Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iKrawiec

nawet gdyby tak było- to co? Jak jest dobrze zrobione, fajnie wygląda i trzyma jakość... Adidasy tylko z Niemiec a Nike tylko z Usa- inaczej obraza majestatu?

"Gdyby tak było- to co?" To czułbym się oszukany i chciałbym sprostowania np. napisu na tarczy "85% Swiss made" i przeprosin w napisach końcowych filmu "Przekręt"(ang. Snatch).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega i Rolex są rownorzednie zaawansowane technologicznie i wygladają w zaleznosci od modelu równorzędnie świetnie :-)

Zgoda ?:-)

(Omega vsRolex)

 

 

 

 

Jednak, Patka czy RO, bałbym się zabrać w bagno, na strzelnicę, na łódkę, kajak, w góry. 

Nawet jeśli są one technicznie przygotowane do lekkiego nurkowania.

O.T

P.s. Farmaceuci do nauki-dziś jeden do domu mi przyjechał bo się pomylił....z lekami.

Pewnie frak zamawiał....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle receptę przeczytał ;) Gdyby lekarze mieli kaligrafię na 6-tym roku, to nie byłoby pomyłek w ogóle. 

Choć czasem farmaceuta, która zna i pamięta leki przyjmowane przez pacjenta, potrafi uratować życie, szczególnie dziecku. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się raz czy dwa razy do roku ;)


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle receptę przeczytał ;) Gdyby lekarze mieli kaligrafię na 6-tym roku, to nie byłoby pomyłek w ogóle.

Choć czasem farmaceuta, która zna i pamięta leki przyjmowane przez pacjenta, potrafi uratować życie, szczególnie dziecku. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się raz czy dwa razy do roku ;)

Gdybym zazył to co dostalem w aptece to moj pierwszy nowy Rolexs by był pierwszym zegarkiem nabytym w nowym,lepszym świecie...

 

P.s Uparli się,kolejarze i farmaceuci by mnie wykończyć:-) :-) :-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tą odlewnię "tych metali" :D to rozumiem, że w Meksyku mają w celu produkcji niektórych bransolet?

 

Kurczę szkoda, że takich smutnych informacji się dowiedziałem. Myślałem, że tyle pieniążków płaci się za zegarek w całości wykonany tam gdzie sugeruje napis na dolnej części tarczy, a tutaj koperty z Chin, bransolety z Meksyku. :( Do złotej wersji Oyster albo Jubilee w takim razie powinna być dodawana zniżka na Burrito.

 

Widzisz sam po dyskusji w przytoczonym przez Ciebie wątku, że tak naprawdę to tylko przypuszczenia jedynie w latach 70-tych coś było na rzeczy.

Ja bym chciał konkrety a nie przypuszczenia polegające na śledzeniu rynku. Oczywiście, tym którzy za Rolexem nie przepadają takie wypowiedzi dają "wiatr w żagle" aby tylko trochę zamętu zrobić.
A tak z innej beczki, nie wiesz kiedy można używać napisu Swiss Made na kopercie? Bo jak wiesz i jeśli posiadasz zegarki z tym napisem na tarczy to chyba do ich producentów również musisz się o zniżki upomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie wyczuwam , z jakiego to powodu prosty tool watch typu Sub " nie powinien " być składany z użyciem chińskich na przykład części ?

Jeśli są wystarczająco dobre ( chociaż zapewne tańsze ) , to jaki problem ?

Szczególnie w sytuacji dosyć liberalnych zasad certyfikatu Swiss Made (np. pozwalających uwzględniać koszty R&D ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje Tomek. 

No ja już rubber b mam jakiś czas. Od początku wiedziałem, że go zamówię... jakbym go nie miał na zegarku to podesłałbym do przymiarki :)

 

Mi po głowie dalej chodzi Milgauss. Kiedyś się na niego zdecyduję. Orientuje się ktoś czy da radę go przymierzyć w Katowicach ?

 

Tak, są chyba wszystkie modele. Przygotuj się na małą niespodziankę. Najnowszy z niebieską tarczą kosztuje po podwyżce prawie 35 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie źle receptę przeczytał ;) Gdyby lekarze mieli kaligrafię na 6-tym roku, to nie byłoby pomyłek w ogóle. 

