Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze piszę obiektywnie, a że niektórym psychofanom to przeszkadza to już nie mój problem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Krystek mówi dobrze o Rolexach to wiedz, że coś się dzieje... :)

 … Krystek mądrzeje :P  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Gdzieś czytałem, że średni koszt wyprodukowania zegara to 25-30% jego ceny finalnej. Grand Seiko wycenia się równie wysoko w stosunku do modeli Rolexa które można z GS-ami porównywać tak więc Seiko również umie dmuchać :)

W przypadku dobra uznanego za luksusowe wiadomo, że przepłacamy bardziej niż za takiego Marinemastera który będąc tańszym 3 krotnie od Suba nie jest od niego 3 krotnie gorszym a znam nawet takich dla których jest lepszym  ;)

A znasz może odpowiedź, czy Seiko jest takie głupie czy takie mądre, że nęci zegarkami mechanicznymi w niskiej cenie ?

Inna mentalność ?

Kto będzie chciał Seiko "5" a kto "Grand" nie będzie miał z tego powodu większego problemu ...

Już to widzę (tzn. nie widzę) jak Rolex wprowadza modele dla Kowalskiego rodem z Seiko 5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale właściwie nowy Oyster Perpetual to drobny kroczek w tym kierunku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , tak Rolex to badziewie tylko drogie .. miliony ludzi płacą za znaczek i za nic więcej ..

Niestety nie chcą płacić za inny znaczek tyle ..magia Panie i Kaszpirowski :)

Nie twierdzę, że Rolex to badziewie, ale twierdzę, że nie jest wart swojej ceny jeśli chodzi o wykonanie (bo design to rzecz gustu)...natomiast kupując zegarek tej marki w głównej mierze płacimy za brand (czyt koszty ich marketingu...który nota bene mają świetny)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe modele Seiko nie mają startu do Rolexa, ale GS spokojnie daje radę jeżeli chodzi o wykonanie.

Nie wiem jak z werkami GS, ale jeżeli chodzi o wykonanie pozostałych elementów to nie mam żadnych zastrzeżeń.

Tyle, że GS to już nie jest przedział 5-6k ;)

Nie widziałem zegarków za 5-6k, które mogłyby konkurować z Rolexem na całej linii.

No to przetestuj sobie któryś z modeli Seiko z JDM z serii Britz np.

Jeśli chodzi o wykończenie: koperta, tarcza, wskazówki to niczym nie ustępuje Rolexowi...jedynie odstaje mechanizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego szanowny, Suby które miałem czy SD "jadą" z dokładnością 1sek/doba. Nieserwisowane Rolexy (Daytona i Datajust) w rodzinie potrafiły "jechać" przez 20 lat bez serwisu z taką dokładnością więc nie zestawiaj dokładności werku Seiko ani jego trwałości z np 3135 Rolexa bo obydwa argumenty są nietrafione. Najdokładniejszy MM którego miałem robił +5sek.

Co do wykończenia nich każdy odpowie sobie sam, nie będę Cię przekonywał bo i tak to nic nie da, widocznie dużo jest pozerów i lansiarzy którzy lubią przepłacać za Rolexa :)

Linia Grand Seiko to już zupełnie inna bajka pod względem samych werków, ich wyregulowania, na perfekcyjnych kopertach i tarczach kończąc.

Tak, tak znam 3135 z własnej autopsji i rzeczywiście zazwyczaj trzyma w granicach +-1s/24h...lecz nie rzadko "wykoleja" się do +-5s/24h w ciągu 2-3 lat od wyjęcia z pudełka. Łożysko rotoru też nie rzadko się przyciera i potrafi się przez to nie dokręcać...potrafi też dość często pęknąć sprężyna...nie mniej jednak jest to jeden z najlepszych werków roboczych na dzień dzisiejszy.

Jeżeli już mamy porównywać mechanizmy to 8L35 niczym nie odstaje od 3135...i tak 8L35 trzyma +- 1s/24h po wyjęciu z pudełka do pierwszych kilku lat, rotor chodzi płynniej i nie znane są przypadki jego przytarcia, nie zdarzyło się, aby kiedykolwiek pękła sprężyna...

...a przypomnę, że Seiko z 8L35 można kupić za ok. 6 KPLN, a najtańszego Rolexa z 3135 za ok. 16KPLN.

P.S.

Jeżeli ktoś miał np. ten zegarek http://watch-tanaka3.sub.jp/seiko/SAGQ001/to sam zauważy, że AirKingi, Explorery, Datejusty powinny "siedzieć" cicho...

Edytowane przez Danski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem sensu tej dyskusji, każdy towar jest wart tyle ile jesteś w stanie za niego zapłacić, jak ktoś chce "przepłacać" i mieć Rolex'a to tak zrobi, ktoś inny nie ma zamiaru przepłacać to kupi Seiko lub każdy inny zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znasz może odpowiedź, czy Seiko jest takie głupie czy takie mądre, że nęci zegarkami mechanicznymi w niskiej cenie ?

