Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KapoPi

Tak apropo tematu fabrycznych diamentów w Rolkach ...

 

tylko 165 tys funtów za takiego day date. Czyli jakieś 825 tys PLN. Wybaczcie, z całym szacunkiem wolałbym kupić drugiego day date a takiego samemu sobie zcustomowac. Ale co prawda to prawda piękny. Może Pani Markiza się orientuje o ile to wyższa cena niż w salonie?

B70BE8E7-2BCD-499A-87A6-CF5336B610FE.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, KapoPi napisał(-a):

Tak apropo tematu fabrycznych diamentów w Rolkach ...

 

tylko 165 tys funtów za takiego day date. Czyli jakieś 825 tys PLN. Wybaczcie, z całym szacunkiem wolałbym kupić drugiego day date a takiego samemu sobie zcustomowac. Ale co prawda to prawda piękny. Może Pani Markiza się orientuje o ile to wyższa cena niż w salonie?

B70BE8E7-2BCD-499A-87A6-CF5336B610FE.png

Faktycznie w katalogu nie ma ceny na tą referencje.  228396TBR
Taki nowy, ale nie w tym stanie, co powyżej. Może kosztować około 70-90tys $. 
Oczywiscie na aukcji nie ma granicy. Bogatym nie zabronisz. 
 

2FD84A8D-4384-47AF-A910-0886FEC917CE.jpeg

EB3BFD74-491C-4910-A4BA-6EE01E02CA33.jpeg

75085532-C391-44E8-89E1-E840AF62C780.jpeg

Powyższe zdjęcie nie jest bardzo wyraźne. 
Ale, jasne jest, ze ta tarcza oryginalna nie jest. 
Rolex już od kilku lat nie personalizuje w taki sposób tarcz. Natomiast dyski dni tygodnia i miesiąca można zamówić. 
Czarnych wskazówek tez nigdy nie widziałam. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
27 minut temu, Markiza napisał(-a):

Faktycznie w katalogu nie ma ceny na tą referencje.  228396TBR
Taki nowy, ale nie w tym stanie, co powyżej. Może kosztować około 70-90tys $. 
Oczywiscie na aukcji nie ma granicy. Bogatym nie zabronisz. 
 

2FD84A8D-4384-47AF-A910-0886FEC917CE.jpeg

EB3BFD74-491C-4910-A4BA-6EE01E02CA33.jpeg

75085532-C391-44E8-89E1-E840AF62C780.jpeg

Powyższe zdjęcie nie jest bardzo wyraźne. 
Ale, jasne jest, ze ta tarcza oryginalna nie jest. 
Rolex już od kilku lat nie personalizuje w taki sposób tarcz. Natomiast dyski dni tygodnia i miesiąca można zamówić. 
Czarnych wskazówek tez nigdy nie widziałam. 

O proszę ciekawe. A wydawałoby mi się ze to set factory. Nie personalizuje w ten sposób - w sensie ze z arabskimi indeksami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markiza to jest seryjny dial hindu nemerals, niebieskie indeksy i wskazówki. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Markiza to jest seryjny dial hindu nemerals, niebieskie indeksy i wskazówki. 

Nie z 2020 roku. 
Byla kiedyś taka seria na zamówienie. I tylko na zamówienie. Kilka sztuk.
 

17 minut temu, KapoPi napisał(-a):

O proszę ciekawe. A wydawałoby mi się ze to set factory. Nie personalizuje w ten sposób - w sensie ze z arabskimi indeksami? 

Takich indexow nie ma obecnie w repertuaru. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, a jak ma kilka lat a datę sprzedaży u dilera z 2020 roku to co napisali? 

 

Ps. 100 szt w 2016 bez bezela z diamentami, z bezelem nie wiem

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Oj, a jak ma kilka lat a datę sprzedaży u dilera z 2020 roku to co napisali? 

 

Ps. 100 szt w 2016 bez bezela z diamentami, z bezelem nie wiem

Tylko, ze 2016 na tarczy nie było korony Swiss Made 

I indexy i wskazówki miały pvd niebieski. 

Edytowane przez Markiza

EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Oj, a jak ma kilka lat a datę sprzedaży u dilera z 2020 roku to co napisali? 

