Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Yoda Master wróci z nickiem-Żyrandol:)ps.też mi kiedyś pojechał i do dziś nie wiem dlaczego.


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Zamówiony także mam AP RO 15202st liczę że niebawem zdjęciami się pochwalę. Miał być do miesiąca a mija już 3....

Gratuluję! Prześwietny, wspaniały wybór  :). 15202 to Royal Oak, który jest najbliżej pierwowzoru i to pod każdym względem.

 

Si ;)

:blink:  Ale to fajne zdjęcie. Co Markowi do głowy strzeliło? Nie rozumiem :unsure:. Jeżeli poszło o "tło" dla zegarków, to należałoby tylko pogratulować i cieszyć z sukcesów kolegi. Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Ja również byłem zaskoczony. To wnętrze podoba mi się bardziej niż zegarki na pierwszym planie razem wzięte…widocznie mam gust jak Zenon Martyniuk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Prześwietny, wspaniały wybór  :). 15202 to Royal Oak, który jest najbliżej pierwowzoru i to pod każdym względem.

 

:blink:  Ale to fajne zdjęcie. Co Markowi do głowy strzeliło? Nie rozumiem :unsure:. Jeżeli poszło o "tło" dla zegarków, to należałoby tylko pogratulować i cieszyć z sukcesów kolegi. Ech...

bylo jeszcze drugie zdjecie z malzonka w tle. Moze sie nie spodobalo bo odciagalo to wzrok od zegarkow :D ? zreszta moderator mial ciezki dzien wtedy i noc.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylo jeszcze drugie zdjecie z malzonka w tle. Moze sie nie spodobalo bo odciagalo to wzrok od zegarkow :D ? zreszta moderator mial ciezki dzien wtedy i noc.

Świąteczny dzień:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem zaskoczony. To wnętrze podoba mi się bardziej niż zegarki na pierwszym planie razem wzięte…widocznie mam gust jak Zenon Martyniuk ;)

Mi w szczególności do gustu przypadły drzwi ;) kiedyś wynajmowałem mieszkanie w starej kamiennicy w Poznaniu i tam właśnie między pokojem a jadalnia i potem między jadalnią a kuchnią były właśnie takie potężne drzwi. Tu widze podobny klimat, choć mogę się mylić. 

 

Tak czytam i powiem szczerze, że mnie zdziwiła informacja, że Daytona ma różne koperty do wersji z paskiem i do wersji z bransoletą. W sumie po co brać wersję z paskiem skoro do wersji z bransoletą można dac niemal każdy pasek a do wersji na pasku nie da się bransolety... IMO bez sensu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świąteczny dzień :)

Nadal ma na pewno ciężką rękę - posty wycina (ktoś) aż miło...  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dom to odrestaurowany dwór, duże drzwi rzeczywiście dzielą kuchnię, jadalnię, salon, telewizyjny i gabinet. Kiedyś było to rozwiązanie aby można było stworzyć sale balowe. Milo mi że wnętrza się podobają. Styl eklektyczny.

 

 

Co do Ap, faktycznie ta ref jest najbliżej pierwowzoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikor/sikorski?! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak sobie patrzę na te zegarki z napisem ROLEX, czasami u Klientów widzę na ręku i pogadam w temacie "zegarkowym", ale przeglądając stronę rolex.com upewniam się, że szybsze bicie serca wywołuje u mnie taki staruszek jak ten:  MILSUB  :wub:

 

 

 

PC-Grahame.jpg

 

MILSUB (ma ktoś na forum żeby zrobić galerię ? :blink:  ) ... potem długo nic i chyba zaczęła podobać mi się biała DAYTONA  jak u kolegi w sławnym zdjęciu powyżej ;)

 

No cóż... chyba czas zaznajomić się bardziej z fenomenem tej marki i jako "miłośnik zegarków" nie mogę już ignorować podawanych co jakiś czas rankingów najbardziej reputowanych, rozpoznawalnych marek:

 http://www.forbes.pl/rolex-najbardziej-renomowana-marka-swiata,artykuly,203699,1,1.html

 

Może Koledzy podrzucicie kilka linków do poczytania na wieczór  ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz apetyt na takiego milsuba, a nie chcesz zastawiać domu pod hipotekę, to Squale robi fajny homage w rozmiarze 40mm:

 

Squale20AtmosMilitaire3L.jpg


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz apetyt na takiego milsuba, a nie chcesz zastawiać domu pod hipotekę, to Squale robi fajny homage w rozmiarze 40mm:

Dziękuję za info , oczywiście szukałem już na forum i jednak stara wersja steinhart one vintage military jest bliska oryginału... ale może nie róbmy offtop dla tematu ROLEX ;)

 

Co do mojego pytania powyżej o linki  - jakieś kompedium informacji do czytania znalazłem już tutaj: http://chronos24.pl/zegarki/rolex/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułbym się w takim Squale lub Steinhart'cie jak w podróbce.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułbym się w takim Squale lub Steinhart'cie jak w podróbce.

Dokładnie...

Zastanawiałem się czy ktoś to napisze  :ph34r:

Nie chciałbym urażać właścicieli takich inspirowanych zegarków, ale to mi się nieodzownie kojarzy z czymś takim:

http://www.smog.pl/peugeot-406-przerobiony-na-ferrari-f430-63428/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułbym się w takim Squale lub Steinhart'cie jak w podróbce.

