Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sadze, ze ktos z fanow suba bedzie dorabial ideologie, ze jubilee pasuje do tego modelu. Mysle, ze ile ludzi tyle gustow i pewnie znajdzie sie kilku nawet tu na forum ktorym to podpasuje, ale nie zmienia to faktu, iz Rolex, to najbardziej popularna/znana luksusowa marka, ktora bedzie iloscia roznorodnych (nawet kontrowersyjnych) modeli chciala trafic do jak najwiekszej rzeszy odbiorcow i ich gustow. A czy to dobrze czy zle - nie mnie oceniac - ich wybor - na szczescie nikt nikogo do zakupu suba na jubilee nie zmusi.

 

Ale swoja droga, to zle nie wyglada 😜

 

c4c4c23197b5b98929bd33d569cb0ab7.jpg

unnamed.jpg

60951c6acf113c84b9a87802e1c8fb7c.jpg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, artme napisał(-a):

Ale swoja droga, to zle nie wyglada 😜

 

 

Zaczyna się! :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, artme napisał(-a):

Ale swoja droga, to zle nie wyglada 😜

 

Jubilee pasuje do wszystkiego :P:D


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dodge66 napisał(-a):

 

Jubilee pasuje do wszystkiego :P:D

 

E tam, z 10 lat i będzie President z hidden clasp do Suba - wtedy to będzie weekendowy zegarek prezydentów 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jakiś czas temu wrzucałem swojego  Suba na jubilee to ile było narzekań 😂

CB7F7F43-D9CC-4A88-97E2-174677BF4626.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub na jubilee nie wyglada zle, jednak traci swoj "surowy" charakter i zaczyna byc bizuteryjny - ot i cala filozofia 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, artme napisał(-a):

Nie sadze, ze ktos z fanow suba bedzie dorabial ideologie, ze jubilee pasuje do tego modelu. Mysle, ze ile ludzi tyle gustow i pewnie znajdzie sie kilku nawet tu na forum ktorym to podpasuje, ale nie zmienia to faktu, iz Rolex, to najbardziej popularna/znana luksusowa marka, ktora bedzie iloscia roznorodnych (nawet kontrowersyjnych) modeli chciala trafic do jak najwiekszej rzeszy odbiorcow i ich gustow. A czy to dobrze czy zle - nie mnie oceniac - ich wybor - na szczescie nikt nikogo do zakupu suba na jubilee nie zmusi.

 

Ale swoja droga, to zle nie wyglada 😜

 

Na mojej łapie odbiór byłby zgoła inny.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Smycel napisał(-a):

A jak jakiś czas temu wrzucałem swojego  Suba na jubilee to ile było narzekań 😂

 

 

Żeś nakremował tę rękę, na żywo nie jest taka aksamitna w dotyku. 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

Główną siłą starych ref. Explorera był niewątpliwie rozmiar (vs 39mm), a teraz przy powrocie 36-tki i nowszym werku/bransolecie stracą siłę napędową (ostatnio mocno zwyżkowała, w EU najładniejsze sztuki już pod 30k podchodziły). Osobiście przewiduję że cena 14270 i 114270 się po prostu zamrozi na tym poziomie co jest, okolicach 6k USD, ze względu nie na rozmiar, a na kolekcjonerski punkt widzenia - być może wróciliśmy do 36mm, ale starsze ref. powoli stają się "vintage". Inna sprawa, że lata 90-te i początek 2000 to powoli roczniki ludzi, którzy będą sobie chcieli kupić zegarek z daty urodzenia :D


Mam wątpliwości co do tego jak będzie prezentowała się tarcza nowego exp. Na fotach tekst jest bardzo ściśnięty i zwyczajnie słabo to wygląda.

Co to two tones...za te pieniążki ??? No go.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Według źródeł zbliżonych do Rolexa, na które powołują się internetowe serwisy zegarkowe, kolekcja zegarków Cellini ma zostać w najbliższych miesiącach zastąpiona zupełnie nową linią o nazwie Vienna".

