Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba chodzi o te mityczne drobne różnice które występują w jakości wykonania. Wielu je "czuje" ale nikt nie potrafi nazwać. Coś jak audio voodoo.

Jest jednak malutka, prawie że niezauważalne różnica, pomiędzy czuciem przez np. Ekonomiste, psychologa, budowlanca, hydraulika, elektryka, specjalistę od marketingu... odpowiednie wstawić, a zegarmistrzem.

Jeżeli chodzi o budowę i działanie zegarków

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Ja bardzo lubie zegarki rolexa, Ale Rowniez i Omega.

Cenie obie te marki i mysle, ze tak naprawde sa to najbardziej sobie Rowne marki zegarkowe. Dlatego moim zdalem jedynym argumentem, ze wybralem rolexa to sentyment do marki i przyznam sie, ze mogl To byc w pewnym stopniu udzial marketingu.

Biorac Pod uwage Historie i osiagniecia...

Dla Omegi Misja ksiezycowa, Apollo 13 i Slawne 14sekund...

Dla rolexa , Everest, Challenger...

Maja Remis.

Ogladalem Nowe rolexy i Nowe Omegi ( oczwiscie nie wszytkie)

Ja niewidze Tych ,, smaczkow" na korzysc kogokolwiek.

Wiec tez Remis.

Kiedys mialem inne zdanie.. Ale kiedys bylem byle laikiem... Dzisaj jestem tylko laikiem :)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze " chłop " nie ma zielonego pojęcia dlaczego tak jest ale wychodzi ze.wyrobil sobie opinię taka a nie inną bazując na tym co widzi podczas serwisowania urządzenia.

Ale Ty Nicon jako inżynier możesz nam.sprobowac udowodnić dlaczego uważasz Ze tamten człowiek nie ma racji.

Nie mam w.mojej wypowiedzi żadnego podtekstu,po prostu jesteś w lepszej pozycji niż ja żeby to przeanalizować.

Ogólnie często mam większe zaufanie do tego co slysze od techników niż tego co słyszę od inżynierów, bo jest ogromna różnica w tym jak coś zostało powinno działać wg założeń projektantów / inżynierów a jak funkcjonuje w codziennym życiu .

Przykład, robiłem kiedyś wieżowiec pięknie zaprojektowany na pierwszym spotkaniu właściciel firmy co wylewala beton stwierdził że występuje na planach błąd i ktoś musiał zapomnieć o dodatkowej kolumnie podtrzymującej strop,oczywiście nikt nie wziął tego poważnie bo plany były zatwierdzone przez niezależne biuro ( structural engineers) . Jak myślisz kto miał rację ? strop peknal na każdym piętrze dokładnie w tym samym miejscu :-))


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumentowanie typu , dany mechanizm jest napewno lepszy ale nie wiem dlaczego tak jest , to pożywka tylko dla "psychofanów" danej marki ( czyli przekonywanie "przekonanych") , tak właściwie .

Rzeczywiste argumenty mogłyby dostarczyć eksploatacyjne dane statystyczne tylko , a ponieważ nieprzypadkowo nie są dostępne  pozostaje bajdurzenie ( czyli marketing ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na podstawie procedur serwisowych nie można by się pokusić o określenie który mechanizm jest lepszy? Bo przecież nie ma w nich tylko zapisów czym oliwić węzły tarcia. Są zapewne listy elementów do wymiany "z urzędu". Tzn. zakładam, że tak właśnie jest, bo skoro mniejsze firmy tak postępują to pewnie wzorują się na większych, a trudno oczekiwać, żeby takie firmy jak Rolex czy Omega nie miały rozbudowanych procedur serwisowych. A, że procedury serwisowe tworzy się wewnątrz danej firmy, biorąc też pod uwagę awaryjność i usterki zgłaszane z systemu serwisowego więc jest to jakiś punkt zaczepienia do rozważań czyje jest lepsze.

 

Danych statystycznych z systemu serwisowego ujawnić nie mogą, co oczywiste, ale procedury serwisowe są do  kupienia i być może ktoś z Was je ma, znajdzie czas i chęci na porównanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedział nieco inaczej - może po prostu nie mówił o szczegółach "by nie zanudzać"? Ja też często mam tak w pracy, że jak rozmawiam z "częściowymi specjalistami" to wszystkiego nie mówię bo to nie ma sensu. Mówię "general comment" i wsio. Jak ktoś dopytuje to się oczywiście dowie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Inna beczka...

