Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

W kącie stałeś ;) Musiałeś być niegrzeczny. :D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Długo szewc bez butów chodził.

 

Długo się dokształcał, chłonąc wszystko co tylko się dało odnośnie ulubionej marki i modelu.

 

Długo śledził oferty, porównując setki egzemplarzy i męcząc sprzedawców zapytaniami.

 

Długo starał się odkładać, z różnym skutkiem, mając raz więcej, raz mniej niż miesiąc wcześniej.

 

Długo doradzał innym, dzielił się wiedzą i spostrzeżeniami, pomagając wybrać jak najlepszą opcję.

 

Długo obserwował jak dookoła niego spełniają się czyjeś zegarkowe marzenia.

 

Trochę za długo.

 

Rolex Datejust ref. 16014, dokładnie taki, jaki miał być od samego początku. Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie, że na dobre rzeczy warto czekać.

 

gallery_65341_4041_526322.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wadim, super! Gratulacje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! ;) 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind warto było czekać, skoro to ten jedyny.

Niech się nosi.

 

 

 

A co po nim


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sam nie wiem.

 

Przydałby się jakiś diver w mojej małej kolekcji, a że w sumie żaden poza Subem mi nie podchodzi, to... odkładać na 16610 czas zacząć? Myślałem też nad jakimś chrono, np. nad Moonwatchem, ale kolega mi teraz dał do ponoszenia i sprzedaży vintage Breitlinga 806 i w sumie w tych pieniądzach, to ten Breitling jest naprawdę ciekawą opcją. Na horyzoncie są też "mniejsze" zakupy, jakieś fajne Omegi Seamastery z lat 60-tych na bransoletach BoR mi po głowie chodzą. Czaję się też od dłuższego czasu na jakieś King Seiko. Opcji jest tyle - normalnie świat stanął przede mną otworem! :P  

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="MasterMind" post="2716332"

 

Gratulacje, warto było tyle czekać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

 

Długo szewc bez butów chodził.
 
Długo się dokształcał, chłonąc wszystko co tylko się dało odnośnie ulubionej marki i modelu.
 
Długo śledził oferty, porównując setki egzemplarzy i męcząc sprzedawców zapytaniami.
 
Długo starał się odkładać, z różnym skutkiem, mając raz więcej, raz mniej niż miesiąc wcześniej.
 
Długo doradzał innym, dzielił się wiedzą i spostrzeżeniami, pomagając wybrać jak najlepszą opcję.
 
Długo obserwował jak dookoła niego spełniają się czyjeś zegarkowe marzenia.
 
Trochę za długo.
 
Rolex Datejust ref. 16014, dokładnie taki, jaki miał być od samego początku. Po raz kolejny potwierdza się powiedzenie, że na dobre rzeczy warto czekać.

To Twój rocznik? Jeśli to ukoronowanie żmudnych poszukiwań, to tylko pogratulować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind, teraz jesteś dobrze obuty :) Gratuluję!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według numeru seryjnego, jest to najprawdopodobniej rocznik 1983. Tudora 95410 miałem z mojego rocznika (1987), tutaj dałem za wygraną z szukaniem konkretnego roku - priorytetem był stan i konfiguracja taka jak chciałem (jubilee, srebrna tarcza, proste indeksy, karbowany bezel i szybka zmiana daty). Planety się tak ułożyły, że akurat mój dobry kolega wszedł w posiadanie pożądanego przeze mnie egzemplarza i... z ciężkim sercem mi odsprzedał, bo wiedział jak bardzo mi zależało :P 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

No i extra. A teraz poczucie pustki i przemyślenia co do następnego królika. Żartuję, ciesz się!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po takim wstepie (opisie), to chyba kazdy bedzie gratulowac :D;)

Fajny klasyk B) Gratuluje spelnienia :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Świetny ten DJ, jedyny jakiego obecnie widziałbym u siebie. Chociaż kojarzyło mi się coś, że ten jedyny u ciebie to miał być Day Date, ale może coś pomieszałem.

 

A co do drivera to po kilku próbach tez stwierdziłem, ze albo sub albo pass. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa MM - szczere gratulacje! Piękna sztuka i super, że tak Ci się udało trafić w poszukiwaną wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No @MAsterM piękna sztuka się trafiła Gratuluje!

Piękny kolor indeksów i wskazówek bardzo lubię jak są tak pomarańczowe „dyniowe” super.

Warto było szukać i czekać a teraz jak sam piszesz Sub i Moon i już bym był spełniony ;):D

No może jeszcze DD w białym :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punkty reputacji na dzień mi się skończyły, wiec już plusować nie mogę - ale dzięki wszystkim za miłe słowa ;) 

 

O tym zakupie oczywiście napiszę trochę więcej, zegarkowi na który tak długo czekałem wystawię porządną laurkę, ale to za jakiś czas, jak ponoszę, porobię zdjęcia.

 

@Smycel, nie powiem, przez moment chciałem zacząć Cię molestować o Twojego DJ, ale chęć posiadania szybkiej zmiany daty mnie odwiodła od zakupu 1601/3, więc już nie męczyłem.

 

@szwed - wprawne oko, miałem nadzieję że zauważysz taki detal jak luma przebarwiona na pomarańcz/ciemny żółty. Też to uwielbiam na starszych zegarkach, taki mały detal, ale bardzo dla mnie ważny - i tak jak piszesz - dobrze że identycznie przebarwione wskazówki + luma na tarczy, widać że to komplet.

 

W zależności jak finanse w tym roku się ułożą, zacznę odkładać na Suba. W sposób paskudny pominąłem w sumie inny zegarek z koroną - starszego GMT Mastera II  z bezelem pepsi. To w sumie dla mnie jeszcze ciekawsza opcja niż Submariner. W zasadzie moje wymarzone trio to Datejust, GMT i DayDate tak jak piszesz, ale przy stalowym Datejuście, DayDate'a wybrałym w klasycznym żółtym złocie, dla zróżnicowania kolekcji.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

W zasadzie moje wymarzone trio to Datejust, GMT i DayDate ...

Taką trójce również widziałbym w swoim pudełku.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest masz racje co do GMT ale Sub tez musi być ;) ja tak uważam :P

dla mnie idealny komplet to 1680; 16610; Moon; DD obojętnie jaki kolor rasistą nie jestem :D ; Atlantic wszystkomajacy; i jeszcze dwa fajnie by było mieć GMT i Daytona oczywiście pięcio cyfrowe referencje! :)

Ja osobiście już czuje się w miarę spełniony zegarkowo i w najbliższym czasie 2/3 lata nie planuje zakupów. :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zdjecie stare-fotografem tez nie jestem

post-1865-0-80629700-1582431310_thumb.jpg

Edytowane przez KOPA76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że Tudor jest fajny jak chce się Tudora. Jak chciałeś Rolexa to Tudor jest tylko słabym substytutem.

Ta sentencja powinna być na stronie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest masz racje co do GMT ale Sub tez musi być ;)

...

Ja do tej trójki dołożyłbym Suba nowego. Jako EDC, nie musieć się martwić o jego wytrzymałość.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.