Źródło:

https://sukces.rp.pl/piekne-rzeczy/zegarki/36479-rolex-czy-to-koniec-produkcji-znanego-modelu-zegarka/?utm_source=rp&utm_medium=teaser_redirect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, poiuyt napisał(-a):

 

Nie jestem pewny, czy te ref. mają aż taki potencjał vintage (mam tu na myśli odbiór, a nie sam fakt stania się vintage, bo wszystko z biegiem lat się starzeje). Wizualnie praktycznie nie będą się różnić od nowego modelu poza detalami (wspomniana szczotka, indeks 3, rozmiary napisów - generalnie to jest kosmetyka). Gdyby zrobili np. grubsze ucha albo istotnie pogrzebaliby na tarczy, to wtedy tak, ale skoro nie widać różnicy, to co do zasady nowe jest lepsze.

 

Najmocniej będą się trzymać te z lat 90-tych, a już w szczególności te z początku, bo są a) z trytem, który się przebarwia z czasem (pomijając indeksy 3 6 9) i b) wczesne wersje mają koperty z nawiercanymi uszami c) wczesne mają proste zapięcia bez flip-locka. Mój jest trochę poza kategorią, bo jest przejściowy, ma tarczę "Swiss only", która z kolei przez super krótki czas produkcji i pewien "historyczny przełom", jeżeli chodzi o zastosowanie nowej lumy, będzie miał osobną wartość. W tym względzie najsłabiej będą wypadały roczniki +2000 na Super-Luminovie, które z kolekcjonerskiego punktu widzenia nie mają za wiele do zaoferowania - ani zdecydowanie innej lumy, przejściową bransoletę (pusta, tłoczone zapięcie, ale solidne ogniwa końcowe) i werk gorszy od 3235. Już dziś zauważyłem, że pewien amerykański sprzedawca, który cedził te referencje i wystawiał na sklep po sztuce na tydzień/dwa, nagle wywalił 6 sztuk na sprzedaż, jakby bał się, że cenowo nie są konkurencyjne z nówką i należy się ich szybko pozbyć.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, o konkurowaniu z 5-cio i w szczególności 6-ciocyfrowych Explorerów z Submarinerami i GMT z tego samego okresu (póki co) nie ma mowy, tak jak piszesz. Dlatego myślę, że chwilowo po prostu się zatrzymają cenowo na osiągniętym ostatnio poziomie, czyli około 23-25k (nie biorę pod uwagę możliwości hiperinflacji ;)

 

Jednocześnie co do konkurowania z Subem na rynku kolekcjonerskim, ciekawy przykład stanowi Explorer ref. 1016. Submarinera z tego samego okresu dostaniesz między 40-60k, a to co się stało z tym małym niepozornym zegareczkiem cenowo, to jest prawdziwy kosmos.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Explorerowi w jego cenie , oprócz uroku, zawsze będzie pomagała jego umiarkowana podaż produkcyjna oraz ich liczba na wtórnym która jest stosunkowo niska. Niektóre roczniki są wiec jak wino z dobrego starego rocznika, w sensie ceny.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, poiuyt napisał(-a):

Właśnie z ciekawości odwiedziłem chrono24 i jest tam wysyp Explorerów w cenach 25k+, a sześciocyfrowe i po 40k. Czy takie ceny utrzymują się od dłuższego czasu? Jak dla mnie to co najmniej dziwne.


Wysyp to może za dużo powiedziane. Bez patrzenia w chrono obstawiam że explorerow w totalu (tak jak pewnie milgausow) jest znacznie mniej od pozostałych modeli króla .


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed pandemią Explorera można było dostać już od 16k. Już w 2020-tym chodziły między 19-23k, a teraz cena za egzemplarz w b.dobrym stanie trzeba liczyć te ~25k. Powoli dochodziło do tego, że chociażby w Europie cena standardowa za b.dobry stan to było między 26-30k, a i oferty powyżej zaczęły się pojawiać na Chrono24. Teraz nikt przy zdrowych zmysłach nie zapłaci więcej niż za nowego, więc to się unormuje, ale to realne ~23-25k podejrzewam już nie zmaleje, bez względu na premierę - inna sprawa, że minie rok, dwa, zanim rynek się jako tako nasyci nówką, przecież wszyscy się rzucili na zapisy ;) 

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... czy Europa i Stany rzuci się na nowego expa 36mm w stali a co więcej bi colour? Myśle że to produkt (głównie) na rynki azjatyckie ... 