 

Ps. 100 szt w 2016 bez bezela z diamentami, z bezelem nie wiem

Tak było z moim DD - ma datę sprzedaży grudzień 2020, a pewnie jest z wcześniejszych lat produkcji. I jak teraz dojść kiedy dokładnie go wyprodukowali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi

No proszę i się rozwinęła ciekawa dyskusja z tego. Sam jestem ciekaw. Zapytałem ich czy to oryginalna tarcza. Słusznie Markiza zauważyła koronę między swiss made co by wskazywało Ze to nowy model. Moze jakiś na zamówienie właśnie? Stad ta cena? To ogromny dealer rolexow w UK. 
 

 

jeszcze jedno pytanie do @Markiza . 
 

Czy to oryginalny tahitian? 
sklep twierdzi ze tak. 

50D74499-3D45-493C-8028-0C1C4390733C.png

Edytowane przez KapoPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KapoPi napisał(-a):

No proszę i się rozwinęła ciekawa dyskusja z tego. Sam jestem ciekaw. Zapytałem ich czy to oryginalna tarcza. Słusznie Markiza zauważyła koronę między swiss made co by wskazywało Ze to nowy model. Moze jakiś na zamówienie właśnie? Stad ta cena? To ogromny dealer rolexow w UK. 
 

 

jeszcze jedno pytanie do @Markiza . 
 

Czy to oryginalny tahitian? 
sklep twierdzi ze tak. 

50D74499-3D45-493C-8028-0C1C4390733C.png

Ani tarcza, ani bezel jest oryginał. 
Widzę to tylko z 3 zdjęcia. 
1i 2 są nie wyraźne. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
17 minut temu, Markiza napisał(-a):

Ani tarcza, ani bezel jest oryginał. 
Widzę to tylko z 3 zdjęcia. 
1i 2 są nie wyraźne. 


niestety trochę forum konwertuje jakość dlatego. A to ciekawe, pytałem, podobno tarcza oryginalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, KapoPi napisał(-a):


niestety trochę forum konwertuje jakość dlatego. A to ciekawe, pytałem, podobno tarcza oryginalna. 

Tarcza jest ładna. I można się tym nabrać. 
Jest inny szczegół, który zdradza prawdę. 


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
25 minut temu, Markiza napisał(-a):

Tarcza jest ładna. I można się tym nabrać. 
Jest inny szczegół, który zdradza prawdę. 

Jaki to szczegół jeśli chcesz Markizo powiedzieć? To duży sklep z luksusowymi zegarkami w Warszawie/Jubiler . 
 

tak jak mówiłem zdobyć ta tarcze oryginalna jest naprawdę ciężko. W którym roku DJ wychodziły w tej wersji z Black Tahitian MOP? Bo wiem ze napewno były takie Daytony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2021 o 13:17, KapoPi napisał(-a):

Tarcza to custom. Wiele bezeli diamentowych tarcz itp, jest tak robionych... jak Panią razi nazywanie tego customem to nic nie poradze. Jak kogoś z forum to razi i uważają taka tarcza za „podróbkę” to usune niema problemu :) ale tylko Pani ma takie problemy 

A ceny rolexow factory za takie rzeczy to jakaś komedia z całym szacunkiem i mówię to jako ktos kto w temacie kamieni szlachetnych siedzi na codzień. Przewyższają normalny cennik tego co tam użyte i wykonania lekko o jakieś x10. Zegarki tak, ale to nie.

ale wiesz że np cena złota w zegarku to ułamek wartości zegarka? więc to gadanie o kamieniach może włożyć miedzy bajki .. na cenę zegarka nie składa się cena kruszcu plus kamieni w nim użyta

mówię to jako osoba, która w temacie zegarków jest  ponad dwadzieścia lat, przez ponad 10lat byłem na każdych targach SIHH i Baselworld, miałem zaszczyt i przyjemność zapraszać do Polski takie osobistości jak Kurt Klaus, Franck Muller, Max Büsser, Peter Speake Marin i wielu innych. Miałem ponad 200 zegarków w tym PP, AP, VC etc ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

ale wiesz że np cena złota w zegarku to ułamek wartości zegarka? więc to gadanie o kamieniach może włożyć miedzy bajki .. na cenę zegarka nie składa się cena kruszcu plus kamieni w nim użyta

mówię to jako osoba, która w temacie zegarków jest  ponad dwadzieścia lat, przez ponad 10lat byłem na każdych targach SIHH i Baselworld, miałem zaszczyt i przyjemność zapraszać do Polski takie osobistości jak Kurt Klaus, Franck Muller, Max Büsser, Peter Speake Marin i wielu innych. Miałem ponad 200 zegarków w tym PP, AP, VC etc ..

