Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Całkowita zgoda. I tu właśnie wygrywa Omega, która robi porównywalne jakościowo zegarki bez tych negatywnych konotacji. Do tego tańsze. Choć być może w dużej części właśnie z ceną Rolexa a co więc mniejszą dostępnością ( z powodu ceny właśnie ) , zwłaszcza w niezamożnym społeczeństwie - związane są ww. negatywne stereotypy. Oraz ich brak w tańszej bądź co bądź Omedze.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, stratedzy SG głowią się jak spozycjonować markę Omega wyżej niż jest a tu taki cios w plecy - " kup Omegę, nikt nie będzie Ci zazdrościł" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, stratedzy SG głowią się jak spozycjonować markę Omega wyżej niż jest a tu taki cios w plecy - " kup Omegę, nikt nie będzie Ci zazdrościł" ;-)

ale przeciez tu nie o zazdrosc chodzi. Widze, zes strasznie zapatrzony w marketing Rolexa.

Tutaj chodzi o te zle skojarzenia z marka, ze kupuja ja specificzni ludzie lubiacy obnosic sie ze swoim bogactwem. Raczej to wiesz, ale odrzucasz te mysli :D


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nie na czasie - ludzie obnoszący się z bogactwem kupują AP z drogimi kamieniami ewentualnie Hublota. Musi być duży i błyszczący - Rolex ze swoimi optycznie powiększanymi 40 mm wypadł z gry pt " czy widzisz co mam na nadgarstku"

Z tym łamaniem karier z powodu zegarka też bym nie przesadzał . Większość nie zwróci uwagi na nadgarstek a i nie ma przymusu żeby kupować od razu złotego i z lupką ;-)

A co do marketingu - to raczej rozbawił mnie wniosek kolegi gustawa taki zupełnie w kontrze do wysiłków właściciela Omegi.

PS nicon - zobaczyłbym gdyby to była ta sama drzazga vel belka

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie i nie, Robert - to naprawdę nie była żadna kontra tylko jakiś tam wycinek rozprawki porównującej mocne i słabsze strony obu marek które bardzo lubię.

 

Co do "oczojebności" przytoczonych tu AP i Hublota a w zasadzie ich wybranych modeli.... Jeśli zgodzić się z czyjąś tezą, że zegarek jest jakąś tam wizytówką człowieka to wizytówka ma przynajmniej dwie strony - wygląd zegarka i marka zegarka z całą związaną z tym otoczką.

I pod względem marki jako wizytówki - Rolex przy określonych warunkach brzegowych - to zegarkowa marka nr 1 na Świecie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie to warunki brzegowe.  Mogę zaryzykować ,że jest to najbardziej znana marka na świecie. Każdy kiedyś o niej słyszał nawet jeżeli o zegarkach wie całe nic.

Dla przykładu Michael Jackson. Każdy zna ale powiesz z marszu tytuły trzech albumów, producentow muzycznych ?

 

Odnośnie rozpoznawalności pamiętam film na YT gdzie facet pokazując swoją kolekcję trzymał A Lange & Sohne,  Lange 1 time zone (50k+ $?) i wspomnial ,że często jeździ do Indii w sprawach biznesowych i jako biznesmen poleca taki zegarki bo dla zwykłych rabusiów taka marka nie jest rozpoznawalna w przeciwieństwie do świecącego Rolexa. (jako kontekst oddany w 100% jego wypowiedzi)

Edytowane przez 70soul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpiszę to stwierdzenia, iż Omega próbuje wyżej sra* aniżeli d*p* ma:

 

1. Usunięcie zegarków z większości salonów

2. Stworzenie konceptów własnych butików

3. Podniesienie cen

 

Omega goni Rolexa w kontekście ceny i prestiżu i nie ma co udawać, że tak nie jest. Robią to nawet za cenę strat handlowych, butik w W-wa jest w ogóle nie rentowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinać się możesz nawet pod Macierewicza, ale żal, że na takim forum nie masz żadnej wiedzy poza prestiżem nowobogackich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Omega goni Rolexa w kontekście ceny i prestiżu i nie ma co udawać, że tak nie jest. Robią to nawet za cenę strat handlowych, butik w W-wa jest w ogóle nie rentowny.

