Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Matteus, prześwietny jest ten Twój Rolek, gratuluję.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

slusznie prawisz..

A co do zdjec kolegi chronocraze- to nie wiem co mi sie bardziej podoba - czy kompozycja , czy Rolex czy pistolety ..Bron super szczegolnie HK

Dziekuje za pozytywna opinie, zawsze milo taka przeczytac Tak po prawdzie, to troche w tym Twojej zaslugi, bo zainspirowales mnie jednym z Twoich zdjec Twojego zielonego Suba-a na tle sztucera, co mi sie spodobalo i co sklonilo mnie do uzycia broni palnej jako tla dla moich fotek z moimi zegarkami  :)

 

 

 

W osobnym temacie kolega chronocraze wrzucił kompozycje z rewolwerem Colta i Remingtonem 700tką  ;)

Serio, bardziej spodobał się HK niż Colt?

Polecam spróbować Colta 45tkę i Colta lub S&W magnum 44 na strzelnicy  :)

 

Ja podchodze do kazdego z tych modeli w ten sposob: kazdy z nich jest inny (szczegolnie na strzelnicy daje sie to odczuc fizycznie :) ), kazdy ma swoj specyficzny styl i kazdy z nich doskonale nadaje sie na tlo do prezentowania zegarkow, bron krotka jest perfekt do takiego celu. Mam rowniez w planie uzyc troche broni dlugiej jako tlo dla moich zegarkow, ciekawe jak Wam sie taka kombinacja spodoba. Na mnie, fotka Rolexa kol. Chlastawy na tle sztucera zrobila wrazenie i uwazam ze rowniez i bron dluga moze byc fajnym tlem dla prezentowanych zegarkow.

 

@ Lec

Tak jak juz ktos napisal, nie kokietuj, bo Rolex ktorego zaprezentowales jest super i dobrze o tym wiesz  :)

Spokojnie zasluguje on na wiecej niz dwa zdjecia, ja przynajmniej chetnie bym poogladal wiecej z nim fotek bo zegarek na prawde jest bardzo fajny.

 

@ Matteus

Tak myslalem, ze dlugo to nie potrwa; Stalo sie juz chyba regula ze ludzie, ktorzy zaczynaja od Tudora, koncza zazwyczaj na Rolexie i nie trwa to dlugo..  :D 

Gratuluje pieknego Air-Kinga, niech sie dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stalo sie juz chyba regula ze ludzie, ktorzy zaczynaja od Tudora, koncza zazwyczaj na Rolexie i nie trwa to dlugo.. :D[/size]

Ja bym powiedział , że wręcz na odwrót i ostatnio z Rolexa przerzucają się na Tudora :)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział , że wręcz na odwrót i ostatnio z Rolexa przerzucają się na Tudora :)

Kryzys Panie , kryzys :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kryzys Panie , kryzys :)

 

Przechodzą na lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys Panie , kryzys :)

:D  :D  :D

 

Ale tak juz powaznie. Gdybyscie, i zwracam sie tu do osob stawiajacych sie w gronie milosnikow zegarkow marki Tudor (tutaj pragne po raz kolejny zaznaczyc ze ja sam nie jestem, nigdy nie bylem i nigdy nie bede nie-milosnikiem tejze marki i ze zegarki tej marki bardzo mi sie podobaja), dostali alternatywe w wyborze miedzy takim np. Tudorem Pelagosem lub Heritage a takim np. Breitlingiem Superocean Heritage Chrono, to co byscie wybrali i (pomijajac sam fakt bycia milosnikami Tudora) dlaczego? Pytam z ciekawosci.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Wszystkie 3 zegarki które wymieniłeś bardzo mi się podobają... Wybrałbym wszystkie 3 :) A na poważnie chyba najbardziej do mnie przemawia Tudor BB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wybrałbym zegarek który bardziej mi się podoba tzn BB :-))

 

Breitling ogólnie do mnie nie gada, Tudor teraz jest HOT ,odeszli od stylistyki Rolexa, zachowując ich know-how i wykorzystują to idealnie.  

Poza tym na pewno nie szkodzi im to ze serwis odbywa się w punktach Rolexa, 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za miłe słowo na temat mojego zegarka, bardzo go polubiłem :)

wracając do tematu bieżącego ja również bez chwili namysłu zdecydował bym się na Black Bay. Tak jak mówi Irek odeszli od stylistyki, brzydko mówiąc lekko oklepanego Rolexa, co wyszło im na korzyść.  Przedstawili świetnie zaprojektowany, spójny zegarek w modnym obecnie stylu vintage, a podświadomie i tak każdy kojarzy Tudora z Rolexem co jest na +.