Choć czasem farmaceuta, która zna i pamięta leki przyjmowane przez pacjenta, potrafi uratować życie, szczególnie dziecku. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się raz czy dwa razy do roku ;)

To są jeszcze jacyś farmaceuci wtym kraju? Ja widzę samych ekspedientów w sklepie z lekami którzy szkolą się tylko jak zamienić wypisany przez lekarza lek na inny , który bardziej opłaca się właścicielowi apteki i wcisnąć tzw suplement diety produkowny w wiadrze pod Radomiem ale reklamowany w telewizji.

Od ratowania życia są lekarze i ratownicy medyczni - kiedyś farmaceuci wspierali ich w tym , dziś zamienili się w "handlarzy piguł".

PS dziś większość recept drukowane jest z komputera - drukowanych też nie potrafią odczytać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są chyba wszystkie modele. Przygotuj się na małą niespodziankę. Najnowszy z niebieską tarczą kosztuje po podwyżce prawie 35 tys. zł.

 

A kiedy była podwyżka?

Rozumiem, że dotyczyła wszystkich modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem wszystkich cen ale raczej wszystkie modele Rolexa dostępne w salonie podrożały.

Pisałem o tym w temacie kursu franka na głównym forum.

W salonie byłem w piątek.

Nie wiem jak na zmianę kursu zareagowali inni importerzy, dystrybutorzy.

 

Na razie króliczek uciekł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, są chyba wszystkie modele. Przygotuj się na małą niespodziankę. Najnowszy z niebieską tarczą kosztuje po podwyżce prawie 35 tys. zł.

 

A orientujesz się ile po tej podwyżce sobie chcą za zielonego Suba (zielony bezel i tarcza), bądź za GMT Master II (niebiesko-czarny bezel)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony trochę ponad 38 tys. zł, podobnie niebiesko-czarny GMT Master II (być może nieco poniźej 38).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świństwem jest takie podnoszenie cen zegarów które kupione były po starym kursie....

Jak ktoś bedzie w Silesii to niech kuknie jak wyglądajaą ceny Omegi u Krzysia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za info. Ehhh, co za chora sytuacja.

 

https://www.uhrinstinkt.de/rolex-submariner-date-116610-lv.html?c=1766- nieco ponad 31 tys.

https://www.uhrinstinkt.de/rolex-gmt-master-ii-116710-blnr.html?c=1766- 33,5 tys.

 

Nawet jadąc tam osobiście po odbiór i tak wyjdzie taniej, a jeszcze można sobie wycieczkę krajoznawczą zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świństwem jest takie podnoszenie cen zegarów które kupione były po starym kursie....

Jak ktoś bedzie w Silesii to niech kuknie jak wyglądajaą ceny Omegi u Krzysia.

 

Omega chyba jeszcze nie zareagowała. Przynajmniej na stronie Jubitomu są takie same ceny jak do tej pory.

 

Pytanie jest inne: jak teraz będzie z łatwością negocjowania rabatów?

Edytowane przez drm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jeszcze jacyś farmaceuci wtym kraju? Ja widzę samych ekspedientów w sklepie z lekami którzy szkolą się tylko jak zamienić wypisany przez lekarza lek na inny , który bardziej opłaca się właścicielowi apteki i wcisnąć tzw suplement diety produkowny w wiadrze pod Radomiem ale reklamowany w telewizji.

Od ratowania życia są lekarze i ratownicy medyczni - kiedyś farmaceuci wspierali ich w tym , dziś zamienili się w "handlarzy piguł".

PS dziś większość recept drukowane jest z komputera - drukowanych też nie potrafią odczytać?

:)

Lekarze to niby lepsi jeżeli chodzi o wciskanie leków, za które mają bonusy? Robert przestań już sobie żartować i otwórz oczy jakie kolejki przedstawicieli handlowych stoją do lekarzy :)

Co do farmaceutów to nawet podam przykład z czwartku, gdzie idiotka do 9 miesięcznego dziecka wydała leki dla dorosłych inne niż na recepcie, a dla mnie również zupełnie inny niż zapisany. Żeby było śmieszniej to były dwie idiotki, ta druga nawet większa od pierwszej, bo pierwsza była "nowa", a druga kontrolowała co ona robi.

