Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, piotrek39 napisał(-a):

Może warto przeczytać ze zrozumieniem co „facecik” napisał. Nie chodzi o zegarek,bo to tylko zegarek i może się nie podobać. Mi wiele zegarków nie podchodzi. Mi chodzi o wpis,że mój gust jest „przaśny”,poczucie estetyki.Mnie to obraża,tym bardziej jak to pisze osoba,która mnie nie zna. Osoba bezimienna,facecik emoji2369.png
Ale już mam to gdzieś,przeżyje to jakoś emoji106.png

Rolex od zawsze budzil kontrowersje i tak jest do dzis - niestety. Szczegolnie w Polsce kojarzy sie on z dorobkiewiczem albo czlowiekiem chcacym sie tylko "pochwalic" swoim bogactwem. Niewielu w tym kraju jest w stanie uwierzyc, ze ktos wybral ta marke tylko dlatego, ze mu sie podoba, ceni sobie wytrzymalosc i precyzje chodu albo historie - nawet na tym forum 😔 Niestety tego nie zmienimy i przyjdzie nam z tym zyc 😜

W Twoim zas wypadku mysle, ze nie chodzi o dobor modeli, tylko o zloto, ktore wybierasz a ono niestety poteguje negatywny odbior tych zegarkow. Prawda jest jedna - kto nosi Rolexa musi miec twarda doope na krytyke i miec to zwyczajnie "wywalone" co o nim sadza okreslajac go tylko na podstawie noszonego zegarka 😊

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto przeczytać ze zrozumieniem co „facecik” napisał. Nie chodzi o zegarek,bo to tylko zegarek i może się nie podobać. Mi wiele zegarków nie podchodzi. Mi chodzi o wpis,że mój gust jest „przaśny”,poczucie estetyki.Mnie to obraża,tym bardziej jak to pisze osoba,która mnie nie zna. Osoba bezimienna,facecik
Ale już mam to gdzieś,przeżyje to jakoś


Sent from my iPhone using Tapatalk
Czyjś gust i poczucie estetyki oceniamy najczęściej właśnie po tym co się danej osobie podoba. Problem jest wtedy jak ktoś z przaśnym albo wysublimowanym gustem ma kompleks że to coś złego. Udzielając się na forum zegarkowym nie dość że trochę tego odkrywamy to jeszcze ujawniamy swoją oczywistą potrzebę chwalenia i bycia chwalonym, tylko jakoś dziwne że większość z taką zaciekłością się tego wypiera.
Mnie się złote Rolexy raczej nie podobają ale że komuś innemu owszem to mi nie przeszkadza nawet gdyby miało oznaczać gust i poczucie estetyki nieco niższej kategorii niż zestaw Patek/frak/nagroda Nobla.
Ja np nie jadam sushi ani owoców morza a uwielbiam parówki i nie mam problemu żeby się do tego swojego plebejskiego podniebienia przyznawać. Rolexy mam,  tylko stalowe bo na złote mnie nie stać, równoważę je Grand Seiko  
Easy, to że komuś podoba się Lange nie czyni go lepszym od tego kto lubi złote Rolexy a jego z kolei od amatora plastikowych Casio albo, brrr, Tiselli.
Podobnie posiadanie kolekcji złotych Dayton czy DD  nie jest czymś lepszym od posiadania jednego Explorera, świadczy wyłącznie o większej zamożności co niekoniecznie musi przekładać się na bycie lepszym w jakimkolwiek innym niż stan konta aspekcie.
 
