Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby rynek tego wymagał to by powstały takie zegarki, a głównie zegarki używane jako narzędzia (divery, wojskowe) miały rozmiar 42 i więcej, to tylko kwestia mody i nic więcej, tak jak powiększający się rozmiar kół i felg w samochodach.

 

Dokładnie. Producenci tworzą zegarki zgodnie z panującymi trendami. Jest to dwustronna relacja, czasem producent wprowadza coś i tworzy się trend, czasem dany trend/zapotrzebowanie jest zauważone przez producenta, który dostosowuje produkcję do potrzeb rynku. Przedział 36-40mm jest i zawsze będzie idealnym rozmiarem dla wielu (zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla większości) ludzi i twierdzenia, że nie robili DJ w 41 bo ludzie nie wiedzieli, że mógłby być w takim rozmiarze, byli niewymagający itd. do mnie w ogóle nie trafiają. IMO jest to wyłącznie kwestia mody na większe zegarki, do której Rolex się teraz  dostosował (po wielu latach, bo jest konserwatywnym producentem). 

 

Pomijam to, że mały zegarek zmieści się na każdy nadgarstek, a duży już nie. Przykładowo przy nadgarstku ~17cm gdy mierzyłem DJ41 wyglądałem w nim jak obraz nieszczęścia i rozpaczy. Z drugiej strony rozumiem, że jak ktoś ma solidna rękę to chce zegarek solidnych rozmiarów i w mniejszym wydaje mu się, że nie wyglądałby męsko, tylko komicznie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Producenci tworzą zegarki zgodnie z panującymi trendami. Jest to dwustronna relacja, czasem producent wprowadza coś i tworzy się trend, czasem dany trend/zapotrzebowanie jest zauważone przez producenta, który dostosowuje produkcję do potrzeb rynku. Przedział 36-40mm jest i zawsze będzie idealnym rozmiarem dla wielu (zaryzykowałbym stwierdzenie, że dla większości) ludzi i twierdzenia, że nie robili DJ w 41 bo ludzie nie wiedzieli, że mógłby być w takim rozmiarze, byli niewymagający itd. do mnie w ogóle nie trafiają. IMO jest to wyłącznie kwestia mody na większe zegarki, do której Rolex się teraz  dostosował (po wielu latach, bo jest konserwatywnym producentem). 

 .

A te „ panujące trendy” to jakaś dynastia? Skąd one się biorą ;-)

Dziś internet w ciągu pół roku jest w stanie pokazać firmie i klientom gdzie iść i nawet Rolex czy IWC reaguje błyskawicznie na przykład poprawiając proporcje w większym DJu czy szybko zmieniając swojego ikonicznego Marka ) .50 lat temu mężczyźni musieliby chyba wyjść na ulicę żeby nadać swoim postulatom wyraźnej skali. Ale akurat byli zajęci budowaniem swojego dobrobytu ;-) Badania rynku które pojawiały się w międzyczasie były często obarczone sporym błędem. Swoje do tych błędów dodawali despotyczni, przekonani o swojej nieomylności menadżerowie. Klient też zmienił się w ciągu tych kilkudziesięciu lat. Ineternet dał mu wiedzę, inspirację i odwagę. To forum jest tego najlepszym przykładem. Myślałem że to nie jest wiedza tajemna .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo, jeśli dzisiejsze trendy są jakimś wyznacznikiem to mniej więcej od 2018 wchodzimy ponownie w erę mniejszych rozmiarów.Widoczne jest jak rynek vintage jest rozgrzany. Zauważalne są u producentów coraz bardziej odważne wypusty mniejszych zegarków . Duże divery czy piloty zaczynaja mieć mniejsze odpowiedniki w tej samej linii.

Oczywiście producenci nie są nieomylni, designerzy, cykle produkcyjne, nie da się reagować na zmiany niezwłocznie zwłaszcza przy zmieniających się gustach potencjalnych klientów.

Młodsi sięgają po smartwatche chcą być połączeni a starsi po elegancję i komfort które zapewniają mniejsze klasyczne zegarki.

Rynek się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Rolex tak bardzo się przejmował trendami na forach to już dawno przywróciliby smukłe uszy w Subie.

Narzekają i kupują...Rolex jest w rozterce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Rolex tak bardzo się przejmował trendami na forach to już dawno przywróciliby smukłe uszy w Subie.

 

 

Czyli chciałbyś Sea-Dwellera 40 mm?  :P Jeszcze płacz nie opadł, że SD43 to Submariner 43, a już w drugą stronę zaczynają się marudzenia. Nie dogodzisz nigdy...  ;)

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten SD40 był ni przypiął, ni wypiął w ofercie. 43 ma większy sens, choć dziwne, że nie zrobili 42, wpasowując go w połowie do DS.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej beka z akwizytora ;-)

Lotus, rozwiniesz swoją myśl? :huh:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ja mam do tego?

Akwizytor, beka i te sprawy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwizytor, beka i te sprawy.

To goń Lotosa jak do niego piszesz

Edytowane przez jacek90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To goń Lotosa jakoś niego piszesz

No ok. Jak nie masz odwagi powiedzieć B, to go w ogóle nie zaczynaj.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Ten SD40 był ni przypiął, ni wypiął w ofercie. 43 ma większy sens, choć dziwne, że nie zrobili 42, wpasowując go w połowie do DS.

Zawsze podobał mi się ten mały SD. Taki sub z datą bez lupki. Tylko trochę tłustszy. Mam na myśli wersję z ceramicznym bezelem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać o co się prosi los. U sąsiadów jak odrobinę narzekali na zbyt szeroką bransoletę i trochę odstające end linki w Moonwatchu, to im zrobili od razu wersje idealną i jeszcze dorzucili aryjski mechanizm 321. Szkoda tylko, że na cenę nikt nie narzekał za wczasu. Ona też ma znaczenie jak zauważyli klienci, ale teraz chyba już za późno na narzekanie...   :P

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe święto, po raz pierwszy widzałem w Polsce u kogoś z ulicy suba na ręce :)

Był dziś ktoś z forum  w urzędzie paszportowym w Warszawie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie małe święto, po raz pierwszy widzałem w Polsce u kogoś z ulicy suba na ręce :)

Był dziś ktoś z forum w urzędzie paszportowym w Warszawie?

Pewnie fejk kupiony na wakacjach w Egipcie - teraz jedzie kupic wiecej, dla rodziny, to i paszport potrzebny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.