Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, bazant napisał:

Na tym zdjęciu widać zbyt szybkie przejścia podczas szlifowania. Prawdopodobnie zbyt szybki przejście z kolejny etap szlifowania. Zbyt duży skok ustawiony.

 

Czy możesz doprecyzować?

Chodzi Ci o to że krawędź boczna na uchu jest nieobrobiona jakby i obie płaszczyzny polerowania nie stykają się ze sobą? Czy źle Cię czytam?


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.05.2020 o 12:04, gustaw6666 napisał:

 

Zwróćcie uwagę,  że w odróżnieniu od 6-cyfrowych Submarinerów i GMT Masterów - w EX2 uchowali się smukłe ucha.

Pytanie czy wszystkim sie to podoba?? ?

Mnie osobiscie podoba sie ksztalt ceramicznego suba, gdyz jest "nietuzinkowy" i jego "kanciaty" a nie "obły" charakter jak w poprzednich wersjach jest bardziej toolwatchowy niz smukle dobrana koperta do bransolety. Jednak to jest oczywiscie moje zdanie. Poza tym, jesli w nastepnym modelu to zmienia, to bedzie on na tyle charakterystyczny i nietuzinkowy, ze (jeszcze wspomnisz moje slowo) ludziska zatesknia za wlasnie tak "beznadzienie" dobrana koperta do bransolety a nie "pieknie wyprofilowana" jak wiekszosc zegarkow typu nurek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bazant napisał:

Mówi Ci coś jak Zaratsu?

 

Widać różnicę pomiędzy maszyną a człowiekiem

 

 

Ad.1 Mówimy teraz o szlifach czy o lustrzanej polerce, która jest praktycznie nie do odnowienia w przypadku jej zarysowania?

Ad.2 Zdjęcia są Twoje?

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wina zdjecia czy faktycznie tak wyglada szlif ucha  w makro ?

 

 

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
1 minutę temu, mario1971 napisał:

Ad.1 Mówimy teraz o szlifach czy o lustrzanej polerce, która jest praktycznie nie do odnowienia w przypadku jej zarysowania?

Ad.2 Zdjęcia są Twoje?

Mówimy o szlifach. Zdjęcia są z intenetu. Poluję na Grand Seiko więc może za jakiś czas wrzucę swoje. 

Co do Twojego zdjęcia, to te przejścia w szlifowaniu są widoczne gołym okiem?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczyło tego elementu, czyli tej krawędzi/załamania między płaszczyznami. polerki nie stykają się ładnie tylko jest takie ala wypłaszczenie nieobrobione. Chyba, że tak ma być?

Czy o to chodziło?

Rolex polerka.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Nie zauważyłem tego przejścia, mi chodziło o to przejście co zaznaczył kolega Muzzy. Z doświadczenia mogę powiedzieć ze skok szlifierki jest źle ustawiony i dlatego widać te przejścia podczas szlifowania. Pracowałem kiedyś krótki czas na szlifierni i od razu mi się skojarzyło ze źle skalibrowaną lub podkręconą maszyną aby mieściła się w cyklu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dysponuję lepszymi fotkami z mojej mydelniczki. Może na tym będzie można zobaczyć coś więcej.

 

Gołym okiem nic nie widzę...oprócz pięknego zegarka!

eea20b00947f1ab77c5ccbd6bca994fa.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tutaj już idziemy za bardzo w rozkminianie sztuki na atomy mam wrażenie. I nie mam na myśli brandu czy to Rolex czy np. GS (oba lubię).

Zapominamy chyba czasem, że najważniejszy jest czynnik "fun" w zegarku a pomiary zawartości cukru w cukrze są niepotrzebne ;) 

Na samym końcu zegarek często kupujemy ponieważ zwyczajnie się nam podoba jako całość a nie ze względu na laboratoryjne podejście do obróbki detali.

Myślę, że 98% użytkowników wszystkich zegarków kompletnie nie zwraca uwagi na to na co zwracamy my zegarkowe świry :)


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Mój chyba też nie umie w zaratsu i szlify nie są idealne. Ale trudno mi znaleźć zegarek, który bardziej mi się podoba. ;)

 

IMG-0499.thumb.JPG.322c9d8b239e14776d7775c633dbfb44.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ma zaratsu nawet od wewnętrz - czytam literki bez problemu ? a od zewnątrz to jakiś Twój szlif ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pisar napisał:

Trochę tutaj już idziemy za bardzo w rozkminianie sztuki na atomy mam wrażenie. I nie mam na myśli brandu czy to Rolex czy np. GS (oba lubię).

Zapominamy chyba czasem, że najważniejszy jest czynnik "fun" w zegarku a pomiary zawartości cukru w cukrze są niepotrzebne ;) 

Na samym końcu zegarek często kupujemy ponieważ zwyczajnie się nam podoba jako całość a nie ze względu na laboratoryjne podejście do obróbki detali.

Myślę, że 98% użytkowników wszystkich zegarków kompletnie nie zwraca uwagi na to na co zwracamy my zegarkowe świry :)

Ja tam nie mam żadnych problemów/uwag względem szlifów w swoim zegarku :) Te (obiekcje) zostawiam tym, których to do głębi porusza i fascynuje.

 

 

 

30 minut temu, gniewko napisał:

 

Z kronikarskiego obowiązku tylko powiem, że jest to możliwe :)

https://www.instagram.com/lapinist_watchrestoration

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami...

 

Wszystko jest możliwe ;)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mario1971 napisał:

 

 

 

 

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami...

 

Wszystko jest możliwe ;)

 

No rzecz w tym, że właśnie nie...

O ile mi wiadomo jest to Polak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał:

Ja tam nie mam żadnych problemów/uwag względem szlifów w swoim zegarku :) Te (obiekcje) zostawiam tym, których to do głębi porusza i fascynuje.

 

 

 

Za siedmioma górami, za siedmioma rzekami...

 

Wszystko jest możliwe ;)

 

3 godziny temu, gniewko napisał:

 

No rzecz w tym, że właśnie nie...

O ile mi wiadomo jest to Polak.

 

Owszem, Polak, a tak wygląda efekt jego pracy na ponad 50-letnim Grand Seiko :)

Wiadomo że w zegarku najważniejszy jest fun ale raz że jeżeli faktycznie tak to wygląda i nie jest to efekt światła/cienia to takie niedoróbki go odbierają, a dwa że jak się woła 40k PLN to chyba wypada się bardziej przyłożyć. Na wszystkich uszach jest takie coś?

_DSC4835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Krakus1 napisał:

@mario1971 Czy chodzi o oryginalne szlify wykonane przez Rolexa w Twoim zegarku . z którego roku jest Twój zegarek ?

Oryginalne szlify, mam go od nowości, rocznik 2018. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syntax Error...

Edytowane przez foti
Zdublowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlif ważna sprawa :)

Bezel mi się od oranżady odbarwił :(
b9c1d4516ec0e87f777456d304358404.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971, wydaje mi się że to jest cień karbów bezela, trochę jak na tej fotce z instagrama Rolexa

64A8E5E0-5AF0-42AE-A448-AAF978366539.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, możecie debatować dalej :lol: 

bb080adcdf56a832935d3866a945fa40.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostało się Batmanowi zasłużenie , ten brak pietyzmu w sportowych Rolkach przeraża.

 

Z drugiej strony Batman na oyster to kozak nad kozakami i mimo stali jest na równi z 2T. Wymiata.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się a to powoduje, że nie ma się czym przejmować.

88976438_436510077114611_7643012822854533120_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.