Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Piękna riposta ^ ^. To lubię!

 

 

Chrono-Craze is  "nameless citizen of the Universe "  :D  :D

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak sie dj-je moj i mojej zony prezentuja:

 

 

5xu1.jpg
 
zony
 

02e9.jpg
 
moj
 

wu2j.jpg
 

l7oe.jpg
 
to tak na predce dla porownania, lepsze fotki innym razem

 

I za takiego to dałbym gardła.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2ydysag.jpg

 

Sent from my Z10 using Tapatalk 2

 

 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do miłośników marki niestety się nie zaliczam, ale cenię ją i będę tu zaglądał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   Mój Explorer II ma już kilkanaście lat i jest noszony na co dzień, na zmianę z Omegą Seamasterem, a ponieważ ja jestem "fizyczny", to i zegarek otrzymuje swoją porcję ran, co doskonale widać na zdjęciach.

 

Rolexa lubię z tego samego powodu, dla którego lubię Omegę. Są nie do zdarcia, można nimi przybijać gwoździe. Explorer II dlatego, że chciałem dwie strefy czasowe, mieszkając w Stanach, a duchem przebywając w Krakowie, a GMT Master jest dla mnie zbyt "oklepany" i za dużo podróbek widuje się każdego dnia. Gdy np. zajedzie się do tej części Miami, znanej jako "Little Havana", odnosi się wrażenie, że każdy facet tam ma Rolexa Made in China -  GMT Master, albo Datejust, albo Daytona. I choć podróbki Explorera też się spotyka, to jednak znacznie rzadziej.

 

Oczywiście jest pewien powód, dla ktorego podróbki Rolexów są takie popularne - każdy chciałby taki zegarek mieć, a nie każdego na niego stać, więc to, że inne modele są częściej podrabiane jest w jakimś sensie komplementem dla nich, ale na mój gust Explorer II jest najładniejszym z Rolexów, z wyjątkiem tej nieszczęsnej lupki. Ale i na to są sposoby i mój już lupki nie ma. :ph34r:

 

IMG-6052.jpg   

 

 

IMG-6049.jpg

Edytowane przez hiob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ anda_7

@Mirosuaw

@hub01

 

dzieki Panowie, ciesze sie ze parka Wam sie podoba

 

 

@drkrolas (cytat: "W moim przypadku, nasz "związek zegarkowy" urodą i trwałością nie dorasta do pięt temu najistotniejszemu-duchowemu; czego i wszystkim serdecznie życzę.)

 

Doskonale to ujales. W naszym (moim i mojej zony) przypadku jest podobnie, nasz duchowy zwiazek jest ponad wszelkie zwiazki zegarkowe.

 

 

@irekm

 

nie wiem czy juz chwalilem i gratulowalem czy nie, ale jesli nie to chwale teraz: piekny jest ten GMT Master II z tym ceramicznym bezelem (mnie co prawda ta kolorystyka nie za bardzo nie lezy, ale sam zegarek wspanialy. poczekam az firma postanowi byc moze powrocic swoim ewentualnym nowym wyrobem do historii i wypusci ten czasomierz w kolorach pepsi; gdyby tak sie stalo to niewatpliwie powiekszylby taki GMT moja kolekcje). niemniej, gratuluje Ci fajnego nabytku.

(gdzies rzucilo mi sie w oczy ze planujesz sie go pozbyc na rzecz czegos innego? Prawda to?)

 

 

@ hiob

 

nic, tylko 'witaj w klubie'

super klasyczny, niezawodny, no i w swoim rodzaju piekny (ja we wszystkich fajnych zegarkach marki Rolex piekno znajduje, takze i w tym :) ) wol roboczy nie do zdarcia (bo takim w sumie ten Explorer jest). po kondycji w jakiej sie znajduje widac ze przeszedl wiecej niz troche. ja co prawda wole ten konkretnie czasomierz z czarna tarcza, ale z biala tez niezle sie prezentuje. jakkolwiek by nie bylo, gratuluje super zegarka.

 

 

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek kolegi hioba zmotywowal mnie do rozruszania watku poprzez wrzucenie mojego kolejnego Rolexa, jest nim rowniez Explorer, z ta tylko roznica ze jest nim nowszy model (Explorer II 42mm srednicy)

 

rolexexplorer6.jpg

rolexexplorer10.jpg

rolexexplorer2.jpg

rolexexplorer3.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Znajomy 

 

tak mi przeszlo przez mysl zeby dac go w "partial trade" na inny zegarek co chodzi za mna od dluzszego juz czasu ,z tym tylko ze musialbym dozucic do tego interesu  jeszcze sporo $  . Ale poczekam chwile jeszcze i zobacze czy mi to nie przejdzie , bo ja akurat troche jak dziecko jestem i zawsze cos baaardzo chce a jak juz mam to mi to uczucie przechodzi . 