Inna mentalność ?

a znasz może odpowiedź, czy gdyby Seiko mogło zarabiać krocie na samym GS dałoby sobie spokój z zegarkami za kilkaset złotych, których klepią miliony?

To nie jest inna mentalność. Po prostu sprzedaż tanich zegarków jest jedyną szansą na utrzymanie się tej firmy na rynku, a w przypadku Rolexa klientów w zawyżonej (bo dla mnie jest zawyżona) cenie jakoś nie ubywa.

Przypominam Wam, że to wszystko są firmy nastawione na zysk, to nie są działalności charytatywne.

Tak zupełnie subiektywnie to dla mnie realną ceną za takiego nowego Submarinera z datą jest 20000 zł. Jak widać rynek wycenia te zegarki wyżej skoro są konsumenci kupujący je za 30000 zł.

Gdyby nie własne werki, ta wartość byłaby właśnie w okolicy Tudora, bo jakościowo to niczym od niego nie odbiegają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex,Omega , Seiko .....jest tyle marek ,modeli , cen ,dla każdego...

Wolna wola....i wolny wybór , nikt nikomu nic nie każe.. :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a znasz może odpowiedź, czy gdyby Seiko mogło zarabiać krocie na samym GS dałoby sobie spokój z zegarkami za kilkaset złotych, których klepią miliony?

To nie jest inna mentalność. Po prostu sprzedaż tanich zegarków jest jedyną szansą na utrzymanie się tej firmy na rynku, a w przypadku Rolexa klientów w zawyżonej (bo dla mnie jest zawyżona) cenie jakoś nie ubywa.

Przypominam Wam, że to wszystko są firmy nastawione na zysk, to nie są działalności charytatywne.

Tak zupełnie subiektywnie to dla mnie realną ceną za takiego nowego Submarinera z datą jest 20000 zł. Jak widać rynek wycenia te zegarki wyżej skoro są konsumenci kupujący je za 30000 zł.

Gdyby nie własne werki, ta wartość byłaby właśnie w okolicy Tudora, bo jakościowo to niczym od niego nie odbiegają.

To samo miałem napisać. Kwestia popytu/podaży a przez to strategii danej firmy.

 

Dansky - tak narzekasz na Rolexa a jesteś jego posiadaczem? Co zdecydowało w takim razie o zakupie?

Poproszę o jakieś linki do usterek mechanizmu o których pisałeś, z chęcią poczytam o tym.

Co do 8L35 miałem widocznie pecha, każdy chodził + 5-8sek/doba ale problemu i takie też Seiko w tym werku odchyłki dopuszcza. Inni posiadacze tego werku takiego szczęścia nie mieli :)

http://forums.watchuseek.com/f21/need-info-8l35-accuracy-498979.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać. Kwestia popytu/podaży a przez to strategii danej firmy.

 

Dansky - tak narzekasz na Rolexa a jesteś jego posiadaczem? Co zdecydowało w takim razie o zakupie?

Poproszę o jakieś linki do usterek mechanizmu o których pisałeś, z chęcią poczytam o tym.

Co do 8L35 miałem widocznie pecha, każdy chodził + 5-8sek/doba ale problemu i takie też Seiko w tym werku odchyłki dopuszcza. Inni posiadacze tego werku takiego szczęścia nie mieli :)

http://forums.watchuseek.com/f21/need-info-8l35-accuracy-498979.html

Jestem, ale nie kupiłem Sub'a za 30 KPLN lecz za 10 KPLN...i skusiłem się z kilku powodów, które opiszę poniżej:

- po pierwsze model legenda

- po drugie model 14060, czyli ostatni "Mohikanin" (czyt: ostatnio model bez przegięć...brak naćkania na tarczy o tym, że jest certyfikowanym chronometrem, brak grawerów "Rolex, Rolex, rolex" wokół tarczy, brak daty)

- po trzecie świetna cena za stan fabryczny

Gdyby, któryś z tych powodów nie zaistniał nie kupiłbym.

Ja miałem Marinemastera jak i Phoenixa sagq001 i odchyłki nie były większe od +1s/24h.

Obecnie mam Alpinistę z 6R15 i mieści się w -2s/24h.

A propos legendarnej trwałości 3135 i to nawet bez konserwacji to poniżej znajdziesz info jak taki mechanizm wygląda po 7 latach bez serwisu.

http://people.timezone.com/mdisher/andrewb/3135/3135_1.htm

...tutaj znalezione na szybko: http://www.watchtalkforums.info/forums/archive/index.php/t-48588.html

Tutaj fajny filmik z serwisu, gdzie znaleziona przyczyna to pęknięta sprężyna (pęknięcie sprężyny to dość częsta przypadłość): https://www.youtube.com/watch?v=5PdyN2doV7A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 6R15 to chyba masz wyjątkowe szczęście.

Miałem w życiu 6 zegarków z tym mechanizmem i żaden nie mieścił się (średnio) w 10 sekundach na dobę, a najgorszy robił ok. 40 sekund. Wszystkie kupowałem jako nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 6R15 to chyba masz wyjątkowe szczęście.

