Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki żarcik?

Datejust już u mnie...

14796723655544711366.jpg

 

Mówicie, że on żartował, że to oryginał?

W rozliczeniu wziąłem od Tomka to:

vd58_image.jpg

 

Myślicie, że warto było go za końcówkę ceny tj. 20 zł przyjąć?

 

 

Ja chcialem zalozyc konto o nicku JUDASZ i dac ogloszenie "sprzedam Jezusa", ale 50 postow mnie zniechecilo ;-)

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie...

dlaczego nie zwolnil naciagusprezyny podczas demontarzu polmostka z balansem? i niepoczekal, az balanas sie zatrzyma...

........................

Rzuca tym zegarkiem...

.................................

Ja bym mu niedal swojego zegarka do serwisu...

 

Nie zwalniał sprężyny bo pewnie nie wie jak... Skoro nawet nie wie jak wyjąć mechanizm z koperty to o czym tu więcej mówić. Zaskakujące jest to tym bardziej, że sprzęt ma z górnej półki i powinien być przynajmniej w minimalnym stopniu obeznany z tym co należy zrobić, albo przynajmniej zadać sobie nieco trudu i poszukać dokumentacji do mechanizmu lub przynajmniej jako absolutne minimum przejrzeć filmiki na YT z serwisowania 3186.

 

Rzucanie zegarkiem czy ogólnie mówiąc ostentacyjne lekceważenie czyjejś własności kwalifikuje takiego "zegarmistrza" do czegoś więcej niż rezygnacja z dawania mu zegarka do serwisu i miałby dużo szczęścia gdyby skończyło się na wymianie zdań... Podejrzewam, że większość właścicieli Rolex'ów widząc co się dzieje z ich zegarkiem odwinęła by takiemu fachmanowi z liścia i to nie jeden raz ;-)

 

Dlatego warto przynajmniej rozważyć zakup narzędzi i dodatków żeby samemu sobie serwisować zegarki. Przynajmniej te niezbyt skomplikowane, a 3186 się tutaj zalicza.

Edytowane przez nowak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Rolka można naprawiać jak normalny , zwykły zegarek ?

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia co innego.....a mianowicie to że spora część ludzi wierzy bezgranicznie w to co zobaczy ,przeczyta w internecie....-to taka Pytia naszych czasów :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej koledzy z forów i eksperci z YouTube zastąpili wszystkowiedzących szwagrów, sąsiadów i kolegów z wojska :)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Nie zwalniał sprężyny bo pewnie nie wie jak... Skoro nawet nie wie jak wyjąć mechanizm z koperty to o czym tu więcej mówić. Zaskakujące jest to tym bardziej, że sprzęt ma z górnej półki i powinien być przynajmniej w minimalnym stopniu obeznany z tym co należy zrobić, albo przynajmniej zadać sobie nieco trudu i poszukać dokumentacji do mechanizmu lub przynajmniej jako absolutne minimum przejrzeć filmiki na YT z serwisowania 3186.

 

Rzucanie zegarkiem czy ogólnie mówiąc ostentacyjne lekceważenie czyjejś własności kwalifikuje takiego "zegarmistrza" do czegoś więcej niż rezygnacja z dawania mu zegarka do serwisu i miałby dużo szczęścia gdyby skończyło się na wymianie zdań... Podejrzewam, że większość właścicieli Rolex'ów widząc co się dzieje z ich zegarkiem odwinęła by takiemu fachmanowi z liścia i to nie jeden raz ;-)

 

Dlatego warto przynajmniej rozważyć zakup narzędzi i dodatków żeby samemu sobie serwisować zegarki. Przynajmniej te niezbyt skomplikowane, a 3186 się tutaj zalicza.

sprezyne zwolnil ale po zdjeciu balansu...

 

 

dostalem taka wiadomosc od pana Piotra i juz wszystko wiem

 

,,Do dobrego zwyczaju należy zwolnienie naciągu przed jakimkolwiek majstrowaniem przy mechanizmie, ale tak naprawdę to dopiero demontarz kotwicy (lub jakiegoś koła pomiędzy kotwicą i bębnem sprężyny) zwalnia mechanizm chodu i dopiero wtedy następuje gwałtowne odwijanie się sprężyny. Czyli na filmie nie popełniono w zasadzie żadnego błędu, który mógłby zaszkodzić w jakikolwiek sposób mechanizmowi.,,

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

nicon ja zadalem pytanie bochce sie troche wiecej dowiedziec...(myslalem, ze mozna zadawac pytania... (oczyswiscie jesli niesa kompletnie idiotyczne)

nadal uwazam, ze troche ,,dziwnie,, ten facet  obchodzi sie z tym zegarkiem...

co do liscia to  :lol:

