Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest właśnie smutne, odnoszę takie same wrażenie.

Szkoda tego Tudora bo to fajny zegarek był a teraz jego magia prysła przez tą kontrowersyjną "limitkę" :(

Tudor wciąż jest fajny,nie powiedziałbym, że był .

VC to faktycznie inny zegarek, tylko kolorystyka jest spójna ze wzorem.

Jakość Tudora jest bezdyskusyjna,ale VC to inna półka cenowa i w tych pieniądzach to bardzo dobra inwestycja.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tudor wciąż jest fajny,nie powiedziałbym, że był .

VC to faktycznie inny zegarek, tylko kolorystyka jest spójna ze wzorem.

Jakość Tudora jest bezdyskusyjna,ale VC to inna półka cenowa i w tych pieniądzach to bardzo dobra inwestycja.

Sorry Mikołaj, faktycznie niefortunnie to napisałem że BYŁ. On dalej jest świetnym zegarkiem i to jest niezmienne.

Jednak ten VC mnie denerwuje że tak mocno czerpie z Tudora i gdzieś mi trochę jego magia zaginęła przez to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw widziałem Vratislavię i mi się spodobała, dopiero teraz zobaczyłem takiego samego Tudora :-)

Wygląd to jedno, wykonanie i mechanizm to całkiem inna sprawa, Tudor nic nie zubożał z pewnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mną ten Tudor chodzi już od dawna.

Jednak kupno VC nie przybliżyło mnie jakoś specjalnie do zakupu. Nie wiem czy to wina zbyt intensywnych kolorów, czy zasługa VC, który jest świetnym zamiennikiem :)

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz obu zegarków mogę Ci Tomku z całą odpowiedzialnością Tudora polecić .

Pamiętam jednak,jakie inne mechaniczne chrono chodzi Ci po głowie i to również były świetny wybór


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz planując zakupy zegarkowe trzeba najpierw sprawdzić jakie nowe projekty ma VC, 

kupisz el-primero a za miesiąc będzie zamiennik w budżetowej limitacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz jest zamiennik elprimero tri colora :)

 

 

A gdzie i w jakim rozmiarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roamera to widziałem, to stary zegarek.

Patelnia z nieproporcjonalnie rozmieszczonymi subtarczkami. Naszemu VC do dekla nie dorasta... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś w tym jest :) Ale to wątek o Rolexach, dajmy spokój...

 

A żeby nie było OT.

Dzisiaj sprawdziłem dokładność chodu dwóch zegarków po 48 dniach od ustawienia :

- Rolex Submariner 116610: +55 sekund

- Tudor Black Bay: +74 sekundy 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak daje radę ETA w Damasko czy MKII gdzie jest świetnie wyregulowana.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Jaki opis:

"....prawdopodobnie to prototyp, bo albo Rolex już nie ma żadnych informacji o nim albo nie chcą wydać informacji o starych zegarkach..."

 

Wystarcz wysłać do Rolex w Genewie ;)

 

No cóż....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena lekko przeraża...


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Cena za co...? A jaka cena byłaby dla ciebie zadawalająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziekuje!

Ale jak widzisz w nim oryginał to kup sobie go może.

A moze mi pokażesz gdzie znajdę ten z ebay-u, w linku który wkleiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie napisałem, że to oryginał? I nawet jeśliby nim był, nie kupiłbym go sobie - nie podoba mi się. I nie stać mnie :D

 

Wkleiłem link, w którym jest masa starych Rolków z chrono i wiecznym kalendarzem, jest też jeden z fazą księżyca http://rolexpassionreport.com/wp-content/uploads/2012/06/rpr_killy.jpgwięc niewykluczone, że kiedyś powstała wersja taka jak na linku z ebaya. Skoro ludzie licytują za taką kasę, to coś w tym musi być. Ponadto sprzedawca bardzo wiarygodny - specjalizuje się w handlu zegarkami i na ponad 24 tysiące opinii ma 99.9% pozytywnych, więc nie jest to jakiś pierwszy lepszy wałkarz.

 

Wy natomiast od razu wyśmialiście go jako podróbę. Znacie wszystkie modele Rolka z całej jego historii? Ja nie. Ale nie zakładam z góry, że coś na pewno nie mogło istnieć.

Edytowane przez mariobrosbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za co...? A jaka cena byłaby dla ciebie zadawalająca?

 

Źle mnie zrozumiałeś.

Miałem na myśli to, że jeżeli to "podróba" lub jakaś radosna twórczość to cena szokująca.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dobrze, to może wam powiem co jest napisane:

 

On wysłał zapytanie ze zdjęciem do Rolexa i Rolex odpowiedział że to bardzo stary zegarek który u nich już nie może być serwisowany. Z pewnością mogą jednak tylko coś powiedzieć jak bedą ten zegarek u siebie mieć.

 

Dalej...on sprawdził ten zegarek u kilku zegarmistrzów (swoich?) którzy rozbierali zegarek na części. Wszystko jest oryginalne od Rolexa oprócz (!) faza kśiężyca, która została raczej własnoręcznie dorobiona. Potem przedyskutował ze swoim (!) zegarmistrzem możliwość tezy że to może prototyp który jest prawdopodobnie unikatem, bo nigdzie nie go opisanego.

 

Niech każdy interpretuje swoje.

 

Ja stoję przy swoim. Dlaczego go nie wyślę jak zegarki Killy są warte ponad EUR 200.000?

Jak Rolex potwierdzi że to oryginał to ja chętnie przepraszam oficjalnie. Wydaje mi sie ale że to sie raczej nie stanie. Oryginał to zegarek ktory został wyprudukowany od producenta. Ręcznie dorobione rzeczy, nie przez producenta...to nie oryginał.

 

Owszem, są zegarki Rolexa ktore zostały wyprudukowany ale nie było ich w sklepie. Mowię np. o modelach jak Milsub lub Comex. Nadal są oryginalne i je serwisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

I ja nie mówię że sprzedawca nie jest wiarygodny. Jak widać, on sam nie jest pewny co sprzedaje. A to że sprzedaje nie znaczy że wszystko jest ok z tym zegarkiem. Akurat Vintage jest ryzykowne. A dużo sie sprzedaje gdzie wskazówki, tarcza lub nawet obudowa nie pasują do rocznika itd...sprzedawca nie zawsze jest ekspertem, nie zawsze musi się znać..są i też sprzedawcy którzy szukają również  innych którzy się tak samo nie znają...i nie mówię o tym konkretnym zegarku / sprzedawcę.

 

I podkreślam jeszcze raz, jak Rolex potwierdza że ten zaoferowany zegarek, jest oryginałem, w tym stanie, to oczywiście skoryguje swoją opinie. 

 

Życzę każdemu, który kupi zegarka, żeby był oryginalny :)

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.