Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Bardzo proszę pisać po polsku. Zdaję sobie sprawę, że wielu forumowiczów zna różne języki obce, ale to jest forum polskie. Co to znaczy It's not a bug, it's a feature? Nie wiem, i nawet nie chcę wiedzieć. <_<

 

BULLSHIT !   ;) 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Usłyszałem ,że w Roleksie są niedokładne bezele , co nie trafiają w indeksy ..Skoro mając nie swtierdziłem na swoich, więc zacząłem śledztwo .

Okazuje się ,że na siłę ( normalnie się nie da ) da się ustawić bezel tak , że stanie pomiedzy klikami ( normalnie się tak nie dzieje , ale da się to "wymusić " ) i wtedy powstaje wrażenie niedokładnego bezela , który nie trafia w indeksy .

Czy to jest wada ( związana z hejtem nt niedokładnego wykonania zegarka za grube pięniądze ) czy nie , ocenicie sami .

 

Wg mnie używając porównania do aut , w mescedesie Sklasse najnowszym też się da niedomknąc klapy silnika odpowiednio ją zbyt słabo domykając ...Czy to jest powód aby zrobić zdjęcia szpary pomiędzy klapą niedomkniętą a błotnikiem i pluć na wykonanie Merca ?

 

pytanie otwarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczynajmy od nowa, prosze...
Moim zdaniem nowe SD maja mikro przesuniecie ale widoczne tylko dla zboczencow;-)
Natomiast nowe Rolexy wg mnie luzow w bezelu nie maja zadnych. To co Tomek pisal to poprostu mozliwosc pozostawienia bezela w pozycji miedzy jednym a drugim "klikiem". Jak bezel jest ustawiony(obojetnie w jakiej pozycji) nie ma mowy o najmniejszym luzie.

Edit: zrobiłem na szybko fotkę mojego choć ciężko jest idealnie ustawić zegar do obiektywu ( telefonu w dodatku). To mikro przesunięcie o którym pisałem to 45 minuta na bezelu. Widziałem na żywo 3 inne SD oraz trochę na forach i wszystkie tak wyglądają. Klikijcie w zdjęcie, powiększy się i oceńcie :)

post-38955-0-59264600-1414872569_thumb.jpg

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie

 

Więc jak kupisz np odkurzacz i wsadzisz rure w wylot i nie wciąga smieci a wypycha , to uwazasz to za wade czy czytasz instrukcje ?

Ludzie , czy ktoś mnie ma za debila czy co ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te nerwy...

Ustaliliśmy, że w każdym Subie MOŻNA ustawić bezel niedokładnie pomiędzy klikami.

Natomiast chodzi o to, że w niektórych egzemplarzach bezel nawet na pełnym kliku nie trafia idealnie w indeksy. Sam widziałem jeden taki egzemplarz, w dodatku zielony.

Zgadza się, będą tacy, którzy tą niedokładność znajdą w każdym pokazanym im egzemplarzu Suba czy GMT II, ale to jest już raczej ich problem. I ich lekarza :)

 

Celowo nie piszę o SD, bo widziałem tylko jeden egzemplarz, więc nie wiem ile jest prawdy w tym co pisze Bartek

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian ja rozmawiałem z Darkiem i przy okazji spotkania praktycznie omówiliśmy sprawę bezela w testowym subie, który nie wyróżniał się niczym szczególnym na tle innych subów z ceramiką. Ten typ-sub tak ma a czy to dobre czy nie pozostaje sprawą do dyskusji lub indywidualnego podejścia każdego z nas.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem, ze kiedys nadejdzie ta chwila i zapisze sie oficjalnie do klubu! :)

 

1a121d272c8dc6d3med.jpg

 

e7e41538f9497732med.jpg

 

 

Szwed..co Cie skusiło?:P to z KS?

 

brzydki na potęgę :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak obiecałem wklejam na szybko fotkę DJII kupionego miesiąc temu. Wrażenia z użytkowania jak najlepsze. Odpukać, póki co jestem w 100% zadowolony. Bardzo wygodny, cieszy oko, po prostu piękny i już. Prawdopodobnie to jest mój "docelowy" zegarek.

Bezela obrotowego brak, więc nie muszę się kwestią trafiania, lub nie przejmować ;)

post-51316-0-67753400-1414879075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szwed..co Cie skusiło?:P to z KS?

