Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie osobiście Explorer I niezbyt gada, ale i tak gratuluję, bo wybór Rolexa to zawsze dobry ruch :).


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek fajny! Gratuluje!

Ale zawsze jest ale ;):D

Juz ktoś kiedyś o tym pisał ze wskazówki ma za krótkie nie pasują do całości!

Mniejszy model jest bardziej dopasowany!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusza to nie słuchaj, jemu się podoba Doxa Sub, czyli się nie zna... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusza to nie słuchaj, jemu się podoba Doxa Sub, czyli się nie zna... ;)

W sumie racja, bo ja prosty chłopak jestem ;).

 

 

Nie może tak być żeby temat Rolka spadł na drugą stronę B)

DSC_3552.jpg

 


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie rolexa stalowa daytona 51 tys. Trzeba przyznać ze ceny szybko się wznoszą. Ciekaw jestem podwyżek w ap i pp tym bardziej ze zamówiłem ap 15202st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel i wkładki w drodze...

 

post-22504-0-80821300-1455126721.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonie rolexa stalowa daytona 51 tys. Trzeba przyznać ze ceny szybko się wznoszą. Ciekaw jestem podwyżek w ap i pp tym bardziej ze zamówiłem ap 15202st

Mnie ciekawi jak rynek wtórny będzie reagował na te podwyżki. Moim zdaniem utrata wartości po zakupie może być teraz procentowo większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak rynek wtórny będzie reagował na te podwyżki. Moim zdaniem utrata wartości po zakupie może być teraz procentowo większa.

Raczej tak nie bedzie! Pójdą w góre i tyle!

Wiec dla wszystkich co juz maja dobra wiadomość! :D

Oby tak dalej rolexie! ;):D

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak nie bedzie! Pójdą w gure i tyle!

Wiec dla wszystkich co juz maja dobra wiadomość! :D

Oby tak dalej rolexie! ;):D

W górę chyba mogą pójść ;)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W górę chyba mogą pójść ;)

Dzięki ;)

A pójdą w góre! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rynek wtórny pójdzie w górę. Natomiast zaskakująca jest ilość podwyżek gdzie przy takiej produkcji koszt jednostkowy spada. Tym tropem daytona w 2018 będzie po 56 tys a jak wyjdzie nowa ref to 60 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest granica tej bańki? Rynek używanych robi się coraz bardziej płytki, bo trudno znaleźć starego w dobrym stanie Suba poniżej 20ka Roleks nadal sonduje granice cenowe. Nowy idzie na 40k. C/WK jest bardzo wysoki, a indeksy ceowe nadal zwyżkują. Skoro bez większego namysłu można kupić towar, a po pewnym czasie wiemy, że jego wartość na pewno wzrośnie, to ryzyko jest już duże. Tym bardziej, że ilośc walorów na rynku rosnie, zaś ich jakość pozostaje na tym samym poziomie, co według mnie nie może trwać bez końca. Ale trwa. Pełen szacunek. Roleks powinien dostać Nobla z ekonomii.



Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex nie zdrozal w Angli od 2012 roku, wiec podwyzka w PL i eurozonie wynika z wachan kursow i wyrownania wzwyz.

 

Przyklad: Hulk w Angli kosztuje 6050. W Holandi mozna bylo kupic za  ok 5k funtow przy korzystnym kursie, AD na lotnisku.

Edytowane przez stateless

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tym rolexie z naszego bazarku?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130363-sprzedam-lub-zamieni%C4%99-rolex-air-king/

 

Przymierzam się do tej marki, pamiętam kiedy byłem mały czytałem, że daytonę nosił Newman i kosztowała wówczas 25000 zł, ale nie pamiętam ile lat temu to było ;) Daytona niestety jest wciąż jeszcze moim niedoścignionym marzeniem, ale może kiedyś ... kiedy dokopię się do ropy za domem. Tymczasem może coś tańszego od tego samego producenta. Jednak rozmiar mnie martwi, w gablocie mam raczej 40-42mm. 38 to takie chyba minimum, choć nadgarstek mam 17-18 (18 jak lepiej przypakuję ;) ).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obawiaj się tych 38 mm. Nie będzie to źle wyglądać jeśli masz 17 cm. Chyba, że jakoś wyjątkowo płaski nadgarstek :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co sądzicie o tym rolexie z naszego bazarku?