PS - mnie dużo mniej razi przaśny gust niż agresja i osobiste wycieczki
 
3D9A0556-2.thumb.jpg.53bfce38dcb78160c0b093304556478f.jpg Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoto w zegarku nie wnosi żadnych praktycznych zalet. Precyzja chodu, niezawodność, będą identyczne w stalowym i w jego złotym odpowiedniku. Pobudki jakimi kierują się nabywcy złotych Rolexów mogą być różne: poczucie estetyki (zegarek bardziej się podoba właścicielowi, dlatego kupił właśnie taki dla siebie), wartość inwestycyjna, chęć pokazania, że mam droższą wersję. Pierwsza i druga pobudka są w pełni zrozumiałe, trzecia dość słaba.
Nie oceniam jak jest u konkretnej osoby, ale jeśli pokazuje zegarek publicznie, to skojarzenia z trzecią pobudką są po prostu nieuniknione. Podkreślam - to tylko skojarzenia, ale jeszcze nie powód do oceny.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty klasyczny zegarek wygląda dobrze. Full gold sportowy na bransolecie wygląda średnio i kompletnie jest niepraktyczny, tylko pokazuje status finansowy. Bikolory są po prostu paskudne i wyglądają jak z odpustu. Oczywiście jest sporo ludzi z inną opinią. Ja nie komentuję właścicieli tylko zegarki, ale mimo wszystko wybór tego co mamy na nadgarstku świadczy o naszych upodobaniach. Kolega piotrek39 chyba ogólnie jest trochę przewrażliwiony, bo to już nie pierwsza taka sytuacja. Niedawno w innym wątku kogoś oskarżył o kłamstwo, bo kupił DJ w pół roku bez kupowania niepotrzebnej biżuterii. Chyba trochę dystansu potrzeba. Kiedyś mnie rozbawiło jak kolega gustaw nazwał mojego ulubionego Moonwatcha kondonem. ;) 

4 godziny temu, artme napisał(-a):

Rolex od zawsze budzil kontrowersje i tak jest do dzis - niestety. Szczegolnie w Polsce kojarzy sie on z dorobkiewiczem albo czlowiekiem chcacym sie tylko "pochwalic" swoim bogactwem. Niewielu w tym kraju jest w stanie uwierzyc, ze ktos wybral ta marke tylko dlatego, ze mu sie podoba, ceni sobie wytrzymalosc i precyzje chodu albo historie - nawet na tym forum 😔 Niestety tego nie zmienimy i przyjdzie nam z tym zyc 😜

W Twoim zas wypadku mysle, ze nie chodzi o dobor modeli, tylko o zloto, ktore wybierasz a ono niestety poteguje negatywny odbior tych zegarkow. Prawda jest jedna - kto nosi Rolexa musi miec twarda doope na krytyke i miec to zwyczajnie "wywalone" co o nim sadza okreslajac go tylko na podstawie noszonego zegarka 😊

 

Akurat facecik sam ma Rolexy, więc z tą kontrowersją nie ma co w tym przypadku przesadzać. Niektóre modele są przaśne, po co zaprzeczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na nadgarstku bieda-Rolex
44025f671eb5602525332cc017f78964.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalajkowałbym, ale wyjdzie, że to inna czynność seksualna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Mirosuaw napisał(-a):

Tymczasem na nadgarstku bieda-Rolex
 

Z tym biedarolexem to nie wiadomo jak jest. Popatrz na Daytonę - stalowa wersja droższa na rynku wtórnym od złotych. A taki Milgauss, co to kurz zbierał na półkach, jest (był) na bazarku za 93 tysiące😁.

 

Co nie zmienia faktu, że Sky-dweller two-tone jest niezbyt ładny i do tego wielgachny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mamy poniedziałek, a Wy ciągle grillujecie weekendową karkówkę. 🤣

 

Co do estetyki, to każdy ma swoją. Mnie się Rootbeer bardzo podoba, jednakże w bezpośredniej rywalizacji przegrał z Pepsi miejsce w pudełku. Podobnie mam z Sky-Dwellerem. Spotkałem swego czasu na meczu znajomego z bicolorem i białą tarczą. Do jego wizerunku (biała koszula, łysa głowa, gruby złoty łańcuch na szyi, jeszcze grubsza bransoleta na prawej łapie, mocna zwarta lekko przepakowana sylwetka, doskonała opalenizna) pasował idealnie. Ja dla siebie - do swojej postury, wybrałem wersję w stali, z białą tarczą na Jubilee. 

 

Co innego zegarki klasyczne. Tu stawiam zdecydowanie na różowe złoto - ten odcień bardziej do mnie pasuje. Żółte gryzie się z moją sylwetką/osobowością.

 

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Spotkałem swego czasu na meczu znajomego z bicolorem i białą tarczą. Do jego wizerunku (biała koszula, łysa głowa, gruby złoty łańcuch na szyi, jeszcze grubsza bransoleta na prawej łapie, mocna zwarta lekko przepakowana sylwetka, doskonała opalenizna) pasował idealnie.

