowiedzi..

Niemniej jednak nadal poproszę o konkretne linki lub wskazania stron gdzie mogę zapoznać się z informacjami, o które wcześniej prosiłem.

 

Ja od siebie mogę oczywiście podać tylko linki do angielskiej i polskiej wikipedii (które nie są klonami) oraz na tamtych stronach znajduje się kilka kolejnych linków do stron dot. insygniów narodowych Kazachstanu.

 

Wiem oczywiście, że zaraz się dowiem od kolegi Sursuma, że Wikipedia jest be.

Ale jeżeli alternatywą dla Wikipedii ma być "wiedza" kolegi Sursuma (bez źródeł), to niestety się na to nie piszę.

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Kazachstanu

http://en.wikipedia.org/wiki/Kazakhstan

http://en.wikipedia.org/wiki/Flag_of_Kazakhstan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że szczególnie przypadł Ci do gustu komentarz kolegi Sursuma, że Kama z liniami, którą kupiłeś za siedemdziesiąt parę złotych nie jest żadną okazją..! :D

(podczas gdy każdy ją chętnie kupi za 120-130zł)

Po jednej wypowiedzi nie wyrabiam sobie opinii o człowieku i jego wiedzy. Kama Kamą, a nasza dyskusja przeniosła się poza ogólnodostępne forum i na podstawie wielu innych rozmów wyrobiłem sobie pogląd na wiedze Sursuma, który z dużą niechęcią ją wykazuje na forum nad czym ubolewam bo jest spora. Mam dużo szacunku do niego jako człowieka i jego wiedzy w temacie zegarków choć jak sam wspomniał "uważam, że moje dziury w wiedzy są wielkie jak księżycowe kratery.". To tylko świadczy o skromności człowieka który ma świadomość że wszystkich rozumów nie zjadł, wg starej zasady że im więcej wiemy tym więcej braków zauważamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednej wypowiedzi nie wyrabiam sobie opinii o człowieku i jego wiedzy. Kama Kamą, a nasza dyskusja przeniosła się poza ogólnodostępne forum i na podstawie wielu innych rozmów wyrobiłem sobie pogląd na wiedze Sursuma, który z dużą niechęcią ją wykazuje na forum nad czym ubolewam bo jest spora. Mam dużo szacunku do niego jako człowieka i jego wiedzy w temacie zegarków choć jak sam wspomniał "uważam, że moje dziury w wiedzy są wielkie jak księżycowe kratery.". To tylko świadczy o skromności człowieka który ma świadomość że wszystkich rozumów nie zjadł, wg starej zasady że im więcej wiemy tym więcej braków zauważamy.

Tych wypowiedzi uzbierała się już niestety spora gromada..

 

Ja także uważam swoją wiedzę za małą..

Dlatego właśnie jestem tak bardzo otwarty na dyskusję ale... interesują mnie jednak fakty i źródła.

 

Których niestety Sursum unika jak diabeł święconej wody :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi szkoda czasu na bzdury, jestem zły na siebie, że dałem się wciągnąć w spór z Tobą. Mam poczucie zmarnowanego czasu.

 

 

Twierdzisz, że czytałeś teksty przepisów. Skoro czytałeś, to wiesz, że:

- ustawa z 1992 zawiera sformułowanie, że flaga Kazachstanu składa się z błękitnego tła, złotego słońca z promieniami oraz złotego stylizowanego orła. Z lewej strony ma się znajdować tradycyjny ornament. Koniec kropka, żadnego wspomnienia o kolorze.

i mamy takie kwiatki

http://fotw.chlewey.net/images/k/kz1.gif

http://www.zazzle.com/flag_of_kazakhstan_1992_puzzles-116159151457293290

http://www.crwflags.com/fotw/images/k/kz_1992.gif

 

a samo tło idzie od błękitu aż po granat

tak samo barwy słońca i orła - od słomkowego po wpadające w pomarańcz.

