Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość awi

Dokladnie tak. A obrazy mogą innym jeszcze bardziej dać do zrozumienia o czym pisałeś.

Aczkolwiek, trzeba też również uważać we forach (publicznie) co się pokazuje i na co zwracać uwagę. Szczególnie jak chodzi o detale np przy niektórych zegarkach "Vintage"....Producenci "fakeów" chętnie o tym czytają. Dlatego niektóre tematy/detale nigdy nie są omawiane na forach a raczej prywatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się te zmiany z lupką. Wyższa lupka i mniejsza data, to wg mnie zaburza proporcje. Co innego jakby dali troszkę niższą i mniejszą lupkę :rolleyes:

Ciekawe czy dojdzie ta zmiana do Europy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się te zmiany z lupką. Wyższa lupka i mniejsza data, to wg mnie zaburza proporcje. Co innego jakby dali troszkę niższą i mniejszą lupkę :rolleyes:

Ciekawe czy dojdzie ta zmiana do Europy...

Samo okienko daty w nowych Rolexach nie jest mniejsze, jest ono takie jak bylo. To ze wydaje sie ono byc mniejsze jest zludzeniem optycznym spowodowanym wyzsza lupka i widac ta zmiane gdy patrzy sie na date z bliska i/lub pod powiekszeniem. Ale pomimo tej zmiany sama data jest swietnie widoczna, szczegolnie gdy patrzy sie na nia z odleglosci (np. 1/2metra). Ogladalem kilka takich nowych Rolexow (Sub'ow, GMT Master II i Explorerow) ktore mialy juz te nowe 'cyclops' i moge stwierdzic ze jakos bardzo negatywnie na odczyt daty ta zmiana w lupkach raczej nie wplynela, nadal daty sa w nich swietnie widoczne.

Rowniez, te zmiany w wygladzie samych zegarkow obejmuja/moga obejmowac takze i nowe Rolexy sprzedawane w krajach europejskich. Krajow pozaeuropejskich (w tym USA) dotycza (jak na razie) tylko nowe opakowania i nowe warranty cards, w Europie nadal sprzedawane sa one w starszych opakowaniach (ciemnozielonych i bez odchylajacej sie czesci umieszczonej na wewnetrznej stronie przykrycia). Sorry za bycie niezbyt precyzyjnym w swojej poprzedniej wypowiedzi (juz to tam poprawilem).

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisalem o mniejszym okienku daty tylko o mniejszej dacie(w powiekszeniu przez lupke). Slabo to wyglada bynajmniej na zdjeciach. Zobaczymy jak bedzie na zywo. Tak czy siak dzieki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo okienko daty w nowych Rolexach nie jest mniejsze, jest ono takie jak bylo. To ze wydaje sie ono byc mniejsze jest zludzeniem optycznym spowodowanym wyzsza lupka i widac ta zmiane gdy patrzy sie na date z bliska i/lub pod powiekszeniem. Ale pomimo tej zmiany sama data jest swietnie widoczna, szczegolnie gdy patrzy sie na nia z odleglosci (np. 1/2metra). Ogladalem kilka takich nowych Rolexow (Sub'ow, GMT Master II i Explorerow) ktore mialy juz te nowe 'cyclops' i moge stwierdzic ze jakos bardzo negatywnie na odczyt daty ta zmiana w lupkach raczej nie wplynela, nadal daty sa w nich swietnie widoczne.

Rowniez, te zmiany w wygladzie samych zegarkow obejmuja/moga obejmowac takze i nowe Rolexy sprzedawane w krajach europejskich. Krajow pozaeuropejskich (w tym USA) dotycza (jak na razie) tylko nowe opakowania i nowe warranty cards, w Europie nadal sprzedawane sa one w starszych opakowaniach (ciemnozielonych i bez odchylajacej sie czesci umieszczonej na wewnetrznej stronie przykrycia). Sorry za bycie niezbyt precyzyjnym w swojej poprzedniej wypowiedzi (juz to tam poprawilem).

