Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Az poszedlem sprawdzic. Na obu widac mikroryski wynikajace z tego, co opisales wyzej. Po obu stronach. Sa tak delikatne ze nie jestem w stanie uchwycic tego aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - to musisz uważać i jeżeli nie masz pod ręką podusi to odkładać zegarek na boku z bransoletą ułożoną w koło (symulacja jakby była na nadgarstku lub podusi :) ).

O ile bransoleta porysowana przy zapięciu po mnie spływa, to uważam, że mocno porysowane maskownice wyglądają już bardzo źle!

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlatwiej z tego wszystkiego zmienic bransolete na gume albo pasek w miare mozliwosci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie rozczulać się, ale jeżeli to zegarek obiadowy a nie EDC, rozczarowanie może być ogromne, bo przecież to nie z własnej winy ? po prostu producent czegoś nie przewidział ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy,

Pytanie do uzytkujacych zegarki na codzien. Czy klamra rysuje wam polerowany srodkowy element bransolety (na zewnatrz). Ma to zwiazek z odkladaniem zegarka tarcza do dolu (jak ja to czesto robie), wtedy bransoleta sklada sie w specyficzny sposob i powstaja rysy (kontakt moze tez wystapic przy otwieraniu zapiecia). Pytam z ciekawosci, a musze dodac ze mam to na obu zegarkach (BLNR i 116520). Wyglada to tak:

...

Mam również GMT i u mnie tego nie widać w takim stopniu.Może dlatego,że mam szczuplejsze palce i podczas odpinania bransolety nie wywieram nacisku na blokadę zapięcia ???


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez po 8 miesiacach codziennego uzytkowania mam mikro kreseczke ktora trudno zauwazyc. Zapiecie to juz inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam również GMT i u mnie tego nie widać w takim stopniu.Może dlatego,że mam szczuplejsze palce i podczas odpinania bransolety nie wywieram nacisku na blokadę zapięcia ???

nim bransoleta luźniej opina nadgarstek tym bardziej ogniwa pracują góra - dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda,ale jakie zastosowanie ma ta teoria w omawianej sytuacji ?

Nawet nie skrócona bransoleta na ok.18-sto cm nadgarstku nie będzie na tyle luźna aby zapinka bransy dotykała przednią krawędzią sąsiadującego ogniwa i go rysowała,o ile to masz na myśli.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam bransolety (nigdy nie kupuję zegarka bez niej) i uwierz mi, że jest to możliwe i wcale nie jakieś trudne do osiągnięcia. To o czym pisałem wyżej i praca bransolety to fakt. Sytuacje są przeróżne, od pokazanego wyżej odkładania zegarka, przez oparcie ręki (jak do podania dłoni) o blat (zapięcie pójdzie do góry w kierunku ogniwa), po miejscowe przyklejanie się bransolety do nadgarstka (w jednym miejscy przyklei się w innym nie i już mamy jej ruch poziomy)...

 

Może próbować ustrzec się, przed takimi rzeczami, nie opierać ręki o blat a wystarczy guzik od koszuli, kurtki, zamek kurtki, klamra pasa w samochodzie i rysa gotowa...

Szczególnie polecam małe dzieci, które lubią stukać łyżeczkami, resorkami podczas karmienia, z pasa fotelika próbują szybciej wyjąć ręce, niż ty zwolnisz blokadę (po zwolnieniu naprężona klamra osiąga prędkość dźwięku :) )

 

źródło: http://www.rolexforums.com/showthread.php?t=44158

 

post-32788-0-30415100-1424176190_thumb.jpg

post-32788-0-40379700-1424176260_thumb.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że rysy mogą powstać niemal w każdej sytuacji,ale odnosząc się do zapytania kolegi o branse w GMT i rysy na ogniwie wiem,że Twoja teoria raczej nie będzie miała zastosowania dla wytłumaczenia powstania tych właśnie rys.

Ciężko mi sobie wyobrazić takie ułożenie bransolety w czasie normalnego użytkowania:

http://bCke1p.jpg

 

 

W innych sytuacjach i w innych miejscach bransolety owszem.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, w pokazanej przez Ciebie bransolecie kąt styku jest za duży, żeby takie zjawisko zaszło na nadgarstku,

pozostaje jeszcze pytanie co stanie się po odpięciu blokady do kąta już chyba rozwartego - czyli czy kolega nie porysował sobie ogniwa tą właśnie blokadą chroniącą przed przypadkowym rozpięciem bransolety,

pragnę zauważyć że jest jeszcze ogniwo z drugiej strony bransolety, które również może wykonywać pracę w poziomie...

 

Poza tym zauważ proszę, że w zapięciu chowa się jeszcze jedna połówka ogniwa (zaznaczona na czerwono) mocowana w dwóch punktach, która właśnie może powodować podniesienie/podbicie ogniwa drugiego (tego, które jest porysowane) 

post-32788-0-20831100-1424178915.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste,że ta blokada zrobiła tą/te rysy,pisałem (dałem do zrozumienia) o tym wcześniej :)

U mnie tego nie ma i dlatego pisałem,że być może mam szczuplejsze palce i podczas otwierania bransolety nie wywieram nacisku na odchylone max.zabezpieczenie które w tym czasie opiera się o ogniwo.

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie...to tylko zegarek... :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

aby rozluźnić temat i akurat jesteśmy przy Vintage...to wrzucę może, na szybko, jeden, z nabytków, zeszłego weekendu  :)

 

lomxz4ic.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziękuje

To jest Submariner 1680 ( Serial 5,45xxxx) z roku 1978 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

aby rozluźnić temat i akurat jesteśmy przy Vintage...to wrzucę może, na szybko, jeden, z nabytków, zeszłego weekendu  :)

 

lomxz4ic.jpg

@awi, czy to 1680? Jest super!

Ps. Chyba się trochę spóźniłem :D

Edytowane przez Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziekuje wam bardzo!

Jest na prawdę w dobrym stanie , ale muszę go trochę doprowadzić do porządku i dokładnie wyczyścić. Wtedy wrzucę nowe i lepsze zdjęcia.

Trochę czasu mi zajeło aby przekonać poprzedniego właściciela  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny - gratuluje :)

 

A jesli wolno spytac - kupiony w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.