Miałem w życiu 6 zegarków z tym mechanizmem i żaden nie mieścił się (średnio) w 10 sekundach na dobę, a najgorszy robił ok. 40 sekund. Wszystkie kupowałem jako nowe.

Oj chyba Ty miałeś nieszczęście:

http://forum.tz-uk.com/showthread.php?55103-Seiko-6R15-movement-accuracy

http://www.thewatchsite.com/16-seiko-reviews/367-seiko-sarb017-alpinist-green-dialed-review.html

Tutaj zbiór doświadeczeń z których widać, że ten mechanizm ma tendencję do "uspokajania się" i średnio ma od +-1s/24h do +-5s/24h:

http://forums.watchuseek.com/f21/does-6r15-settle-down-1068936.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kontynuować tej dyskusji. O tym przypadku słyszałem, gdzieś też czytałem, że w nowych 3135 Rolex ten problem wyeliminował. Jedno jest pewne, zegary co 5 lat warto dać do serwisu i to bez znaczenia czy Rolex, PP czy Omega aby długo i bez problemów cieszyć się zegarem.

Jak już jesteś posiadaczem Rolexa to zapraszamy ze swoim do pochwalenia się w tym temacie, to bardzo lubiany model :) Sam, jakbym miał wolne środki, takiego 14060 bym sobie sprawił.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem dlaczego Kolega pisał, że jakość dostępna w zegarkach za 5-6 tysięcy.

Zgadza się, taką jakość w chwili obecnej uzyskują zegarki za 5-6 tysięcy, ale ten Submariner, o którym piszesz nigdy nawet nie kosztował 20000 zł.

Nie wiem czy kiedykolwiek kosztował więcej jak 16000 zł.

Także warto by było precyzować przy tego typu osądach o czym piszesz, bo raczej każdy czytający Twoje wypowiedzi odnosi się do obecnych modeli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były czasy gdy był ( licząc siłę nabywczą ) na poziomie tych przysłowiowych 5000 PLN...reszta to magia marketingu i wola nabywców. Poniżej przytoczone za crown&caliber zestawienie cen w roku premiery z uwspółcześnionym odnośnikiem inflacyjnym

 

Rolex Submariner 14060 w/ No Date

 

Year Price Price w/ Inflation

Early 1950s $150 $1,248

Early 1970s $230 $1,422

1980 $950 $2,887

1988 $1,450 $2,928

2007 $4,525 $5,226

2012 $6,300 $6,505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2007 rok 14700 zł, ale minimalnie w jednym roku przekroczył barierę 20k

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo miałem napisać. Kwestia popytu/podaży a przez to strategii danej firmy.

 

Dansky - tak narzekasz na Rolexa a jesteś jego posiadaczem? Co zdecydowało w takim razie o zakupie?

Poproszę o jakieś linki do usterek mechanizmu o których pisałeś, z chęcią poczytam o tym.

Co do 8L35 miałem widocznie pecha, każdy chodził + 5-8sek/doba ale problemu i takie też Seiko w tym werku odchyłki dopuszcza. Inni posiadacze tego werku takiego szczęścia nie mieli :)

http://forums.watchuseek.com/f21/need-info-8l35-accuracy-498979.html

Mój MM robi przeważnie +8 do +10s/24h więc poszedłem do autoryzowanego serwisu z pytaniem, czy by mi go nie podregulowali. Serwisant od razu wiedział z czym ma do czynienia i tylko spytał gdzie kupiłem ;) .

Ja na mechanizmach zbytnio się nie znam, ale powiedział, że ten werk jest rozwinięciem tego z Seiko 5 i taki wynik jest i tak dobry i żeby dać sobie spokój :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

To chyba jednak serwisant nie wiedział z czym ma do czynienia, bo z tego co się orientuję w marinemasterze jest niezdobiony werk z Grand Seiko, a nie Seiko 5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak serwisant nie wiedział z czym ma do czynienia, bo z tego co się orientuję w marinemasterze jest niezdobiony werk z Grand Seiko, a nie Seiko 5...

 

dokładnie tak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem,że ten werk pochodzi z GS -a i to zasugerowałem,ale a On swoje więc stwierdziłem, że nie będę się wymądrzał.

To było w serwisie TT w Galerii Mokotów.

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

W tym serwisie jak chciałem raz otworzyć zegarek do zrobienia zdjęcia to w końcu sam go musiałem otworzyć ich narzędziami, bo serwisant nie potrafił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słabo, bo zdaje się, że jest to autoryzowany serwis Seiko przeniesiony z Żelaznej ?

Wracając do regulacji MM to na wstępie zaznaczyłem, że zegarek nietypowo się otwiera, serwisant stwierdził, że z otwarciem nie ma problem, ale nie zrobiłby tego na miejscu.

Mateusz, mając na uwadze to co napisałeś raczej nie zostawiłbym im swojego MM :unsure:


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.