Mój GMT Master pochodzi z europy i już posiadam ten nowy typ opakowania (uchylana klapka pokrywy)

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! No to widac z tego ze wszedzie juz te nowe opakowania sa uzywane (a jak nie, to niebawem beda juz wszedzie uzywane).

BTW, wszedlem sobie na website firmy Rolex  http://www.rolex.com/watches/submariner/m116610ln-0001.html 

i spojrzalem na fotke zamieszczonego tam Submarinera, jest on tam przedstawiony z juz takim wlasnie nowym rodzajem 'cyklopa' czyniacym date wizualnie mniejsza, czyli z takim samym 'cyklopem' z jakimi widzialem Rolexy tego typu jak i inne u RAD'a ktorego przedwczoraj odwiedzilem. 

Jeszcze jedna obserwacja ktora mi sie przypomniala: gdy patrzylem na date z odleglosci ok. 1/2 metra pod pewnym katem to zauwazylem ze widoczna dobrze jest cala dwucyfrowa data (wszystkie dwie cyfry), a nie tylko czesc dwucyfrowej daty tak jak jest to widoczne w przypadku starszych 'cyklopow' i wiekszych wizualnie dat, na ktore gdy patrzy sie pod podobnym katem to widoczna jest tylko czesc wducyfrowej daty (kawalek pierwszej cyfry i cala druga cyfra). Byc moze o to w tej zmianie chodzilo, zeby widoczna byla cala data gdy patrzy sie pod pewnym katem na zegarek a nie tylko czesc daty. Ale sa to tylko moje domysly.

Jakkolwiek, data w Rolexach z nowymi 'cyklopami' jest mniejsza, ale jest ona w calosci dobrze widoczna, takze ja nie mam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wpadła mi w ręce koperta i bransoleta od rolexa???, widnieje na niej oznaczenie cl5 72200. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to oryginał czy w miarę dobrze wykonana podróbka.

Pozdrawiam

post-67165-0-47137900-1419950047_thumb.jpgpost-67165-0-66229400-1419950085_thumb.jpgpost-67165-0-81797200-1419950104_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podróba. folia niebieska i cała branzoleta obwinięta folią

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty Karol - nie słyszałeś o innej ważnej funkji cyklopa? Ma być z daleka widać że to Rolex...a jak lupka za mało to jeszcze karbowany bezel, jubille i bicolor.

A tak poważnie to mnie akurat teoretycznie odpowiada ta zmiana - zawsze uważałem to powiększenie za nienaturalnie duże i min z tego powodu nie rozważałem Rolexa z datą.

Ale teraz funta kłaków warte będą całe tomy opisujące lupkę oraz krój, wielkość i odstępy w tarczowych czcionkach jako element odróżniający fake od oryginału. Rozumiem że logika teraz jest taka - albo masz Rolka z kartą z magnetycznym paskiem i zgodnością informacji z zegarem albo masz fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@desmo

 

Cytuje Cie: "Rozumiem że logika teraz jest taka - albo masz Rolka z kartą z magnetycznym paskiem i zgodnością informacji z zegarem albo masz fake."

Upraszczaloby to niejako sprawe jesli chodzi o determinacje czy jest taki zegartek fake'iem czy nie jest, nie uwazasz :) ? (Przynajmniej do czasu ewentualnego wprowadzenia przez firme w przyszlosci jakichs kolejnych zmian jesli chodzi o wyglad Rolexow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie co w momencie gdy pudełko i karta z magnetycznym paskiem się zgubią? Patrząc sprzedaży zegarków z drugiej ręki to jest to dość powszechne zjawisko. Trzeba będzie wysyłać zegarek do Szwajcarii żeby potwierdzili oryginalność?

W tym momencie zegarek jest juz nieoryginalny :)

Wszystko przypadło .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej fantazji ludzie, pleeeeez  :) .