 

Możesz udostępnić dane o przychodach i dochodach butiku, skoro masz tak dokładne informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpiszę to stwierdzenia, iż Omega próbuje wyżej sra* aniżeli d*p* ma:

 

1. Usunięcie zegarków z większości salonów

2. Stworzenie konceptów własnych butików

3. Podniesienie cen

 

Omega goni Rolexa w kontekście ceny i prestiżu i nie ma co udawać, że tak nie jest. Robią to nawet za cenę strat handlowych, butik w W-wa jest w ogóle nie rentowny.

a butik Rolexa jest rentowny. Przyjedz do Londynu i zobacz jak stoi i swieci pustkami :).

Wiedz, ze wszystkie marki szwajcarskie tak robia. Podpowiem ci ze Breitling, Panerai, Blancpain, Hublot, Patek itd maja swoje butiki w Londynie, gdzie znizke to dostaniesz..... na kawe, ktora jest za darmo.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się podpiszę to stwierdzenia, iż Omega próbuje wyżej sra* aniżeli d*p* ma:

 

1. Usunięcie zegarków z większości salonów

2. Stworzenie konceptów własnych butików

3. Podniesienie cen

 

Omega goni Rolexa w kontekście ceny i prestiżu i nie ma co udawać, że tak nie jest. Robią to nawet za cenę strat handlowych, butik w W-wa jest w ogóle nie rentowny.

Słownictwo kolego a fuj ;)

 

Butik nie musi być rentowny, wazne by produkt generowal zysk.

A tak się dzieje.

Plac Trzech Krzyży to miejsce gdzie firma prezentuje swoje produkty,nie zarabia ..czy jakoś tak ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wgląd do kilkuset milionowych obrotów na  m.in omawianych zegarkach, przyjmijcie to za prawdę, lub tkwijcie w własnych przekonaniach.

 

Krystian - czy Ty mnie kiedykolwiek widziałeś czy dyskutowałeś mając szerszy ogląd na sprawy aby móc pisać takie bezczelne komentarze ?.

 

Nierentowność butiku jest rzeczą wtórną, istota tkwi z wycofania 80% miejsc sprzedaży. Działania wizerunkowe, mające służyć wyłącznie podniesieniu prestiżu marki. Omega chce przejmować klientów Rolexa a niższe marki SG mają stanowić alternatywę dla biedniejszych byłych klientów Omegi.

 

Takie same działanie podnoszenia sztucznie prestiż w marce ubraniowej robi obecnie Burberry.

 

Butiki PP, AP są rentowane bo klienci dla zegarków po 100 tyś są w stanie dojechać do Wiednia czy Pragi.

 

PP nie chce nawet słyszećm aby otworzyć w W-wa swój mono shop.

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon bez aluzji. SG ma swoja długofalową strategie która finansowana jest z parasola, stać ich na zmniejszeni obrotów krótkoterminowo aby wypromować/ pozycjonować markę długofalowo. - czysty marketing.

 

Zdradzę Ci, że statystycznie nie raz dołożyłeś do mojego AP czy PP i nawet nie jesteś tego świadom, dlatego skończmy dywagacje jakim wybitnym mango jestem.

 

Tu na forum każdy jest równy i każdy każdego może opluć, szanujmy jednak fakt, iż rzeczywistość jest odmienna, także szanujmy swoje wypowiedzi bez głupich złośliwości, aluzji i durnowatych zaczepek.

 

Nie chce mi się taplać w tej dyskusji także bez odbioru.

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że dla mnie śmieszne jest stwierdzenie, że Omega "sztucznie podnosi prestiż" przez ograniczenie dostępności i podnoszenie cen.

