Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, artme napisał:

Temu nie zaprzeczam, tylko jak czytam, ze dla kogos to wieeeelka roznica, to troche mi sie smiac chce, gdy mam porownanie bezposrednie o kazdej porze i w kazdym swietle i nijak przepasci nie widze 😉

I to w dodatku ten sam model 😊

Śmiech to zdrowie..., a ja widzę jednak sporą różnicę i dla mnie to duża zmiana na plus 🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie nosiłem. To trzeba sobie przypomnieć deepsiaka 😉

IMG_20210124_090739.jpg


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nicon napisał:

To ciekawe, jeżeli nie widać znacznej różnicy to bardzo kiepsko świadczy o jakości powłoki w nowych Rolexach. W 2013 porównywałem w rożnym oświetleniu 300m 2220.80 z wewn. AR z ceramicznym Subem i różnica była istotna na korzyść Omegi. Znacznie lepsza czytelność i niekiedy efekt prawie niewidocznego szkła. Fanboje Rolexa byli wtedy na etapie „odblaski na szkle to cecha identyfikująca markę”. Skoro o 40 lat za późno Rolex zastosował wreszcie AR, to mógł chociaż użyć współczesnej technologii, albo chociaż tej Omegi sprzed 15 lat.


Odblaski na szkle nie wnoszą wartości dodanej. Mało tego brak przynajmniej wewnętrznego AR był dla mnie niezrozumiały tym bardziej że król robi piękne tarcze z najlepszych materiałów. Rolexowi jednakże zawsze trudno przychodziły działania korygujące, niezależnie od obszaru.Ale to raczej wynika z tego że R to duży dostojnie płynący okręt.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme trzeba przyznać, że czuć go na nadgarstku. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujecie to szaleństwo, jakby z taką tarczą wyszedł Sub?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, gustaw6666 napisał:

Czujecie to szaleństwo, jakby z taką tarczą wyszedł Sub?

Byłby kozak. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej nowy OP z AR i DJ bez 🙄

 

 

27B42733-F0EE-4A91-A485-F9463E5FE6FD.jpeg

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek - no przeciez nie wymyslam - pisze tylko o braku przepasci, ktory moge od 2 miesiecy codziennie porownywac i nie musze YT ogladac...

Ponizej masz najlepsze porownanie jak wystarczylo przy swietle dziennym przekrzywic zegarek (zdjecie robione 2 sekundy po sobie) i zachowywal sie jakby nie mial zadnego ARa. Sa oczywiscie takie katy padania oraz rodzaj swiatla, ze nowy sub ma glebsza tarcze niz stary, ale w normalnym uzytkowaniu i bez bezposredniego porownania obok do wersji bez - zachowuje sie praktycznie nierozroznialnie i daleko mu do wspomnianej wczesniej Omegi czy TH z podwojna i tyle.

0-3.jpg

0-4.jpg

 

A tu masz jeden z ARem a drugi bez - widzisz roznice, bo ja nie. 😎 I ok - jakbym poprzekrzywial jeden i drugi, to oczywiscie, ze mozna poznac ktory posiada, ale w codziennym normalnym noszeniu i spogladaniu na godzine bez bezposredniego porownania... przepasci nie ma i juz.

0-8.jpg

 

I zeby nie bylo - to nie tak, ze na spotkaniu stalem i obracalem niewiadomo ile do zdjecia - nie. Zakladalem zegarki, odchodzilem od chlopakow, cykalem 2-3 zdjecia pod roznymi katami i wracalem. Chetnie sie zreszta umowie z niedowiarkami poki jeszcze mam obie wersje - zapraszam.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mówię o przepaści ale o zauważalnej różnicy. Tak nawiasem mówiąc AR w Rolku powinien być już 10 lat temu, nie rozumiem czemu tak długo się wzbraniali przed tym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, gustaw6666 napisał:

Gdy już pozbyłem się bardziej fioletowego MK1, dopiero przyszło mi do głowy, że prawdopodobnie pozbyłem się ja własne życzenie jakiejś kasy. Bo te fiolety będą kiedyś jak białe kruki, zwłaszcza że część z MK1 podczas serwisów może mieć wymieniane wkładki. Taki zresztą przypadek podejrzewam na zdjęciach  Artme.

AR w zegarkach z lupką nigdy nie będzie żyletą...taka ma być lupka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ok Bartek - ja natomiast, gdyby mnie nie poinformowano, to zwyczajnie w codziennym uzytkowaniu nawet bym nie zauwazyl, tylko pozniej raczej domyslal sie siedzac i gapiac godzinami na nowy zegarek w kolekcji.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Bartek79 napisał:

Poniżej nowy OP z AR i DJ bez 🙄

 

27B42733-F0EE-4A91-A485-F9463E5FE6FD.jpeg

 

Muszę powiedzieć, że Hafiz Mehmood świetne filmy zegarkowe robi z doskonałymi zdjęciami w szerokim kącie i makro. Jest jeszcze kilka innych perełek.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartek79 napisał:

Poniżej nowy OP z AR i DJ bez 🙄

 

 

27B42733-F0EE-4A91-A485-F9463E5FE6FD.jpeg


tak , na tym filmie widać idealnie ile traci DJ.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć w sieci...   jaki jest wymiar L2L  OP 41,  Datejust 41  ???

Pliiiis pomóżcie.

He, he... a jednak znalazłem.

 

Rolex Datejust 41 126334 dimensions and size guide

  • Diameter: 41mm
  • Height/thickness: 12mm
  • Lug-to-lug: 47.6mm
  • Lug width: 20mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze - zrobione na szybko dla niedowiarkow...