 

 

4unybe8y_zpsa658fc3c.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie byłoby trochę szkoda ale ja z Roleksem mam łatwo bo mój kumpel jest AD wiec i cenę mam swoją na te zegarki :-). Wczoraj mnie tak naszlo na zmianę jak się zdjęć naogladalem ale bardzo możliwe ze jutro już o tym nie będę pamiętał :-))


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono craze. Zrób proszę nadgarstkowe tego explorera ale z większej odległości. W sieci w ogóle nie takich zdjęć żeby było widać jak się układa na nadgarstku.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono craze. Zrób proszę nadgarstkowe tego explorera ale z większej odległości. W sieci w ogóle nie takich zdjęć żeby było widać jak się układa na nadgarstku.

Ejze, nie ma? Ja znalazlem wiele takich zdjec. Wejdz na Google/Images, wystukaj rolex explorer ii wrist shots a zobaczysz ze wyskoczy ci mnostwo fotek tego zegarka na nadgarstkach. 

Ale jak chcesz zobaczyc jak Explorer II wyglada na moim nadgarstku to prosze bardzo:

 

 

lhux.jpg
 
bgba.jpg
 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia. Na google wyskakuje ich mnóstwo ale zwykle są to bardzo bliskie kadry i trudno dobrze ocenić proporcje zegarka do nadgarstka.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@switch107

 

Wow, rzuca sie w oczy. Albo dlon i nadgarstek jest drobnej budowy, albo czasomierz jest sporej (jak na damski model) srednicy. Czy nie jest to przypadkiem damski 'oversized mid size' model 116034 o srednicy 36mm? Bo na ten mi wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to dokładnie 116034 - 36 mm lecz moja żona uważa ze jest zbyt mały i przymierza się do 214270.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda na damskiej dłoni i nie ma co kombinować  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze ten powyzszy model prezentuje sie niezle.

Z tego co tu i owdzie da sie zauwazyc wiele pan nie ma problemu z okazywaniem sie-a-wrecz-lubi okazywac sie z duzymi powierzchnioowo zegarkami (moja zona tez lubi lekko oversized czasomierze) i w wielu wypadkach wyglada to na ich nadgarstkach calkiem fajnie. Podejrzewam ze Rolex o srednicy 39mm ktorego malzonka kolegi switch107 planuje nabyc tez wygladalby nienajgorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również chciałbym podpiąć się do klubu miłośników Rolexa. Posiadam co prawda  budżetową wersje, choć logo i sama nazwa pojawia się na moim zegarku :)

 

Mówi się o dojrzewaniu do zegarków Rolex, ja jeszcze kilka (2-3) lata temu mówiłem o tych zegarkach: nudne, pozbawione wyrazu, manufaktura która produkuje od kilkudziesięciu lat "to samo" jadąc na starych projektach. Od pewnego czasu jednak zacząłem przekonywać się do tej Marki (może dojrzewać) i nie chodzi mi tutaj o fakt, że jest to najbardziej rozpoznawalna manufaktura na Świecie, bo to osobiście uważam za minus. W tym momencie uważam projektantów Rolexa za jednych z najlepszych, tych którzy "rysowali" przed laty oraz tych działających obecnie. Podziwiam ich niesamowite wyczucie proporcji do najmniejszych wręcz szczegółów. Wszystko jest doskonale wyważone a design zadziwiająco spójny. Oczywiście nie do każdego modelu podchodzę z takim entuzjazmem, a o niektórych myślę nawet że są kiepsko zaprojektowane, lecz jest to tylko moje skromne zdanie. Na koniec chciałbym napisać, że najbardziej w Rolexach podoba mi się kształt koperty w rozmiarach 34, 36 mm, ale tego niestety nie potrafię uzasadnić :)
 

 

 

Fotki mojego klubowicza :

h634.jpg

 

bz2h.jpg

 

ppy4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w 'klubie.'

Tudor (albo, jak ja go zartobliwie nazywam "Avalon") calkiem zacny.

Co nieco w kwestii tego zegarka mialby pewnie do powiedzenia (jako posiadacz rowniez i Tudora) kolega irekm.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Tudorem jako firma jest  ciekawie , bo niby niezalezna ale jednak produkowane /skladane u Rolexa . Teraz przynajmniej maja swoja niezalezna filozofie i styl , jako ciekawostke podam ze Tudor obecnie nie moze zakladac "cyklopow " do swoich zegarkow , poniewaz jest to element zastrzezony tylko i wylacznie dla Rolexa . 

 

Osobiscie uwazam ze posiadacze Tudorow sa jak najbardziej " uprawnieni " do zalaczania tutaj swoich zdjec , 

Jak Znajomy uwazasz ? Twoj topic wiec sie nie chce wpieprzac 

 

A koledze Tudorka gratuluje bo jest naprawde ladny , 

 

 

uqavajy7.jpg8erasudy.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie Rolexy mi się podobają ale forumowa kolekcja się powiększa. Submarinery i GMT super.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie nas więcej ;).

Właścicielom iPada polecam instalację aplikacji ROLEX Daytona Experience. Do pobrania z App Store.

Edytowane przez egonax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.