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/130363-sprzedam-lub-zamieni%C4%99-rolex-air-king/

 

Przymierzam się do tej marki, pamiętam kiedy byłem mały czytałem, że daytonę nosił Newman i kosztowała wówczas 25000 zł, ale nie pamiętam ile lat temu to było ;) Daytona niestety jest wciąż jeszcze moim niedoścignionym marzeniem, ale może kiedyś ... kiedy dokopię się do ropy za domem. Tymczasem może coś tańszego od tego samego producenta. Jednak rozmiar mnie martwi, w gablocie mam raczej 40-42mm. 38 to takie chyba minimum, choć nadgarstek mam 17-18 (18 jak lepiej przypakuję ;) ).

 

pozdrawiam

Ale on ma rozmiar 34mm, czemu piszecie o 38?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma rozmiar 34mm, czemu piszecie o 38?

 

No właśnie, jak to na forum pisano "zegarek pożyczony od mamy" ;) A jeśli chodzi o stronę wizualną?

 

Zawsze pozostaje nowy oyster 39 mm. 23 tys.

 

 

Jestem w trakcie budowy ...

Edytowane przez lukasz28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 16cm nadgarstku, powiedział bym że stworzonym do vintage ;)

zegarki 34 a nawet 33 wyglądają idealnie ale zegarki takim rozmiarze można nosić jedynie na paskach

wtedy wyglądają jak najbardziej OK 

ale taki rozmiar na bransolecie wygląda już na damski zegarek, niestety i nikt mnie nie przekona że jest inaczej !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega się zastanawia czy kupić używkę za 8,5k do negocjacji bo tanio, no ale przecież może kupić nowego OP za 23k :D.

 

Uroki internetowych porad ;)

 

Na moim 16cm nadgarstku, powiedział bym że stworzonym do vintage ;)

zegarki 34 a nawet 33 wyglądają idealnie ale zegarki takim rozmiarze można nosić jedynie na paskach

wtedy wyglądają jak najbardziej OK 

ale taki rozmiar na bransolecie wygląda już na damski zegarek, niestety i nikt mnie nie przekona że jest inaczej !

 

I to podsumowywałoby cały mój pomysł. Czy wobec tego warto wchodzić w coś poniżej 38mm?

 

W tej chwili mam na łapie 42, czasem zakładam 46 ale to już za dużo, poniżej 40 generalnie nie używam. Bez koronki.

Edytowane przez lukasz28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że wiele znanych ludzi, wybierało wersję bez daty, pomimo tego że była już dostępna na runku wersja z datą.

Czyli wychodzi na to co ja radzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można się pytać ludzi czy kupić z data czy bez ?. To tobie ma się podobać no chyba ze szukasz wiekszosciowego poklasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "pojedynkach prywatnych" założyłem temat co do wyboru pomiędzy Submarinerem (tzw. no date) a Submarinerem Date (tzw. Submariner  :D ). Ponieważ decyzja nie podjęta, a trafiłem na ciekawe opracowanie co do historii modelu, to zamieszczam tu:

 

http://rolexblog.blogspot.com/2007/07/part-7-rolex-submariner-through-time.html

 

Wychodzi na to, że wiele znanych ludzi, wybierało wersję bez daty, pomimo tego że była już dostępna na runku wersja z datą.

Jakie znaczenie ma dla Ciebie co wybrali znani ludzie.

To zegar dla Ciebie nie dla nich.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.