Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Szpanowac to po prostu to samo co chwalić się, tyle że w znaczeniu bardziej pejoratywnym. Nie wiem więc w jakich realiach żyjesz, ale wiesz... U nas w Polsce szpanowanie czymkolwiek jest źle odbierane, może dlatego że to słowo jest negatywnie nacechowane? U Ciebie na dalekim zachodzie, gdzie ludzie wiedzą o Rolexach wszystko i czytają o nich codziennie od 30 lat, na rękach noszą piękna Daytone Comex (dla szpanu oczywiście ;) ) znają się bardziej na języku polskim od nas, ale to nie zmienia faktu że kupowanie czego dla szpanu jest ż a ł o s n e.

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Poniżej znajduje się zbiorcza lista wszystkich synonimów do wyrażenia chwalić się.

afiszować się, chełpić się, chodzić jak paw, dąć się, kręcić kuprem, nadymać się, napuszać się, obnosić się, paradować, popisywać się, przechwalać się, puszyć się, pysznić się, rozwielmożniać się, szpanować, triumfować, wychwalać się, wynosić się nad kogoś, wywyższać się, zadzierać nosa, chlubić się, kręci kuprem, mieć przewrócone w głowie, obnosić się z czymś, szczycić się, sadzić się, silić się, wysadzać się, być dumnym z czegoś, legitymować się, odznaczać się, popisać się, słynąć z czegoś, wykazywać się, wyróżniać się, być dumnym z kogoś, chełpić się kimś, być dumnym, szczycić się czymś, pokazywać, pokazywać się, prowadzać się z kimś, demonstrować coś, demonstrować, prowadzać się, wymądrzać się, chełpić się czymś,

 

——

Naprawdę Szpan jest gorszy od chwalenia?

Co jest żałosne?

Co się robi na tym forum???


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za troll

Czas chyba z tym skończyć i dać bana na na dobre...


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za troll

Czas chyba z tym skończyć i dać bana na na dobre...

Mi się zdaje że ten troll już jednego bana dostał, a chyba multikonta nie są dozwolone :o

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Nad czym tak myslisz Tomaszek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad zawartością „cukru w cukrze” :)

Czy ten z jego nadmierną ilością to ten,który puściłeś na bazarek? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten sam. Ten z mniejszą jest mojego Ojca.

Właśnie mam obawy czy nie powieliłbym Twojego schematu ilekroć myślę o zakupie Suba nd poświęcając Moona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są dwa różne zegarki, uzupełniające się bardzo fajnie, wiec nie ma co myśleć o tym, że jeden może zastąpić drugi. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że współczesny SUB jest po prostu zgrabny i nie potrzebny mu support.  ;) Może nie tak bardzo zgrabny jak poprzednie modele, ale mimo wszystko zgrabny. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

b444d4d2124975683af27604163fe5f9.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślałem, że współczesny SUB jest po prostu zgrabny i nie potrzebny mu support.  ;) Może nie tak bardzo zgrabny jak poprzednie modele, ale mimo wszystko zgrabny. :D

No jego zgrabność dookreśla punkt odniesienia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna interpretacja, muszę znaleźć "ohydny punkt" odniesienia :) i będę miał zgrabny zegarek.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym z takim dookreślaniem punktu odniesienia.

Ot, zegarek 42 mm jakich wiele. Inna sprawa, że do czasów Batmana i Suba nosiłem raczej zegarki z tego przedziału, a Kontiki 4H sprzedałem bo wydawała mi się za mała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda bardzo dobrze, ale mam kilka wątpliwości.

Z układu napisów (szerokość drugiej dolnej linii), tej samej wysokości czcionki w czerwonych napisach, wnioskuję, źe to Mark I. Ref. 1665.

post-29995-0-00614900-1524983219_thumb.jpeg

Mark II do IV miały chyba inną, większa czcionkę SEA DWELLER i mniejszą SUBMARINER 2000.

Przyjmujac, że dobrze zidentyfikowałem serię, to nie pasuje mi nadruk cyfry 6, w „610 m” jest „zamknięta” , a powinna być otwarta (zamkięta Mk IV, w pozostałych była „otwarta”).

Logo ROLEX - tu jest bardziej z Mk IV (ew. III). Dla przykładu: litera E (nie tylko) ma pionowe szeryfy a powinne być skośne (Mk I i II). Pionowe były w Mk II i IV.

Być może było więcej wersji stąd chciałbym poznać Waszą opinię co do oferowanego modelu.

 

Edit: były, http://www.drsd.com/watch-info/double-red-seadweller/drsd-dials.html

 

Wydaje mi się, że jakiś czas temu był oferowany w cenie nieco ponad 40 tys. zł. (44 albo 46). Nieistotne.

Edytowane przez egonax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Być może było więcej wersji stąd chciałbym poznać Waszą opinię co do oferowanego modelu.”

 

Ja bym miała wątpliwości co do koperty. Wyglada jak nowa. Bezel nawet gdyby był polerowany, to nigdy się nie da odtworzyć tak regularnie ząbków. Chyba ze był wymieniony. Albo zegarek nigdy nie noszony. Koronka naciągowa tez nie ma żadnych śladów noszenia. A tuba w której jest koronka jest czarna od użytego smaru. Wiec napewno jest noszony.

A dekiel ,widać , ze był dużo razy odkręcany.

Jeszcze ten sekundnik, tez nie wiem. Coś mi tam nie pasuje.

Trudno ze zdjęcia określić.

Może jakiś składak???

Ja bym była ostrożna. Ale do odważnych świat należy!!!


EXPERTEM nie jestem. Ale trochę się znam. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna interpretacja, muszę znaleźć "ohydny punkt" odniesienia :) i będę miał zgrabny zegarek.

To raczej kwestia proporcji. Mój komentarz odnosił się do faktu, że współczesne SUBy krytykowane były za zaproponowane zmiany optyczne ( podobnie jak DJ 2 ) właśnie w odniesieniu do starszych wersji. Steinhart pokazuje, że dalsze kombinowanie z wielkością koperty może tylko pogorszyć sprawę.

Nasz odbiór zegarka jest zawsze wypadkową naszej estetyki i innych zegarków które nam się podobają i do których jesteśmy przyzwyczajeni. Dlatego każdy ma inny ( odbiór) , Jak zakładam sarego SUBa po PAMie to mam ochotę go sprzedać ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Ja tam takiej tarczy w SDDR nie znam i sadze ze ją nie znajdziemy...a koperta...No cóż. Sadze ze takiej tez nie znam...ale do tego dobrze byłoby zobaczyć grawery pomiędzy uszami i bok z helem..

 

Tylko moje 2 grosze...ale to oczywiście nic nie znaczy

 

@egonax - dobrze kombinujesz ...prócz z myślą, że może powstało więcej tarcz...

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, gdzie najlepiej, najoptymalniej kupić Rolexa? W Polsce w Kruku czy może w necie?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od modelu i wersji.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.