Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Coś niebieskiego się znajdzie:)

Świetny . Jak będziesz myślał o sprzedaży daj znać , może akurat ...... :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet Philippe Dufour musiał czekać 2 miesiące na nowe pepsi :lol:.

 

https://youtu.be/-bMin3cQkKA?t=1386

Rolex i Nomos nie mogłyby mieć lepszej rekomendacji, niż uznanie takiego zegarmistrza jakim jest Philippe Dufour. Wśród znawców tematyki, wypowiedź P. Dufour'a dużo więcej znaczy niż każda reklama. Chyba, że to też jest forma ukrytej reklamy, ale osobiście wątpię. Jakie jest Wasze zdanie ?

Rolexa zawsze chwali również Roger W. Smith. To nie są celebryci, sportowcy, aktorzy itp., tylko najwybitniejsi zegarmistrze.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam takich na forum, co i takich znakomitosci zegarmistrzostwa zdania by podwazyli :)

Przeciez Rolex, to tylko milionowo "trzepana masufka" :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś nadal odkrywa Amerykę, że Roleksy nie są perfekcyjnie, poza mechanizmem , wykonanymi zegarkami?

Rzeczywiście perfekcyjne mechanizmy. Zegarek z 2005 roku, a już rozjechane łożysko w automacie:

 

https://remote.bukowskis.com/en/auctions/595/157-rolex-oyster-perpetual-date-submariner-1000ft-300m-swiss-made-slim-four-mark-ii-chronometer

 

Werki Orienta z lat 80 chodzą dłużej bez smarowania.

 

Rolexy po kilkunastu latach chodu mają z reguły rozjechane koła automatu i wahnik, który "wyciera" płyty mechanizmu, co widać dokładnie na zdjęciach z linku. Niektórzy powiedzą, że mechanizm Rolexa jest wieczny. Oczywiście, że jest pod warunkiem że za słoną opłatą wymieni się w Szwajcarii najbardziej zużyte na ten moment elementy mechanizmu.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup Orienta i sie ciesz :)

Albo chińczyka. Te są nie do zaj***nia ;)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Rzeczywiście perfekcyjne mechanizmy. Zegarek z 2005 roku, a już rozjechane łożysko w automacie:

 

https://remote.bukowskis.com/en/auctions/595/157-rolex-oyster-perpetual-date-submariner-1000ft-300m-swiss-made-slim-four-mark-ii-chronometer

 

Werki Orienta z lat 80 chodzą dłużej bez smarowania.

 

Rolexy po kilkunastu latach chodu mają z reguły rozjechane koła automatu i wahnik, który "wyciera" płyty mechanizmu, co widać dokładnie na zdjęciach z linku. Niektórzy powiedzą, że mechanizm Rolexa jest wieczny. Oczywiście, że jest pod warunkiem że za słoną opłatą wymieni się w Szwajcarii najbardziej zużyte na ten moment elementy mechanizmu.

 

Stawiasz tezę, że 3135 ma taki mankament czy uogólniasz to na wszystkie zegarki Rolexa? Na podstawie jakich danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie nazwy - ROLEX - ona moze nawet uczulać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiasz tezę, że 3135 ma taki mankament czy uogólniasz to na wszystkie zegarki Rolexa? Na podstawie jakich danych?

 

Wypowiadałem się o 3135, nie wiem jak jest w innych mechanizmach, ale zapewne podobnie. 

 

Nie pracuję w serwisie Rolexa, także danych statystycznych nie mam (zapewne nikt w Polsce ich nie ma). Moja wypowiedź jest poparta śledzeniem rynku zegarków używanych i oceną wizualną stanu mechanizmu (z czego da się często wyciągnąć wnioski). 

 

Prawda jest taka, że Rolex obecnie nie potrzebuje marketingu, wystarcza mu kółeczko wzajemnej adoracji (tworzące popyt na dany produkt), którzy usprawiedliwią sobie nawet tragicznie pomalowaną wskazówkę GMT (kilka stron tematu wcześniej). Pamiętam słynną aferę z Tisellem, niektórzy przez nią nie spali po nocach ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli równie dobrze możesz powiedzieć że poparłeś swoją ocenę na podstawie badań Instytutu Danych z d*py.

 

Drodzy Panowie, ja swoją wypowiedź poparłem zdjęciem. Kiedyś więcej zdjęć z rozbiórki Rolexa 3135 było na pewnym sąsiednim forum, ale już niestety zdażyło im się po tym czasie wyparować. 

 

Natomiast Wy nie macie nic przeciwko mojej tezie, jedynie tak zwane przysłowiowe "fanbojstwo". Tak, wiem na kim spoczywa ciężar dowodu.

Rolexy około 14 letnie (zdjęcia pobrane ze strony internetowej).

 

 axle_rotor_damage_big.jpgaxle_damage.jpg

 

 

Czy te zdjęcia świadczą o tym, że te mechanizmy są złe? Wcale nie 

Czy świadczą o tym, że ten mechanizm nie jest taki cudowny jak go malujecie? Tak

Mechanizm jest przeciętnej jakości, ot tyle. Jest dokładny, ale nawet z najgorszego szrota da się zrobić dokładny mechanizm przy nakładzie czasu i pracy

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym Rolexem. Jedni gloryfikuja, inni rownaja z blotem. Chyba zadna inna marka zegarkowa nie wzbudza tak skrajnych emocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup Orienta i sie ciesz :)

 

No tak, Orient nie daje tyle radości, bo tani jest w zakupie i utrzymaniu.

Za tani normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Czy te zdjęcia świadczą o tym, że te mechanizmy są złe? Wcale nie 

Czy świadczą o tym, że ten mechanizm nie jest taki cudowny jak go malujecie? Tak

Mechanizm jest przeciętnej jakości, ot tyle. Jest dokładny, ale nawet z najgorszego szrota da się zrobić dokładny mechanizm przy nakładzie czasu i pracy

 

Nie wiem o jakim fanbojstwie mówisz , jeśli ktoś stawia ci pytanie o dowody na poparcie swojej tezy. Przedstawiłeś jakieś pojedyczne przypadki z internetu, które niczego nie dowodzą, nawet nie wiadomo jak te zegarki były użytkowane. Oceniasz na ich podstawie, ze są przeciętnej jakości. Ja nie wiem jakiej są , nie widziałem danych porównawczych. 

 

@maariusz

 

Szperajac  po forach w necie mam wrażenie, ze Rolex jest tak kontrowersyjny tylko w Polsce. Może tacy ludzie żyją w tym kraju, a może się mylę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam takich na forum, co i takich znakomitosci zegarmistrzostwa zdania by podwazyli :)

Przeciez Rolex, to tylko milionowo "trzepana masufka" :D;)

Nie że "by podważyli" tylko że podważyli.

Pisałem o Dufour i jego opinii o Rolexie kilka lat temu, nawet wkleiłem jego wypowiedź, to jest stary temat, oczywiście nasz forumowy, teoretyczny fachowiec wysokich lotów zegarmistrzostwa, nie zgodził się z tą opinia :D

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Korei Północnej przestrzegają wolności wypowiedzi, a wszyscy obywatele mają swobodny dostęp do internetu. Skąd to wiem? Mówili ostatnio w Koreańskiej Centralnej Telewizji. I ja im wierzę - Kolego @papax ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mario myślałem, że odpowiadasz koledze zza oceanu. Pomyłka?

Edytowane przez DEMEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadałem miłośnikowi zegarków orientalnych.


Czytaj cały tekst a nie tylko pierwsze dwa zdania  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.