Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie przekroczenie pewnego poziomu inspiracji, nawet nie łamiące prawa - jest dyskwalifikacją zegarka i obniżeniem prestiżu producenta w kierunku Parnisa. I ciężko mi znaleźć powody dla których warto nosić produkt udający coś czym nie jest. Zwłaszcza, że również w kategorii cenowej typowej dla takich "podrób", można znaleźć bez liku kultowych, nieraz ikonicznych i co ważne - autorskich projektów.

 
Każdy ma swoją wrażliwość. Jednak z takim konserwatywnym podejściem w innych dziedzinach ludzkiej twórczości świat byłby mniej ciekawy.
 
Gdyby na przykład przełożyć takie podejście na literaturę fantastyczną, to w zasadzie istniałby głównie Tolkien ze swoim Śródziemiem. Nie wziąłbym do ręki żadnej książki w której po Tolkienie znalazły się archetypowe elfy i krasnoludy i inne quasi-średniowieczne motywy, bo jak "dla mnie przekroczenie pewnego poziomu inspiracji, nawet nie łamiące prawa - jest dyskwalifikacją powieści". Musielibyśmy zdyskwalifikować +70% literatury z tego gatunku, bo jest wtórna i korzysta z zapożyczonych w sposób oczywisty motywów. Musiałbym przestać czytać dajmy na to Sapkowskiego i szukać tylko super oryginalnych powieści.
 
Sam Tolkien tworząc Śródziemie wziął na warsztat m.in. stare motywy z mitologii fińskiej i w zasadzie sam też jest mocno odtwórczy. Tyle że zmieszał te elementy w tak udany sposób, że stał się niezwykle popularny. Po latach dzieła Tolkiena stały się klasyką, jego styl i motywy przeszły do kanonu, a nowocześni autorzy czerpią z nich całymi garściami, tworząc czysto sztampowe światy i opowieści. Co nie zmienia faktu, że bardzo fajnie czyta się te mniej wyrafinowane i nie-tak-oryginalne twory.
 
Z Rolexem jest podobnie. W wielu przypadkach wziął na warsztat sprawdzone motywy i poprzez udane konstrukcje i konsekwentne stosowanie ich przez lata stał się klasyką. Teraz nowocześni producenci czerpią z nich całymi garściami, tworząc sztampowe zegarki. Co nie zmienia faktu, że bardzo fajnie nosić je na swoim nadgarstku.
Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co się stało z temat jaki zegarek masz na ręku?

 

Prima aprilisowy żart, na poziomie szkoły specjalnej. Bez urazy dla szkoły, bo to jednak nieosiągalne wyżyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

u mnie jest 13.46 i widze pablo ktory pisał o godz. 14.34 (?) 

 

a ja ponoć o 14.47....Boże.....jak ten czas leci....

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotomat Ci piardnął. ;)  :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awi, wejedź w ustawienia swojego profilu. Pierwsza od góry powinna być strefa czasu, a pod nią zaznaczona opcja z automatycznym wykrywaniem strefy, jak to odhaczysz, a poźniej zrobisz to samo opcją, która się pojawi "moja strefa czasowa..." to powinno być dobrze :)


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

@zeRo_Six - Dziękuje - Funkcjonuje! :)

 

i...przepraszam za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awi - zenada. Ja rozumiem, ze bylbys nowy na forum, ale takie dyskusje, to chyba nie ten poziom B)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:D:P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

kop jeszcze leżącego :D

 

Ale żeby nie było, spróbuje sprowadzić poziom z powrotem na poprzedni :P

Czy wie ktoś, z jakiego roku jest ta wojskowa Omega z tarcza 3-6-9 ?

Edytowane przez awi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktoś, z jakiego roku jest ta wojskowa Omega z tarcza 3-6-9 ?

 

1957 (poprawka: pierwszy Seamaster 300), a te wojskowe opisane min. tu: http://www.db1983.com/the-collection/omega-seamaster-300-military-w10-1967,  http://forum.tz-uk.com/showthread.php?227473-A-Quick-Guide-The-Omega-Seamaster-300-including-Military-watches

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Dziekuje!

 

No to podkręcamy dyskusje i wrzucę troche oleju do ognia :P

 

Moim zdaniem ta omega bardziej jest podobna do Rolexa Ref 6200 z roku 54 niż Milsub do Omegi ;)

 

....idę po Popcorn :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!

 

No to podkręcamy dyskusje i wrzucę troche oleju do ognia :P

 

Moim zdaniem ta omega bardziej jest podobna do Rolexa Ref 6200 z roku 54 niż Milsub do Omegi ;)

 

....idę po Popcorn :D

 

 

Uzupełnię, ta wersja dla MoD jest na bazie 165.024 z 1964 roku, vide: http://chronomaddox.com/seamaster_3oo_a_history.html https://www.hodinkee.com/articles/a-week-on-the-wrist-omega-seamaster-300-master-co-axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje!

 

No to podkręcamy dyskusje i wrzucę troche oleju do ognia :P

 

Moim zdaniem ta omega bardziej jest podobna do Rolexa Ref 6200 z roku 54 niż Milsub do Omegi ;)

 

....idę po Popcorn :D

 

 

Ale że jak?

 

2431710-11021502-thumbnail.jpg?__SQUARESc2c60890dd598994bdc613ef78e59466.jpgCIMG0318.JPG

 

Czy ja wiem...???

Choć w sumie to możesz mieć trochę racji...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega w zestawieniu powyżej zaskakująco dobrze  wypada , góruje wyrazistością  jednak ( no i te uszy ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś sam chciał się zająć serwisowaniem 3135: :)

Przepraszam, jeśli już było.

 

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że mu te pazury nie przeszkadzają....

 

 

Tutaj ten sam gość rozbiera Daytonę :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziekuje!

 

No to podkręcamy dyskusje i wrzucę troche oleju do ognia

Moim zdaniem ta omega bardziej jest podobna do Rolexa Ref 6200 z roku 54 niż Milsub do Omegi ;)

 

....idę po Popcorn :D

Lipa z tym popcornem wyszła. ;)

 

Trochę to na siłę ale rozumiem, że w ogniu rzecz. ;) Ref 6200 raczej bym porównywał z SM 300 z 57-go niż z drugą generacją modyfikowaną dla MoD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość awi

Nadal 6200 był wczesniej ;)

chciałem pożartować bo dyskusja sie rozwinęła kto od kogo odgapił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zaraz, zaraz... Odwrotnie założony to tak do zdjęcia? ;)

 

Nadal 6200 był wczesniej ;)

chciałem pożartować bo dyskusja sie rozwinęła kto od kogo odgapił :)

 

Zgoda. Mnie tak zaintrygowało jak się dalej temat potoczy, że "popcorn zrobiłem", bo zapewne podobieństwo wynikało, jak zawsze z mody. Zresztą, jak jest dobry design, to jak mawiał klasyk: „Dobrzy artyści kopiują, wielcy kradną." ;) Tu jeszcze dochodzi kwestia wymagań, jakie wojsko na zegarki nałożyło, a ich kompletnie przy zamówieniu nie interesowało czy ktoś zarzuci komuś kopiowanie czy nie. Rolex dla wojska musiał zostać zmieniony, bo wersji cywilnej był za trudny w obsłudze.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2016_04_03_04_23_21_1.jpg


Sprawdź moją aktualną ofertę na: www.chroneo.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc łatwo się domyślamy ,że sam autor zdjęcia był zapatrzony w....coś i nie zwrócił uwagi na fakt złego założenia zegarka dla Pani.

Ulotny, fotka jak do magazynu. Znaki wodne powstawiaj bo to powielą. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.