 

 

- dekret z 1996 już wspomina o kolorze, wszystkie elementy składowe mają być złote, zresztą to samo prawo z 1992 zostało wcześniej znowelizowane, niestety nie mam dostępu do kazachskiego systemu archiwalnej informacji prawnej, więc nie wiem, kiedy dokładnie,

 

- dekret z 2007 ustala już kompletną księgę znaku. 

kopia jest nawet na wiki

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b4/Flag_of_Kazakhstan_Official_Measurements.pdf

 

 

Tyle źródeł, uważam, że wystarczy, a teraz popatrz sobie na tą swoją piękną tarczę. Popatrz sobie, jak tandetnie jest wykonana, flaga łopoce na wietrze, a logo na to nie reaguje, stoi niewzruszenie. Zresztą gdzie są granice tej flagi? Dlaczego zachodzi na godzinę "11"? Czyżby stempelek się źle odbił? Dlaczego "K" zaczyna się już przy cyfrze "8", a "H" wisi gdzieś w powietrzu?

 

Problem polega na tym, że jak dla mnie w ten sposób należałoby rozebrać sporą część Twoich postów.

Nie zamierzam w to głębiej wnikać, bo to w ogóle nie moje rewiry kolekcjonerskie, ale należałoby zrewidować większość z tego, co z taką emfazą piszesz na forum.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi szkoda czasu na bzdury, jestem zły na siebie, że dałem się wciągnąć w spór z Tobą. Mam poczucie zmarnowanego czasu.

 

 

Twierdzisz, że czytałeś teksty przepisów. Skoro czytałeś, to wiesz, że:

- ustawa z 1992 zawiera sformułowanie, że flaga Kazachstanu składa się z błękitnego tła, złotego słońca z promieniami oraz złotego stylizowanego orła. Z lewej strony ma się znajdować tradycyjny ornament. Koniec kropka, żadnego wspomnienia o kolorze.

i mamy takie kwiatki

http://fotw.chlewey.net/images/k/kz1.gif

http://www.zazzle.com/flag_of_kazakhstan_1992_puzzles-116159151457293290

http://www.crwflags.com/fotw/images/k/kz_1992.gif

 

a samo tło idzie od błękitu aż po granat

tak samo barwy słońca i orła - od słomkowego po wpadające w pomarańcz.

 

 

- dekret z 1996 już wspomina o kolorze, wszystkie elementy składowe mają być złote, zresztą to samo prawo z 1992 zostało wcześniej znowelizowane, niestety nie mam dostępu do kazachskiego systemu archiwalnej informacji prawnej, więc nie wiem, kiedy dokładnie,

 

- dekret z 2007 ustala już kompletną księgę znaku. 

kopia jest nawet na wiki

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b4/Flag_of_Kazakhstan_Official_Measurements.pdf

 

 

Tyle źródeł, uważam, że wystarczy, a teraz popatrz sobie na tą swoją piękną tarczę. Popatrz sobie, jak tandetnie jest wykonana, flaga łopoce na wietrze, a logo na to nie reaguje, stoi niewzruszenie. Zresztą gdzie są granice tej flagi? Dlaczego zachodzi na godzinę "11"? Czyżby stempelek się źle odbił? Dlaczego "K" zaczyna się już przy cyfrze "8", a "H" wisi gdzieś w powietrzu?

 

Problem polega na tym, że jak dla mnie w ten sposób należałoby rozebrać sporą część Twoich postów.

Nie zamierzam w to głębiej wnikać, bo to w ogóle nie moje rewiry kolekcjonerskie, ale należałoby zrewidować większość z tego, co z taką emfazą piszesz na forum.

 

Hmmm.. Wracam z miasta a tu znowu "masło maślane"

Napisałeś gdzieś, że chyba zawodowo zajmujesz się pisaniem w internecie, recenzjami czy krytyką i trzeba przyznać, że to widać :D

Klasyczne współczesne manipulowanie słowem i płytką treścią, pozorną wiedzą. Może dobre na facebooku ale i tam tylko tylko do momentu gdy ktoś zada więcej niż jedno pytanie..

Ja od samego początku proszę tylko o źródło, które zawiera łącznie 3 elementy:

flaga, data, wiarygodność źródła.