 

Cała prawda o sportowych bicolorach :lol:

Można kończyć dyskusję.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było na Super Bowl a Mario spotkał po prostu @piotrek39;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

Tymczasem na nadgarstku bieda-Rolex

Z Rolex akurat mój ulubiony - czekam bardziej niż na DJ🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może od początku. Dla jasności , nie zamawiałem tego SKY , w połowie roku ubiegłego wyraziłem chęć zamówienia stalowego z tarczą niebieska , czarna ewentualnie biała. Odpowiedź była taka , niebieski ponad 3 lata czekania , biały -czarny ponad rok. Nie zamówiłem ponieważ nie lubię czekać a po drugie nie byłem aż tak napalony na ten model. Ofertę na ten TT dostałem niespodziewanie końcem roku. Ktoś zamówił i nie odebrał. Pisałem to w tym wątku , ale widać niektórzy nie pamiętają. Pojechałem go obejrzeć , i na tyle mi się spodobał , że bez wahania kupiłem.
Kto widział na żywo ten model wie o czym piszę.
Miałem okazje mieć w ręce stalowy czarny , biały i biały TT. I bez najmniejszych wątpliwości , kupił bym czarny stalowy , białego nie. Tarcza mało czytelna , indeksy i wskazówki się zlewają. A z kolei TT biała jest super , czytelność jak sam wygląd.
Mam lub miałem kilka R z jasnymi tarczami , i wiem o czym pisze. To nie rzecz gustu czy chęci zaistnienia. To zwykle praktyczne podejście , oceniasz jak dany zegarek będzie Ci służył. Po 40-tce , wielki nacisk kieruje na odczyt czasu czy daty. I to w tym modelu się sprawdza. Nie potrzebuje osądów czy wciskana co jest dobre a co złe dla mnie.
Tyle w tym temacie. Na dzień dzisiejszy , to jedyny TT jaki posiadam.
Pozdrawiam


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

To może od początku. Dla jasności , nie zamawiałem tego SKY , w połowie roku ubiegłego wyraziłem chęć zamówienia stalowego z tarczą niebieska , czarna ewentualnie biała. Odpowiedź była taka , niebieski ponad 3 lata czekania , biały -czarny ponad rok. Nie zamówiłem ponieważ nie lubię czekać a po drugie nie byłem aż tak napalony na ten model. Ofertę na ten TT dostałem niespodziewanie końcem roku. Ktoś zamówił i nie odebrał. Pisałem to w tym wątku , ale widać niektórzy nie pamiętają. Pojechałem go obejrzeć , i na tyle mi się spodobał , że bez wahania kupiłem.
Kto widział na żywo ten model wie o czym piszę.
Miałem okazje mieć w ręce stalowy czarny , biały i biały TT. I bez najmniejszych wątpliwości , kupił bym czarny stalowy , białego nie. Tarcza mało czytelna , indeksy i wskazówki się zlewają. A z kolei TT biała jest super , czytelność jak sam wygląd.
Mam lub miałem kilka R z jasnymi tarczami , i wiem o czym pisze. To nie rzecz gustu czy chęci zaistnienia. To zwykle praktyczne podejście , oceniasz jak dany zegarek będzie Ci służył. Po 40-tce , wielki nacisk kieruje na odczyt czasu czy daty. I to w tym modelu się sprawdza. Nie potrzebuje osądów czy wciskana co jest dobre a co złe dla mnie.
Tyle w tym temacie. Na dzień dzisiejszy , to jedyny TT jaki posiadam.
Pozdrawiam emoji869.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Przecież to twoje zegarki i nie musisz tłumaczyć się z dokonanych wyborów. Zwróć tylko uwagę na sposób w jaki o nich piszesz. Np. o Yacht-Master II pisałeś z zachwytem że to coś wspaniałego i bach, sprzedałeś. Podobnie z innymi. Dlatego ja, gdy czytam tu na forum, że ktoś opisuje zegarek jako coś na stałe i że to jest to ostateczny wybór albo że znalazł to czego szukał, to czekam aż za jakiś czas napisze że go sprzeda😄. W czym, oczywiście, niczego zdrożnego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pewne miejsce ma tylko Batman - moja miłość od pierwszego wejrzenia. Pozostałe są jak pływy morskie. :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież to twoje zegarki i nie musisz tłumaczyć się z dokonanych wyborów. Zwróć tylko uwagę na sposób w jaki o nich piszesz. Np. o Yacht-Master II pisałeś z zachwytem że to coś wspaniałego i bach, sprzedałeś. Podobnie z innymi. Dlatego ja, gdy czytam tu na forum, że ktoś opisuje zegarek jako coś na stałe i że to jest to ostateczny wybór albo że znalazł to czego szukał, to czekam aż za jakiś czas napisze że go sprzeda. W czym, oczywiście, niczego zdrożnego nie ma.

