Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rostek

casio ltp-1369 i problem ze wskazówką od dni tygodnia

Rekomendowane odpowiedzi

Moja narzeczona kupiła sobie 2 tygodnie temu damski zegarek Casio LTP-1369 i odkryła, że wskazówka na tarczy z dniami tygodnia, często wskazuje pole pomiędzy dniami, zamiast danego dnia. W załączniku zdjęcie wykonane w poniedziałek o 10:00. Czy to normalne zachowanie, czy raczej reklamować trzeba? Po co mi zegarek, który błędnie wskazuje dzień skoro miał wskazywać konkretnie. A może to kwestia regulacji, instrukcja jest dosyć uboga.

 

http://s3.img.suchar.net/LBeFxmDwAVwujkqyTskaHHHctGnbSwsR.jpg

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez rostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że wskazówka od dni tygodni jest zintegrowana w mechanizmie z godzinową i jej wskazanie nie jest skokowe tylko płynne. Pewnie o określonej godzinie każdego dnia pokazuje równo jaki jest dzień tygodnia.  Ale to tylko moje przepuszczenia i mogę się mylić.


CASIO MTP-1183A-1AEF ; CASIO AW-81D-1AVEF ; CASIO GW800-1AV ; CASIO RISEMAN GW-9200 ; CASIO CMD-40B ; CASIO PRW-2500 ; CASIO GW-M5610  ; CASIO GW-9230 ; CASIO GW-9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mechanizm posiada możliwość szybkiej zmiany dnia tygodnia, tak więc wskazówki nie są trwale zintegrowane.

 

Przyczyny mogą być różne - jeśli tak było od początku i jest to problem powtarzalny to zapewne po prostu wskazówka została fabrycznie źle zamontowana. Natomiast jeśli powtarzalności brak to coś może być uszkodzone w mechanizmie, na przykład na skutek zmiany daty/dnia w godzinach w których nie powinno się tego robić (pomiędzy 21 a 4 rano).

 

Jedyne co możesz zrobić samodzielnie to spróbować "przelecieć" wskazówką przez cały zakres, może po prostu coś nie zaskoczyło (wyciągasz koronkę do pierwszego "kliku" i dni tygodnia zmieniasz, obracając ją w kierunku od siebie).

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, ze nawet nie probowalem w nim majstrowac (jako ze to nie moj zegarek), ale przestawilem recznie wskazowke na taka jak byc powinna i zobaczymy jak dalej bedzie sie zachowywac :) dziekuje bardzo za rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, temat odległy już czasowo ale nagle zaczął dotyczyć również mnie i stąd pytanie do rostka: jak to przestawiłeś wskazówkę ręcznie, czyżbyś rozebrał zegarek? Jak wskazówka zachowywała się po tym przestawieniu?

I pytanie do Sevena: jeśli przyczyną takiej sytuacji jest przestawianie daty pomiędzy 21 a 4 rano to co można teraz z tym zrobić?

Dodam tylko że przeskok wskazówki z dniem tygodnia następuje w moim zegarku w okolicach godzi 3AM, troszkę przed nią.

 

A tu o moim przypadku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/179874-nieprecyzyjne-ustawianie-si%C4%99-wskaz%C3%B3wki-dni-tygodnia-boss-orange-detroit/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.