Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowita historia

ale starszy pan był zdziwiony ile jest wart jego zegarek kupiony za 1 jego ówczesną pensję, hehe , niezła historia :-)

Edytowane przez Adamator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super historia.

I te ceny 120 $ :) 

 

Wyraz twarzy tego miłego Pana i oddech... dobrze, że zawału nie dostał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet zarabiał niecałe 100 USD na m-c. W Polsce średnia płaca to około 20 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założę się, że to stare Casio które ma na ręce też już kolekcjonerskie :D


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze trafił w to miejsce niż do jakiegos miejscowego Pawn Shop'u w którym by dostał to czego oczekiwał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy takich staruszkach. To wrzucę zdjęcie mojego Datejust'a ref 1601 lata 60' - ciekawy egzemplarz ss/14k z bransoleta USA i wskazówkami Dauphine. 
image.jpg

p.s super sztywna bransoleta + jeszcze ostała się oryginalna naklejka na deklu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super zegarek, bardzo podobają mi się takie wskazówki. Mój kumpel ma pierwszego prezydenta i gdybym tylko miał mniejszy nadgarstek to już dawno bym taki egzemplarz poszukiwał


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny DJ i widzę, że w świetnym stanie, gratuluję


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marczaq

Witam szanownych rolexowiczów,

 

Rozważam zakup wintydżowego datejusta (coś w stylu kolegi parę postów wyżej) i zastanawiam się jak to jest z dokładnością w takich zegarkach z '60? Wiem że każdy egzemplarz będzie inny, ale tak generalnie mówiąc, chronometr to chronometr i będzie i 100 lat chodził (z serwisowaniem oczywiście) czy jednak po tylu latach dochodzi trochę niedokładności?

 

Na co w takich zegarkach należy szczególnie zwracać uwagę? Chodzi mi o bardziej szczegółowe rzeczy, o których się normalnie nie myśli. Poczytałem trochę 'przewodników kupowania' na różnych stronach, m.in. Hodinkee ale dalej jestem zielony w temacie więc każda dodatkowa porada się przyda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz kupic vintage I nie dac przy tym doopy to szczeze polecam dokonac zakupu u bardzo znanych/reputowanych dilerow.

Tam strasznej okazji cenowej nie znajdziesz ( beda to ceny " fair market") ale bedziesz mial pewnosc ze kupujesz to co jest w opisie.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marczaq szukanie  vintage dj w dobrym stanie to ciężka sprawa, 75% tych zegarków jest mocno zużytych i w większości odnawianych wielokrotnie. O ile mechanizm w tych Rolexach przy odpowiednim serwisowaniu jest bardzo wydajny to aspekt wizualny to już nie taka prosta sprawa- gradacja stali,ostrość koperty i elastyczność bransolety to najbardziej wrażliwe punkty tych modeli więc przede wszystkim na tym bym się skupił przeglądając dość szeroki rynek zegarków wintydżowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteśmy przy takich staruszkach. To wrzucę zdjęcie mojego Datejust'a ref 1601 lata 60' - ciekawy egzemplarz ss/14k z bransoleta USA i wskazówkami Dauphine. 

 

p.s super sztywna bransoleta + jeszcze ostała się oryginalna naklejka na deklu :P

 

Cudo - nie chcesz sprzedać :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet zarabiał niecałe 100 USD na m-c. W Polsce średnia płaca to około 20 USD.

Fajne czasy - za jedną pensję amerykańskiego żołnierza kupowało się GMT Mastera. Nawet jakby to było 5 polskich średnich, to i tak nieźle. Dzisiaj Rolex duużo bardziej się ceni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne czasy - za jedną pensję amerykańskiego żołnierza kupowało się GMT Mastera. Nawet jakby to było 5 polskich średnich, to i tak nieźle. Dzisiaj Rolex duużo bardziej się ceni.

Zasadniczo to nie za pensje tylko za miesięczny żołd szeregowego.,Przeciętna pensja amerykańska w tych latach wynosiła ok $500 .Dodatkowo według relacji starszy pan kupił zegarek w sklepie PX na terenie bazy.,Do roku 2000 Rolex sprzedawał swoje zegarki dla armii US po preferencyjnych cenach.,W sklepach Post Exchange zegarki Rolex dla personelu militarnego kosztowały mniej więcej pół ceny AD .,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to nie za pensje tylko za miesięczny żołd szeregowego.,Przeciętna pensja amerykańska w tych latach wynosiła ok $500 .Dodatkowo według relacji starszy pan kupił zegarek w sklepie PX na terenie bazy.,Do roku 2000 Rolex sprzedawał swoje zegarki dla armii US po preferencyjnych cenach.,W sklepach Post Exchange zegarki Rolex dla personelu militarnego kosztowały mniej więcej pół ceny AD .,

 

Dzięki za ciekawe info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zegarka tego gościa jest w poradniku Hodinkee o kupowaniu Rolexów vintage :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to nie za pensje tylko za miesięczny żołd szeregowego.,Przeciętna pensja amerykańska w tych latach wynosiła ok $500 .Dodatkowo według relacji starszy pan kupił zegarek w sklepie PX na terenie bazy.,Do roku 2000 Rolex sprzedawał swoje zegarki dla armii US po preferencyjnych cenach.,W sklepach Post Exchange zegarki Rolex dla personelu militarnego kosztowały mniej więcej pół ceny AD .,

Czyli praktycznie sprzedawane byly po kosztach zakupu zegarkow u Roleksa :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare fotek mojego gmt

 

158d40eef775bd2115c2a95b9ec70b21.jpg

 

100f016cd635a605a3e52f2da1456581.jpg

 

3ac9448806808df9ad779ffcb6ab8ff3.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skubaniec ładny  :wub: A jubilee to już wisienka na torcie  :)

Wiecie może ile Sub No Date ma na metce w Kruku?


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra  :blink: , jak dzwoniłem w wakacje  było coś 28xxx  :ph34r:


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.