Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to zwykle bywa będę zwolennicy i przeciwnicy, jeżeli o mnie chodzi to połączenie różowego złota i czarnej gumy w tym przypadku nie wygląda źle.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Bartek - jak pierwszy raz zobaczyłem nowy YM, od razu przyszła mi twoja Omega do głowy  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas, czyżbyś był zainteresowany, bo wisi na bazarku, chętnie wymienię z dopłatą wiesz za co  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

zmienie temat  :D  czy z Munachium sie odezwali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika ze ten caly oysterflex to nic innego jak RubberB. Najrywazniej w Rolexie juz nie wszystko jest in-house z nowym CEO :D

RubberB na facebooku sie chwali wspolpraca z Rolexem wiec pozamiatane.

I nie było przed nim. Wiadomo, że zamawiają szkła, a wskazówki robi dla nich Fiedler SA.

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po odkryciu tych kompromitujących faktów sprzedaż Rolexa nie spadnie poniżej poziomu Omegi będzie to oznaczało ,że ludzie po prostu chcą mieć Rolexa. Nawet na gumie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie podobaja i Omegi i Rolexa - fajnie, ze cos sie ruszylo, to tylko same korzysci dla przyszlych klientow B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Wynika ze ten caly oysterflex to nic innego jak RubberB. Najrywazniej w Rolexie juz nie wszystko jest in-house z nowym CEO :D

RubberB na facebooku sie chwali wspolpraca z Rolexem wiec pozamiatane.

Ale sądzisz że Rubber to dla nich zrobił, produkował? Czym oni się pochwalili masz link, bo na stronie rubberB nie mogłem nic znaleść? 

Rolex ten Oysterflex opatentował w roku 2012...nie interesowałem się jeszcze detalami i różnicą do rubberB, bo jestem bardziej fanem stali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 centy: zeby mi sie taki YM jak ten nad ktorym sie rozwodzicie podobal, to 1. nie moglby byc on wykonany z Everose gold, nie lubie rose gold; 2. nie moglby on posiadac gumy, nie lubie Rolexow na gumie; 3. musialby on posiadac bardziej widoczny nadruk na bezelu, bo ten na tym YM jest kiepsko widoczny, najlepiej zeby wypukle elementy na nim byly albo z zoltego zlota, albo zeby nadruk na nim byl wklesly a nie wypukly i zeby wypelniony byl jakas bardziej widoczna substancja (zoltym zlotem np.) czyniaca cala podzialke bardziej czytelna. Co mi sie w nim podoba, to rodzaj gradacji podzialki na bezelu. No i tarcza, jest fajna i czytalna. Zamiast rose gold, moglby ten YM byc w edycji two-tone (w kombinacji stali i zotlego zlota, z mikroelementami - wszedzie tam gdzie one wystepuja - rowniez z zoltego zlota), powinien on oczywiscie posiadac two-tone (stal-zolte zloto) bransolete typu oyster zamiast tej za przeproszeniem... gumy  :)

But that's just my opinion and I could be wrong.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nowosci Rolexa generalnie podobaja. Zreszta podobnie moge powiedziec o Omedze. Chyba ten rok jest jednym z lepszych pod tym wzgledem jezeli chodzi o te dwie topowe marki. Nowy mechanizm wymiata i mysle, ze Omega stracila w tym momencie jedyna realan przewage jaka miala nad Rolexem. Teraz odpadnie sluszny argument, ze mechanicznie Rolex zostal w tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazując jednego z forumowych kolegów - nowy nie oznacza lepszy ;)


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nowosci Rolexa generalnie podobaja. Zreszta podobnie moge powiedziec o Omedze. Chyba ten rok jest jednym z lepszych pod tym wzgledem jezeli chodzi o te dwie topowe marki. Nowy mechanizm wymiata i mysle, ze Omega stracila w tym momencie jedyna realan przewage jaka miala nad Rolexem. Teraz odpadnie sluszny argument, ze mechanicznie Rolex zostal w tyle.

To jest nowy mechanizm Rolexa, ktory musi jeszcze udowodnic ze jest takim samym koniem roboczym jak poprzedni. Teraz to jest nowosc i nie ma jak konkurowac z mechanizmem Omegi, ktory jest na rynku, w wersji podstawowej, od paru lat.

Zobaczymy za pare lat jak sie sprawdza, teraz na swiezo to nic nie wiadomo.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sądzisz że Rubber to dla nich zrobił, produkował? Czym oni się pochwalili masz link, bo na stronie rubberB nie mogłem nic znaleść? 

Rolex ten Oysterflex opatentował w roku 2012...nie interesowałem się jeszcze detalami i różnicą do rubberB, bo jestem bardziej fanem stali. 

