Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gregorian

Zegarki okolicznościowe ZSRR – zbiór

Rekomendowane odpowiedzi

A proszę bardzo,ale naprawdę tarcza jest trudna do pokazania ,opalizuje od błękitu do granatu.Jak będzie juz gotowa to spróbuję w świetle dziennym%C5%82ucz%20jajo%20skos.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czarnej Moskwy dołączyła biała. Ma niestety słabe gł. wskazówki co mnie drażni - szczególnie w kontekście, że czarna jest NOSem.

Ale komplet jest komplet :)

 

post-60300-0-54505400-1399822553.jpg

post-60300-0-78278600-1399822555.jpg

 

Double shot (двойной выстрел)

 

post-60300-0-67446400-1399822557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zakazany"  Łucz . Skrócę dość mocno jego historię. W 1991 w roku przemian Białoruś zyskała autonomię. Przywrócono dawne symbole czyli herb Pogoń oraz flagę biało czerwono białą. Niestety w 1995 nastał baćka Aleksandr i uznał że "narodowe" sybole nosili nacjonalistyczni kolaboranci faszystowscy i zakazał ich używania  zrównując  z sybolami faszystowskimi np. swastyka.  A tu mamy Łucza który produkowany był w wiadomo jakim okresie.

 

post-41508-0-08416500-1400000448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po stosunkowo długich bojach pozyskałem kolejnego Wostoka papieskiego. Tym razem wersja "polska" w wariancie nr. III (biały-ciemny beż)

W ten sposób mikro subkolekcja papieska urosła do pięciu zegarków.

 

post-60300-0-08487200-1400105295.jpg

post-60300-0-69882300-1400105297.jpg

 

Sam nie wiem dlaczego ale ten model ciągle mnie omijał pomimo, że to on właśnie jest stosunkowo najczęściej spotykany.

 

post-60300-0-70655500-1400105292.jpg

 

Wygląda na to, że pozostała mi jeszcze do zdobycia jedynie rzymska, biała wersja polska. I hope :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz Oczywiście Poljot kwarcowy niestety nie bardzo mam jak teraz grzebać żeby sprawdzić dla kogo zrobiony.

post-27093-0-41282200-1400754691_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz kwarcowy niestety nie bardzo mam jak teraz grzebać żeby sprawdzić dla kogo zrobiony.

Chyba Poljot??? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Poljot??? ;)

Trudny ten rosyjski... jakieś robaczki :)

Fajny ten Poljot :0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny ten rosyjski... jakieś robaczki :)

Fajny ten Poljot :0

W tłumaczeniu na "nasz" napis brzmi chyba Prom Fens Masz. Prom - to skrót od przemysłowych, Masz- od maszyn ale co to Fens?


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tłumaczeniu na "nasz" napis brzmi chyba Prom Fens Masz. Prom - to skrót od przemysłowych, Masz- od maszyn ale co to Fens?

Ja bym raczej powiedziała, że Tens nie Fens... google o tym nie słyszało, nie ważne jak wklepuję :unsure: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedziała, że Tens nie Fens... google o tym nie słyszało, nie ważne jak wklepuję :unsure:

Masz rację, wczoraj byłem troche znieczulony jak to pisałem - stąd pomyłka w marce zegarka i w cyrylicy. Ale masz rację - ja też wbijałem w google w różnych kombinacjach i nic. Ale dzięki że Chciałaś pomóc. Pozdrawiam.  


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poszukiwania są takie fascynujące :)

Jedna poszlaka prowadzi do drugiej, druga do trzeciej itp.

Do tego dochodzą problemy z dzisiejszym czy dawnym umiejscowieniem fabryk. Jedne są w Rosji, inne na Ukrainie, inne w Kazachstanie.. W jednych narodowych wyszukiwarkach coś jest, w innych nie.. Jedne jeszcze istnieją, inne nie..

Rewelacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w nowych nabytkach to musi też być tu.

Łucz sygnowany na tarczy napisem " 30 lat oswobodzenia Białoruskiej Sowieckiej Socjalistycznej Republiki".

