Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jest poza dyskusją że jubilee i karbowany bezel to klasyka i topowa wersja i ona jest rekomendowana przy zakupie datejustów. 
Pozostałe konfiguracje...ciągle ok , bardzo ładne zegarki...ale to już nie to samo.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to ludzie nie wymyślą żeby załapać się na szczepienie w grupie 75plus 😉
A Biden nosi się z szacunkiem na dla nastrojów społecznych. Marka mówi o solidności ale model bez blichtru daydatów, nawet białe złoto DJ nie przeszło. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był złośliwy to bym napisał, że "dla ludu" na wiece zakładał Omegi a na specjalną okazję założył 👑 ...no ale nie jestem 😜

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, szczególnie w wersji 41 gdzie ten bezel jest płaski i zupełnie inny daje efekt niż w 36 gdzie jest obły i spójnie to wygląda w połączeniu z Jubilee. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, darekmp3 napisał:

Jubile i gładki bezel jakoś dziwnie wygląda. Nie ma tej spójności koperty z bransoletą.

To fakt aczkolwiek wydaje mi się, że karbowany bezel to raczej dla ludzi młodszych a nie po 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

Czego to ludzie nie wymyślą żeby załapać się na szczepienie w grupie 75plus 😉
A Biden nosi się z szacunkiem na dla nastrojów społecznych. Marka mówi o solidności ale model bez blichtru daydatów, nawet białe złoto DJ nie przeszło. 

Trochę naciągasz rzeczywistość😉, bo Rolex w powszechnym odbiorze to zegarek luksusowy, niezależnie od tego czy w wersji ze złota czy nie (ba, a gdyby założył stalową Daytonę, od której DJ 41 z karbowanym bezelem jest tańszy, to jaki byłby to wtedy wybór - bardziej stonowany?). My sobie możemy tu dywagować o stonowaniu wyboru przez Bidena, subtelnym balansowaniu w doborze czasomierza itp. ale większość odbiorców spojrzy na to tak: co założył? Ano Rolexa. Aaa, no to bogacz i się wywyższa.  Co oczywiście nie zmienia faktu, że założył fajny zegarek 😄. Choć ja założyłbym na tak oficjalną ceremonię coś na pasku, jednak bądź co bądź w garniturze był.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, deviles napisał:

To fakt aczkolwiek wydaje mi się, że karbowany bezel to raczej dla ludzi młodszych a nie po 70.

Moim zdaniem to wrażenie to nie jest efekt jubilee czy karbowanego bezela per se ale  kumulacji zdobień. Oddzielnie te elementy nie kłują tak w oko. Choć gdyby stosować gradację formalności od sportu do elegancji to imo zaczynała by się gładkim bezelem/oyster, dalej karbowany/ oyster dalej gładki/jubilee a na końcu karbowany/jubilee . 

18 minut temu, beniowski napisał:

Trochę naciągasz rzeczywistość😉, bo Rolex w powszechnym odbiorze to zegarek luksusowy, niezależnie od tego czy w wersji ze złota czy nie (ba, a gdyby założył stalową Daytonę, od której DJ 41 z karbowanym bezelem jest tańszy, to jaki byłby to wtedy wybór - bardziej stonowany?). My sobie możemy tu dywagować o stonowaniu wyboru przez Bidena, subtelnym balansowaniu w doborze czasomierza itp. ale większość odbiorców spojrzy na to tak: co założył? Ano Rolexa. Aaa, no to bogacz i się wywyższa.  Co oczywiście nie zmienia faktu, że założył fajny zegarek 😄. Choć ja założyłbym na tak oficjalną ceremonię coś na pasku, jednak bądź co bądź w garniturze był.

Porównując do Obamy masz rację ( EDIT, Obama skromnego  Jorga od SS nosił często  na oficjalnych spotkaniach ale upolowano go także z Cellinim )  ale ilu prezydentów wybrało DayDate.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Choć ja założyłbym na tak oficjalną ceremonię coś na pasku, jednak bądź co bądź w garniturze był.
To tylko ogólnie przyjęty stereotyp, który w przypadku większości sportowych modeli Rolexa można z powodzeniem przełamywać

df58f1b6c002e8633b0ee303795a3f0c.jpg869cdaf9a5591da1c0b2430673d2dab0.jpg Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mario1971 napisał:

To tylko ogólnie przyjęty stereotyp, który w przypadku większości sportowych modeli Rolexa można z powodzeniem przełamywać emoji4.png

df58f1b6c002e8633b0ee303795a3f0c.jpg869cdaf9a5591da1c0b2430673d2dab0.jpg

To raczej oldskulowy zegarkowy savoir vivre , stereotyp to jakby ktoś z powodu niemieckiego zegarka posądzał Cię o antypolskość. 
Głupsze jest tylko posądzenie o antypolskość z powodu znajomości języków. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, desmo napisał:

To raczej oldskulowy zegarkowy savoir vivre , stereotyp to jakby ktoś z powodu niemieckiego zegarka posądzał Cię o antypolskość. 
Głupsze jest tylko posądzenie o antypolskość z powodu znajomości języków. 