Tak jak napisalem, RubberB na facebook pokazali i jest wpis zatytulowany "Celebrating with Rolex Basel 2015". Jakby nie mieli w tym udzialu to chyba by takich rzeczy nie wstawili.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy mechanizm Rolexa, ktory musi jeszcze udowodnic ze jest takim samym koniem roboczym jak poprzedni. Teraz to jest nowosc i nie ma jak konkurowac z mechanizmem Omegi, ktory jest na rynku, w wersji podstawowej, od paru lat.

Zobaczymy za pare lat jak sie sprawdza, teraz na swiezo to nic nie wiadomo.

Przynajmniej taka była gadka fanów Rolexa jak Omega troszkę ich do ziemi sprowadziła ;)

Pamiętaj jednak, że gdy mowa o Rolexie to już te argumenty nie mają słuszności ;):lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@stateless

Ja zrozumiałem twój wpis i byłem tez na Facebook, jednak nadal dla mnie "celebrating with Rolex" dla mnie nic wartościowego nie mowi. A poza tym, to moje zdanie, dlaczego nie ma takiego tytułu lub wpisu lub coś podobnego, na stronie RubberB. Myślałem ze cos wiecej wiesz lub masz inne "większe" informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem, RubberB na facebook pokazali i jest wpis zatytulowany "Celebrating with Rolex Basel 2015". Jakby nie mieli w tym udzialu to chyba by takich rzeczy nie wstawili.

Myślę, że by wstawiali. Rolex na gumie to dla nich super sprawa i duże zwiększenie obrotów.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Chwyt marketingowy....o tym tez już myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej taka była gadka fanów Rolexa jak Omega troszkę ich do ziemi sprowadziła ;)

Pamiętaj jednak, że gdy mowa o Rolexie to już te argumenty nie mają słuszności ;):lol:

Bla, bla, bla :P

Kwestia zaufania. Rolex od lat nauczyl nas, ze mozna mu wierzyc i, ze jego zegarki/mechanizmy sa bardzo dokladne i wytrzymale. To fakt - nie ma co sie teraz sprzeczac czy to werk na miare 3135 czy gorszy/lepszy, gdyz tylko czas moze to zweryfikowac. Faktem jest tez, ze nowe mechanizmy Omegi na wstepie nie mialy szans ze sprawdzonymi od dekad mechanizmami Rolexa. Jednak sa marki, ktorym ufamy bardziej i mniej jesli chodzi o nowinki. Ja mam na razie zaufanie do Rolexa i nie wierze, ze z nowym mechanizmem bedzie cos nie tak, ale jesli sie okaze inaczej, to tez bede po nich "jechac", ze bubel wypuscili B)

 

A ruch z paskami, kolorowymi tarczami i gumami uwazam za najlepszy. Do tej pory konserwatywnie tkwili w bransoletach i to rozumiem (historia), jednak moze wreszcie zorientowali sie ogladajac zdjecia w internecie i czytajac fora Rolexowe, ze ludziom potrzebne sa odmiany, a do tego wyszlo, iz Rolex nie tylko fajnie prezentuje sie na bransolecie, wiec takie rozszerzenie gamy czasomierzy i akcesoriow mysle, ze wyjdzie im na dobre. Osobiscie jakbym mial takie wolne srodki, to bez zastanowienia kupilbym nowego Yahtmastera na gumie i nawet zloto wyjatkowo mnie nie odstrasza w tym modelu B)

Ok - niech sobie zostana tzw. modele historyczne, ktore zawsze beda sprzedawane w zestawie z bransoleta i czarnymi tarczami ale fajnie, ze jest wreszcie inny wybor.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję się przekonać do tego YM, ale ni wuj nie pasuje mi guma do złota.

Guma pasuje do stali i toolwatcha, ale nie do złota nawet jeżeli zegarek ma czarne elementy jak bezel w tym YM.

 

Moim zdaniem jeżeli ten YM byłby w stali lub nawet białym złocie to byłby hicior. A tak pozostanie tylko ciekawostką....

 

RG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze np. zalaczone modele nie wygladaja dobrze? :blink:

post-25547-0-02812700-1426842826.jpg

post-25547-0-33691900-1426842832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jakby Ci to powiedzieć...?

No nie ;)

 

z tym że wiadomo, że nie to jest ładne co jest ładne, ale co się komu podoba :)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No nie, te zegarki wyglądają jak cepelia. Chyba zły przykład albo co kto lubi.

 

 

 

Faktem jest tez, ze nowe mechanizmy Omegi na wstepie nie mialy szans ze sprawdzonymi od dekad mechanizmami Rolexa.

 

W czym nie miały szans? Skoro 8500 się sprawdził i jest uważany za bardzo dobry mechanizm, nie było wtop, nie było zmiany w konstrukcji bo jednak coś nie działało to chyba miał szansę konkurować. Chyba, że ja nie znam tych faktów. A może chodziło Ci o konkurowanie zaufaniem?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.