Chciałbym z organizować jakiś podstolik, w fajnym miejscu.

Czy byliby chętni aby nie spotkać sie w knajpie tylko w miejscu poza centrum Wrocławia / koło Bielan, nawet z grillem lub bufetem i piciem, wpłacając "jakaś" ustalona kwotę?

 

Tu rownież możnaby np przywieść zegarki do sprzedaży (różnych marek), gdybyśmy chcieli. Prywatnie, tylko dla nas i miedzy sobą?

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awi podrzuć temat w wątku podstolika wrocławskiego ;)

Chętnych pewnie kilku będzie ;)

My jutro się spotykamy, ale 50km od Wrocławia i o godzinie 17 więc nie wiem czy będziesz miał czas.

Jakby co podeślij numer do siebie na PW to zadzwonię jutro rano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Cześć Krystian,

 

jutro, niestety, nie będę mógł, ale podrzucę temat w temacie, ktory podałes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Świetnie chłopaki.....no to.....Po...szło :)

Miejsce tez podałem ;)

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreas, Bielany to już prawie Wałbrzych, więc zapraszam do mnie ;)


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Wałbrzych jest, zaraz po Zamku Topacz, następnym na mojej liście :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio  sporo mówi się o tzw. I-zegarku od Apple. Trafiłem dzisiaj na Polską wideo-recenzję tego produktu. W komentarzu na począdku usłyszałem od  Autora, że w niektórych etapach produkcji produkt ten dorównuje Rolexowi i Omedze a w niektórych nawet je przewyższa. Dodam że Autor na swoim blogu niejednokrotnie podkreślał swoją "świadomość" zegarkową. Wiem bo śledzę.

Mam pytanie do Forumowiczów. Czy waszym zdaniem faktycznie jest coś na żeczy czy też podobnie jak ja uważacie że autor recenzji nie do końca rozumie co mówi ?

 

Link do recenzji:

 

https://www.youtube.com/watch?v=X4K7cFef3-U#t=96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Na etapie produkcji wyświetlacza z pewnością przewyższa Rolexa :ph34r:

Edit: Tekst pada w okolicy 0:50 - Apple Watch przewyższa wykorzystaniem lasera do obróbki brzegów koperty. Pas. Zresztą generalnie filmik na dość smutnym poziomie.

Edytowane przez Mateusz Dąbrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Dodam że Autor na swoim blogu niejednokrotnie podkreślał swoją "świadomość" zegarkową.

 

Czy waszym zdaniem faktycznie jest coś na żeczy czy też podobnie jak ja uważacie że autor recenzji nie do końca rozumie co mówi ?

 

Link do recenzji:

 

Autor jest bez swiadomości.......zegarkowej :-)

Rolex i Omega są lepsze ,nie potrzebują iphona i ladowarki.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Przepraszam, moja odpowiedz była troche ironiczna ale śmieszy mnie w ogóle to pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

:o smutne, ze u nas w kraju mamy takich ,, ekspertów "

Taki jeszcze mniej świadomy laik... Zobaczy taka recenzje i pomyśli, ze jednak iszajs można porównać do omegi i rolexa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o smutne, ze u nas w kraju mamy takich ,, ekspertów "

Taki jeszcze mniej świadomy laik... Zobaczy taka recenzje i pomyśli, ze jednak iszajs można porównać do omegi i rolexa

Ale prowadzi bloga......:-) i już , jak mawia młodzież-ileś tam do "lansu" :-) Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Nie no jak prowadzi bloga... To musi się znać ;)

 

Widziałem ostatnio u kumpla na takim czymś na ekranie (pulpicie?) tapetę bell ross... Więc taki iwatch czy inny może być kim chce ;)

Edytowane przez Angelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję Wszystkim za wypowiedzi.

 

Nie miałem na celu nikogo rozśmieszać swoim pytaniem ale jeśli już to przepraszam. Nie zanam się na procesach technologicznych Rolexów i Omeg. Szukam natomiast jakiegoś racjonalnego uzasadnienia  na ceny tych I-zegarków potrafiących osiągnąć cenę 18 tyś. euro (wiem w wypadku jabłka szukanie takich uzasadnień mi również wydaje się mało poważne ale próbuję :-)  )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.