Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

O w mordę!

Nie miałem pojęcia o takim modelu...Chciałbym go mieć!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest, przez dłuższy czas miałem go na tapecie ;) Dla mnie jeden z najładniejszych Rolexów

YUIwqP4l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kozak, piękny kolor tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego stopnia lubie Rolexy, że nawet myślałem żeby zamiast Nautilusa sprawić sobie powyższego Yachtmastera, zielonego Suba, białego Explorera II 42mm i jakiegos Datejusta... Zacząłbym zbierać Rolki tak jak kolega chrono-craze :) Marzy mi się taka kolekcja, złożona z samych Rolexów.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze taki:

a2z5.jpg

 

Ma absolutnie rewelacyjną fakturę platynowej tarczy, widziałem go kiedyś na żywo.

Ale jest też bardzo często i niestety nieźle podrabiany...

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez cer_tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten niebieski Yachcik to stosunkowo nowy model, zeszłoroczny. Starszy nie robił na mnie wrażenia. Swoją drogą cholernie jestem ciekaw, co nam Rokex zaprezentuje w nowym nadchodzącym roku, ciekawe czy nas zaskoczą, czy znów niestety powieje nudą.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 czy 40mm ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego stopnia lubie Rolexy, że nawet myślałem żeby zamiast Nautilusa sprawić sobie powyższego Yachtmastera, zielonego Suba, białego Explorera II 42mm i jakiegos Datejusta... Zacząłbym zbierać Rolki tak jak kolega chrono-craze :) Marzy mi się taka kolekcja, złożona z samych Rolexów.

Różne są szkoły. Ja bym chyba tak zrobił. Masz czarnego GMT, do tego biały Explorer II, zielony Sub, niebieski Yachtmaster. Full wypas. I po co Ci właściwie ten Patek za taką kasę? To nie moja sprawa, ale nawet gdybym był w stanie tyle wydać za niego, chyba gdzieś tam zaświeciłoby mi się czerwone światełko.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35mm ale to nie zmienia faktu. Widziałem również 40mm. Ten bezel do faceta nie pasuje mi za grosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są szkoły. Ja bym chyba tak zrobił. Masz czarnego GMT, do tego biały Explorer II, zielony Sub, niebieski Yachtmaster. Full wypas. I po co Ci właściwie ten Patek za taką kasę?

A wiesz, że dlatego właśnie m.in. założyłem temat jakość czy ilość? :) Rzecz jasna Rolex to również wysoka jakość, ale nie wiem czy dałbym rade z taką ilością :D Już przy 6 zegarkach mam problem i w zasadzie używam tylko 4. A Patek mi po to, bo najnormalniej w świecie mi się podoba, jest wykonany na najwyższym poziomie, ma styl, klase i historie, a do tego jest wyjątkowo uniwersalny.

 

35mm ale to nie zmienia faktu. Widziałem również 40mm. Ten bezel do faceta nie pasuje mi za grosz.

Super rozmiar tego Rolexa dla kobiety, pogratulować mamie dobrego gustu.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam...

 

edyta: dotyczy postu Bartek79

Edytowane przez anda_7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35mm ale to nie zmienia faktu. Widziałem również 40mm. Ten bezel do faceta nie pasuje mi za grosz.

A co jest nie tak z tym bezelem? Mam certine, w której bezel bardzo podobny jest http://img832.imageshack.us/img832/74/p1000479d.jpg i nie sądzę, żeby wyglądał pedalsko, czy coś. Chyba że w Rolku ze złota jest, to może inaczej się świeci, nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to w wersji 35mm bezel jest platynowy. Popraw mnie Bartek jeżeli się myle.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest platyna. Nie napisałem, że pedalsko :) wygląda tylko kobieco jak dla mnie. Każdemu podoba się co innego i to jest fajne. Mi się np. podoba strasznie EX2 Polar i dla niektórych biała tarcza również może być pedziowata :) . Wcale mnie to nie będzie ruszało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobny bezel miałem w Glycine Lagunare LCC 3000 :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no luz, none taken :) zdziwiłem się po prostu, że dla kogoś to może tak wyglądać, bo dla mnie wręcz odwrotnie. Polar też dla mnie git, nosiłbym :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego stopnia lubie Rolexy, że nawet myślałem żeby zamiast Nautilusa sprawić sobie powyższego Yachtmastera, zielonego Suba, białego Explorera II 42mm i jakiegos Datejusta... Zacząłbym zbierać Rolki tak jak kolega chrono-craze :) Marzy mi się taka kolekcja, złożona z samych Rolexów.