 

brzydki na potęgę :P

Wiem mi tez sie nie podoba :D ale nie chcieli go to go przygarnalem ;) Nie z KS z rodzimego podwórka i na pieknejspa był! Wiec będę nosił :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jak już mowa o języku polskim to widzę manierę na tym forum z użyciem słowa IMO albo IMHO. Nie są to polskie słowa, w dodatku są to skróty... Proponuję każdemu, kto już ma napisać takie dziwaczne słówka, niech się powstrzyma i napisze np.: MOCIUM PANIE!!!  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy tych niedokładności w ustawieniu pierścieni obrotowych Rolka nie można korygować tradycyjnymi metodami warsztatowymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak obiecałem wklejam na szybko fotkę DJII kupionego miesiąc temu. Wrażenia z użytkowania jak najlepsze. Odpukać, póki co jestem w 100% zadowolony. Bardzo wygodny, cieszy oko, po prostu piękny i już. Prawdopodobnie to jest mój "docelowy" zegarek.

Bezela obrotowego brak, więc nie muszę się kwestią trafiania, lub nie przejmować ;)

Piękny DJ, gratulacje! :)

Wrzuć więcej fotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak jak obiecałem wklejam na szybko fotkę DJII kupionego miesiąc temu. Wrażenia z użytkowania jak najlepsze. Odpukać, póki co jestem w 100% zadowolony. Bardzo wygodny, cieszy oko, po prostu piękny i już. Prawdopodobnie to jest mój "docelowy" zegarek.

Bezela obrotowego brak, więc nie muszę się kwestią trafiania, lub nie przejmować ;)

 

Ma klasę. Gratulacje :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Rolexa ,a 5513 jest dobrym wyborem

 

 

Sent from my Z10 using Tapatalk 2

Dzięki a 5513 z racji tego, ze czasami wolał bym nie mieć babelka z data :) jako codzienny zegarek musi mieć datę i szafirowe szkło ale od święta

Nie trzeba wiedzieć jaka jest data! :D I lubię patyne na indeksach.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak by miał to i tak będę kochał :D

Dla mnie liczy sie ogólny wygląd a Sub jest doskonały! Noi daytona ale to odległe marzenie!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a 5513 z racji tego, ze czasami wolał bym nie mieć babelka z data :) jako codzienny zegarek musi mieć datę i szafirowe szkło ale od święta

Nie trzeba wiedzieć jaka jest data! :D I lubię patyne na indeksach.

Ten jest stosunkowo młody ale patyna zaczyna się fajnie robić, zanim mój syn dostanie, będzie już doskonała

 

87f7185f6be2bde8a3bb1e7fb78747af.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten jest stosunkowo młody ale patyna zaczyna się fajnie robić, zanim mój syn dostanie, będzie już doskonała

 

 

Jest fajny! I napewno dostanie patynki odpowiedniej! :)

Ale ja juz kolejnego rasowego vintage czyli bez złotych indeksów!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki a 5513 z racji tego, ze czasami wolał bym nie mieć babelka z data :) jako codzienny zegarek musi mieć datę i szafirowe szkło ale od święta

Nie trzeba wiedzieć jaka jest data! :D I lubię patyne na indeksach.

No ja cie bardzo prosze ..ale po diabła ci aż dwa brzydkie zegarki ??? :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cie bardzo prosze ..ale po diabła ci aż dwa brzydkie zegarki ??? :P

:P tak dla zasady co dwa to nie jeden :D poza tym sam nie jestem piękny wiec będziemy do siebie pasowli :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ,że nie ma żadnych niedokładności

Niestety Darku, ja również nie mogę się z tym zgodzić.

W wielu egzemplarzach te niedokładności są na tyle niewielkie(lub ich po prostu nie ma), że ich wyszukiwania i piętnowania nie można nazwać inaczej niż zwykłym czepialstwem.

Ale są też takie egzemplarze Suba, że nawet ja je widzę- a wydaje mi się, że nie jestem zbyt upierdliwy w wyszukiwaniu felerów.

 

Zresztą Tomek ładnie to napisał:

Ustaliliśmy, że w każdym Subie MOŻNA ustawić bezel niedokładnie pomiędzy klikami.

Natomiast chodzi o to, że w niektórych egzemplarzach bezel nawet na pełnym kliku nie trafia idealnie w indeksy.

 

 

Ale zupełnie inną sprawą jest to, że w wielu nowych modelach nurków wielu firm, to zrobiła się plaga- nie wiem o co chodzi, bo kiedyś w miarę ładnie bezele potrafili robić, a teraz... :huh: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale zupełnie inną sprawą jest to, że w wielu nowych modelach nurków wielu firm, to zrobiła się plaga- nie wiem o co chodzi, bo kiedyś w miarę ładnie bezele potrafili robić, a teraz... :huh:

 

A teraz zbyt duża produkcja i nie są w stanie dokładnie sprawdzać tego, co wychodzi z fabryk :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek: trzeba kupować marki niszowe.

Miałem dwa Damasko z ruchomym bezelem i w obydwóch centrowanie było idealne.

A w jednym nawet logo na koronce po zakręceniu było idealnie poziomo... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.