Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie żadnego.

Różnica w cenie vs wartość dodana(zawór helowy i wodoszczelność) zbyt duża imo. Poza tym to taki grubcio już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Zawsze możesz sprzedać Submarinera :)

Krystian, sprzedaż nie wchodzi w grę, przynajmniej na razie(kupiłem go miesiąc temu i jestem ślepo zakochany) :wub:

Niestety, pomimo "miesiąca miodowego" kusi mnie jakiś "skok w bok" ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, tak na szybko chciałbym zapytać - jaką wysokość ma Rolex Deep Sea ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalzałem ostatnio ciekawy, czteroczęściowy artykuł - pewnie znany wielu miłośnikom Rolexa, ale może nie wszystkim:

http://rolexblog.blogspot.com/2009/11/profiles-in-coolness-steve-mcqueen.html

 

Aktor, facet i zegarek - z klasą.

Przy okazji - uwielbiam "Bullitta" (jak każdy, kto widział ten film - nie da się go nie lubić po prostu), a kiedyś miałem taki rytualik, że w pierwszy dzień wakacji, późnym wieczorem oglądałem "Papillona" - chyba 7 czy 8 lat z rzędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby rubber b? :) Wygodny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Nie wiem, czy widzieliście, jak wpasowane są endlinki w SD nowym. Mi to jakoś nie podchodzi:

 

7D4EFFC6-8131-4556-951D-256F424C656C_zps

 

Pasowanie jest podobne jak w Sea-Dweller Deepsea. To, ze endlinki sa nieco podwyzszone i ze wystaja spoza plaszczyzny 'uszu' zupelnie mi nie przeszkadza. Malo tego, na 'zywca' nawet fajnie to wystawanie wyglada (odroznia go od innych sportowych modeli tego typu czsomierzy Rolka). No i nie wznosza sie one poza plaszczyzne uszu az tak strasznie, na zywo trudno jest to zauwazyc bez dokladnego przypatrzenia sie z bliska. Ale, jak wiadomo, kazdy ma inny gust i jesli chodzi o ta kwestie to mimo tego ze sie z Toba nie zgadzam to doskonale Twoje obiekcje rozumiem  :)

 

 

Przy okazji zapiszę się ze swoim nowym nabytkiem  :)

 

IMG_7514_zps82fc0288.jpg

IMG_7521m_zpsabcbbc7b.jpg

 

Znasz moje zdanie jesli chodzi o 'Rolexa na gumie' wiec sie nie bede powtarzal  :)  

Co w zamian powiem, to witaj w klubie; "kaleka" bo "kaleka", ale bardzo fajny "kaleka"  :D 

Ja byl z lupka nie kombinowal i nie okaleczlbym go tak, zostawilbym ja w przypisanym jej miejscu.

(Ciekawe jak dlugo takie beauty u Ciebie zagosci; daje jakies dwa... no, moze trzy miesiace, ale podejrzewam ze nie dluzej...  :D )

 

Pozdrawiam

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Będąc fanem SD & DS, myśle cały czas czy kupując nowy SD ma sens, mając już 16600?

Bardzo fajne porównanie tych 2 zegarków..przepraszam że tylko po niemiecku ale myśle że nie ma problemu aby niektóre zdanie tłumaczyć poprzez Google-Translate...moim zdaniem świetne porównanie tych niezwykłych zegarków. Mam nadziej że się podoba..jest wiele zdjeć i liczb..

 

 

http://www.luxify.de/rolex-sea-dweller-v…600-16600-1665/

 

Źródło: Luxify.de

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@awi

Dzieki za link, faktycznie sporo tam jest materialu porownawczego, byc moze z moim kiepskim niemieckim i ze slownikiem bede w stanie przez to jakos przebrnac  :)

Jesli chodzi o DSD i SD4000 i sens posiadania dwoch (tak podobnych do siebie) zegarkow w przypadku braku pobudek kolekcjonerskich, posiadanie ich dwoch mogloby faktycznie uwazane byc za bez sensu. W przypadku jednak kierowania sie pobudkami kolekcjonerskimi, posiadanie tych dwoch czasomierzy mialoby chyba sens (tak mi sie wydaje).

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Zgadzam się chyba z tobą :)

Jakoś jestem miedzy młotem i kowadłem (mam nadzieje że dobrze pisze),

bo bardzo mi sie podoba "nowa" odsłona SD ale....ostatnie 2 dni noszę swojego

SD 16600, mając na celu kupna Deep Sea...w pudełko leży ceramiczny SUB.

Chyba istnieje coś takiego jak ten "mały diabełek po jednej i aniołek po drugiej stronie", które

doprawdzily nawet do krótkiej myśli, czyżby 16600 nie wymienić na 116600. Ale jak patrzę znów

na ten 16600 to mowię sobie "Nie" - moze też bo był pierwszym Rolexem, sentyment i i i....

 

Ale i tak...nowy SD mi się bardzo podoba bo ma cechy nowej generacji ale jakoś

zatrzymano charakter typowego SD..."diabełek i anioł"...prócz ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nabyłem mój pierwszy egzemplarz tej zacnej marki. Na pewno nie ostatni.

u6y7yhab.jpg

Edytowane przez jogi91

"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super jest gratuluje! to ten z allegro?


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również chciałbym sie dołączyć musze wymienić na bezel czarno bordowy bo wkońcu lato  :)

post-37475-0-01888400-1403936745_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w "klubie"  ;)

 

To ja tez dorzuce kolejnego z mojej kolekcji:

Oyster Datejust ref. 116300sio silver dial (srednica 41mm)

 

dj116300sio41mm_1.jpg
 
dj116300sio41mm_2.jpg
 
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny didżej, gratuluję :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne Michal, mnie tez sie ten model niesamowicie podoba; traktuje go jako taka more casual 'odskocznie' od Dj'a two-tone'a z fluted bezelem  :) 

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.