 

post-27093-0-10504300-1401385614_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechała z rana Rakieta NOS z paszportem i pudełkiem - numer zgodny :-)

 

 

Szkło do małego wyczyszczenia z racji magazynowania :-)

 

vuhaguqu.jpg

tane3ezu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje większego zbliżenia, a chciałbym ją dokładnie pooglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunek to jakiś melanż militarnej siły carskiej rosji (sylwetka pietropawlowskiej krieposti) i "grozy" armii sowieckiej czasu przełomu (lotnictwo i wojska rakietowe)

 

do tego wszystkiego wpleciona rocznica (nieskutecznej) blokady Leningradu w czasie "ojczyźnianej wojny" ... istny kogiel-mogiel ale super! :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za powiększenie Rybaku. Zegarek bardzo ciekawy i chyba nieczęsto spotykany. ja widzę taki bynajmniej po raz pierwszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem jeszcze raz temat i nie znalazłem podobnej pierestrojki a chyba każda sowiecka firma miała je w swoim czasie w produkcji%C5%82ucz%20pierestrojka.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady, że nie powtarzamy modelu. Każdy wstawia to co ma w swojej kolekcji.

 

Łucz bardzo fajny - do dziś przeżuwam gorycz niezakupienia z powodów czasowych takiego modelu gdzieś rok temu od gościa z Tablicy.

 

Taki wariant jest raczej tylko w Łuczu. Zdarzają się jeszcze zegarki z poziomym, szerokim konturem ZSRR ale zwykle mają daty umieszczone na tle kraju - ew. mały pomnik, grafika.

Wariant 'kontur ZSRR-Pierjestrojka wpisana w kontur' widuję tylko w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka. Mała Sławka ale z deklowym charakterem okolicznościowym.

Takie "deklaki" spotyka się także w olimpijczykach.

 

post-60300-0-21325000-1403218253.jpg

post-60300-0-06046300-1403218255.jpg

post-60300-0-16497200-1403218257.jpg

 

Pozyskana dzięki dobremu sercu yorki-man'a :), któremu niezmiennie dziękuję..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta Sława, szczególnie urzekają promieniste indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta - Братский алюминиевый завод

 

Zegarek okolicznościowy odnoszący się do 25-lecia założenia jednego z ciekawszych radzieckich przedsiębiorstw - Brackich Zakładów Aluminium.

 

Wbrew niepozornej nazwie, był to za czasów ZSRR, największy na świecie producent aluminium. Obecnie m.in. na skutek fuzji i przejęć znowu jest chyba największym producentem aluminium na świecie. Produkuje ok. 8-9% światowego aluminium. Znak na dole tarczy (stylizowana litera w kole) to logo fabryki.

 

post-60300-0-36142000-1403642332.jpg

post-60300-0-00364900-1403642334.jpg

post-60300-0-87640300-1403642330.jpg

 

Aktualna strona internetowa www.rusal.ru

 

W okolicznościach tego zegarka ciekawa jest nie tylko firma ale i położenie fabryki w sensie geograficznym. Wygląda na to, że Brack to najdalej oddalone od Polski miejsce ze wszystkich pokazanych w tym wątku miast/miejsc odnoszących się do okolicznościowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość
    • Przez mmagdalena
      Witam, w dniu dzisiejszym zakupiłam stary zegarek marki SEKONDA, na tarczy jest napisane 17 JEWELS  USSR MOV T. czy jest ktoś kto więcej mógłby mi powiedzieć o tym zegarku ? 

    • Przez NocnyMarek
      Witam.
       
      Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.
       
      A więc tak..
       
      Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.
       
      Stan: używany lub NOS
       
      Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).
       
      Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.
       
      Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.
       
      Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.
       
      Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..
       
      Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.
       
      Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?
       
      Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
    • Przez grudzin99
      Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, mianowicie chodzi mi o odkręcenie koronki w zegarku poljot z mechanizmem 2614.2h, z góry dziękuję 

    • Przez piotrekk10
      Cześć!
      W najbliższym czasie planuję dokonać zakupu rosyjskiego zegarka mechanicznego. Mam kilku kandydatów jednak potrzebuję opinii nt. ich werków.
       
      Moje propozycje:
      Wostok 2214 18 kamieni
      Poljot 2414 17 kamieni
      Poljot 2416 17 kamieni autom.
      Poljot (czekam na info) 30 kamieni autom.
       
      Wszystkie z nich posiadają datownik (nie wiem czy to jest istotne, wolę napisać )
       
      Zależy mi, aby zegarek był w miarę niezawodny - nie wymagał częstych wizyt u zegarmistrza. Co sądzicie o powyższych egzemplarzach?
      Jeśli będzie potrzeba mogę załączyć zdjęcia zegarków i ich mechanizmów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.