Dziś kombinacje na pasku:

2_zps533f4efe.jpg

Edytowane przez matteus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak jak myslalem ze jest, ze ten 'support' ze strony posiadaczy Tudora dla tego czasomierza nie jest tylko i wylacznie podyktowany tym ze jest to Tudor, ale rowniez (jesli nie przede wszystkim) i tym ze jest to zegarek ze stajnu Rolexa (co jest wazne, bo dajace Tudorowi pewnien niemozliwy do pominiecia status), co zreszta z Waszych wpisow wyraznie wynika.

 

A tak swoja droga, to ciekawe jakie byloby zainteresowanie w zegarkach tej marki gdyby nie miala ona z firma Rolex nic wspolnego, czy w takim przypadku tez mialyby zegarki tej marki taka popularnosc..

 

@ matteus

Na pasku tez bardzo fajnie sie Twoj Rolex prezentuje, bardzo mi sie taka kombinacja podoba.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono: gdyby Tudor nie był ze stajni Rolexa to by pewnie Tudora nie było wcale : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro można też uboższych braci ;) to i ja się dopiszę (zdjęcie niestety kalkulatorem)

 

post-2832-0-55184700-1395156178.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono: gdyby Tudor nie był ze stajni Rolexa to by pewnie Tudora nie było wcale : )

Przekonany bylem, ze jest to na tyle oczywiste aby moglo nie byc co do tego ze strony kogokolwiek jakichkolwiek watpliwosci, ale...  :D 

A tak juz na powaznie. Chodzilo mi o to (i tu sie powtorze) czy  gdyby Tudor istnial jako produkt osobnej, niezaleznej od Rolexa firmy (tudziez nie moglby byc z tego powodu postrzegany przez pryzmat atrybutow przyporzadkowanych Rolexowi) to czy mialyby zagarki Tudor takie samo zainteresowanie u milosnikow tych czasomierzy jakie maja bedac produktem firmy Rolex. Jak myslisz?

 

@ Tomi_Leg

Piekny jest ten Tudor, gratuluje fajnego zegarka.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chociażby BB cieszyłby się podobnym zainteresowaniem ze względu na fantastyczny design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono-craze myślę że Twoja analiza jest poprawna  dla modeli które wyglądały jak Rolex i jedyna roznica było wykorzystanie ETY

 

Teraz te zegarki nie mają nic z nimi wspólnego stylistycznie i wg mnie jako niezależna firma miałaby dokładnie takie same wzięcie. Niewątpliwie pomaga im to ze sprzedawane są w tych samych punktach sprzedaży co Rolex. W ogóle ten punkt jest "mute " bo nie można sobie wyobrazić co by było gdyby, ponieważ Wilsdorf ja założył i inaczej juz nie będzie 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonany bylem, ze jest to na tyle oczywiste aby moglo nie byc co do tego ze strony kogokolwiek jakichkolwiek watpliwosci, ale...  :D 

A tak juz na powaznie. Chodzilo mi o to (i tu sie powtorze) czy  gdyby Tudor istnial jako produkt osobnej, niezaleznej od Rolexa firmy (tudziez nie moglby byc z tego powodu postrzegany przez pryzmat atrybutow przyporzadkowanych Rolexowi) to czy mialyby zagarki Tudor takie samo zainteresowanie u milosnikow tych czasomierzy jakie maja bedac produktem firmy Rolex. Jak myslisz?

 

@ Tomi_Leg

Piekny jest ten Tudor, gratuluje fajnego zegarka.

 

Teraz już rozumiem o co Ci chodzi : )

 

Myślę, że gdyby nie Rolex to Tudor cieszyłby się zupełnie innym (słabszym) zainteresowaniem.

Sam jak go pierwszy raz zobaczyłem to mnie nie wzruszył. Gdy dowiedziałem się z jakiej jest stajni zacząłem go nieco inaczej postrzegać przez pryzmat informacji skąd się wywodzi (dalej wzbudzał takie same uczucia). Nawet zacząłem kopać w poszukiwaniu informacji o firmie.

