Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

"Jednego serca, jednego Ducha", koncert w Rzeszowie.

Jestem tu w pomaranczowej koszulce, transmisja na zywo w tv Trwam.

Bede sie modlil za kazdego sk***iela, ktory ma Rolexa.

ładny zegarek, jeszcze ładniejsze tło ;)  :D


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ja za dużo tematów JP czytam na WUS,

może Ci co kupują Rolexy nie wiedzą co to fora, a jak wiedzą mają to w głębokim poważaniu

ale przecież tak samo może być z tymi co kupują Seiko SKX

 

jak jest w USA to już Marek, albo Irek powinni się wypowiadać,

 

ale czytanie tych For pokazuje, że to nie jest tak, że Oni nie analizują zakupu Rolexa, że kupują je jak małpy bułki czy SKX,

mają takie same hamulce jak My, potrafią nawet docenić plusy MM nad Rolexem

 

Ja osobiście nie widzę przewagi technologicznej dającej racjonalne powody do kosztowania Rolexa tyle ile kosztuje ...

Gdyby to była kwestia metali szlachetnych jak złoto czy platyna - zrozumiałbym

a tak to nadal przetworzony złom zegarkowy

 

Zupełnie inną kwestią pod względem lokaty może być zakup Rolexa wykonanego ze złota a najlepiej wysadzanego diamentami  - nawet jeżeli nie jest to realna wartość użytego kruszcu!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzecz w tym, że to właśnie zwłaszcza stalowe i zwłaszcza niedrogie modele najczęściej bywają doskonałą lokatą a nie złote czy brylantowe.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kwestia levelu na jakim się obracasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jednego serca, jednego Ducha", koncert w Rzeszowie.

Jestem tu w pomaranczowej koszulce, transmisja na zywo w tv Trwam.

Bede sie modlil za kazdego sk***iela, ktory ma Rolexa.

"A Jezus, spojrzawszy wokoło, rzekł do uczniów swoich: Jakże trudno będzie tym, którzy mają bogactwa, wejść do Królestwa Bożego! A uczniowie dziwili się słowom jego. Lecz Jezus, odezwawszy się znowu, rzekł do nich: Dzieci, jakże trudno tym, którzy pokładają nadzieję w bogactwach, wejść do Królestwa Bożego! Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego. (Ew. Marka 10:23-25.

No nie mogłem sobie odpuścić :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Powyższe trzeba dedykować nabywcom Patka a nie relatywnie przystępnego cenowo Rolexa :D

 

 

Wszystko kwestia levelu na jakim się obracasz

Niezależnie od poziomu w jakim się będę obracał - dużo trudniej będzie nie stracić kasy na Rolexie ze złota czy platyny niż na stalowym. Z rzadkimi wyjątkami. Na "wyższym poziomie" naturalnie jest jeszcze ciężej o zbyt w sytuacji gdy potencjalnych nabywców stać na nowe. Tak jest, uwierz mi. Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A Jezus, spojrzawszy wokoło, rzekł do uczniów swoich: Jakże trudno będzie tym, którzy mają bogactwa, wejść do Królestwa Bożego! A uczniowie dziwili się słowom jego. Lecz Jezus, odezwawszy się znowu, rzekł do nich: Dzieci, jakże trudno tym, którzy pokładają nadzieję w bogactwach, wejść do Królestwa Bożego! Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do Królestwa Bożego. (Ew. Marka 10:23-25.

No nie mogłem sobie odpuścić :D

14 Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. 15 Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz 16 ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. 17 Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. 18 Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. 19 Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi.20 Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem". 21 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 22 Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: "Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem".23 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!"24 Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: "Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. 25 Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!" 26 Odrzekł mu pan jego: "Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. 27 Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. 28 Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma2.30 A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". 

 

  Mt 25, 14-30 - Por. Łk 19,12-27. 

 

Raczej chodzi o pyche, chytrość i poczucie bezkarności, niz o bogactwo.

Przedsiębiorczość jest raczej na ,,propsie,, w Biblii ;)

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy ok. miliarda ludzi zyjacych za 1$ dziennie, pozostale 6mld

to bogacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwała przedsiębiorczości dotyczy szczególnie Starego Testamentu mam wrażenie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwała przedsiębiorczości dotyczy szczególnie Starego Testamentu mam wrażenie .

 

No to masz mylne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh w temacie ROLEXA przerzucanie cytatami z biblii ?  :D  :D  :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheheh w temacie ROLEXA przerzucanie cytatami z biblii ?  :D  :D  :D  :D  :D

 

Chłopaki to z pamięci jadą  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to żeby wrócić do tematu stricte zegarkowego i wartości ROLEX ;)

 

ROLEX jaki jest każdy widzi. 

Faktem jest, że zakup tego zegarka nie powinien narazić nas na straty w przyszłości gdybyśmy chcieli się go pozbyć ;)

 

 

Rolex-Submariner-No-Date-Price-Increase-

Rolex-Submariner-114060-14060-No-Date-Pr

 

Rolex-Daytona-Steel-Price-Increase-Infla

Rolex-Daytona-116520-Steel-Price-Change-

 

 

 

ze strony  http://www.ablogtowatch.com/rolex-prices-past-60-years-revealing-analysis/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ściema z tym wykresem, wg tego w latach 12-14 Sub zdrożał z nieco ponad 6k do ok.7,5k ( czyli o blisko 25% ) co niby jest zbieżne z inflacją - ale inflacja w USA to dobrze poniżej 2% rocznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś ściema z tym wykresem, wg tego w latach 12-14 Sub zdrożał z nieco ponad 6k do ok.7,5k ( czyli o blisko 25% ) co niby jest zbieżne z inflacją - ale inflacja w USA to dobrze poniżej 2% rocznie

Inflacja jest poniżej 2%,ale pomiędzy rokiem 2012 a 2014 płace w USA wzrosły o ponad 8%,a bezrobocie zmalało o ponad 2%.,Trzeba także zauważyć ,że w USA znacznie staniały nośniki energii (benzyna, gaz, elektryczność) dlatego ludzie mogą przeznaczyć więcej pieniędzy na dobra luksusowe.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale wykres tyczy się odniesienia ceny zegarka do inflacji a nie do budżetów ludzi na dobra luksusowe.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ,  że w efekcie wielce skomplikowanej przecież obróbki danych  nie wyszło , że jest tańszy niż kiedyś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tańszy nie jest ,ale na pewno dzisiaj jest bardziej "affordable" niż w 2012 roku.,Mimo wszystko nie widać kolejek pod butikami sprzedającymi Rolexy ,.Nie ma tez zapisów ani przedpłat ,w każdym sklepie są dostępne wszystkie modele do wyboru do koloru i do oporu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , nieśmiało podejrzewam , że odnalazłeś Staruszku ślady prawdy w wyrażonej przeze mnie opinii ( i to wbrew przeciwnemu zdaniu kolegi Bartka79 ) .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.