Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

@artme - a czemu ma nie być? Pytam, bo jestem zainteresowany zegarkiem, więc chyba mogę wymagać, żeby z fabryki wyszedł z - w miarę - prostym, wycentrowanym bezelem? Nie rozmawiamy o Rolniksie, tylko trochę innej firmie ;)

Z fabryki by go takiego wypuścili?


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolex ,omega,AP,wszystkim zdarzają się wpadki..Miałem z 10 rolexów i wiem jedno,ich legendarna dokładność to mit.Podkreślam,że posiadałem zarówno nowe jak i używane egzemplarze,część pozostawiała wiele do życzenia..Podobnie z omegami.

Edytowane przez akism

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę wnikał w ten temat już :D

 

:D

 

@artme - a czemu ma nie być? Pytam, bo jestem zainteresowany zegarkiem, więc chyba mogę wymagać, żeby z fabryki wyszedł z - w miarę - prostym, wycentrowanym bezelem? Nie rozmawiamy o Rolniksie, tylko trochę innej firmie ;)

Z fabryki by go takiego wypuścili?

 

No niestety nie centrują, ale pocieszające jest to, że to powtarzająca się wada. Wręcz zaskakująco  ;)

Tu pasowało by wkleić linka z dyskusją, która przetoczyła się przez forum, żeby nie przewijać jeszcze raz tego samego. Każdy widzi co chce  ^_^

Mój nie centruje i ch*j, jak nie będę mógł z tym żyć to rzucę nim o ścianę i poprawię młotkiem, przedmiot nie może kierować moim życiem  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, widocznie ta dyskusja mi umknęła, teraz rozumiem, skąd stwierdzenie @artme ;) dodatkowo nie sądziłem, ze akurat z Rolkiem będą takie kwestie zdarzały się seryjnie :/

Dobrze wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Dzięki, cofnę się w wątku i poczytam.

 

@pablo122 - masz trochę racji, ale z drugiej strony pewnie by mnie to wkur... ;)


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Gustaw pisze, jeden klik w prawo i będzie git. O ile SD wszystkie jakie widziałem miały mikro przesunięcie (takie pół klik-a) o tyle Suby wszystkie idealnie centrowały. Mam wrażenie, że im starsze Rolki tym lepiej centrowały :) 

Mnie na szczęście na chwilę obecną temat centrowania nie dotyczy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

błąd paralaksy

 

Aż mi się chemia analityczna i miareczkowanie biuretą przypomniało ;) Fakt, to jest najlepsze wytłumaczenie, jeźeli nie doszło do wady fabrycznej, co wnioskując z dużego doświadczenia kolegów, nie jest rzadkością.


IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ja sądzę właśnie iż nie jest klikniety. Sugeruję się częścią indeksów pasujących idealnie, m.in. 45.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że im starsze Rolki tym lepiej centrowały :)

 

To też niestety mit :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też niestety mit :(

 

Ty się nie wymądrzaj bo mało widziałeś :P  ;)

A tak na serio to mam wrażenie że z każdym rokiem jest coraz gorzej z tą jakością a płacimy coraz więcej. Może min. dlatego GS-y tak bardzo zyskują w moich oczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka GS ów mi się trafiło ,generalnie zegarki wykonane bdb,ale w jednym trafił się paproch na tarczy :) Zegarek nowy ,sprowadzony z Japonii...Pyłek usunięty w tempusie za darmo,ale zawsze pozostaje lekki niesmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozmawiamy o Rolniksie, tylko trochę innej firmie ;)

Z fabryki by go takiego wypuścili?

Trzy paski miał ? hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie wymądrzaj bo mało widziałeś :P  ;)

A tak na serio to mam wrażenie że z każdym rokiem jest coraz gorzej z tą jakością a płacimy coraz więcej. Może min. dlatego GS-y tak bardzo zyskują w moich oczach...

 

 

Exactly. Dla mnie starsze Reverso, w stosunku do nowych, prócz takich cudeniek jak Gyrotourbillon, starsze Portugalczyki(Jubilee) i starsze Rolexy reprezentują coś, co było niedostępne dla butików w Honk Kongu, Dubaju czy Bangkoku. Brakuje mi tej aury wyjątkowości, doskonałości, aury obcowania z ręczną robocizną. Mają ją za to A.Lange, Breguet, Vacheron i PP, choć w tym ostatnim brakuje mi już Geneva Seal. 

 

Tacy WIELCY jak Philippe Dufour, Kari Voutilainen, Felix Baumgartner(Urwerk), Laurent Ferrier, DeBethune czy ostatnio, Credor, czerpią z tego całymi garściami i na małą skalę zamiatają rynek prawdziwych koneserów ;)

Edytowane przez Jakub Mróz

IWC Schaffhausen Cal. 83 INCA, JLC Master Control Ultra thin, Audemars Piguet cal. 2003 i cal. 2001, ML Pontos Automatique PT6117

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie wymądrzaj bo mało widziałeś :P  ;)

A tak na serio to mam wrażenie że z każdym rokiem jest coraz gorzej z tą jakością a płacimy coraz więcej. Może min. dlatego GS-y tak bardzo zyskują w moich oczach...

Ladnie racjonalizujesz bledna decyzje pozbycia sie Roleksow, ciekawe jak uzasadnisz powrot ;).