 

A w zamian dostaje chaotyczne linki (w tym do puzzli!) oraz co piszę z przykrością,

wycieczki osobiste a nawet pogróżki (sic!) (cytat "należałoby zrewidować większość z tego, co z taką emfazą piszesz na forum")

Myślałem, że czasy KGB się już skończyły ale widocznie nie dla wszystkich :(

 

Najśmieszniejsze jest to, że ja nie mam nic przeciw odmiennej klasyfikacji tego zegarka. Jakby okazał się późniejszy niż 1992r. to ok ale niech ktoś to naprawdę udowodni z podaniem sensownych źródeł a nie chytrych manipulacji (to samo się tyczy innych zegarków - w końcu to ktoś zrobi ciężką pracę za mnie.. Mogę być tylko wdzięczny..)

 

ps.

Po takiej twórczości - gdyby to nie była jakaś tajemnica - to chętnie zapoznałbym się z jakością innych rzeczy, które piszesz w internecie. Link możesz podać oczywiście na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dyskusję na temat flagi Kazachstanu, jeden z dyskutantów twierdzi, że 4 czerwca wybrano flagę z czerwonym ornamentem, zmienionym w lipcu na złoty, natomiast drugi pisze, że czerwony to była tylko jedna z propozycji i od razu wybrano złoty kolor. Kto, w takim razie, robiłby tarcze wcześniej, skoro do końca nie było wiadomo jaki kolor zostanie wybrany?

 

Link do strony: http://fotw.ethnia.org/flags/kz.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś zdiagnozować?

 

SR7ssJ.jpg


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gregorian

Zgodnie ze zmodyfikowanym prawem Godwina porównując mnie do KGB właśnie przegrałeś dyskusję.

 

Odpowiem taką historią. Z miesiąc temu jakiś uczestnik forum próbował uzyskać pomoc w zakresie wyboru radzieckiego zegarka, szukał bodajże "katedry". Zamiast mu pomóc, zacząłeś wklejać zdjęcia własnych zegarków, że niby tak bardzo propozycje mu podsuwasz. I tak jest u Ciebie zawsze, wszystko jest obliczone na autopromocję i marketing własnej osoby.

Dlaczego nie możesz podejść do tematu, jak podchodzi np. Ender? Zbiera kupę wiedzy i udostępnia ją. Albo genialne opracowania dotyczące kwarcoków, autorstwa sthoola? Bądź też galeria, udostępniana przez krisa? Mógłbym jeszcze wymienić kilku kolegów. To uczciwe podejście. Fakt, te propagandówki, niskoseryjne wzory tarcz, to nie jest wdzięczny temat do usystematyzowania, ale to Ty wybrałeś sobie obszar kolekcjonerski, nikt Ci go nie narzucił. 

I dziękuję kolegom, którzy w wiadomościach PW i mailach utwierdzają mnie, że nie tylko ja tak uważam.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś zdiagnozować?

 

SR7ssJ.jpg

 

okolicznościowy zegarek, wydany w 1992 roku z okazji pięćdziesięciolecia samarskiej fabryki "Kommunar"

http://fkp-kommunar.ru/wp-content/uploads/2011/09/poroh_karobka.jpg

 

Podaję to z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, choć z pewną rezerwą, bo choć i logo się zgadza i data produkcji (tu pi razy drzwi oczywiście), to nazwa "Kommunar" jest popularna. Choć na pewno to zakład w Rosji, bo po ukraińsku powinno być jedno "M"


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sursum, z dużą sympatią czytam produkowane przez Ciebie wpisy.

Bardzo cieszę się, że zdecydowałeś się udostępniać swoją ogromną wiedzę nie tylko kchrapkowi na PW ale nawet pozostałym forumowiczom.

 

Jest mi tylko przykro, że większość Twoich wpisów świadczy po prostu o Twojej zawiści i kompleksach a nie o wiedzy kolekcjonerskiej. Praktycznie non stop czytam same zarzuty osobiste a nawet pogróżki zamiast jasnych i konkretnych odpowiedzi merytorycznych. Jeżeli to jest Twój sposób życiowy na funkcjonowanie w internecie to trzeba przyznać, że różni się od moich wartości.