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicon ja zadalem pytanie bochce sie troche wiecej dowiedziec...(myslalem, ze mozna zadawac pytania... (oczyswiscie jesli niesa kompletnie idiotyczne)

nadal uwazam, ze troche ,,dziwnie,, ten facet  obchodzi sie z tym zegarkiem...

co do liscia to  :lol:

Nikt nie wie jak obchodzą się z jego zegarkiem gdy się odda go na serwis! Można mieć tylko nadzieje! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ponoc nadzieja matka glupich  ;)

pozostaje poradnik mlodego technika  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponoc nadzieja matka glupich  ;)

pozostaje poradnik mlodego technika  :D

 

Tylko nie testuj na swoim DD! :D :D :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

niedlugo proby na ,,szrocie,,...

no ale moze kiedys  ;)  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprezyne zwolnil ale po zdjeciu balansu...

 

 

dostalem taka wiadomosc od pana Piotra i juz wszystko wiem

 

,,Do dobrego zwyczaju należy zwolnienie naciągu przed jakimkolwiek majstrowaniem przy mechanizmie, ale tak naprawdę to dopiero demontarz kotwicy (lub jakiegoś koła pomiędzy kotwicą i bębnem sprężyny) zwalnia mechanizm chodu i dopiero wtedy następuje gwałtowne odwijanie się sprężyny. Czyli na filmie nie popełniono w zasadzie żadnego błędu, który mógłby zaszkodzić w jakikolwiek sposób mechanizmowi.,,

Oczywiscie wszystko to prawda ,ale...lepiej zachować 'dobry zwyczaj" i zwolnić naciąg na początku....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moj pierwszy Rolex zakupiony podczas pobytu w Tokyo.c0450be84d654763466e7689793df0a6.jpg

 

Szukalem zegarka do 38mm i bralem pod uwage jeszcze: f3fb6c288ad485cd23ea02a13e1440da.jpg

 

f48965811f36ff81342864c3c97f0ee3.jpg5170e4320594c53c4819e00c6d8ed58c.jpg

 

Zdecydowalem sie na perpetual date ze wzgledu na datownik i wpadajaca w oko tarcze.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, wybor nie byl prosty bo rynek wtorny zegarkow w Japonii kwitnie i jest z czego wybierac. Tani yen tez przyczynil sie do zakupu.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie pierwszy raz widzę tą odmianę GS w automacie ze wskazaniem rezerwy - czy on też jest z rynku wtórnego ? Bo mimo, że jeszcze dostępny jest wypustem sprzed kilku lat! A co do daty, słaby argument bo Seiko też ją posiada  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, GS tez z rynku wtornego, bodajze 2006 rok. Patrzylem jeszcze na: 6fbac6e76920b9fc5dc0faf73fa89e39.jpgfd8540d524c75400109cf6bc181703ef.jpgc8f5d773b4935228c8e179d8255560f4.jpg

 

Nastepny pewnie bedzie GS albo niedlugo orient star classic, na przyklad: 2741186fdf85864766ca96ba2059f377.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny GS przepiękny, ale pamiętajmy, że jesteśmy w wątku miłośników Rolexa :)

Rolex, którego kupiłeś też bardzo ładny. Gratuluję :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Air King to chyba najśliczniejszy zegarek, jaki udało się tej marce wyprodukować. :)

Jak będzie mnie kiedyś stać, to będzie to mój pierwszy zegarek z średniej-wyższej półki.

Szkoda tylko, że nie ma wersji z manulanym naciągiem już..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AirKing w wersji z niebieska tarcza 3-6-9 byl pierwotnym faworytem, ale trafila sie za podobna cene wersja Date. W biurze latwiej jednak z datownikiem. Poza tym mechanizm COSC po niedawnym overhaul.

 

DJ two tone tez ladnie sie prezentowal, ale moim zdaniem bardziej pasuje do osob po 30tce. No i ta bransoleta jubilee - wole oyster.

 

Nowy czarny GS to tutaj koszt okolo 300,000yen po odliczeniu podatku. Bardzo ladny. Dzisiaj wybiore sie do muzeum Seiko I zobacze co tam ciekawego maja.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amatsukaze wrzuć proszę fotki Gsów do wątku o Seiko i jak możesz to napisz kilka słów jak z dostępnością i cenami na rynku wtórnym tych zegarków w Tokio.

Edytowane przez Morion

Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu Rolexów to i ja uważam, że są to świetne zegarki, najbardziej przemawia do mnie Submariner, niestety z powodu (tylko i wyłącznie:) ceny nie zapowiada się, abym w najbliższym czasie został jego właścicielem.. Sympatykiem marki jednak jestem:)

 

Jak już pojawił się tutaj temat GS to dysponując odpowiednim budżetem sam bym nie wiedział, czy wybrać Suba czy GS Automatic Hi-Beat, oba zacne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.