Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Dla odmiany, wszystkie GMT II centrują ;)

Kurde, wziąłbym pewnie tego ND, gdyby nie to...

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy produkcji wielkoseryjnej  to wystarczy że jeden robot się znarowi .

 

Roboty, robotami - gdzie jest kontrola jakości? Ponoć it takes about a year to make one Rolex watch, czyli całkiem sporo czasu, by ktoś zauważył że cholerny bezel nie centruje  :lol:


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może mam podróbkę... ;)

post-37089-0-39615300-1464889574_thumb.jpeg

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Istnieje przekonanie (forsowane przez dealerów Rolexa i sympatyków), że jak chcesz rozróżnić podróbkę Rolexa od oryginału, to masz szukać widocznych niedoróbek, na które oryginalny Rolex by sobie nie pozwolił. Szczerze mówiąc ostatnio podróby Rolexa lepiej centrują od oryginałów...

Często! poszczególne elementy zegarka wyglądają porządniej w podróbie, niz w oryginale. :(


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - masz ideał :)

 

 

Teraz jeszcze patrzę na foto Date ze sklepu i wydaje mi się, że okienko daty tez jest leciutko przesunięte względem krawędzi lupki (ew. to lupka jest lekko krzywo osadzona). Widać to na górnej krawędzi. Chyba, ze to wina fotki.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu bezel i data jak w bazarowej podróbce, aż słychać w tle chrzęst bransolety ;)

 

Myślę, ze to tylko złudzenie fotografii.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy rolex jakiego miałem miał coś nie tak. Na pocieszenie z serwisu z Szwajcarii wrócił odrapany zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze wrócił  :)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisuję się do klubu chyba jako najmłodszy członek, kupiłem dzisiaj Submarinera z datą z roku 2002. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiela masz lat?

 

ps. bez foto, nie przyjmujemy do klubu  :P  ;)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończone 20. Na pewno jakieś zdjęcia się pojawią. Zegarek fajny, bo w super stanie, cały komplet. Nawet kotwica jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje  :)

Czekamy na foto  :rolleyes:


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niektorzy narzekaja ze w Polsce jest zle :)

Ja jak miałem 20 lat to mialem Citizena :D

 

Gratuluje, wstaw zdjecia

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek pewnie był polerowany, ale nie robi mi to żadnej różnicy. Długo czekałem na ten dzień, który w sumie okazał się praktycznie taki jak każdy inny. Czas postawić sobie nowe cele. Zdjęcie słabe, ale nie chcę być gołosłowny. Mam nadzieję, że będzie chwila na wrzucenie czegoś lepszego.


Zegarek okupiony pracą i wieloletnim myśleniem. Nie należę do tych, którzy dostają takie rzeczy za darmo.

post-42582-0-25631500-1464898371_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funakoshi - gratulacje! Nie ma to jak spełniać marzenia i osiągać cele :)

 

 

IP6s


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, bo fajnie jest spełniać marzenia, ale gratuluję jeszcze bardziej tego, że w tak młodym wieku mogłeś pozwolić sobie na zakup tak drogiego zegarka za ciężko zarobione przez siebie pieniądze !!!


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są jakieś jaja, by w zegarku "tej" klasy i za te pieniądze nie centrował bezel.

I tak można odróżnić oryginał od podróbki bo tam bezel centruje idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak można odróżnić oryginał od podróbki bo tam bezel centruje idealnie

W podróbce centruje? Chociaz tyle dobrego  :)

Za 100 czy 300 zł coś powinno być dobre :)

Roleź mógłby wypuścić hybrydę oryginału z podróbą, wyszedł by dopiero pożądany zegarek! :-)

Edytowane przez foti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Rolexa. Nie pogardziłbym - ale to nie jest jakieś marzenie.Jednak w kontekście tych problemów z centrowaniem to jakiś ponury żarcik. 

Marka która nie oferuje NIC poza ponadprzeciętną, w zasadzie mityczną jakością wynikającą z niestworzonych legend. A okazuje się, że jakość jest taka, że nie potrafią osiągnąć wystarczająco powtarzalnie czegoś co mam w kilku zegarkach za 10% ceny Rolexa. Taki bezel oznacza, że Rolex nie oferuje tego czym się chwali. Jakości. A skoro ni ma jakości to cóż on oferuje - logo? Bo jeśli jakość - to w każdym detalu, a wtopa jako wyjątek. Tu dobrze jest wyjątkiem. I co z tego, że pozostałe elementy są ok? Nie potrafię zrozumieć, że taka firma wypuszcza tak żenujące niedoróbki. Żenujące w kontekście łatwości niedopuszczenia do nich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym w wątku Omegi.

Niecentrujący bezel to niestety nie jest niedoróbka!

Od momentu wprowadzenia ceramicznych bezeli Omega jak i Rolex wprowadzili tolerancję na ustawienie pierścienia, więc nie są to buble czy zła kontrola jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie umieją zrobić porządnej roboty to wprowadzili tolerancję... To podobnie jak z dziurawymi drogami w Polsce. Po co naprawiać, wystarczy postawić znak ostrzegający o nich. Żenada...

 

 

iOS

Edytowane przez login

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Już pisałem o tym w wątku Omegi.

Niecentrujący bezel to niestety nie jest niedoróbka!

Od momentu wprowadzenia ceramicznych bezeli Omega jak i Rolex wprowadzili tolerancję na ustawienie pierścienia, więc nie są to buble czy zła kontrola jakości.

 

Możesz rozwinąć myśl, albo opisać w czym jest problem w prostym wklejeniu pierścienia ceramicznego?

Bo do mnie taka "tolerancja" kompletnie nie przemawia. Tym bardziej w przypadku nie najtańszych zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

centrowanie w no date może bym jeszcze jakoś przełknął

ten z datą dla mnie to już tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.