Gdzie jak gdzie, ale na tym forum takie stwierdzenie mnie śmieszy, jeżeli ktoś nie widzi, że to nie tylko wymienione negatywne czynniki, a sporo pozytywnych, jak werki, technologie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odbieram firmie zasług nad rozwojem technologicznym i w dodatku część ich portfolio lubię. Nie zmienia to faktu aspiracji wyżej niż są. Również za cenę handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne - Omega ma wielu wiernych i oddanych fanów, którzy gotowi są jeździć po całym kraju żeby zobaczyć jakiś zegarek. I bardzo dobrze. Że od tego nie zostanie Rolexem - nie szkodzi. Za to ma numer jeden jeśli chodzi o ładne zegarki w których łatwiej wtopić się w tłum.Krystian np nie musi sobie niczego dodawać dlatego sprzedaje Rolexa i kupi kolejną Omegę. Pewnie ma mało wyrozumiałego szefa albo chce zostać radnym ;-)Ja dziś na przykład korzystam z tej " szarości" Omegi - nikt na mnie krzywo nie patrzy, nikt nie chce okraść. Ważne aby każda marka znała swoje miejce w szeregu. No i żeby rachunek siė zgadzał. Najwyżej to czego nie zarobi Omega, zarobi Rado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S

Irek i Mariusz nic nie piszą...

OCK? :)

Marku, stęskniłeś się za mną B)?

 

ps. Ostatnio mam straszny deficyt czasowy -_-, ale jak ciut luzu się trafi to zaglądam ;) 


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o koniach w galopie to słyszałem, ale żeby koty tak galopowały to by mi się nawet w nocy nie przyśniło ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy Rolex tez powinien je obnizyc. Przecie podniosl o 50% ceny w przeszlo 3-4 lata. A...zaraz a te podwyzki wszystkie to nie wynik mocnego franka :D a Omegi to wedug wszystkich tu kolegow....repozycjonowanie.

 

nie wiem skad tyle negatywnych emocji u fanow Rolexa? Przecie firma produkuje ladne zegarki, proste, a ze nie sa na tym samym poziomie technologicznym jak Omega to przeciez nie powinno byc az tak istotne. Liczy sie marka i prestiz.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co Rolex mając taką " siłę marki" miałby rezygnować z części zysku?

Fenomen sprzedażowy Omegi polegał w dużym stopniu na tym ,że dla wielu była tańszą alternatywą dla Rolexa. Jeśli będzie chciała dobić do tej samej półki cenowej to dla wielu klientów ( poza Krystianem;-) przestanie być atrakcyjna i wybiorą Rolexa. A czy wybór Rolexa uzasadnią techniczną doskonałością, prostym, męskim designem czy prestiżem -nie ma znaczenia. Dlatego trzeba znać swoje miejsce w szeregu.

PS akurat w pojedynku na " ładne" zegarki Omega wygrywa z Rolexem jak nie przymierzając Alfa z Audi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

wtedy Rolex tez powinien je obnizyc. Przecie podniosl o 50% ceny w przeszlo 3-4 lata. 

 

W grudniu 2012 roku(3 lata temu) kupiłem Sub'a i cena na metce w Kruku wynosiła 28900. Nie wiem ile kosztuje teraz, ale nie sądzę, że +50% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba 32.980 ok 13% wzrostu ceny przy bardzo dużym wzroście franka. Tzn. Ceny przy zachowaniu jednego kursu waluty wzrosły o parę procent.

Edytowane przez Matt2405

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu 2012 roku(3 lata temu) kupiłem Sub'a i cena na metce w Kruku wynosiła 28900. Nie wiem ile kosztuje teraz, ale nie sądzę, że +50% ;)

nie napisalem w ostatnie 2-3 lata. Podwyzka ostra byla pomiedzy 2008 a 2011 jesli dobrze pamietam, kiedy to frank sie umocnil z 2PLN na 3...3.5

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem w ostatnie 2-3 lata. Podwyzka ostra byla pomiedzy 2008 a 2011 jesli dobrze pamietam, kiedy to frank sie umocnil z 2PLN na 3...3.5

Wszystkie zegarki w 2011 poszly drastycznie w gore, a Panerai to juz komicznie. Np modele na P.9.. miedzy majem, a wrzesniem 2011 o ok. 5k.

Nie chce sklamac, ale nowego moonwatcha mozna bylo kupic w 2008 za ok 7k. W 2009 na bazarku byla Seamaster Bond za 3,9k. Submariner (nie ceramika oczywiscie) chodzil po 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.