Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Te są identyczne, ale były też prawie w tym samym czasie odbierane.

Gustaw miał jedynie porównanie wersji starszej z nowszą i twierdzi, że starsza jest bardziej fioletowa, a nowsza bardziej granatowa.

Jak dla mnie wszystkie ceramiczne pepsi są fioletowo-malinowe, ale oni mówią, że ja się nie znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Z tego co oglądałem, wolałbym tę bardziej granatową wersję, jeśli już ????


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w te nowsze musisz celować. My odbieraliśmy kilka miesięcy temu, ale o ile wcześniej już takie były nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.06.2020 o 20:01, Lotus napisał:

To prawda te werki niezbyt często odpalają z ręki . No chyba że ktoś chce udowodnić że można i macha jak muchołapką... ale w trosce o mechanizm nie jest to rekomendowane.

Co za brednie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukebor napisał:

Krystian, Tomek - odcienie bezela takie same, czy różne?
Pytam poważnie, bo ostatnio widziałem w stosunku do Pepsi określenie MKI i MKII.

Pisałem o tym bodajże w grudniu, bodajże jako pierwszy, jak odebrałem nr 70 i 71 dla przyjaciela. Użytkowałem wtedy nr 18, jak się okazało nowsze przyszły wyraźnie ciemniejsze.  Nr 45-47 były prawdopodobnie jeszcze jaśniejsze. 

Przedałem fioleta, zachowałem granata.

 

Ale podejrzewam, że to "fiolety" mogą kiedyś okazać się szczególnie traktowane przez rynek.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pisałem o tym bodajże w grudniu, bodajże jako pierwszy, jak odebrałem nr 70 i 71 dla przyjaciela. Użytkowałem wtedy nr 18, jak się okazało nowsze przyszły wyraźnie ciemniejsze.  Nr 45-47 były prawdopodobnie jeszcze jaśniejsze. 
Przedałem fioleta, zachowałem granata.
 
Ale podejrzewam, że to "fiolety" mogą kiedyś okazać się szczególnie traktowane przez rynek.

Dzięki, Piotrek.
Fiolet w ogóle mi nie podchodzi.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uniwersal
146b03b24d678af2f5cb7ced9e306fb5.jpg

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Rolex z biała tarcza który nie kosztuje 2 x RSP:) Co sądzicie o OP?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kolorze wymiata. Choć oczywiście to kwestia gustu.

Zegarek moim zdaniem ponadczasowy, nie znudzi się po latach i zawsze będzie dobrze wyglądał. Bardzo wygodny, rozmiar w sam raz. Brakuje może szybkiej mikroregulacji, chociaż taka jak w Subie byłaby raczej za gruba i nieproporcjonalna. Od wewnątrz klamry są 3 punkty mocowania bransolety, więc da się idealnie dopasować, można też wykorzystać half link od Suba, podobno easy link od Explorera 1 też idealnie pasuje.

W tym zegarku siła tkwi w prostocie, nie ma w nim nic co zaburzałoby idealną harmonię cyferblatu. Indeksy w wersji białej i czarnej są skorygowane w stosunku do poprzednich modeli (niebieskiego, szarego i winogronowego), moim zdaniem na plus. Kolor perfekcyjny, śnieżnobiały byłby chyba gorszy, ten jest tak naprawdę jasno srebrny i tylko pod pewnym kątem w dobrym oświetleniu wydaje się być biały. Również kontrast między cyferblatem, a indeksami godzinowymi moim zdaniem jest dużo ładniejszy niż w innych kolorach. Wydaje mi się też, że w innych kolorach może trochę drażnić brak antyrefleksu, a w tym nie :)

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mirosuaw napisał:

W tym kolorze wymiata. Choć oczywiście to kwestia gustu.

Zegarek moim zdaniem ponadczasowy, nie znudzi się po latach i zawsze będzie dobrze wyglądał. Bardzo wygodny, rozmiar w sam raz. Brakuje może szybkiej mikroregulacji, chociaż taka jak w Subie byłaby raczej za gruba i nieproporcjonalna. Od wewnątrz klamry są 3 punkty mocowania bransolety, więc da się idealnie dopasować, można też wykorzystać half link od Suba, podobno easy link od Explorera 1 też idealnie pasuje.

W tym zegarku siła tkwi w prostocie, nie ma w nim nic co zaburzałoby idealną harmonię cyferblatu. Indeksy w wersji białej i czarnej są skorygowane w stosunku do poprzednich modeli (niebieskiego, szarego i winogronowego), moim zdaniem na plus. Kolor perfekcyjny, śnieżnobiały byłby chyba gorszy, ten jest tak naprawdę jasno srebrny i tylko pod pewnym kątem w dobrym oświetleniu wydaje się być biały. Również kontrast między cyferblatem, a indeksami godzinowymi moim zdaniem jest dużo ładniejszy niż w innych kolorach. Wydaje mi się też, że w innych kolorach może trochę drażnić brak antyrefleksu, a w tym nie :)

W punkt :) Mnie też się biała wersja OP bardzo podoba.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fajne wersje bez cyrku na tarczy (w tym właśnie biała), ale przez zapięcie chyba się do niego nie przekonam
(Zdjęcie z netu)
85-F6-AFDF-4340-4287-AEE0-560615-E5-E4-F4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie w wersji black and white to fajny zegarek, uniwersalny rozmiar, prosty, klasyczny wzór, męskie, kontrastowe kolory ;-), dużo satynowanej stali. Ale jeśli miałeś już inne współczesne Rolexy to widzisz różnicę.

Za to na rozpoczęcie przygody z marką, zwłaszcza gdy budżet ma znaczenie, jest idealny.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, niezły sprzęt do polerki i umiejętności.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, satanic napisał:

Nie wiem czy było, niezły sprzęt do polerki i umiejętności.

 

 

Heh i cały kunszt wykończenia koperty, krawędzie, płaszczyzn poszedł... na marne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właściciel zadowolony i raczej po tym jak go traktował nie zwracał uwagi na ten kunszt wykończenia koperty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektem tej polerki jest, że się świeci ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy: jesteśmy zegarkowymi zwyrolami stanowiącymi góra 5% klientów. Pozostałe 95% kupuje Roleksa "bo jest drogi", a nie dla historii marki, jej dokonań czy jakości wykonania i krawędzi. Te same 95% będzie zachwycone taką polerką i faktem, że mają zegarek "jak nowy", gdzie mi zaczęły płynąć łzy jak tylko włączyła maszynę, przewidując co się zaraz stanie 😛 Natomiast bez względu na wymagania klienta co to oryginalności i stanu koperty, to IMHO przy polerce mechanizm powinien być ZAWSZE wyjęty z koperty, aby nie przyjmował na siebie bardzo szybkich drgań z maszyny.

 

 

Dla widzów o mocnych nerwach kolejny "brand new, everything is as original rolex polish" egzemplarz 🤯

 

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, mario1971 napisał:

Mów za siebie :blink:

 

OK, wszyscy poza Mariuszem, on chce być zaliczany do tych 95% 😛

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest metoda dla tych, którzy narzekają na maxicase SUBa. Sobie uszy wyprofilują jak lubią 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, desmo napisał:

No to jest metoda dla tych, którzy narzekają na maxicase SUBa. Sobie uszy wyprofilują jak lubią 😉

 

Dla mnie ten wygląd jest bardzo spójny i niczego bym nie zmienił. Jednak ja to nie wszyscy i dlatego można znaleźć w sieci zdjęcia ceramicznych Subów po profesjonalnym pocienieniu uch na wzór referencji 5-cyfrowych.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.