Czekamy na jakieś foto w dziale "Twoja kolekcja"... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
17 minut temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

ale wiesz że np cena złota w zegarku to ułamek wartości zegarka? więc to gadanie o kamieniach może włożyć miedzy bajki .. na cenę zegarka nie składa się cena kruszcu plus kamieni w nim użyta

mówię to jako osoba, która w temacie zegarków jest  ponad dwadzieścia lat, przez ponad 10lat byłem na każdych targach SIHH i Baselworld, miałem zaszczyt i przyjemność zapraszać do Polski takie osobistości jak Kurt Klaus, Franck Muller, Max Büsser, Peter Speake Marin i wielu innych. Miałem ponad 200 zegarków w tym PP, AP, VC etc ..

A co to ma do tego przepraszam? Chciał Pan Dariuszu połechtać swoje ego? Wszyscy wiemy ze jest Pan ważna persona z kolekcja której nie jeden mógł by pozazdrościć. Nadal niewiem jak to się ma do tego co napisałem. 
 

akurat jeśli chodzi o zdobienia, właśnie tarczy czy bezela, to głównie cena złota się na to składa chyba? Czy się mylę? Napewno tez wykonanie, ale jakby Pan przeczytał może dokładnie cała ta dyskusje o tym to by było wiadomo ze jubilerzy robią to za ułamek ceny , i wcale nie gorzej. Wiadomo, zależy jaki, ale uwierzy mi Pan na słowo jest dużo takich miejsc na świecie . 

przeciez nikt nie mówi o customowaniu koperty czy coś. Takie rzeczy już mnie osobiście raza i nigdy bym się na to nie porwał. Jeśli chodzi jednak o oprawę kamieni itp - zdecydowanie ceny są mocno przesadzone. Ciężko tez mi się wypowiedzieć bo nie miałem w ręku jednocześnie np day date z factory diamentami i obok takiego samego tylko zrobionego przez dobrego jubilera. Wtedy by można było porównać. Ale samo to co dziś wrzuciłem, bezel z diamentów nawet najczystszych , a cena zegarka przez to wzrasta o 100% a to sam bezel jednak. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
1 minutę temu, szuwi napisał(-a):

Czekamy na jakieś foto w dziale "Twoja kolekcja"... 😉

Ja widziałem na zdjęciach sporo zegarków Pana Dariusza i jest co oglądać naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dariusz chlastawa napisał(-a):

ja już akurat w KMZIZ nie muszę nic nikomu udowadniać :)

Nie o udowadnianie, a o radość dla oczu chodziło, ale ok 🙂

Teraz, KapoPi napisał(-a):

Ja widziałem na zdjęciach sporo zegarków Pana Dariusza i jest co oglądać naprawdę.

Ja też kilka widziałem, co nie zmienia faktu, ze chętnie oobejrzałbym"co w trawie piszczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, KapoPi napisał(-a):

A co to ma do tego przepraszam? Chciał Pan Dariuszu połechtać swoje ego? Wszyscy wiemy ze jest Pan ważna persona z kolekcja której nie jeden mógł by pozazdrościć. Nadal niewiem jak to się ma do tego co napisałem. 
 

akurat jeśli chodzi o zdobienia, właśnie tarczy czy bezela, to głównie cena złota się na to składa chyba? Czy się mylę? Napewno tez wykonanie, ale jakby Pan przeczytał może dokładnie cała ta dyskusje o tym to by było wiadomo ze jubilerzy robią to za ułamek ceny , i wcale nie gorzej. Wiadomo, zależy jaki, ale uwierzy mi Pan na słowo jest dużo takich miejsc na świecie . 

przeciez nikt nie mówi o customowaniu koperty czy coś. Takie rzeczy już mnie osobiście raza i nigdy bym się na to nie porwał. Jeśli chodzi jednak o oprawę kamieni itp - zdecydowanie ceny są mocno przesadzone. Ciężko tez mi się wypowiedzieć bo nie miałem w ręku jednocześnie np day date z factory diamentami i obok takiego samego tylko zrobionego przez dobrego jubilera. Wtedy by można było porównać. Ale samo to co dziś wrzuciłem, bezel z diamentów nawet najczystszych , a cena zegarka przez to wzrasta o 100% a to sam bezel jednak. 