Jak piszemy , że są świetne , znaczy musimy je mieć dożywotnio ? YM ll wrucił , mam go z powrotem.
Czemu w ten sposób odczytujesz ? Nie rozumiem. Jesteśmy miłośnikami zegarków , im więcej spróbujesz , doświadczysz to Ci zostaje w pamięci.
Ile ja takich wpisów czytałem… nie przyszło mi do głowy by myśleć , że ktoś będzie miał taki zegarek dożywotnio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U mnie pewne miejsce ma tylko Batman - moja miłość od pierwszego wejrzenia. Pozostałe są jak pływy morskie.

U mnie ma dożywocie jak narazie czarny GMT. Być może DD jak się zdecyduje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny DD leży w Rafflesie, moja jedyna i wymarzona konfiguracja. Ale to tak za 25 lat :)

 

 

E914AA6E-6A6A-421F-9271-57F99F41CDC3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękny DD leży w Rafflesie, moja jedyna i wymarzona konfiguracja. Ale to tak za 25 lat
 
 
E914AA6E-6A6A-421F-9271-57F99F41CDC3.thumb.jpeg.b4092a26316e71798eb9bf384fea2d44.jpeg

Ten bardzo mi nie podchodzi , za dużo złota. Mierzyłem ostatnio , bez diamentów. Słabo czytelny w dodatku.
Ja , jak nie uda mi się wynegocjować dobrej ceny za zielonego lub oliwkę , celuje z białą tarczą lub srebrną. Dzięki złotym indeksom i wskazówką , czytelność jest poprawna.
2dadc625c4e793918e91f723bff7ace4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michal93 napisał(-a):

Piękny DD leży w Rafflesie, moja jedyna i wymarzona konfiguracja. Ale to tak za 25 lat :)

 

To zapisz się teraz, akurat może przyjdzie za 25 lat, jeśli po drodze bańka nie pęknie😃.

47 minut temu, piotrek39 napisał(-a):


Ten bardzo mi nie podchodzi , za dużo złota. Mierzyłem ostatnio , bez diamentów. Słabo czytelny w dodatku.
Ja , jak nie uda mi się wynegocjować dobrej ceny za zielonego lub oliwkę , celuje z białą tarczą lub srebrną. Dzięki złotym indeksom i wskazówką , czytelność jest poprawna.
 

Ja wstawiałem tu kiedyś zdjęcia kwarcowego DD w żółtym złocie znajomego i jak go zobaczyłem pierwszy raz na żywo, to od razu mi się spodobał (zdjęcie z 2019 roku).

 

IMG_2995.thumb.jpeg.cee5b6d3bf6e14d86f99efa129c7ca14.jpeg

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi jak złota tarcza , biała , srebrna dla mnie problemu niema. Ceny z drugiej ręki nie są wywindowane. Niewiele ponad cenę z metki.
Nie czekał bym w kolejkach i na łaskę AD


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O DD 40 tarcza zielona mogę sobie pomarzyć już widzę ofertę , diament minimum 50k przy zakupie zegarka
89db63ec71e219c1ebfeff5c1b1a90ac.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, piotrek39 napisał(-a):

O DD 40 tarcza zielona mogę sobie pomarzyć emoji3.png już widzę ofertę , diament minimum 50k przy zakupie zegarka emoji6.pngemoji3.png



Sent from my iPhone using Tapatalk

Teraz są diamenty już sztuczne, możesz kupić znacznie taniej. Swoją drogą, te sztuczne diamenty calkowicie zmienią wkrótce rynek. Mam znajomego który nimi handluje i całę branżę czeka chyba wielka zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zielony DD mnie osobiście się nie podoba.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już diamentów nie potrzebuje. A czy sztuczne będą dużo tańsze , nie wiem , nie znam się. Pewnie technologia i sam proces tani nie jest. Nieważne , to już nie mój problem.

DD z tarczą zieloną na żywo jeszcze nie widziałem. Nie wypowiem się. Ale może być ładny.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak bywa, że na renderach coś wygląda świetnie, a w realu już słabiej, i odwrotnie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.