Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

...Osobiscie uwazam ze posiadacze Tudorow sa jak najbardziej " uprawnieni " do zalaczania tutaj swoich zdjec ,  Jak Znajomy uwazasz ? Twoj topic wiec sie nie chce wpieprzac...

Biorac pod uwage ze Tudor to produkt Rolexa sygnowany przez ta firme, nie mam jakichkolwiek zastrzezen. Wszyscy posiadacze czasomierzy Tudor nie tylko sa - jak to ujales "uprawnieni" do zalaczania tutaj fotek swoich Tudorow, ale wrecz ich do tego zachecam i sa oni tutaj serdecznie witani. Zawsze fajnie nacieszyc oko ciekawymi fotkami innego niz Rolex wyrobu pochodzacego ze 'stajni' tej zacnej marki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zmienić nazwę wątku na "Klub miłośników czasomierzy marki ROLEX i TUDOR"

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to jak tu sa milosnicy i znawcy to mam pytanie , czym sie rozni wersja rolexa gmt zwana "fat lady" badz "sophia loren"

od zwyklego gmt coke z tamtych czasow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fat Lady jest jak nazwa wskazuje grubsza  :)

 

 

16760 "Fat Lady". This was a transitional model that was only produced for about 5 years. The story goes that in order to house the new 3085 movement (which was the first to featured an independently adjustable 24 hour hand), a unique thicker case was required, hence the nickname "Fat Lady"


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodac do powyzszego (dzieki irekm za 'quick input'  :)  ) mozna by jeszcze to, ze ochrona koronki w modelu 'Fat Lady' jest nieco masywniejsza niz w zwyklym modelu 'coke.'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej, dla rozruszania watku (jak i w ramach zachecenia innych do wrzucania waszych fotek Rolexow i Tudorow) kilka zdjec rolkow w edycji two-tone:

 

exkq.jpg

24b2.jpg

cm6b.jpg
 

fxy3.jpg

ky4v.jpg

77gy.jpg

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech bedzie two tone 

 

 

KGrHqRHJFcE-mNhuB9WBPsDKzc2Pw48_20.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie starego, szkoda ze go sprzedalem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jak można starsze zdjęcia wrzucić (ale nadal aktualni protagoniści) no to dwa "wrist-shoty" 

 

8aph.jpg

 

lyrl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie starego, szkoda ze go sprzedalem

E tam, nie masz czego zalowac, zawsze przeciez mozesz kupic cos... ladniejszego :D

 

 

Jak można starsze zdjęcia wrzucić (ale nadal aktualni protagoniści) no to dwa "wrist-shoty" 

 

8aph.jpg

 

lyrl.jpg

Nie tylko "mozna," ale nawet trzeba :D , im wiecej zdjec tym wieksza mozliwosc nacieszenia nimi oczu.

Gratuluje dwoch zacnych Rolexow (no i witaj w klubie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można starsze zdjęcia, to jeszcze takiego miałem :

 

IMG_2273-2_zps8d396983.jpg

 

IMG_2294-2_zps9ab41e24-1_zps2bd65029.jpg

 

IMG_5069-3_zpsc2faf107.jpg

 

I był to jeden z najładniejszych zegarków jakie miałem.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go...miałem :) Jak wrócę do chałupy to wkleję fotki rolków ,które zaliczyłem bo kilka ich było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można starsze zdjęcia, to jeszcze takiego miałem :

 

IMG_2273-2_zps8d396983.jpg

 

IMG_2294-2_zps9ab41e24-1_zps2bd65029.jpg

 

IMG_5069-3_zpsc2faf107.jpg

 

I był to jeden z najładniejszych zegarków jakie miałem.

Czesc Michal

Chwalilem tego Rolexa juz nieraz, ale nie zaszkodzi zeby jeszcze raz go pochwalic (bo na to swoim jestestwem zasluguje  :D ). Ten powyzszy model bylby czwartym z rzedu didzejem ktorego planowalem nabyc w przypadku gdyby ten t-t ktorego kupilem, jak i dwa inne ktore mialem kupic w przypadku gdyby t-t mi nie pasowal, mi nie podszedl.

Nie wiedzialem ze sie go pozbyles. Na rzecz innego Rolexa podobnego typu, czy na rzecz jakiegos zegarka innej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też go...miałem :) Jak wrócę do chałupy to wkleję fotki rolków ,które zaliczyłem bo kilka ich było.

Pewnie ze wrzucaj, fotek fajnych Rolexow nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Akis, że jest w dobrych rękach :)

 

Nie wiedzialem ze sie go pozbyles. Na rzecz innego Rolexa podobnego typu, czy na rzecz jakiegos zegarka innej marki?