 

Masz moje błogosławieństwo :) ja bym tak zrobił  B)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne są szkoły. Ja bym chyba tak zrobił. Masz czarnego GMT, do tego biały Explorer II, zielony Sub, niebieski Yachtmaster. Full wypas. I po co Ci właściwie ten Patek za taką kasę? To nie moja sprawa, ale nawet gdybym był w stanie tyle wydać za niego, chyba gdzieś tam zaświeciłoby mi się czerwone światełko.

Przy Subie się Tobie nie zaświeciło?

Mogłeś mieć kilka innych zegarków jakiejś firmy zamiast SUBa. Sytuacja jest identyczna tylko, że na innym poziomie finansowym ;)

Ja już dawno przeszedłem etap kilkunastu zegarków, których i tak nie nosiłem.

Obecnie jest kilka, a noszę tylko 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he, tu mnie przyłapałeś. Chociaż szczerze mówiąc przed Subem nie miałem czerwonego światełka. Mnie się ono zaświeciło dopiero po Subie i możliwe, że na czyjeś plany patrzę za bardzo przez pryzmat swoich doświadczeń. W moim przypadku to właśnie Rolex Submariner jest wisienką na torcie, zegarkiem na całe życie, spełnieniem planów, zegarkiem najwyższym w mojej własnej hierarchii. Już posiadając go, mogę spokojnie włączyć światło stop.

Ktoś inny może do takiego zegarka dopiero dążyć, pomimo posiadania Rolexa.

A zegarków mam kilka, nie kilkanaście i nawet te kilka to za dużo, chociaż ciężko byłoby cokolwiek oddać :huh:

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje natomiast podejscie do "wisienek na torcie" jesli chodzi o czasomierze marki Rolex jest takie: latwiej by mi bylo wyszczegolnic te modele ktore NIE bylyby "wisienkami" na tym "torcie" niz ktore by byly.

Nawet w przypadku gdy np. sugerowalbym gdzies ze mi sie jakis Rolex nie podoba, to bylaby to tylko czesciowo prawda, bo cala prawda jest taka ze wszystkie (prawie) zegarki tej marki mi sie podobaja, u kazdego (prawie) jestem w stanie znalezc cos czego w jakims innym by nie bylo, kazdy z tych, co mi sie podobaja, ma swoj ekskluzywnie specyficzny, osobliwy, urok co rozniloby go od innego tudziez czyniloby go wyjatkowo ciekawym.

Jest to oczywiscie prawda tylko w przypadku tych rolkow ktore mi sie podobaja, bo sa rowniez i takie ktore mi sie zupelnie nie podobaja i ktore uwazam za wrecz pomylke jesli chodzi o dokonania firmy.

Jakkolwiek, nawet w tym przypadku jestem w stanie zrozumiec taka 'pomylke' bo zdaje sobie sprawe z tego ze sa takie 'pomylki' produkowane z mysla o osobnikach tworzacych specyficzne - nie zawsze w pozytywnym sensie tego okreslenia - srodowiska ludzkie lubujace sie w okazywaniu sie z takimi pomylkami, tym bardziej gdy zdaje sobie sprawe ze w gre wchodzi potencjalny zysk dla firmy, co powoduje, ze takie (karygodne w mojej opinii) 'pomylki' nie sa dla mnie czyms trudnym do zrozumienia i sa czyms co na sile (ale bardzo ciezko :D )  mozna bylo by usprawiedliwic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

przymierzam się do zakupu zegarka na okrągłe urodziny.

 

Drogą eliminacji zostały mi: Submariner-Date, taki sam ale zielony, GMT-II. Do końca tygodnia chcę zamknąć temat i łamię sobie głowę. Zielonego Suba widziałem tylko raz na żywo w Szwajcarii i zrobił na mnie mega wrażenie, ale mam już odłożoną sztukę jak bym się zdecydował. Będzie to mój główny zegarek i wiem, że czarny będzie bardziej uniwersalny.

 

Rolex-Submariner-116610-LV.jpg 1969-1.jpg 

picture-128-494x534_0.png

 

Jakie jest Wasze zdanie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, jakie masz priorytety w wyborze zegarka: uniwersalnosc, estetyka, moze jeszcze cos innego? GMT jest najbardziej uniwersalny z trzech, bardziej skomplikowany mechanizm, poza kwestia wygladu nie widac roznic. Moze wybierz to co bylo twoim pierwotnym zamyslem.

Jesli chodzi o moja prywatna opinie na ta chwile to bralbym zielonego bo: Sub wieje nuda, a GMT juz mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony sub fajny jest,właśnie wczoraj go oglądalem.Kolorek tarczy super-zegar z ikrą.Mimo wszystko sprzedałem zielonego kupiłem GMT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.