Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

:) nie musiałem szukać, zacytowalem konkretny zapis, niestety nie ST gdyż ten jest zbyt nie na temat.

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwuję rolex powoli przestaje być zegarkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

….....zegarkiem jest nadal, ale przestał być toolwatch'em (już dawno) na rzecz drogiej biżuterii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

14 Podobnie też [jest] jak z pewnym człowiekiem, który mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. 15 Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz 16 ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. 17 Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. 18 Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. 19 Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi.20 Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem". 21 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!" 22 Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: "Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem".23 Rzekł mu pan: "Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!"24 Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: "Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. 25 Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!" 26 Odrzekł mu pan jego: "Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. 27 Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. 28 Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. 29 Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma2.30 A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów". 

 

  Mt 25, 14-30 - Por. Łk 19,12-27. 

 

Raczej chodzi o pyche, chytrość i poczucie bezkarności, niz o bogactwo.

Przedsiębiorczość jest raczej na ,,propsie,, w Biblii 

Noo teraz mnie oswieciles.Ten kto ma jednego Rolexa i pomnozyl do kilku Rolexow i stworzyl piekna duza kolekcie ten otrzyma nagrode od Pana.

Wiedzialem , ze trafilem na prawdziwe chrzescijanskie forum  :lol: Pan z Wami i zegarkami Waszymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm , nieśmiało podejrzewam , że odnalazłeś Staruszku ślady prawdy w wyrażonej przeze mnie opinii ( i to wbrew przeciwnemu zdaniu kolegi Bartka79 ) .

Akurat zacytowana przeze mnie przypowieść pochodzi z NT.

 

 

Noo teraz mnie oswieciles.Ten kto ma jednego Rolexa i pomnozyl do kilku Rolexow i stworzyl piekna duza kolekcie ten otrzyma nagrode od Pana.

Wiedzialem , ze trafilem na prawdziwe chrzescijanskie forum  :lol: Pan z Wami i zegarkami Waszymi.

Kazdy interpretuje Biblie po swojemu.

Według mnie tekst mówi o zaradności zyciowej, a nie o pomnazaniu rolexów.

 

Proszę nie robić sobie jaj z mojej religii tekstami typu ,,Pan z Wami.....,,

 

 

...

 

-

Dlaczego edytowaliście?  <_<

 

 

Z tego co obserwuję rolex powoli przestaje być zegarkiem :)

A czym/kim się staje?

 

 

 

Filmik naszego forumowego kolegi Hioba.

 

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo teraz mnie oswieciles.Ten kto ma jednego Rolexa i pomnozyl do kilku Rolexow i stworzyl piekna duza kolekcie ten otrzyma nagrode od Pana.

Wiedzialem , ze trafilem na prawdziwe chrzescijanskie forum  :lol: Pan z Wami i zegarkami Waszymi.

Chrześcijański przywódca i prorok Kościoła Jezusowego Warren Jeffs pomnożył kolekcje Rolexow do wartości 275 tysięcy $.,Mimo to zamiast nagrody Pan pokarał go kilkoma tuzinami zołz.,

post-67292-0-10551800-1464443249_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

heheheh w temacie ROLEXA przerzucanie cytatami z biblii ?  :D  :D  :D  :D  :D

A gdzie cytaty z Koranu pytam sie ja?Mahomet dal kazdemu po jednej kozie......... :lol: i kazal rozmnazac :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo śmieszne :D

Beka na całego.

miazga, swag, rozjebałeś :D


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Prosze nie robic sobie jaj z..." Rzeczywiscie, beka na calego.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mexy, to był sarkazm  :)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

….....zegarkiem jest nadal, ale przestał być toolwatch'em (już dawno) na rzecz drogiej biżuterii. 

Droga bizuteria jest KAZDY zegarek mechaniczny kosztujacy ponad kilka tys. zl.

I nie chodzi tu o zlozonosc mechanizmow, ilosc zlota czy brylantow ani marke B) Szkoda, ze niektorzy forumowicze tego forum nadal tego nie dostrzegaja, tylko "oklepanym" markom przyczepiaja łatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tool watch z prawdziwego zdarzenia

 

7feb622a65d8cdf9bdbdb0c133ee4f19.jpg

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka, to na Ptasiej jest No Date (i Date tez, ale zarezerwowany). Ja nie biorę, bo oba nie centrują ;) kurna, są w ogóle jakieś proste w sprzedaży? ;)

10975800a5a4f37c205209914e869c72.jpg

201b707ed4dbca97f64c8ac9ae52a316.jpg

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że date centruje.

Bezel ma 120 klików, a na zdjęciu widać wyraźnie, że jest dokładnie w połowie między minutą 59-tą a 60-tą, czyli na pierwszym kliku.

No date rzeczywiście nie centruje.

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, niestety nie centruje - obracałem specjalnie bezel :/

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś po kliku wrócić jeszcze trochę w drugą stronę (zgodnie ze wskazówkami zegara)? Bezel ma minimalny luz, tak gdzieś na 1/6-1/8 minuty - może wystarczyć, żeby trafił idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja, by w zegarku "tej" klasy i za te pieniądze nie centrował bezel.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płaci się bo Rolek , a nie że idealny przecież .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Istnieje przekonanie (forsowane przez dealerów Rolexa i sympatyków), że jak chcesz rozróżnić podróbkę Rolexa od oryginału, to masz szukać widocznych niedoróbek, na które oryginalny Rolex by sobie nie pozwolił. Szczerze mówiąc ostatnio podróby Rolexa lepiej centrują od oryginałów...

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś po kliku wrócić jeszcze trochę w drugą stronę (zgodnie ze wskazówkami zegara)? Bezel ma minimalny luz, tak gdzieś na 1/6-1/8 minuty - może wystarczyć, żeby trafił idealnie.

W drugą stronę juz nie, ale dosyć dokładnie próbowałem ustawić go prosto.

 

Ostatnio oglądałem w sklepach 3 egz. i każdy miał problem z centrowaniem. Zresztą wystarczy pooglądać ogłoszenia na WUS - jakaś plaga :/

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy produkcji wielkoseryjnej  to wystarczy że jeden robot się znarowi .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Już dawno nie widziałem centrującego bezela w Rolku :) swoją drogą żenada.

 

No, ale nadal zegarek moich marzeń (jeździł będę po świecie aż znajdę taki co centruje :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.