Edytowane przez Maserati

  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

Rolex też się chwali nowym lepszym, dłużej świecącym chromalightem, ciekaw jestem jakichś testów czy jest faktycznie jakaś istotna różnica. Do tej pory zarówno chromalight jak i SuperLuminova to nie było mistrzostwo świata.

Jejku - ale z Ciebie malkontent... jak typowy Polak - zawsze zle 😉

Bedac np. w hotelu wieczorem odkladam zegarek na szafke przy lozku pod wieczorna lampka i cos czytam. Potem ide spac, wylaczam swiatlo i zegarek swieci tak, ze czasem mnie nawet denerwuje przy zasypianiu. W nocy jak sie przebudze bez problemu odczytuje godzine a jeszcze nad ranem daje wystarczajaco swiecace indexy, abym mogl zobaczyc w polmroku ktora godzina. No ale moze jestem zbyt malo wymagajacym klientem i mi to wystarcza 😊

Powiedz mi prosze zatem kiedy moc lumy w subie Ci nie wystarczala a jakis inny zegarek radzil sobie w tych samych okolicznosciach lepiej? Pytam powaznie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Maserati napisał(-a):

Hmmm... czy Europa i Stany rzuci się na nowego expa 36mm w stali a co więcej bi colour? Myśle że to produkt (głównie) na rynki azjatyckie ... 

 

Rzucą się tylko pasjonaci z małymi nadgarstkami, dla których 39mm to nie było to, a stare 36mm miało wady (chociażby bransoletę). Europa i Stany rzucą się na 39mm jako dyskontynuowany model, więc tu się zacznie El Dorado - pytanie jak długo potrwa, bo coś czuję w kościach, że Rolex przywróci za rok/dwa większy rozmiar na nowym werku, w 40/41mm.

 

I tak, też myślę że nowe 36mm to właśnie na Azję i ten bi-color to również pod tym kątem premiera.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, artme napisał(-a):

 

 

Powiedz mi prosze zatem kiedy moc lumy w subie Ci nie wystarczala a jakis inny zegarek radzil sobie w tych samych okolicznosciach lepiej? Pytam powaznie 😎

 

372 wieszasz sobie na hotelowym wieszaku przy drzwiach wejściowych do pokoju (klamra ma wystarczający otwór). W nocy odczytujesz godzinę z łóżka stojącego 5 metrów dalej. Oczywiście nie zapalasz już światła po 18:00 ponieważ łuna nie pozwoliłaby Ci zasnąć do rana. 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 233 i nie zauwazylem ZADNEJ roznicy w codziennym uzytkowaniu w porownaniu do suba - ale ok... nie badalem zadnymi urzadzeniami porownawczymi 😉

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma jest podobna wszędzie. Kwestia jej ilości. Ex II czy 372/233 mają jej o wiele więcej niż Sub. Użytkowo Sub ma jej tak jak napisałeś wystarczająco. 

 

@nicon narzeka bo chciałby zjeść ciastko (nie mieć maxi dial) i mieć ciastko (mocne świecenie). A placuszki w 16610 maławe 🤪

 

A tak na serio to tylko w nowych Ex II ma być to ulepszone Chromalight czy we wszystkich "od teraz"?

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiegokolwiek divera od Seiko ktoś miał z ekspertuff? Chromalight? Z czym do ludu... ;) 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakżeby inaczej! Bez budżetowych Seiko w portfolio nie można się określać fanem zegarków. 😉 Ale tam jest Monster i długo długo nic. Sumo i Turtle świecą, ale to już nie to. 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest wiadomość o nowej albo lepszej Chromalight. 

4EBB179D-1837-4FED-A219-6B36EBB38AFE.jpeg
 

Na tym zdjęciu efekt tak niebieski jest pod lampą UV. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MasterMind Tak - slyszalem, ze luma w R w porownaniu do tej od Seiko jest baaaardzo slaba, tylko chcialbym poczytac o tym jak tak "slaba" luma zawiodla kogos w codziennym uzytkowaniu a nie tylko pomiary ze stoperem, ktora dluzej wytrzyma 😎

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.