 

Jak czytam takie komentarze to się przestaje dziwić że "największa afera ostatnich czasów" rozwinęła się właśnie w tym temacie ;)

 

Czy aby nie było tak że produkcja krótkiej serii prezentowanego przez kolegę henzio zmodyfikowanego Rolex'a 5513/5517  powstała dla RAF'u na wzór Omegi Seamaster wypuszczonej przez tą manufakturę w latach 1967 - 1971? Bo jeśli tak było to gustaw mając na ręce takiego rolex'a też musiałbyś się czuć jakbyś miał na ręce podróbkę... Omegi  :D  :D

 

MILSUB-GEAR-PATROL-AMBIANCE-31.jpg

 

 

.MILSUB (ma ktoś na forum żeby zrobić galerię ? :blink:

 

Będziesz miał trudno znaleźć "oryginał" bo to rzadki model i jeśli się gdzieś pojawi to osiąga kolosalne ceny... ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czułbym się w takim Squale lub Steinhart'cie jak w podróbce.

Ciekawe czy to dotyczy także Squale BLANCPAIN Fifty Fathoms.,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie...

Zastanawiałem się czy ktoś to napisze  :ph34r:

Nie chciałbym urażać właścicieli takich inspirowanych zegarków, ale to mi się nieodzownie kojarzy z czymś takim:

http://www.smog.pl/peugeot-406-przerobiony-na-ferrari-f430-63428/

Rolex nie ma wylacznosci na ten design i z tego co wiem to pierwszy byl Blancpain z diverem w podobnej kopercie a rok pozniej Rolex. Kazdy sie w tej branzy inspiruje, nawet Rolex.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos nie jest opatentowane i nie narusza cudzej wlasnosci etc., to z punku widzenia prawnego nie jest to podrobka.

 

Mysle, ze tu bardziej chodzi o sam fakt, ze cos taniego przypomina cos luksusowego i jak sie z czyms takim czujemy. Byl kiedys legalnie wyprodukowany samochod chyba przez Daewoo a la Mercedes klasy S. I jesli nawet idealnie go przypominal, to pytanie czy chcialbys czyms takim jezdzic - chyba tylko o to chodzilo ;)

 

Gdyby zegarki Rolexa przypominaly na taka skale inne zegarkowe marki a nie na odwrot, to pewnie by takich pieniedzy na tym nie zarabial ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mysle, ze tu bardziej chodzi o sam fakt, ze cos taniego przypomina cos luksusowego i jak sie z czyms takim czujemy.

 

No nie bardzo pasuje ta hipoteza - bo ten model Rolex'a nie był na swój czas "luksusowym zegarkiem", (cokolwiek to ma oznaczać) podobnie zresztą jak wyprzedzająca go Omega - był zupełnie przeciętny, w końcu zrobili go dla wojska a nie dla rodziny królewskiej... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo złe porównanie. Czy to znaczy że nosisz tylko jeansy Levi Strauss bo inne są bee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo pasuje ta hipoteza - bo ten model Rolex'a nie był na swój czas "luksusowym zegarkiem", (cokolwiek to ma oznaczać) podobnie zresztą jak wyprzedzająca go Omega - był zupełnie przeciętny, w końcu zrobili go dla wojska a nie dla rodziny królewskiej... ;)

 

Tylko sa dwie rzeczy:

1. kto pierwszy cos pokazal

2. kto zaczal na skale masowa to wykorzystywac i trzymac sie wzorca przez lata

 

Rolex Ameryki nie odkrywal i bazowal zarowno w mechanizmach jak i designie na modzie, konkurencji i trendach tamtego okresu. Jednak dlatego na tym wygral, ze byl konsekwentny az do dzis i niewiele zmienia co moze byc postrzegane jako plus ale rowniez minus (podobnie Panerai czy AP).

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Wy rolexowi puryści  :rolleyes:  

 

Ciekawe, gdyby wam jakiś cichy wielbiciel wysłał w prezencie paczkę, a wewnątrz obrzydliwy homage w postaci MKII Kingston lub Nassau w limitowanej ilości na cały świat i o wartości rynkowej circa 10 000zł, to też byście z przerażenia/obrzydzenia natychmiast potraktowali młotkiem, albo zaczęli egzorcyzmy odprawiać, a po wszystkim broń Cię Panie Boże na rękę nie założyli, bo przecież parzy jak zwykła podróbka.

 

Ale dobrze, ale ja to rozumiem, to jest temat poświęcony Rolexom więc przepraszam za wklejanie innych zegarków. Pokój i miłość ponad (po)działami.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind - mialem rozne zegarki od tych za 600pln po inne drozsze i z kazdego sie cieszylem.

Nie mam nic przeciwko zegarkom Rolexo czy Paneraio czy inno podobnym - niech sobie beda. Mnie to wisi. Jakby mnie nie bylo stac na Rolexa czy Omege, to wolalbym sobie wybrac cos innego (rynek jest bardzo duzy), co nie przypomina do zludzenia czegos innego i drozszego i nie ma to nic wspolnego, ze pokazane wczesniej modele przypominaja akurat Rolexa. Tak mialbym z kazda marka, choc to moje osobiste podejscie :)

 

Wolalbym np. nosic "oryginalnego" Atlantica czy Cyme, niz firme X do zludzenia przypominajaca np. Patka ;)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.