 

cena zegarka np Daytony J.Meyer wzrasta niebotycznie tylko przez to, że jest użyta zielona tarcza, a cena takiej samej Daytony w tym samym żółtym złocie z innym kolorem tarczy jest sporo tańsza 

dlatego nie można kalkulować ceny tylko przez pryzmat użytych kruszców, kamieni itp 

 

a co do osadzania kamieni, to fabryczne są zarówno staranniej dobierane pod względem czystości , przejrzystości, szlifu etc jak i ich osadzenie jest nienaganne co widać i czuć również pod względem dotyku

a to że coś jest robione w Dubuju o niczym nie świadczy ,a Dubaj nie jest żadnym "aj waj " .. uprzedzając pytania byłem i to nie raz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
Teraz, dariusz chlastawa napisał(-a):

cena zegarka np Daytony J.Meyer wzrasta niebotycznie tylko przez to, że jest użyta zielona tarcza, a cena takiej samej Daytony w tym samym żółtym złocie z innym kolorem tarczy jest sporo tańsza 

dlatego nie można kalkulować ceny tylko przez pryzmat użytych kruszców, kamieni itp 

 

a co do osadzania kamieni, to fabryczne są zarówno staranniej dobierane pod względem czystości , przejrzystości, szlifu etc jak i ich osadzenie jest nienaganne co widać i czuć również pod względem dotyku

a to że coś jest robione w Dubuju o niczym nie świadczy ,a Dubaj nie jest żadnym "aj waj " .. uprzedzając pytania byłem i to nie raz 

I to jest fajna odpowiedz, dziękuje. 
 

w rece mało miałem takich cudow z fabrycznymi kamieniami wiec ciężko mi sie wypowiedzieć tak jak mówię. Pewnie jest przepaść pod każdym względem natomiast to o co mi chodzi nie sadze ze jest to warte tej przepaści cenowej , choć przykład z tarcza dobry. Pewnie rzadkość takich modeli z fabrycznymi kamieniami również mocno wpływa na ich ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "nie sądzę"  ;) ? , a Daydayte @beniowski ego jest warty tyle więcej ile jest w nim złota, od stalowego dja;)? Tego się tak nie wyliczy, tak samo jak nie wyliczysz ile jest droższe rzadkie Porsche czy Ferrari od stokowego. Skoro klienci kupują takie zegarki i są poszukiwane, to są tyle warte. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

ale wiesz że np cena złota w zegarku to ułamek wartości zegarka? więc to gadanie o kamieniach może włożyć miedzy bajki .. na cenę zegarka nie składa się cena kruszcu plus kamieni w nim użyta

mówię to jako osoba, która w temacie zegarków jest  ponad dwadzieścia lat, przez ponad 10lat byłem na każdych targach SIHH i Baselworld, miałem zaszczyt i przyjemność zapraszać do Polski takie osobistości jak Kurt Klaus, Franck Muller, Max Büsser, Peter Speake Marin i wielu innych. Miałem ponad 200 zegarków w tym PP, AP, VC etc ..

Nie godnym całować Twoich stóp Jędrek :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość KapoPi
24 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Co to znaczy "nie sądzę"  ;) ? , a Daydayte @beniowski ego jest warty tyle więcej ile jest w nim złota, od stalowego dja;)? Tego się tak nie wyliczy, tak samo jak nie wyliczysz ile jest droższe rzadkie Porsche czy Ferrari od stokowego. Skoro klienci kupują takie zegarki i są poszukiwane, to są tyle warte. 


tak jak mowisz. Rzadkość tych modeli mocno pewnie wpływa na ich cene . Pozazdrościć tym którzy na takie cuda mogą sobie pozwolic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.