#robertmazawszeracje :lol:

 

A ja mam swoje zdanie :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam miłośników zegarków rolex i Joe Bidena również 😉

 

R4ojMLe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, beniowski napisał:

[...] Choć ja założyłbym na tak oficjalną ceremonię coś na pasku, jednak bądź co bądź w garniturze był.

 

Prawdopodobnie nie wiedział, czy w trakcie uroczystości nie będzie musiał uciekać i dlatego zamiast eleganckiego paska wybrał "sportową elegancję". 😂

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta konfiguracja najlepiej broni się w kolorowym złocie co potwierdza  wyedytowane  zdjęcie kolegi fitvalf  ( to chyba stal a po/ mimo edycji wygląda jak różowe złoto) . Stereotyp dotyczący wieku to już raczej uwarunkowanie historyczne. Któryś polski raper ( wg pracownika salonu to raper) z dumą nosi klasyka klasyków do dresu.

05894611-AB7D-4868-B598-E08136E56A05.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem, że Wojtek Sokół ma Prezydenta ;) więc może to o nim.

 

Ja po już dwóch latach jestem bardzo zadowolony z mojego DJa z gładkim bezelem i jubilee. Właśnie przez to, że z karbowanym było to dla mnie za dużo.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał:

Któryś polski raper ( wg pracownika salonu to raper) z dumą nosi klasyka klasyków do dresu.

 

Myślę, że nie tylko polski,  nie któryś a wielu i nie tylko jeden. Na zdjęciu Malik Montana... z Polski. Na filmach zegarki w ruchu. Jak widać i słychać niestety nie jest to wystarczająco rozpoznawalny zegarek, ponieważ autor wyjaśnia słuchaczom co to za marka 😛

 

Oczywiście uprzedzam, że tekst może zostać uznany za wulgarny i nieprzyzwoity 🙂

 

 

spacer.png

 

 

 

 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem bardziej uważnie i faktycznie tak jest. Pomyliłem się i zwracam honor.

 

No więc obojętnie w jakim języku stereotypy o markach trzeba podkarmiać cały czas 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, memento mori napisał:

 

Myślę, że nie tylko polski,  nie któryś a wielu i nie tylko jeden. Na zdjęciu Malik Montana... z Polski. Na filmach zegarki w ruchu. Jak widać i słychać niestety nie jest to wystarczająco rozpoznawalny zegarek, ponieważ autor/autorzy muszą wyjaśnić słuchaczom co to za marka 😛

 

Oczywiście uprzedzam, że teksty mogą zostać uznane za wulgarne i nieprzyzwoite 🙂

 

 

spacer.png

 

 

 

 

 

 


A ludziska się śmieją z disco polo...  😂😂😂 Kultura ***** ***. 😂😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto uczyć się języków. Wtedy można się śmiać z zagranicznych "hitów" od co najmniej 30-40 lat, a nie dopiero jak w Polsce wystrzeliła nowa fala disco polo, polski pop czy polskie rapowanie o niczym. 🙂 Na tzw. zachodzie machali łańcuchami, zielskiem, zegarkami a panie tyłkami od kilku dekad, a u nas ledwie od jednej 😉

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy/byłych posiadaczy i szerzej obeznanych w temacie - Ile w rzeczywistości szerokości ma Datejust 41 ? Pytanie wzięło się z wypowiedzi na rolexforum. Rzecz jasna możecie wesprzeć dobrą radą, którego DJ na 17,5 cm nadgarstek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma 39mm. Na Twój nadgarstek podejdą oba ale ja wybrałbym 36mm. Ten rozmiar na zawsze pozostanie klasykiem, 41 stworzony został na potrzeby rynku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr Bidona najczęściej widuję z SMP, ale dziś DJ gładki na dżubili do podpisywania executive orders ;)

01D4915E-6629-43EB-A912-7AA9125B1395_1_201_a.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Meches napisał:

Ponosiłem chwilę 36 i nie do końca to było to.

No parę dni potrzeba...ale teraz uważam, że to był b. dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.