 

Również dziękuję wielu osobom, które poparły mnie na PW podczas tej dziwnej dyskusji.

Jakość wiedzy kolekcjonerskiej to nie jest drobnostka i jak widać czasem trzeba o taką jakość walczyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z takim wsparciem z tylnych rzędów to możemy się i pół roku przerzucać (trzeba będzie tylko popcorn donosić), co chyba jest bezsensowne. Odpuszczam w takim razie, a ostatniego posta udaję, że nie zauważyłem (bo jeszcze bym wpadł na pomysł, by się odgryźć) :)

pozdrawiam wszystkich serdecznie!


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie osoby wyraziły swoje zdanie na temat jednego zegarka; jedna osoba poparła je linkamido wiki, druga podała literaturę pisaną z której zaczerpnęła informacje, i jest ok. każdy ma prawo do własnego zdania, tak jak każdy ma własną d.....ę.

Normalnie to teraz powinna trwać dalsza dyskusja o tym jaka może być orawda o pochodzeniu zegarka, a nie to co można tu przeczytać. Zamiast poważnej kolekcjonerskiej dyskusji są tu jakieś hasła rodem z fejsbuka - wstyd to czytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Kończymy z personalnymi wycieczkami i ocenami. PW, osobiste spotkanie,sekundanci itp. Tutaj dyskusję należy uznać za zakończoną.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiają Rosjanie: "Goriacije finskije parni" :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się tu kwalifikuje ale myślę, że ciekawy okaz, choć daleko mu do ideału.

Nigeria uzyskała niepodległość w 1960 roku, jednak tą Pobiedę (tu nazywana Vicotria) datuję na przełom 80/90, więc może 30 lecie niepodległości? to by kwalifikowało się jeszcze do USSRowskich okolicznościowców ;)

post-52629-0-06623500-1429307881_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do kompletu dorzucę jeszcze ZIMa olimijskiego z Miszką, na tle wewnętrznej strony okładki magazynu "Sputnik" z maja 1980 roku ;)

 

 

post-52629-0-32828100-1429619793_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnia mnie nostalgia. Chodziłem wtedy do podstawówki i Sputniki czytaliśmy na lekcjach rosyjskiego. Zim b. ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na lekcjach czytałem "Kraj Rad". Pamiętam że był na kredowym grubym papierze.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest właśnie Sputnik ze szkoły, jak skasowali nam chyba w 7 albo 8 klasie rosyjski to można było sobie na pamiątkę zabrać i taki się mnie trafił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to do kompletu dorzucę jeszcze ZIMa olimijskiego z Miszką, na tle wewnętrznej strony okładki magazynu "Sputnik" z maja 1980 roku ;)

Zim bardzo urokliwy. To oryginalna koperta od tego modelu? Taka sama jak w stadionowych Rakietach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość
    • Przez mmagdalena
      Witam, w dniu dzisiejszym zakupiłam stary zegarek marki SEKONDA, na tarczy jest napisane 17 JEWELS  USSR MOV T. czy jest ktoś kto więcej mógłby mi powiedzieć o tym zegarku ? 

    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez grudzin99
      Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie chodzi mi o odkręcenie koronki w zegarku poljot z mechanizmem 2614.2h, z góry dziękuję 

    • Przez piotrekk10
      Cześć!
      W najbliższym czasie planuję dokonać zakupu rosyjskiego zegarka mechanicznego. Mam kilku kandydatów jednak potrzebuję opinii nt. ich werków.
       
      Moje propozycje:
      Wostok 2214 18 kamieni
      Poljot 2414 17 kamieni
      Poljot 2416 17 kamieni autom.
      Poljot (czekam na info) 30 kamieni autom.
       
      Wszystkie z nich posiadają datownik (nie wiem czy to jest istotne, wolę napisać )
       
      Zależy mi, aby zegarek był w miarę niezawodny - nie wymagał częstych wizyt u zegarmistrza. Co sądzicie o powyższych egzemplarzach?
      Jeśli będzie potrzeba mogę załączyć zdjęcia zegarków i ich mechanizmów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.