Prawda jest taka, ze Roleksy sa od dawna przewartosciowane. Jak kupilem Omege Master to mialem poczucie bardzo dobrze wydanych pieniedzy na inzynieryjny majstersztyk, ale co z tego jak nie dawala mi "kopa". Nie ma znaczenia czy Submariner kosztuje 25k czy 100k, bo obie kwoty sa "z d*py" za kawalek stali. To tak jak z narkotykami. Kg. sqna w Albanii kosztuje 400euro, a u nas 4000, czy gram czystej kokainy w Ameryce Poludiowej 1$, a Polnocnej 100$ (orientacyjnie, wiedza z tv ;)).

Oczywiscie w przypadku GS na pewno dostajemy wiecej, ale to tez zludne. Azjaci nie sa glupi, wiec dlaczego masowo przeplacaja za Szwajcarskie zegarki skoro maja takie cudo pod nosem?

 

Teraz czysto subiektywnie. Mialem w ciagu ostatnich kilku lat ponad setke zegarkow i jedynie Rolex dla mnie sprawia wrazenie takiego, ktory fizycznie jest w stanie przetrwac ze mna bardzo dlugo. Testowalem Suba, testuje SD i naprawde z ta jakoscia nie jest tak zle ;)

Zakup zegark mechanicznego jako toola to fanaberia i zycie w odrealnionym swiecie, ale taka juz moja dola i daje sie rzezbic z prawie pelna swiadomoscia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

Oczywiscie w przypadku GS na pewno dostajemy wiecej, ale to tez zludne. Azjaci nie sa glupi, wiec dlaczego masowo przeplacaja za Szwajcarskie zegarki skoro maja takie cudo pod nosem?

....

 

Bo moim zdaniem chodzi tu też o prestiż.

Seiko nawet Grand nie da takiego prestiżu jak Rolex. Jestem przekonany, że wielu ludziom właśnie o to chodzi.

Niedaleko mnie są wielkie centra handlowe i w nich handlują Azjaci, są nawet osiedla azjatyckie i tam jeśli chodzi o motoryzacje azjatyckiego auta praktycznie się nie zobaczy, tam na ich parkingach królują wypasione VW, Audi, Merce, BMW a nie Lexusy, czy Infiniti.

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie racjonalizujesz bledna decyzje pozbycia sie Roleksow, ciekawe jak uzasadnisz powrot ;).

Prawda jest taka, ze Roleksy sa od dawna przewartosciowane. Jak kupilem Omege Master to mialem poczucie bardzo dobrze wydanych pieniedzy na inzynieryjny majstersztyk, ale co z tego jak nie dawala mi "kopa". Nie ma znaczenia czy Submariner kosztuje 25k czy 100k, bo obie kwoty sa "z d*py" za kawalek stali. To tak jak z narkotykami. Kg. sqna w Albanii kosztuje 400euro, a u nas 4000, czy gram czystej kokainy w Ameryce Poludiowej 1$, a Polnocnej 100$ (orientacyjnie, wiedza z tv ;)).

Oczywiscie w przypadku GS na pewno dostajemy wiecej, ale to tez zludne. Azjaci nie sa glupi, wiec dlaczego masowo przeplacaja za Szwajcarskie zegarki skoro maja takie cudo pod nosem?

 

Teraz czysto subiektywnie. Mialem w ciagu ostatnich kilku lat ponad setke zegarkow i jedynie Rolex dla mnie sprawia wrazenie takiego, ktory fizycznie jest w stanie przetrwac ze mna bardzo dlugo. Testowalem Suba, testuje SD i naprawde z ta jakoscia nie jest tak zle ;)

Zakup zegark mechanicznego jako toola to fanaberia i zycie w odrealnionym swiecie, ale taka juz moja dola i daje sie rzezbic z prawie pelna swiadomoscia ;)

 

Chciałem nadmienić, że mam Rolexa ;)

Oczywiście zgadzam się Tobą Julek we wszystkim i daleki jestem od myślenia, że SD którego miałem był jakościowo słaby. Było bardzo dobrze ale sprzedałem bo wyszedłem z założenia, że za 30k można mieć dwa fajne zegary i tak też się stało. Za te 17k w GS dostaję naprawdę świetny ręcznie złożony bi-beat i wykonanie na wyższym poziomie niż u Rolexa. Prestiżu nie ma za grosz ale to mi zupełnie nie przeszkadza :)

SD to genialny zegar i nigdy złego słowa na niego nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze masz Explorera, ale wydawalo mi sie, ze tez go "oglaszaszales". ;)

Ja oczywiscie zlego slowa na Seiko nie powiem, a tym bardziej na Grand.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystawiłem bo noszę tylko GS-a. Fajnie byłoby mieć GS-a i SD ale są inne priorytety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystawiłem bo noszę tylko GS-a. Fajnie byłoby mieć GS-a i SD ale są inne priorytety.

Pewnie, szczegolnie jak sie ma rodzine :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam w czym w ogóle problem z tym centrowaniem bezela w subie i gmt? O ile się nie mylę wystarczy zdjąć bezel wyciągnąć wkładkę, wcisnąć wkładkę przesuwając ja o tyle ile trzeba wcisnąć bezel i będzie idealnie.

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.