Witaj, chciałem zrobić jakieś przetasowanie w kolekcji i kupić coś nowego. Stwierdziłem, że jeden Rokek jakim jest GMT Master II mi w zupełności wystarczy, natomiast dzisiaj poważnie rozważam nad kupnem kolejnego Rolexa - Sky Dwellera w białym złocie.

 

post-27475-0-84463100-1383832099_thumb.jpg

 

Co o nim sądzisz?

 

Pozdrawiam serdrcznie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością jest niepraktyczny - ciężki jak cholera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię ciężkie :) Ale fakt, rzeczywiście jest bardzo masywny.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zegarek na który trzeba poczekać aż zaczną go produkować w stali.Rewolucyjny werk i niespotykana komplikacja uczyni go najmocniejszym modelem firmy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ma go w stali, cena by wtedy znacznie spadła. Obawiam się jednak, że nie prędko go zobaczymy w stali, albo i w ogóle. Swoją drogą, ciekawe czy w nadchodzącym nowym roku Rolex się pokusi o jakąś nową komplikacje... Jak myślicie?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zegarek mojego kumpla który staram się od niego odkupić, jest piękny i około 60 lat stary



zuje9ypu.jpg

 

Edytowane przez chronofil

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Akis, że jest w dobrych rękach :)

 

Witaj, chciałem zrobić jakieś przetasowanie w kolekcji i kupić coś nowego. Stwierdziłem, że jeden Rokek jakim jest GMT Master II mi w zupełności wystarczy, natomiast dzisiaj poważnie rozważam nad kupnem kolejnego Rolexa - Sky Dwellera w białym złocie.

 

attachicon.gifimage.jpg

 

Co o nim sądzisz?

 

Pozdrawiam serdrcznie.

Oto co o tym sadze: ten typ czasomierza, bedac bylo-nie-bylo tool-watch'em, powinien (imo) byc dostepny (jak na tool-watch'a przystalo) rowniez i caly w stali, tak, zeby byl wybor dla potencjalnego nabywcy pragnacego miec takiego tool-watch'a w stali.

Dostepne jego edycje w metalu szlachetnym powoduja to, ze czynia z tego czasomierza eksponat bizuteryjny raczej niz to czym on w zasadzie jest (czyli tool-watch) i niedostepnosc jego w stali jest moim zdaniem karygodnym posunieciem firmy.

Jest to oczywiscie moj punkt widzenia na sprawe, ktos inny moze ta kwestie postrzegac zupelnie inaczej niz ja.

Jesli zas chodzi o to ktory - w swietle takiej a nie innej rzeczywistosci zwiazaniej z tym modelem - model bym wybral gdybym mial taki czasomierz kupowac dla siebie, to wybor bylby dla mnie prosty: wybralbym model caly w zoltym zlocie, a to dlatego, ze rzymskie markery w modelu w bialym zlocie (a ktorych nie ma w modelu w zoltym zlocie) automatycznie go wykluczaja (nie lubie i nigdy nie lubilem [nigdy mi sie nie podobaly] rzymskich cyfr spelniajacych role markerow w zegarkach), to po pierwsze.

Po drugie, jesli juz mialbym kupowac zegarek ktory mialby byc caly ze zlota, to wolalbym aby bylo to zolte zloto a nie biale. W przypadku jednak, gdyby model ten dostepny byl w platynie, to prawdopodobnie wybralbym model w platynie traktujac taki zakup jako inwestycja w eksponat bizuteryjny wykonany z drogiego materialu ktory latwo w chwili zajscia potrzeby mozna by bylo bez niemalze straty sprtzedac.

Model z rose gold odpada gdyz nigdy mi sie zloto w tym odcieniu nie podobalo i nadal mi sie nie podoba.

Co brabym jeszcze pod uwage, to zakup tego czasomierza w edycji two-tone czyli w stali i w zoltym zlocie, ktory, niestety, nie istnieje (a szkoda).

 

Rowniez pozdrawiam

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jak narazie się wyleczyłem ze złotych zegarków, czy to różowe, czy żółte, pomimo, że bardzo mi się podobają, to jednak do mnie nie pasują. Natomiast białe złoto w zasadzie wygląda jak stal, tylko odrobinę bardziej się świeci, i tutaj już jest jak najbardziej ok. (podobnie platyna).

 

Dzięki za wyrażenie opini :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie sadze żeby ten zegarek kiedykolwiek ukazał się cały stalowy, musiałby kosztować i tak ponad $20k i w tym przedziale cenowym nie sadze żeby był hitem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moje rolki i tudory..Został GMT MasterII ,miałem jeszcze pepsi,ale foty gdzieś posiałem..

fz99.jpg

Uploaded with ImageShack.us

2n71.jpg

Uploaded with ImageShack.us

1yh8.jpg

Uploaded with ImageShack.us

07fc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

unuv.png

Uploaded with ImageShack.us

nagi.jpg

Uploaded with ImageShack.us

jdad.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.