Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Rolex w przeszłości robił dużo modeli z komplikacjami , więc ten wydaje się ok

muszę sprawdzić konkretny model

Choćby słynny i poszukiwany Padellone 8171.

 

awi, kolekcjonerstwo to loteria. 

 

Podobnie było z obrazami Jason'a Pollock'a i często jest tak również z Patkami i Rolex'ami, nawet tymi sprzedawanymi przez Sotheby's czy Christie's. Nawet ich eksperci się mylą czasem w kwestii tarczy. 

 

Mechanizm i kopertę czy bransoletę, jest ze sobą łatwo zestawić na podstawie danych z archiwów. 

 

Faberge jest chyba, najbardziej trudny do odróżnienia, bo w okresie rewolucji wielu Rosjan korzystało z okazji i okradało  się wzajemnie. 

Nie raz chciałem coś nabyć dla zysku, ale ludzie z Wartskiego odradzali zakupu, choć jedyne co ich przekonywało to ewentualna niezgodność próby cechującej kruszec z miastem, w którym dany rzemieślnik Faberge'go miał pracownię. 

 

Mi, osobiście, w tym chrono z fazami księżyca i kalendarzem, nie podoba się napis "ROLEX" i korona. 

Wyglądają na nowoczesne i są cholernie wyraźne, jasne, kontrastowe, jak na kilkudziesięcioletniego Rolex'a.

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Jakub - zgadzam się

Jest na prawdę paru (nie dużo) znanych znawców Vintage (Rolex) na tym świecie.

Nim ja bym taki zegarek wystawił to bym:

1. Zapytał ich o opinie

2. Wysłał bym do Rolexa, jak jestem pewny i są opinie pozytywne, aby dostać 100% potwierdzenie. Tylko wtedy nie sprzedałbym za EUR 12k zegarek ktory mógłby byc wart EUR 200k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił się o pomoc do Pana Waldemara Ferri-Szczerbowskiego, Eric'a Ku oraz John'a Goldberger'a. 

Po takim wsparciu technicznym, raczej nikt nie śmiałby wątpić w autentyczność ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Źle mnie zrozumiałeś.

Miałem na myśli to, że jeżeli to "podróba" lub jakaś radosna twórczość to cena szokująca.

ok  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zgłosił się o pomoc do Pana Waldemara Ferri-Szczerbowskiego, Eric'a Ku oraz John'a Goldberger'a.

Po takim wsparciu technicznym, raczej nikt nie śmiałby wątpić w autentyczność ;)

Ja bym zaczął od Jacka.

 

http://www.hqmilton.com/vintage-rolex-watches/company/jacek-kozubek

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@sneer: Dzieki za link

 

W sumie to "obojętnie" do kogo. Ale "każdy" by się do kogoś znanego zgłosił i to też opublikował - to zwiększa wiarygodność. 

W przeciwieństwie od tej odpowiedzi Rolex, która tak na prawdę nic nie potwierdza, i opis rozmów ze swoim zegarmistrzem o tezie prototypa..

Ale coż tam ja...nie nazywam się ani Jacek, Eric, John czy Mike Wood ( http://rolexpassionreport.com/11337/portrait-of-a-ultimate-vintage-rolex-collector-my-dear-uk-friend-mike-wood/) itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest, choć zapewne każdy z wymienionych Panów ma zdecydowanie inne relacje z Rolexem niz człowiek "z ulicy".

 

Z Jackiem miałem przyjemnosc rozmawiać na temat Rolexa kupionego od Staruszka jak i kilku innych zegarkow. Bardzo miły i rzeczowy. Nie mówi po polsku ale swietnie rozumie :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Gratuluje! Bardzo fajny wybór

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono-craze: Gratuluję! Stary, powoli Rolex Geneve powinien zacząć zapraszać Cię na oficjalne kolacje z ambasadorami(kami :D) i oferować limitowane egzemplarze w pre-orderz'e, przy takiej wierności marce. Wszystkie kupujesz nowe z butików AD? 


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za gratulacje.

I wish aby mnie kiedys ktos z firmy zaprosil  :) (sam przeciez wpraszal sie nie bede) i/lub zaoferowal jakis limitowany egzemplarz rolexa z jakas dedykacja odnieszaca sie do "wiernosci marce"  :D Ale, jak znam zycie, to pomarzyc dobra rzecz. 

Co do tego gdzie kupuje, to, tak jak inne Rolexy ktore posiadam, wszystkie one sa brand new kupowane w RAD-salonach. Kupujac tylko tam mozna miec 100% pewnosci ze takie Rolexy sa genuine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Lange tak czyni ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono -craze wielkie gratulacje kolejnego świetnego zegarka do Twojej super kolekcji


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie zegarek bardzo ladny-tylko wskazówka godzinowa przypomina mi logo Mercedesa:-)

Wole bardziej smukłe:-)

Ale reszta super,gratulacje.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cook

 

...Dobrze ze przypomina "logo Mercedesa," moglby przeciez rownie dobrze przypominac logo PKS-a  :) 

Dzieki za gratulacje, cook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam się do gratulacji dla Chrono-crazy , następnej perły w kolekcji

ps.

a mi wskazówka jakoś kojarzy się ze stringami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie...Ty to masz Paweł wyobraźnię ...

Chrono , one wszystkie takie same...rozumiem że jednego wrzucisz na stałe na nato i oszczędzisz kilka minut raz na kilka dni ; ) ...gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja gratuluję kolejnego Rolexa :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny ten Rolex :P rolex-craze! Gratuluje!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.