Tu nie tylko nie ma przepasci, ale i samego ARa sie dopatrzec nie moge - no.... moze jak sie poprzygladam dokladniej, ale to nie tak chyba mialo dzialac i spelniac swoja role 😉

0.jpg

0-1.jpg

0-2.jpg

0-3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy orientuje się ktoś czy można przenieść zamówienie do konkretnego salonu? Do tej pory nie zwracałem uwagi gdzie zamawiam, były to raczej zakupy impulsywne. A może lepiej byłoby mieć historię w jednym salonie. 


The Ringing of The Division Bell Had Begun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maserati napisał:


tak , na tym filmie widać idealnie ile traci DJ.

Ale nadrabia swoją sylwetką. W tym porównaniu nowy OP wypada po prostu słabo.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartek79 napisał:

Poniżej nowy OP z AR i DJ bez 🙄

 

 

27B42733-F0EE-4A91-A485-F9463E5FE6FD.jpeg


Tutaj AR akurat nie widać. 
Natomiast widać bardzo dobrze różnice odcienia niebieskiego tarczy

Godzinę temu, artme napisał:

Prosze - zrobione na szybko dla niedowiarkow...

Tu nie tylko nie ma przepasci, ale i samego ARa sie dopatrzec nie moge - no.... moze jak sie poprzygladam dokladniej, ale to nie tak chyba mialo dzialac i spelniac swoja role 😉

0.jpg

0-1.jpg

0-2.jpg

0-3.jpg


Bardzo dobre porównanie. 
W 116610 jest tylko AR pod cyklopem. 
216610 na całości szkła. 
AR nie jest zauważalny. 
A różnice wynikają z różności struktury lakieru na tarczy. 
Lakier nie jest taki sam. 
W 116610 jest głęboka czarna. 
A w 216610 czerń wpadająca w antracyt. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał:

Ale nadrabia swoją sylwetką. W tym porównaniu nowy OP wypada po prostu słabo.

Bo to jest produkt szyty na miarę młodego pokolenia ale nie tego z doliny krzemowej . Ma być kolorowo, krzykliwie -  jak nie kupią milenialsi to może panie się skuszą. DJ jest dla prezydenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Markiza napisał:


Tutaj AR akurat nie widać. 
Natomiast widać bardzo dobrze różnice odcienia niebieskiego tarczy


Bardzo dobre porównanie. 
W 116610 jest tylko AR pod cyklopem. 
216610 na całości szkła. 
AR nie jest zauważalny. 
A różnice wynikają z różności struktury lakieru na tarczy. 
Lakier nie jest taki sam. 
W 116610 jest głęboka czarna. 
A w 216610 czerń wpadająca w antracyt. 


To wszystko zależy od ujęcia na filmie (7-8 minuta). Generalnie AR wewnętrzny jest dosyć trudno uchwytny niezależnie czy będzie to zdjęcie czy film. Na żywo natomiast można to wyłapać, zauważyłem to od razu ale szału nie ma, po prostu tarcza z wew AR jest ciut bardziej wyrazista. Dopiero zew/wew AR robi różnice.

18 minut temu, mario1971 napisał:

Ale nadrabia swoją sylwetką. W tym porównaniu nowy OP wypada po prostu słabo.


Porównujemy wpływ AR na look tarczy.
Jakby chcieć rzucić wyzwanie który krzyczy głośniej od DJ karbowany bezel na jubilee , to mało jaki udźwignie.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, artme napisał:

Prosze - zrobione na szybko dla niedowiarkow...

Tu nie tylko nie ma przepasci, ale i samego ARa sie dopatrzec nie moge - no.... moze jak sie poprzygladam dokladniej, ale to nie tak chyba mialo dzialac i spelniac swoja role 😉

 

 

Jak zobaczyłem nowego Suba u znajomego jak go odebrał, pierwsze co mi się rzuciło w oczy to AR, który ISTOTNIE zmienia odbiór tej tarczy (głębsza smolista czerń bez żółtawej "blendy" pod wieloma kątami w porównaniu to starszego modelu). Nie uszy, osłona koronki, zapięcie i szerokość bransolety a właśnie AR to była pierwsza różnica po wzięciu go do ręki. Byłem mocno zaskoczony, że do tej pory nikt ze znanych portali tego nie zauważył i nie opisał, a było to w połowie września, kiedy pierwszych krótkich opinii dziennikarskich już trochę było w sieci. Po kilku miesiącach ponownie miałem możliwość porównania, tym razem dwóch identycznych wersji obok siebie, w różnym oświetleniu i pod różnymi kątami i porobiłem trochę zdjęć z tych oględzin. Uważam, że AR nawet jednostronny jest jak najbardziej widoczny i istotny w odbiorze. Żeby nie było nie chodzi o hype nowej referencji, ponieważ wybór pomiędzy nimi jest baaardzo trudny. Każda ma swoje plusy i minusy i bardzo trudno byłoby się zdecydować na jedną. Nie zdziwię się jak część Subowych freaków będzie miała oba modele obok siebie 😉 Natomiast jednoznacznie przychylam się do opinii Krystiana i Bartka, że AR robi różnicę, a inna sprawa czy komuś się to podoba w tym modelu czy nie.


jBVMRUI.jpg
WNKxdue.jpg

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, desmo napisał:

Bo to jest produkt szyty na miarę młodego pokolenia ale nie tego z doliny krzemowej . Ma być kolorowo, krzykliwie -  jak nie kupią milenialsi to może panie się skuszą. DJ jest dla prezydenta.

👍

Faktycznie. 
Jak dla mojego krzykliwego charakteru, pasują jak w mordę strzelił. 😂😂😂

image.jpg

Edytowane przez Markiza
Poprawka.

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.