Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Technika w tych czasach jest taka, ze podrobic praktycznie nie do poznania nie jest juz wielka sztuka. Szczegolnie, jesli mowimy o produktach za dziesiatki tys. $ - to zwyczajnie sie oplaca i tyle, dlatego ja rowniez wole ogladac vintage na czyims nadgarstku a jesli juz mialbym sie zdecydowac, to z samymi certyfikatami autentycznosci na kazdą srubke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To byl sprawdzian oryginalnosci szkla czy przypadkiem nie bylo wymienione. Nr brasolety koperty mech. sie zgadzaja. Wsystkie papiery sa lacznie z paragonem z kruka. Jedyny minus to nieprofesjonalna polerka...

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Pewność że to oryginał powinieneś mieć zawsze...pytanie tu raczej było (jak dobrze zrozumiałem), jak tę pewność mieć..np nie kupując w AD, handlarza zaufanego itd.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@Bartek79 - jak wygląda twój zawór helowy w SD - czy jest centryczny - jak zrobisz zbliżenie? Pytam, bo w innym forum jest dyskusja od paru dni i znalazły się już 5 zegarków we forum, które mają nie centryczny zawór..tak jak tu: 

 

lo5pngyo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie . Ale nie ma przecież idealnych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie . Ale nie ma przecież idealnych ...

Ty jestes idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedowiarek jeden :P

 

A skąd mamy mieć pewność, że to Twój, a nie z netu?  :D

A szkiełko rzeczywiście paskudnie odstaje, niedocisnęli...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robione na szybko i pod kątem Koledzy małej wiary  :P  :P  :P

Chyba by mnie trafiło jakbym miał tak jak na tym zdjęciu. Awi możesz podać link do tej dyskusji? Ja kupowałem jeden z pierwszych egzemplarzy i to u mnie a nie w kolejnych powinny się zdarzyć f*ck-upy (o ile wogóle powinny). Pewnie jakaś partia wadliwa wyszła, wstyd.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Koledzy, czy miał któryś z was do czynienia z "trusted checkout" na chrono24? Myślę, że jest to swego rodzaju "gwarancja bezpieczeństwa", jeśli chodzi o vintage w stanie NOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Myślę, że jest to swego rodzaju "gwarancja bezpieczeństwa", jeśli chodzi o vintage w stanie NOS?

 

Wątpię, to jest raczej gwarancja, że nie dostaniesz cegły. Jak już dostaniesz paczkę, to możesz iść do specjalisty i potwierdzić, wtedy kasa z konta chrono idzie na konto sprzedawcy. Tylko gdzie znajdziesz takiego specjalistę w kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Gwarancja? Owszem, ważne jest "buy the seller", ale pamiętaj że sprzedawca nie zawsze musi wiedzieć że jego zegarek jest taki czy owaki....lub mogą mieć subiektywna definicje o stanu "1" czy NOS. Najlepiej odbiór osobisty i osobiście stwierdzić.

 

Zawsze, taki "trusted seller" powinien byc bardziej wiarygodny niż "jakikolwiek". Ale dlaczego nie możesz zawsze być pewny?...znam sytuacje osoby która u handlarza kupiła Daytone 6263...wszystko było "ok". Dopóki nie wysłał D na serwis i wróciła od Rolex ze zedrapnietym logiem - "fake"..ani jedna ani druga strona nie wiedziała o tym fakcie. Handlarz był rownież w szoku i przyjął zwrot bez problemu...cale szczęście.

 

Moze jestem przewrażliwiony, ale jest tyle sprzedawców i wsród nich renomowanych, o których możesz "ślepo" kupić. Jednak 100% gwarancje....nie dałbym tylko na podstawie "trusted seller"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

To troche tak, jakbym ufał osobie, sprzedającej na "Alle" Rolexa Vintage...bo ma 100% pozytywnych opinii ;)

 

Edyta mówi:....a jest tam komu "ufać" ;)

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, znajomy kiedyś był przejazdem w miejscowości w której mieszkał "trusted seller". Zadzwonił do niego, że jest w okolicy i chce zobaczyć wystawiony przez niego na chrono zegar. Gość zakończył bez słowa rozmowę i za minutę na chrono tego zegara już nie było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, gwarancja jest wyłącznie wtedy kiedy kupujesz nowy w AD lub od przysłowiowego "brata" który jest pierwszym i wyłącznym właścicielem i ufasz mu w 100%.

 

Co do wykonania rolka mimo, iż sam posiadam i posiadałem kilka, zazwyczaj znajdowałem niedociągnięcia, a to krzywo koronka, problem z indeksem zazwyczaj na cyfrze ( IIII) - brak wycentrowania etc. Tak już jest jak się robi 1 mln sztuk/ rok/.

 

Rolex był jest i będzie kontrowersyjny ale także z jakiś powodów jest najbardziej pożądanym zegarem w świecie ;)

 

Zmieniając wątek 3135 ma 48 h rezerwy ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, znajomy kiedyś był przejazdem w miejscowości w której mieszkał "trusted seller". Zadzwonił do niego, że jest w okolicy i chce zobaczyć wystawiony przez niego na chrono zegar. Gość zakończył bez słowa rozmowę i za minutę na chrono tego zegara już nie było ...

Płock? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno odsyłają bez logo

 

Zdrapują logo i inne znaki towarowe? Myślałem, że fejki idą na przemiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.