Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna kolekcja Rolexow , gratuluje 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nazywa milosc do marki chrono-craze:) piekny zestaw, brakuje mi tam milgaussa troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myrolexes.jpg

 

To mnie teraz zatkało. Zaje.... kolekcja.

"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt , robi wrażenie . Tylko pogratulować.

Z drugiej strony niezła lokata kapitału .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8 zegarków 7 jest na bransolecie. Tak chyba najczęściej występują Rolexy? Rzadko spotyka się na pasku/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DayDate dość często pojawiają się na pasku.

Wszystkie nurki widziałem w sklepach tylko na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no, imponująca kolekcja, gratulacje :)

Jako skromny "jednorolexowiec" najbardziej zazdroszczę Ci Daytony i Explorera (ale ten gada do mnie tylko z białą tarczą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie je poukładałeś, co również zasługuje na uznanie

Super zestaw.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

(..) Chciałem się przekonać czy starsze Rolexy są lepsze niż inne starsze zegarki i tutaj rozczarowanie dosyć duże. Ma tam jakąś swoją magię jako Rolex ale nic poza tym (...).

Zaskakująca opinia. Myślałem, że właśnie starsze Roleksy mają więcej magii i że do jakości wykonania nie można się przyczepić. Napisz coś więcej o swoich wrażeniach z obcowania z tym wintydżowym Roleksem. Co Cię w nim najbardziej rozczarowało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tej opinii dziwnego? Pisałem o tym wielokrotnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok Krystian ale jak Ty to piszesz o Rolek się  to chyba nikt tego super poważnie nie odbiera  :D  :D  :P .


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok Krystian ale jak Ty to piszesz o Rolek się  to chyba nikt tego super poważnie nie odbiera  :D  :D  :P .

Tylko dlatego, że nie miał Rolexa vintage w rękach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze bransolety mają badziewne


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co w tej opinii dziwnego? Pisałem o tym wielokrotnie ;)

Ty Koleś powinieneś mieć do tego tematu zakaz wstępu :angry:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

;)

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Ja doceniam Rolexa i mimo gównianego wykonania zegarków vintage to je bardziej cenię niż "dopracowane" nowości.

5513 to moim zdaniem super zegarek i chcę go mieć w kolekcji.

 

Ps. Irek tu nawet nie chodzi o bransolety. Ponoś Twojego 5513 i zrób test dokładności tych mega za***istych werków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię i napisze co wyszło


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek jak możesz to też zrób swojemu GMT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem DJ z 1972 roku i na mechanizm (1570) nie mogę złego słowa powiedzieć. Robił po 6 dniach  + 5 s. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem inaczej, magia jest choć osobiście odbieram to jako magię samej marki.

Werk jest chybajedną z mocniejszych stron mojego egzemplarza.

Może inaczej, czegoś innego się spodziewałem, albo to wynik posiadania a nie pogonii za króliczkiem. Zawsze chciałem mieć starego suba/gmt mastera.

Podejrzewam, że sub bardziej by mi przypadł do gustu. Na pewno nie jest to ostatni, jednak trzeba ptzetestoeać teraz nowszy egz.

Pochwalić trzeba teleskopy i dobrze dopracowaną koronę, jej położenia oraz pracę. Bezel jest średnio wygodny.

Zobaczę przy następnym co to będzie. Ogólnie dla przykładu uważam Omegi za przereklamowaną i przewartościowaną markę ale jak na razie w moim przypadku wygrywa z Rolexem z czego nie jestem zadowolony :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sprzedałem Sinna i Breitlinga, jestem na kupnie Rolka i mierzyłem wczoraj w Kruku Suba i Mastera. Cena taka sama 29.800zł, dają 10% off plus dorzutka 2,5 tys do wydania w sklepie na dole na bizuterie.

Sprzedawca poinformował iż w połowie lipca ceny na Rolka ida go góry o około 5%.

Master od razu odpadł ze względu na świecacą polerkę na branzolecie (poprzedni chyba miał jednolitą), żona powiedziała, że wyglada na ręce jak zegarek z targu w Parzniewie.

Sub to inna bajka, dyskretny, tarcza poukładana, zapiecie lepsze - klasa.

Na moje pytanie o mechanizmy sprzedawca się zamotał - "róznią się tylko komplikacją", hmmm z tego co wiem ten werk w Subie jest starszy.

Podpowiedzcie proszę czy rzeczywiscie Rolek podnosi ceny 2x w roku (średnio 10% rocznie) i czy salon Kruka czy AD 100m  dalej to lepsze miejsce do kupna?

Edytowane przez jasnoniebieski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk to AD. 10% i 2500 uważam że to dobra oferta. Z tego co wiem podwyżki są raz w roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za gratulacje, ciesze sie ze sie moja 'rolexowa rodzinka' moze podobac.

 

 


To sie nazywa milosc do marki chrono-craze:) piekny zestaw, brakuje mi tam milgaussa troche

 

...i bedzie go w zestawie tworzacym moja koolekcje Rolexow brakowalo  :) .

A to dlatego, ze Milgauss jest jednym z nielicznych modeli zegarkow firmy Rolex ktory nigdy (jak do tej pory) mi sie nie podobal i nadal mi sie nie podoba. Ta ohydna (imo) wskazowka sekundnika w nim, jak tez brak w zegarku tego typu daty jak i ogolny wyglad tego czasomierza czyni go dla mnie po prostu niesamowicie brzydkim (wiem, wiem, narazilem sie wielu osobom piszac to co czuje, ale taka jest moja opinia o nim), na tyle jest on dla mnie odpychajacy zeby nie czuc potrzeby aby miec go w mojej kolekcji.

Tu dodam rowniez przy okazji, ze podobnym 'uczuciem' darze Rolexa Yacht-Master Ref. 168622, ktory rowniez jest wg mnie brzydki (wyglada imo niesamowicie odpustowo, w najlepszym wypadku na damska bazarowa blyskotke podrzednego sortu, a nie na meski zegarek ktory zaslugiwalby na to aby zasilil swoja prezencja moja kolekcje Rolexow ). Byc moze sie nie znam i nie mam gustu, ale tak sie sprawy co do tych dwoch modeli na dzien dzisiejszy maja i nic nie wskazuje na to aby cokolwiek sie w moim postrzeganiu ich zmienilo  :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeszysz:-) milgauss to ponadczasowy genialny zegarek..ja z Twojej kolekcji odrzucilbym tylko bicolory (przyjdzie na nie czas po 60tce mysle:) i dorzucil wlasnie milgaussa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. u mnie Milgauss na pewno byłby w pierwszej trójce, a może nawet dwójce. Szkoda tylko, że nie ma daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kruk to AD. 10% i 2500 uważam że to dobra oferta. Z tego co wiem podwyżki są raz w roku.

 

10% jasne, ale te 2500 to o co chodzi ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.