W takim przypadku (w przypadku zagubienia karty z paskiem magnetycznym i pudelka) problemu nie ma jako ze dane potwierdzajace zakup oryginalnego zegarka w punkcie adr-a sa w systemie firmy Rolex (sa wprowadzone w system przez danego RAD-a podczas transakcji sprzedazy/zakupu Rolexa) co powoduje, ze jakikolwiek problem w tej kwestii nie jest zadnym problemem/nie istnieje. Wystarczy w wypadku jakichkolwiek watpliwosci zaniesc zegarek do jakiegokolwiek punktu ARD i od razu bedzie on w stanie stwierdzic, chociazby po numerze rejestracyjnym zegarka, czy zegarek jest oryginalny czy nie i nie potrzeba do tego 'karty z paskiem magnetycznym i pudelka'. Wiem, wiem, ktos moze spytac 'jesli nie potrzeba karty z paskiem i pudelka to po co ida one z zegarkiem?' W takim przypadku odpowiedziec by mozna: 'bo sklada sie to na calosc package'u, dlatego'  :)

A tak przy okazji, powracajac do zdjecia nowego Suba z website firmy Rolex, to zauwazyc mozna w nim nie tylko zmiane w cyklopie' ale rowniez lekkie zmiany w czcionce uzytej jak i w spacing, szczegolnie jest to widoczne miedzy znakiem rownania a cyfra 300  (ft =   300), w starszych modelach takiego spacing nie ma. Czy ma juz moze ktos taki nowy zegarek (takiego nowego Sub'a z tymi zmianami)? Jesli tak, to prosze niech kliknie ten ktos jakies fotki na zywo i wrzuci tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , chyba nie . Mogli znaleźć tańszego dostawcę przecież .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Wszystkiego najlepszego wam w nowym roku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego wam w nowym roku!

 

Wzajemnie, dzięki bardzo! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlozylem dzisiaj po raz kolejny wizyte RAD-owi i pstryknalem tak na szybko 'z reki' kilka fotek jednemu z nowych Sub-ow, tak sie prezentuje:

 

subatrad_1.jpg
 
subatrad_2.jpg
 
subatrad_3.jpg
 
subatrad_4.jpg

 

Musze przyznac ze prezentuje sie nienajgorzej, byc moze sobie takiego nawet kupie. Mam juz jednego (ciut starszy model) ale pomyslalem sobie ze dobrze by bylo miec dwa.

 

Happy New Year i wszystkiego najlepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba. Ani lupka, ani odstępy w 2 linii.

Takie powiększenie lupki kojarzy mi się z podróbami, często tym właśnie się najbardziej różniły na pierwszy rzut oka od oryginału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ale Rolex przecież w końcu musiał odświeżyć Submarinera :-)), teraz tylko czekać jak się mnie tutejsi wariaci Rolex owi będę prosić żeby im załatwić najnowszy model suba.

Lubię Rolexa i to bardzo ale czasami pekam ze śmiechu jak widzę nowości i reakcje ludzi na nie.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tommaso

 

Widze ze 'old habits die hard' jesli chodzi o Twoje postrzeganie Rolexow?  :D

Edytowane przez chrono-craze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ale Rolex przecież w końcu musiał odświeżyć Submarinera :-)), teraz tylko czekać jak się mnie tutejsi wariaci Rolex owi będę prosić żeby im załatwić najnowszy model suba.

Lubię Rolexa i to bardzo ale czasami pekam ze śmiechu jak widzę nowości i reakcje ludzi na nie.

Hahaha! Dobre, dobre. Swietny argument dla tych ktorzy zarzucaja Rolexowi ze firma nie idzie z duchem czasu i unika wprowadzania zmian w swoich produktach  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś o tych updates nie napisał i nie pokazał zdjęć to ja bym ich nigdy w życiu nie zauważył :-), no chyba ze miałbym dwa zegarki przed sobą.

Ale mam tu w Vancouver kilku znajomych świrow co będą się zachwycali jak to nagle Sub stał się jeszcze lepszym zegarkiem, to jest całkiem zabawne ich posłuchać


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.