EOT, bo to nie miejsce na tą dyskusję.

 

Co do miejsca, z którego pochodzą części. Nawet gdyby jakieś były robione w Chinach, ale z zachowaniem norm to co z tego?

W Chinach nie ma profesjonalistów? Nie ma dobrych i złych firm? Nie ma dobrej kontroli jakości w niektórych z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian,

Ja tam nie lubię produkcji w Chinach z dwóch powodów - transfer technologii w tym kraju skutkuje prędzej czy później kradzieżą własności intelektualnej i łamaniem patentów ( a później my musimy ryzkować aftermarket lub srogo przepłacać w AD za coraz to nowsze zabezpieczenia przed podrabianiem i pewność transakcji) a po drugie jak tylko nadzorca się odwróci chińczyk dla zysku albo chorej ideologii szprycuje produkt ( odzież, zabawki , żywność co tylko chcesz) toksycznymi komponentami.

A co do Twoich przygód z służbą zdrowia - to masz chłopie pecha ; ) Lekarz zna swojego pacjenta i obowiązują go medyczny algorytmy postępowania więc wybierając dla niego lek porusza się w tych granicach , ekspedient w sklepie z lekami często widzi klienta pierwszy raz w życiu ale to nie przeszkadza mu wydać co innego niż na recepcie ( czego padłeś ofiarą )

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do miejsca, z którego pochodzą części. Nawet gdyby jakieś były robione w Chinach, ale z zachowaniem norm to co z tego?
W Chinach nie ma profesjonalistów? Nie ma dobrych i złych firm? Nie ma dobrej kontroli jakości w niektórych z nich?

 

 

 

Zasadniczo nic z tego.

Mam Certinę, która pewnie w połowie (jak nie lepiej) jest chińska, ale jest naprawdę super zegarkiem więc to akceptuję i spoko,

W przypadku Rolexa, padł dla mnie mit. Oczywiście nie chodzi mi o hodowlę aligatorów czy hutę stali, ale był ten mit "in house"

 

Tik Tak jest dla mnie człowiekiem, który wie co mówi i jednak autorytetem zegarkowym, bo ma kontakt z branzą na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój SD w Silesii kosztuje 44tys! Popierdzieliło ich zdrowo, podwyżka o 8tys (23%) w ciągu dnia.

Zobaczymy o ile konkurencja podniesie ceny...

 

Pablo jakby takie kryteria przyjąć o jakich piszesz to żadna marka nie jest in-house bo zawsze komuś coś zleca do wykonania.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to, że Rolexy to świetna lokata kapitału. :)

W Niemczech nówka to dzisiaj ok. 32k, więc nie wróżę im sukcesów w sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach Rolexa w PL można polubić Omegę ...

Nie znacie Panowie jakiegoś fajnego, tańszego hobby ; )

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pablo jakby takie kryteria przyjąć o jakich piszesz to żadna marka nie jest in-house bo zawsze komuś coś zleca do wykonania.

 

Ja wiem, ale Rolex był najbliżej ideału wraz z Seiko

 

Mój SD w Silesii kosztuje 44tys! Popierdzieliło ich zdrowo, podwyżka o 8tys (23%) w ciągu dnia.

Zobaczymy o ile konkurencja podniesie ceny...

 

 

A ja frajer nie kupiłem od Ciebie... :P

 

Wyszło na to, że Rolexy to świetna lokata kapitału. :)

W Niemczech nówka to dzisiaj ok. 32k, więc nie wróżę im sukcesów w sprzedaży

 

Jest jakaś granica, gdzie jak za mocno ściśniesz muła to wózek z kamieniami będziesz ciągnąć sam  :D

Lokata za***ista tylko gorzej z realizacją 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem się przerzucić na zbieranie noży, ale jak zobaczyłem scyzoryki po 6000 pln to wróciłem tu z oszczędności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przypuszczam, oczywiście tego nie wiem, że da się kupić po starej cenie.

 

Omega pewnie tez podniesie o 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , zapomniałem ,że Omega zawsze jak cień 2 kroki za wzorcem ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.