No ale to nic dziwnego w sumie. Ot potęga brandu.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisar, mysle bardzo podobnie jak Ty. Tez uwazam ze Tudor nie mialby takiego zainteresowania jakie ma gdyby nie byl produktem pochodzacym ze stajni Rolexa. Jest on nawet czesto utozsamiany z Rolexem (okreslany jest on nawet zartobliwie mianem 'poor man's Rolex'  :) ). Mowiac krotko, mysle ze to, ze postrzegany jest on poprzez pryzmat Rolexa jak i ze przyporzadkowywane mu sa z tego wzgledu atrybuty przyporzadkowywane tradycyjnie zegarkom Rolex daje mu status czyniacy go obiektem zainteresowania ze strony jego milosnikow i ze gdyby z Rolexem nie mial on nic wspolnego to zainteresowanie nim i wenerowanie go (takie jak czesto da sie zauwazyc ze ma miejsce) byloby byc moze nieco mniejsze.

Ale, jak to ma w zwyczaju mowic jeden z moich ulubionych amerykanskich stand-up komikow, 'that's just my opinion and I could be wrong'  :D

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość, ale aparat się najwidoczniej psuje. Day-date II

post-37811-0-17676000-1395605870_thumb.jpg

post-37811-0-12392700-1395606209_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już rozumiem o co Ci chodzi : )

 

Myślę, że gdyby nie Rolex to Tudor cieszyłby się zupełnie innym (słabszym) zainteresowaniem.

To nic dziwnego - tak samo jest ze Skodą.

Mysle, ze gdyby nie wkladali do niej tych samych czesci co do VW czy Audi i nie reklamowali jej jako niemieckiej jakosci, to jej sprzedaz, rowniez nie bylaby na tak wysokim poziomie ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@artme

 Widze, ze Kolega tez popelnil "grzech" dopuszczajac sie przyporzadkowania Rolexa i Tudora samochodom w swoim porownaniu tych dwoch zegarkow, Skodzie i Audi / VW  :) 

Ja podobny "grzech"  w moim porownaniu poczynilem poprzez przyporzadkowanie ich Toyocie Avalon i Lexusowi  :D 

Jest nas wiec (wraz z kol. Pisarem) juz trzy osoby ktore maja podobne zdanie w kwestii czasomierzy Tudor, przynajmniej nie jestem osamotniony w swojej opinii co do nich  :)  

Tu pragne ponownie zaznaczyc, ze nie jest i nigdy nie bylo moim zamiarem ujmowac cokolwiek zegarkom Tudor, zawsze marke ta uwazalem za zacna a zegarki jej za (ogolnie rzecz biorac) bardzo fajne.

 

@Matt2405

Zrob jak bedziesz mogl mu jakies lepsze fotki i z roznych ujec.

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nieco dodać prestiżu Tudorowi i pozostając w klimatach motoryzacyjnych warto zauważyć że jest to marka partnerska Ducati - a więc motocykli z segmentu premium.

Włoska marka dzięki własnym pomysłom, manufakturowej produkcji, bogatej historii zwłaszcza sportowej , świetnemu designowi i solidnym cenom stanowi od lat obiekt westchnień wielu motocyklistów.

A inna amerykańska , motocyklowa marka premium oferuje miłośnikom " zaledwie " Bulovę. Wiadomo amerykanie zawsze wg zasady - wspieraj swojego szeryfa.

post-55792-0-84904500-1395697470_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten black&red Black Shield jest tez fajny, ale gdybym musial wybierac to wybralbym w takich kolorach jak ma swojego kol. Irekm (i od razu wrzucilbym go na czarny ballistic heavy-duty NATO / ZULU)

 

Dla rozruszania watku, wrzucam kolejne dwa zdjecia: Deepsea

 

deepsea_sog_1.jpg
 
deepsea_sog_2.jpg
 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YES! Moje marzenie Rolex'owe spełnione -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/103518-basel-2014-nowe-divery-rolexa/?do=findComment&comment=1172880

Rolex wypuścił nowego, ceramicznego Seadweller'a !!!

3 lata czekałem!

To jest "mój" Rolex. Nigdy nie chciałem Submarinera przez jego kultowość i popularność, podobnie było z GMT,  Datejust'em i Daytoną. Explorer I był dla mnie zbyt prosty, wolałem IWC Inge 322701, ale teraz już wiem, co mnie podświadomie kierowało przez ostatnie 2 miesiące w stronę Rolex'ów, kulminowało wczoraj z decyzją o Deepsea 116660, a tu proszę, mój wymarzony ceramiczny Seadweller nareszcie powstał! 

 

EDIT: Piękny Deepsea chrono-craze! ;)

Planujesz dorzucić nowego Seadwellera do kolekcji? Zdaje się, że masz już wszystkie pozostałe divery? 

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.